Skoči na vsebino

K: E61, pogojno E60

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
130 odgovorov v temi
Pomi
Pomi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 859
  • Avtomobil: bmw 523i

No, moje mnenje sicer že poznaš, ampak - bistvo bencinskega motorja je v enostavnejšem vzdrževanju (predvsem cenovno prijaznejšem - na dolgi rok), enostavnejši uporabi in čistejšem (in manj smrdečem) izpuhu. Boljši zvok je le ena izmed prednosti. :-D

Definitivno se splača najti 530i kar se tiče vzdrževanja.

Pri novejših dizlih, opažam, sploh več ni poanta v okvarah turbin ampak partikel filteru. Pa en kup senzorjev vidim, da je gor. Pa to ni za imet!
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 716
  • Avtomobil: skunk :)

Definitivno se splača najti 530i kar se tiče vzdrževanja.

Pri novejših dizlih, opažam, sploh več ni poanta v okvarah turbin ampak partikel filteru. Pa en kup senzorjev vidim, da je gor. Pa to ni za imet!

Pri VSEH avtomobilih s partikel filtrom je problem v filtru zaradi kratkih relacij! Tak avto je delan za AC po par 100km naenkrat. Ne pa za od kafiča do kafiča. Vsakih 1000km (oz nekaj podobnega) se filter sam regenerira. In če delaš same relacije po 5km se tudi ne more v miru regenerirati. Od tukaj potem nastaja problem s filtri.

Imam tudi jaz na svojem avto filter trdih delcev in res, da imam šele 20kkm, ampak nobenih problemov, ker imam same relacije (vsaj 70km na enkrat).
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Pomi
Pomi

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri VSEH avtomobilih s partikel filtrom je problem v filtru zaradi kratkih relacij! Tak avto je delan za AC po par 100km naenkrat. Ne pa za od kafiča do kafiča. Vsakih 1000km (oz nekaj podobnega) se filter sam regenerira. In če delaš same relacije po 5km se tudi ne more v miru regenerirati. Od tukaj potem nastaja problem s filtri.

Imam tudi jaz na svojem avto filter trdih delcev in res, da imam šele 20kkm, ampak nobenih problemov, ker imam same relacije (vsaj 70km na enkrat).

Koliko pa običajno zdržijo?
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Koliko pa običajno zdržijo?

....Sem klical na servis pa bi naj drzali nekje ca. 200tkm...

:ok
Prikaži več možnosti

Pomi
Pomi

BMW fanatik

• Uporabnik

Približna računica:

delaš 20.000 km letno z dizlom, ki porabi 2 l/100km manj od bencinarja. Z dizlom torej prihraniš cca 400€/letno za gorivo napram bencincu.

Crkne partikel filter, popravilo cca 2.000€.

5 let nato rabiš da se stroškovno zopet izenačiš z bencinarjem.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Vidiš, to je OSNOVNA NAPAKA! Dizla se splača (stroškovno gledano), če delaš VSAJ 30-40kkm letno. Za manj pa ne!

Sem imel v službi stranko, ki menja avtomobile na 4 leta, kupuje dizle, z avtom pa letno naredi 5-7kkm. Potem sem mu pa izračunal, da bi se za razliko, ki je v osnovni ceni med bencinarjem in dizlom lahko vozil leto in pol zastonj. Kje je potem še razlica v zavarovanju,... In veš kaj mi je rekel? Jaz sem navajen na dizla in še vsi jih imajo. Pa sem se raje potem ugriznil v jezik...
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Še par linkov:

http://suchen.mobile...de&pageNumber=4

http://suchen.mobile...Car&tabNumber=1

http://suchen.mobile...Car&tabNumber=1

Če pa ruzak ni must have, bi pa pogledal za čim takim - cene so ugodne napram petki in cene novih

http://suchen.mobile...de&pageNumber=1 - dizel, dinamic drive, komfortni sedeži,...:mljask

http://suchen.mobile...de&pageNumber=1 - praktično nič kilometrov + premium selection

P.S. Pozabi petico, pa poglej sedmico za enak denar:mljask :mljask
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 746
  • Avtomobil: new age e39

Moje mnenje in mislim da boš sam prišel do tega zelo hitro:

530d je raketa in več res ne rabiš za otroke okoli vozit - za dirkanje je boljše 535 - boš dirkal?

ko imaš enkrat bolje opremljen avto nazaj ne greš več ever - ko se enkrat pelješ 160 na ac ti je precej vseeno kaki motor je spodaj, važno je potem udobje in tu zmaga 530d.

Glede na to da se ti mudi potem kupi pač tu v slo, pa požri panoramo. Jaz sem jo tudi. Če pa bi imel kako minutko več časo pa bi šel v Nemčijo, kjer jih je s panoramo bistveno več.

Edini minus je bež usnje in otroci.

good luck!
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Glede na to da se ti mudi potem kupi pač tu v slo, pa požri panoramo. Jaz sem jo tudi. Če pa bi imel kako minutko več časo pa bi šel v Nemčijo, kjer jih je s panoramo bistveno več.

Kolikor vem se @TP-ju NE mudi z nakupom. On vse dobro pretehta in se potem odloči:ok

Daj razloži odebeljen tekst? Ga nisi ti pripeljal iz Nemčije?

Btw se ti dostikrat voziš po btc-ju?
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 290
  • Avtomobil: e61 535d

Takole. Moje mnenje.

- 3.0d 218KM motor se mi vsaj v kombinaciji z avtomatom bistveno manj dopade kot 231KM motor (kaj šele 535d)
- 535d ne bi kupil zaradi dirkanja, ampak zaradi prožnosti v nizkih obratih in odličnega delovanja v kombinaciji z avtomatom (odzivnost, prožnost). Konec koncev 535d ni tako oh in sploh hitrejši od 530d (vsaj 231 KM), bolj je poanta v mali turbinci, ki res zagotovi da se pelješ prožno kot z V8 bencinarjem.

- V8 ne bom prodal nikoli več. Če se kdo javi, da čez 3 leta kupi od mene 545i, grem ponj takoj. :) Mislim da bo 535d bistveno bolje prodaljiv, ker se je že izkazal za zelo zanesljiv motor. Garancija na ceno goriva in mojo službo bi tudi pomagala. OK, bedasto, ampak tudi to je faktor. Časi so čudni.

- O 530i (258KM) sem res že zasledil kar nekaj težav z delovanjem. 231KM je bil očitno dosti bolj trpežen. Lahko gradnja je očitno terjala svoj davek. Recimo motor v 335i ali 135i je narejen na stari osnovi (masivnejše gradnja in večja trdnost bloka)

- Imam sicer veliko kratkih voženj, ampak vsaj parkrat na mesec naredim naenkrat preko 100km. Mislim da je dovolj za regeneracijo filtra. Ne izključujem da kljub vsemu vgradim v avto webasto, kar bi motorju še bolj pomagalo. Pa če kupim enkrat en takle avto mislim da bom tudi z lažjem srcem šel na pot. :mljask

- Sedmica je sicer bomba, cestna križarka. Že bolj letalonosilka. Ampak rabim dostopen prtljažnik (kolesa, vozički, rolerji, gajbice), pa že petka mi je na zgornji meji velikosti.

- 535d je že v SLO (je sicer nemški), 530 je še v DE. V opremi sta tam-tam. Eden ima več eno drugi drugo. Oba sta dobro opremljena, noben bajno. Na koncu je cca. 2k€ 535d cenejši. OK, ni panike, za en dober dopust pa je. Vse kar je še faktor za športni family wagen je notranje počutje, tu bi bilo pa bež usnje res v prednosti.

- 535d avto ima 136.000km, 530d 102.000km. Oboje je glede na moje vožnje leta stran od 150.000+ km. Oba avta imata preverljivo servisno zgodovino in sta servisirana na uradnih BMW servisih. Dobim tudi pisno garancijo na km. Dvomov tule ni.

- Mudi se mi sicer res ne pretirano, ni pa fino imeti sposojen avto. Eni pravijo avtov in ženske se ne posoja. :) OK, lahko počakam, imam pa tudi že malce dovolj iskanja in preverjanja avtov, sploh ker mislim da sem precej blizu trenutnim zahtevam. Skratka omenjeni 535d (ali 530d) se mi zdi dovolj dobra opcija. Je tudi dovolj ugoden, da me pol leta ne bo čakal.

So mi prečesali še celo Nemčijo. Spet nobenega pametnega 530i. Ali ni opreme, ali so blesavi km, ali pa je trapasto drag. Pa dobil sem še 3 ponudbe za 530d in 535d, vse slabše od obstoječih.

Zgleda da bo šel 535d še na tester in na preventivni servis, potem bomo videli dalje.

LP

Urejal TP, 23.04.2009, 14:20.

Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 589
  • Avtomobil: BMW 740i & 318 iC

Takole. Moje mnenje.

- V8 ne bom prodal nikoli več. Če se kdo javi, da čez 3 leta kupi od mene 545i, grem ponj takoj. :) Mislim da bo 535d bistveno bolje prodaljiv, ker se je že izkazal za zelo zanesljiv motor. Garancija na ceno goriva in mojo službo bi tudi pomagala. OK, bedasto, ampak tudi to je faktor. Časi so čudni.

LP

Pa za koga ti kupuješ avto? Zase? Ali za naslednjega kupca? Verjameš ali ne, tudi V8 se dandanes proda; v kolikor pa pričakuješ čez 5 let še večjo gospodarsko krizo, pa tudi sedaj ne gledaš po pravih avtih. Gledano z vidika prodarljivosti je 535d prav tako neracionalno vozilo, kot 550i.

Ne vzami za slabo, vendar je iz tvojih postov zelo lepo razbrati, kaj ti govori srce... Zapraviti nameravaš 20k€, zapravi jih zase in za svojo dušo, ne pa za naslednjega kupca...

No izjave o pilotskih licencah in podobno... S 550i se pelješ ravno tako lepo in mirno, kot s 520i, 530i, 530d ali 535d...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale tema je:
- zbiranje informacij od forumašev,
- prikaz stanja na trgu,
- dokumentiranje postopka,
- FYI za ostale kupce avtov, kateri so krš,
- razlog za pisanje in druženje.

Jaz lahko tudi sam kupim avto, ker bo pa že kot kaže spet bavarc, pa delam malce dogodka iz tega in pišem svoje izkušnje in razmišljanja. Če se vam zdi brezveze lahko tudi zaklenemo zadevo. Sem mislil da je stvar kolikor toliko zanimiva (da ni vedno dokumentirana prodaja, ampak enkrat malce bolj detaljno tudi nakup).

Bom (preden naredim končno odločitev) še enkrat pošpegal po 545iAT in 550iAT, obljubim (sebi če ne drugemu). Vseeno, limit sem si postavil nekje na max 24k€ za avto na cesto (brez registracije) v SLO. Preko tega ne bom šel. In do tega trenutka je omenjeni 535d zmagovalec.

LP

Urejal TP, 23.04.2009, 15:31.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 141
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

A potem si siguren, da te ne bi zanimala E61 545iAT, ki v opremi ustreza v vsem, razen da namest komfort sedežev so športni in ni webasta, ima pa pod 100kkm? Ja, OK pol ti ga pa ne pokažem :-D KLIK

LP

Urejal Dejan-V, 23.04.2009, 16:06.

Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik

A potem si siguren, da te ne bi zanimala E61 545iAT, ki v opremi ustreza v vsem, razen da namest komfort sedežev so športni in ni webasta, ima pa pod 100kkm? Ja, OK pol ti ga pa ne pokažem :-D KLIK

LP

:laugh Provokatorji... Ima tale tudi to napako, da je šalthebel.

Sem se še enkrat podal na lov za bencinarji in našel točno tegale, pa še tole:

Je pa malce težje ugotavljat stanje avtov na daljavo. No, treniram šbabščino in pišem maile, pa bomo videli.
http://suchen.mobile...252&origin=PARK

Pa seveda hvala za link.

LP,
T.

Urejal TP, 23.04.2009, 21:42.

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

550i?-E60 tale ima približno pravo opremo mogoče bi glede na to da kupuješ "pogojno E60" bil ustrezen mene moti krom okoli šip manjkajoči šibedah in število kilometrov...
Oprema? ACC,HUD,Prof.Navi+TV,Dynamic drive,Aktivni volan,komf.sedeži+ hlajenje...

Cena novega je morala biti okoli 100.000 mogoče še celo malo čez.
Objavljena slika:besen
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik

:) Avion... pa še po mojem sem ti jaz poslal tale link v oni provokativni če prodajaš tvojega. Vsaj bil je eden od dveh, ki sem jih takrat gledal.

No, tale pride pri nas na cesto 29k€ oz. 7k€ več od trenutno naciljanega 535d, ni karavan, ima več km...

Takle bo naslednji avto, samo da bo F10. Takrat ko kufer ne bo več potreben. :ok

LP
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

:laugh Provokatorji... Ima tale tudi to napako, da je šalthebel.

Sem se še enkrat podal na lov za bencinarji in našel točno tegale, pa še tole:

Je pa malce težje ugotavljat stanje avtov na daljavo. No, treniram šbabščino in pišem maile, pa bomo videli.
http://suchen.mobile...252&origin=PARK

Pa seveda hvala za link.

LP,
T.

Nisi nikjer napisal, da more bit A obvezno. Dej no, tale, ki sem ga jaz dal je prav noro lep. Ali pa 550i od Levčija.

LP
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni obvezno, sploh za 530 ali 525 ne. Za V8 pa bistveno raje.

Ko tak stroj začne vlečt, nimaš kaj dost časa za šaltanje. :laugh OK, mal pretiravam, ampak tem avtom res paše avtomat. Sem se mal več prevozil z 535d in dal na enih ovinkih v ročno šaltanje. Brezveze. Tolk lepo šalta, da sam še uživaš v preciznosti in vožnji. Za kaj več pa cesta tako ni primerna.

Sem pa za tegale tvojega poslal povpraševanje, 550i je pa zaenkrat še predrag. 7k€ več pa ni več drobiž. Že sedaj ga serjem.... lahko bi imel katrco al pa privat taksista, pa bi bilo cenej zame...
Pride na vrsto.

LP

Urejal TP, 23.04.2009, 22:42.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo je da so 550iT precej dragi, od 26kEur naprej. Ti le pošlji povpraševanje tudi za "mojega" mogoče se da še znižat ceno, ima le 30kkm manj, pa malenkost več opreme.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Razlika med "mojim" in srebrnim
- moj ima 30kkm manj
- ima ogrevanje na čas kar srebrn nima
- Hifi professional kar srebrn nima
- dynamic drivekar srebrn nima!