Skoči na vsebino

2005 E61 535dA

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
691 odgovorov v temi
Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

OW yeah baby :metalc
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 315
  • Avtomobil: Mašina

Čestitke, srečno in varno vožnjo :)
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 290
  • Avtomobil: e61 535d

TNX še enkrat vsem.

@Mihold, ti pa povej kdaj prideš na kakšno srečanje ali pijačko, da malce pogliham "pufe". Si sokrivec krivca za nakup tega avta. :ok

LP
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 299
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Končno TP!:metalc Prelep!!!
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 369
  • Avtomobil: E39-525i & F11-525xd

Zelo lep trugar (barva!!) :mljask Še podnevi ga malo poslikaj! :ok
Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 652
  • Avtomobil: VW

TP, čestitke še 1x in zelo lep avto si kupil. Odlična izhodiščna točka za picanjenje avta, ko vidim da si že pri volanu začel:laugh. Mogoče pa te še prime za modbijače:ok.

Urejal Gartner, 11.05.2009, 10:39.

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 408

Še nekaj podatkov o zadnjih vožnjah:
- pri 90 km/h v šesti motor laufa pri 1.300 obratih in to brez težav! Odzivnost je dobra, porabe pa smešne.
- testi in mestna vožnja (ogromno pospeševanj in visoke testne hitrosti), poraba cca. 11.2.
- Relacijska vožnja KR - Krško, 10-20 nad omejitvami. Precej vožnje v dežju, kar pravzaprav viša porabo. Avtoban večinoma tempomat na 140, nekajkrat tja do 160, par pospeševanj, na določenih medkrajevnih odsekih hitrost krepko preko omejitev, drugače pa lepa in tekoča vožnja. Ne moreš verjet, poraba 6.9l.
- Krško, Libna Gora (al nekaj takega; skratka, 1 uro vožnje po mestu in skoraj 1 km višinske razlike; ornk klanci in ovinki). Na poti gor poraba narasla na 8.1, nazaj do Krškega spet padla na 7.6. Avto gre v precej oster klanec s tretjo in 1300 obrati in mirno pospešuje brez pritoževanj.
- Krško - KR: 1x sem potegnil do 250+ (čista ravnina in precej frej cesta) provocirala ena alfa GT 2.4 Jtd (očitno čipana – dimna zavesa.press, pa po videzu skoraj nov avto). Do 180 sva šla še nekako skupaj, nato se je tipo samo še umaknil, jaz pa kick-down. Ja, do takrat je šlo brez tega popolnoma BP oz. sem ga že brez tega precej hitro lovil.

Drugače pa ostala vožnja kar parkrat do 200, precej časa hitrosti na avtobanu okrog 170-180, nekaj km vmes čakanje v zastoju (popravilo cest). Nekaj vožnje v koloni, spet tempomat in 140-150. Vse skupaj povprečje v 300 km, 8.3l na 100. In to ob dejstvu, da ja avto avtomatik, je bil kar fino naložen in da če pogledaš kakšne vse vožnje so bile delane, se ga v principu ni šparalo.

Povprečje v 2.000km, 9.6l. Kljub vsem živim testom, mestni vožji, priganjanju, itd. Relacijske vožnje je bilo v tem času samo 300km.

Moram reči, da sem skoraj šokiran, kaj tale motor zmore in ob kakšni porabi. Če bi imel še bencinarski zvok bi bil že kičast...

LP

Si bil ti v pravem Krškem?:ok2 :ok2

Lepa kočija:ok
Prikaži več možnosti

tomsic1986
tomsic1986

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 230
  • Avtomobil: E61 272HP

srečno vožnjo!!! karavan je pa zakon. tudi jaz sem ga 'ubodu' pred kratkim. pa mi je sam žal da ni 535d al pa 530d pa avtomat ful pogresam.
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik

Si bil ti v pravem Krškem?:ok2 :ok2

Lepa kočija:ok

Libna, Lisca... eh, vedno zamešam. :confused Torej, na Libni s kolesom, na Lisci pa z avtom za 1.5.

Jah, sem ta prženen dolenjec. Oz. se je dolenjska priselila k meni, potem gremo pa na obisk k staršem sem in tja.

LP
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Prelepa je tale E61 - polna opreme, pa še motor ima pravi :mljask :mljask Te bom res moral vzet za besedo in enkrat priletet pogledat :-D Srečno in varno vožnjo :ok
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 408

Libna, Lisca... eh, vedno zamešam. :confused Torej, na Libni s kolesom, na Lisci pa z avtom za 1.5.

Jah, sem ta prženen dolenjec. Oz. se je dolenjska priselila k meni, potem gremo pa na obisk k staršem sem in tja.

LP

V bistvu je odvisno kje si bil... Je nekako oboje v mojih krajih. Libna (355m) je nad Krškim, Lisca (948m) pa je nad Sevnico:ok Oba kraja ležita na štajerski strani Slovenije:-D

Drugače, pa če še nisi bil, ti priporočam obisk na Bohor:ok
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik

TP, čestitke še 1x in zelo lep avto si kupil. Odlična izhodiščna točka za picanjenje avta, ko vidim da si že pri volanu začel:laugh. Mogoče pa te še prime za modbijače:ok.

TNX. V bistvu me malce matra samo še sledeče:
- M volan (v teku)
Opcijsko:
- mogoče bi pa zamenjal še notranje letvice
- dodelava webasta za kabino in daljinec
- runflat gume so GLASNE. Ampak ok, bomo zvozili do konca.

Kar se tiče odbijačev, so mi pa všeč navadni. Seveda M odbijači naredijo avto še bolj agresiven, tudi lepši, ampak meni na ven niti ni važno zbujati pozornosti. Je kar lepe barve, dodatna (tovarniška) zatemnitev tudi naredi svoje. Tudi tista 2 cm višine oz. nižine M odbijačev sta lahko problematična. Meni je važno predvsem, da se v avtu dobro počutim in da mi daje veselje do vožjne, kar pa tale dela odlično. :-D Lahko dam samo še 518d napis zadaj... :laugh

MMG: ne morem prehvaliti komfort zicev v e60/61. To je to! Prvi sedeži, da sem res zadovoljen. Ne morem verjet, ampak tudi francozi se skrijejo in to v udobju. Kakšni morajo biti zici potem v recimo F10...

LP
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik

V bistvu je odvisno kje si bil... Je nekako oboje v mojih krajih. Libna (355m) je nad Krškim, Lisca (948m) pa je nad Sevnico:ok Oba kraja ležita na štajerski strani Slovenije:-D

Drugače, pa če še nisi bil, ti priporočam obisk na Bohor:ok

Bil sem že na obeh, poznam tudi lokacije, samo menjam imeni.

Bohor imamo pa že lep čas v planu, ker ga vsi hvalijo. Najbrž pride na vrsto naslednjič, ko bomo na obisku za več dni.

LP
Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik

Nam lahko zaupaš še stroške zavarovanja oz. kaj vse si zavaroval s koliko popusta in koliko je to prišlo? Lahko pa tudi na PM:ok.
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik

Plačal sem redno registracijo, zelena karta, dodatno sem zavaroval stekla + divjad in svetila, vse skupaj 800€. Meni se ne zdi drago.
Imam pa 50% popusta pri registraciji, popust za mlado družino, gotovinski popust in popust na varnega šoferja (starost nad 30 in nič karambolov).

Kaska nisem jemal, sem relativno malo na cesti, avto imam doma za ograjo, v službi na očeh, pa par k€ na zalogi, če bi šlo kaj narobe.
Sem pa dal narediti informativni izračun in so mi naračunali 1300€ osnove za kasko + 400€ kraje + parkirišča... Skratka, dober kasko bi prišel 2k€. Jah, avto je bil skoraj 90k€ nov in se pri kasku to pozna. Trapasto se mi zdi, če upoštevaš recimo 1% oditno franšizo (vem, da obstajao tudi opcije brez tega, ampak je to še dražje) to pomeni, da do 900€ vso škodo itak krijem sam. Torej, če je škoda 2k€, se mi kaska ne splača uveljavljat. Pač, sem pripravljen prevzeti nekaj rizika. Dokler so zavarovalnice iz marmorja in zlata mislim da imajo dobiček. Torej, če ne daš zadnjega € za avto in nisi ves čas na cesti se statistično sigurno ne splača plačati kaska. Upam da bom v tem primeru v povprečju (beri, ga ne bom rabil). :)

LP
Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik

Plačal sem redno registracijo, zelena karta, dodatno sem zavaroval stekla + divjad in svetila, vse skupaj 800€. Meni se ne zdi drago.
Imam pa 50% popusta pri registraciji, popust za mlado družino, gotovinski popust in popust na varnega šoferja (starost nad 30 in nič karambolov).

Kaska nisem jemal, sem relativno malo na cesti, avto imam doma za ograjo, v službi na očeh, pa par k€ na zalogi, če bi šlo kaj narobe.
Sem pa dal narediti informativni izračun in so mi naračunali 1300€ osnove za kasko + 400€ kraje + parkirišča... Skratka, dober kasko bi prišel 2k€. Jah, avto je bil skoraj 90k€ nov in se pri kasku to pozna. Trapasto se mi zdi, če upoštevaš recimo 1% oditno franšizo (vem, da obstajao tudi opcije brez tega, ampak je to še dražje) to pomeni, da do 900€ vso škodo itak krijem sam. Torej, če je škoda 2k€, se mi kaska ne splača uveljavljat. Pač, sem pripravljen prevzeti nekaj rizika. Dokler so zavarovalnice iz marmorja in zlata mislim da imajo dobiček. Torej, če ne daš zadnjega € za avto in nisi ves čas na cesti se statistično sigurno ne splača plačati kaska. Upam da bom v tem primeru v povprečju (beri, ga ne bom rabil). :)

LP

Ja, v mislih sem imel kasko, ker te vrednosti pa tudi že sam poznam in me približno isto pride. S kaskom se potem zadeva malo skisa, brez oz. z delnim pa je še kar sprejemljivo. Hvala:ok.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 299
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Dobri ste, da si upate nekateri brez kaska proti kraji vozit tak avto. Zato jaz ne maram takih avtomobilov - še.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Poslanec
Poslanec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 499
  • Avtomobil: M4,M3

LP

To so cene s 50% popustom?Od kdaj kraja ni zajeta v osnovnem kasku? Katera zavarovalnica nudi te opcije mlada družina,...?
Prikaži več možnosti

Gartner
Gartner

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobri ste, da si upate nekateri brez kaska proti kraji vozit tak avto. Zato jaz ne maram takih avtomobilov - še.

Saj zato sem tudi vprašal, ker sem pričakoval, da je vse zavaroval. Iz enakega razloga tudi meni ne dišijo dražji avti(glede na novo vrednost mislim), ker vem, kako je, če kaj uničiš brez kaska. Dodatnih nekaj tisoč evrov zaradi neumnosti, vsaj mene, tepe čez celo leto:blackeye. Tako mi ostanejo samo že dobri stari avti ali pa slabši novejši:blackeye. Po drugi strani sem pa tudi sam kriv, ker nikoli nisem varčeval za avto, ampak sem ga vedno odplačeval sproti in zraven avto nadgrajeval. Potem pa še nesreča in te stroški kar malo zabijejo:crazy.

Vsekakor naslednjič avto brez krede in dovolj denarja na zalogi za kasko, vsaj osnovni.
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 601
  • Avtomobil: --------:)

To so cene s 50% popustom?Od kdaj kraja ni zajeta v osnovnem kasku? Katera zavarovalnica nudi te opcije mlada družina,...?

+ popust na varnega šoferja (starost nad 30 in nič karambolov).Prvič slišim:eek
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti