Skoči na vsebino

2003 E39 525dT

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
155 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 504

Nevem nisem klepar :-D sam sm pa vidu na teh yt popravilih k dajo v prazen prag tako posebno penobda zafila, tut na forumu sem ze bral nekaj na to temo samo se nespomnem kje
Prikaži več možnosti
    • Marela je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 152
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

@Octopus. Nikoli se ne bo potrudil nekdo to naredit kot bi se sam, to je sigurno.

Zal pa nimam ne znanja, ne prostora in tudi casa to delat. Mogoce ampak res mogoce, ce nagovorim kolega, bi lahko naredila pripravo skupaj, glede na to da on dela to od kdaj se spomnim. Pa da vse zrezema (fleks znam dobro vrtet ;) ), pobrusiva, in zaveldama prave zelezne (prej pocinkane) dele nazaj gor. Priprava je sigurno tu najpomembnejsi del.
Ce bi mi to uspelo, bi ze bil uspeh.

Glede pragov pa je takole. Tega je ocitno nekaj nacelo, mogoce sem jaz ali prejsnji lastnik kje nasedel. Ker sem dvigoval redno avto na ostala dvizna mesta in tudi sedaj je par dni bil na dvigalu na treh pragih in enem kraku sasije; odzadaj levo.

Bom pa imel prage pripravljene za to, ker bomo itak vse odprli.

Kaj mislis o varianti peskanja komplet odspodaj? Glede na to da bo most itak sel komplet dol..

Urejal MajoR, 30.05.2019, 21:38.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 097
  • Avtomobil: 316ti Compact

Osebno bi raje poskusu dobit boljso karoserijo. Jo v miru lepo postimas, medtem se z avtom se lahko vozis, ko je koncana pa samo premontaza vsega iz ene na drugo :ok

Meni ta karoserija zgleda prevec prezrta da bi jo popravljal, ce ze, pa peskanje definitivno.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 854
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

I agree :ok
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Daj mi pojasni samo kje je to tolko prezrta? Mogoce ne vidim dobro....

Urejal MajoR, 31.05.2019, 14:53.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 097
  • Avtomobil: 316ti Compact

Ne rabi se uzalit. Ocitno imamo razlicne definicije prezrtosti. Osebno take karoserije pac ne bi popravljal, ker gre prevec ur v sanacijo in te na koncu lahko stane celo vec od druge v bolsem stanju. Poleg tega imas spet neko popravljeno zadevo, namesto da je ze v osnovi dobra, ne pa prevarjena, pa se nisi siguren da je zadeva 100%. Kot zadnje pa z nabavo druge karoserije imas vec casa na razpolago za porihtat, ker avto lahko se vedno uporabljas, ne hitis tolko in je posledicno delo sigurno boljse narjeno kot pa da hitis.

Osebno bi prav to naredu, ce bi se loteval takega projekta.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 474
  • Avtomobil: UFO

Eh softiči. Ta karoserija sploh ni zarjavela, tiste 3 luknje zavariš pa je za nadaljih 10 let. V notranjost najprej pihneš malo temeljne barve in zaliješ vse z voskom da še 3 mesece teče iz avta in je rešeno.

https://www.bmwslo.c...baru-justy-4wd/

Tale stvar je še živa, brez rje, karoserija bi vsaj še 10 let preživela, mogoče še 20..
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Jerry in MajoR uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Jutro :) Ne sploh nisem uzaljen, samo me resno zanima al se to nekomu, ki dela na tem podrocju, pa da je klepar po moznosti, zdi kriticno? Meni se namrec ne, ce se misli se letos sanirat, je pa res da nisem klepar.
Edina prednost bi res bila, da se avto lahko vozi ta cas.

Pa se to da povem o poreklu; pripeljan iz nemcije. In ker je nemski, je 100% nekaj delov bolj kvalitetnih kot pri slovenskih ;) Karoserija na tem avtu je najbolj toga, kar sem jo kjerkoli probal v E39, pa probal sem jih vsaj 12 vozit, v 20tih pa bil vozen. Bolj toga tudi od limuzine, ki jo imam. Nisem nikoli iskal vzroka za to, ampak bi rekel da dosti pridoda vecja povrsina strehe?

Mislim da bo ostala kar ta karosa. Avto se nebo rihtal v Slo., tako da so tam majstori navajeni, na malo vec "priprave" :ok2

Kaksen M paket dat gor? Da kupujem ta zavarjena/strgana rabljena sra**** za 500+€ al rajsi kak dober nachbau. Ceprav nisem pristas neoriginala.... novo pa je :crazy drago.

Urejal MajoR, 01.06.2019, 07:45.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 474
  • Avtomobil: UFO

Najprej razmisli kaj točno bi rad, napiši si na list stvari katere moraš popravit, zavarit in podobno, lepo po alinejah. Potem poglej na net za slike končanih avtov da boš videl kako izgleda v barvi ter na platiščih katere si želiš. Vse to napiši na list, ko boš v glavi imel sliko končnega izdelka poleg vsake alineje dodaj približno ceno, na koncu seštej ter dodaj 30%.
Jaz osebno se avta ne lotim dokler nimam v glavi slike končnega izdelka.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko si ze to povedal, da ti povem kaj je ironija...ta avto sem jaz kupil samo da ga porihtam. Sej v bistvu nisem nikoli rabil 2 avta :)

Naneslo je tako, da je bivsi sef imel ravno pomanjkljaj avtov in eno je naneslo k drugemu, da sva se zmenila kolko €€ na dan, dibi avto ko je na terenu, seveda posebej od goriva. In tako se je zacela uporaba avta za sluzbene poti :ok2

In tudi ko sem odsel od njih sem nadaljeval sam v lastni reziji.

Objavim slike ki so me takrat motivirale, da sploh nabavim karavana, ker nisem bil nek ljubitelj karavanov pred tem :)

Imam dobro vizijo kako bo ta avto izgledal. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Stanje motorja, po letu pa pol stanja in 400+kkm ;)

Serijske sledi od honanja so tu, nobenega zoba. Vcasih se je delala kvaliteta.

Tako da za zacetek, porihtamo glavo, spodnjega dela motorja se sploh dotikal ne bom. :)

Pripete slike za predogled

• 20190913_165906.jpg
  • 20190913_170038.jpg
  • 20190913_165923.jpg
  • 20190913_165938.jpg
  • 20190913_165941.jpg
  • 20190913_170038.jpg
  • 20190913_170250.jpg
  • 20190913_170258.jpg
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 772
  • Avtomobil: -

voznikova vrata mormo videt

En nasvet, ker sem ravno menjal krom za shadowline letvice na vratih, ki so več kot očitno še ena točka za rjavino, preveri še tukaj. Na temu spoju pod letvico sem jih videl že nekaj rjavih, ko pomisliš zakaj je kar logično, gumi tesnilo lepo pritisne na spoj, spodaj vlaga in voda, leta naredijo svoje in ko dvigneš letvico, če ti rata v enem kosu, je spodaj vse že nabreklo in uničeno, spodnji del vrat je pa lahko še brezhiben.

1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za tip :ok

Zdaj ko imam drugega dailya, si mislim, mogoce ne bi bila slaba ideja dobit nekje iz italije golo karoserijo. Brez rje, pa da ni bila razbita. Asking too much? Kam to sploh pogledat, cisto tolko informativno?

To kar bom porabil za popravilo obstojece, bi dal za drugo z prevozom in prestavljanjem delov.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 038
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zdaj ko imam drugega dailya, si mislim, mogoce ne bi bila slaba ideja dobit nekje iz italije golo karoserijo. Brez rje, pa da ni bila razbita. Asking too much? Kam to sploh pogledat, cisto tolko informativno?

To kar bom porabil za popravilo obstojece, bi dal za drugo z prevozom in prestavljanjem delov.

To sploh ni slaba ideja, jaz bi definitivno to naredil, če se že enkrat spravljaš temeljito rihtat avto. Na www.autoscout.it imaš E39 malo morje in dandanes se že praktično šenkavajo, enega si izberi in to je to. Če želiš pomoč pri iskanju prilepi par oglasov avtomobilov ki so ti všeč, pa ti bom jaz povedal kakšno je moje mnenje od njih, katerega bi jaz vzel. Druga stran je pa www.subito.it, tu lahko gledaš po regijah, kar je mogoče prednost.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 308
  • Avtomobil: e61, r55

subito npr.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok, zadeve so se zacele premikat. Glava je nazaj.

Par vprasanj.

1. A ve kdo kolko gleda bat preko bloka v TDC? Rabim zaradi izracuna dihtunge. Sedaj imam 2 luknji, kar je 1,55mm, sedaj se imam se opcijo 1,65mm ali 1,80mm.

2. Iscem kleparja-licarja, ki bo pedantno opravil vsa dela na karoseriji. Dobil bo skoljko z notranjostjo, ostalo bo vse ze demontirano. Mojemu so odstranili ledvico in bo se nekaj casa na bolniski :/

Pripete slike za predogled

• 20191026_111808.jpg
  • 20191026_111818.jpg

Urejal MajoR, 26.10.2019, 19:49.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti