Skoči na vsebino

BMW modelčki, makete

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1847 odgovorov v temi
BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 603
  • Avtomobil: E39 528i ///M

A za Google še nisi slišal?

NEO M5
Objavljena slika

Minichamps 520i 2002 ( gledam, je tudi redek že )
Objavljena slika

Potem imaš od schuca touring
Objavljena slika
Objavljena slika

pa schuco dela še M5 E39 samo kvaliteta je za en drek..

u PM kuk je hud, res je strup, faq lep lep lpe :eek :eek

No k bo kdo to imel poj naj se javi :evillaugh
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 153
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

jaz dobil letos za roj. dan od boljše polovic original X6 xDrive50 :), me je kar zamikalo, da bi začel zbirati
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

BMW 4 EVER
BMW 4 EVER

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 86
  • Avtomobil: YeLLoW SeNioR

Lp

Mah, js se bom zadovoljiu z M6 cabrio by Maisto...pred kratkim je pa kolega kupu M5 E60 by Maisto...drgac sm pa nekje zaslediu za sestavlat M5 E34..
EdiNa LjUBeZen,Ki ObsTaJa Je LjuBeZeN Do BMW-ja!!! ZaLjubLjeN v BMW E30 !!NeRaBM PunCe MaM BMW-ja!!!:mznak
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

Maisto je slab, kar se tiče kvalitete, končne obdelave, pa tudi samega izgleda modela. Imel sem Maisto M6 in Kyosho M6. Prvi s ceno 30eur, drugi s ceno 70eur. Razlika?

Kyosho: Narejen v nulo, vrata se odpirajo kot pri pravem, kosamati tepihi v notranjosti in v prtljažniku, stekla v vratih, veliko detajlev, karbonska streha z imitacijo karbona, kovinski diski....model pride v lični BMW škatli in ni privijačen vanjo, tako da luknje in razni izrastki ne kvarijo realnosti podvozja. Poleg tega pa ima avto ko odpreš vrata celo tisti pravi vonj po novem avtomobilu, ki je v pravih novih avtih. Vse to se seveda (drago) plača.

Maisto: Že na pogled avto stoji čudno, veliki in neenakomerni lufti med vrati, prtljažnikom, havbo. Motor je samo bedno odlita plastična ploščica, ki ima namest V10 M logotipa odtisnjeno M6. Podvozje je enako kot pri 645i, z izjemo 4 izpušnih cevi. Pravtako je notranjost z izjemo volana identična 645i. Torej avto je faliran do konca.

Poleg tega lahko fašeš avto, ki bo čez nekaj časa hudo redek in iskan. Recimo kyosho ali autoart BMW M3 CSL, ki na ebayu dosegata ceno 130eur, nova sta bila 70eur. Ali pa kyosho M5, katerih je na ebayu čedalje manj, najbolj iskan je saphire black.

Drugače imam pa 3 BMWjčke, vsi kyosho (sori za slabe fotke).

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Drugače pa boljše slike od M5 tukaj:
http://forum.bmwslo....ead.php?t=53267
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Pa še en VS med maistom in kyoshem.

Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika
Objavljena slika

:ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Lepi :-D

Drugače pa če kupuješ te avtomobilčke kot naložbo za prihodnost, mislim da se najbolj splača kupovati tiste iz limited serij, še posebaj če se ti uspe dokopati do kakšnega ki nosi kakšno posebno št. v seriji (recimo prvi ali zadnji izdelan). Recimo Vitesse ima to lepo navado, da njihovi modelčki nosijo svojo št. s certifikatom, ne le "1 of xxx" v seriji, kot je v navadi pri večini drugih firm. So pa te serije ponavadi avtomatično nekoliko dražje od tistih, ki niso limited edition, vendar spet ne tolk, da bi bilo to neki problem.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Če imaš v mislih naložbo za prihodnost, potem kupuješ za to, da boš prodal in zbiranje izgubi smisel. Če jih ne misliš prodat, tudi dejanska vrednost nima smisla, bolj je potem pomembna sentimentalna vrednost.

Sam sem se zbiranja lotil pred 2 letoma, ampak sem se ga lotil narobe. Nisem se odločil za znamko in merilo in sem zbiral vse povprek, kar mi je prišlo pod roke. Potem se se odločil za 1:18, vendar se še vedno nisem specializiral na določeno temo. Kupoval sem tudi avtomobile nižjega cenovnega razreda (Maisto,itd.), kateri so kmalu postali preveč podobni igrači in ne dostojnemu modelu. Kasneje sem se nekako usmeril v BMWje, pa nisem imel vitrine, avtomobili pa so bili v škatlah v omari, ker mi jih je bilo škoda imeti zunaj, kjer bi se prašili. Teh draguljčkov mi je bilo škoda. Vendar so v omari izgubili svoj pomen, ker nisem imel od njih nič. Zato sem jih prodal ter denar vložil v airsoft. Kasneje pa me je spet prijelo. Tokrat sem se odločil - vitrina ima prostora za 6 avtomobilov. Več jih nočem, ker potem ni prostora in si je težko ogledati vsakega posebej. Teh 6 avtomobilov mora biti takih, kakršne bi si lastil v resničnem življenju in bi se dejansko odločil zanje, če bi imel denar. Izbral bi nemca, zaradi kvalitete in priznanosti. V upoštev takoj pride BMW, nor sem tudi na Porsche. Odločitev je padla. 3-je Porscheji levo in 3-je BMWji desno. Vitrino imam sredi pisalne mize in je najlepša stvar v moji sobi. Pravi zaklad, vsak ki pride v mojo sobo najprej porajta avtomobile in se kar zagleda v vitrino. So pa razvrščeni takole:

Porsche 911 Carrera (993)_________ BMW M6 E63
Porsche 911 Turbo (997)___________BMW M5 E60
Porsche 911 Carrera 4S (997)_______BMW 545i E61 Touring

S tem se je moje zbiranje tudi zaključilo. Noben avto ne bo več zapustil zbirke, ker so zame neprecenljivi, še posebej M5, za katero sem dokupil še en isti model druge barve, s katerim sem zamenjal notranjost, da sem dobil barvno kombinacijo, ki si jo od nekdaj želim. E61 pa je tudi dobil nove copatke, da zgleda dostojno in tako kot hočem :mljask

Urejal defasturias, 09.06.2009, 00:26.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, prostor je vedno problem :blackeye Jst sem od začetka tudi zbiral vse povprek, pa nekaj modelov še sam sestavil (tisti plastični za zlepit in pobarvat) ... zdaj žal za slednje ni več časa, drugače bi to še počel, ker so ti modelčki sentimentalno neprecenljivi, ker sam vložiš veliko dela v njih, če hočeš, da zgledajo kot je treba, ne da jih le kupiš.

Zadnje dve leti sem se odločil kupovati zaradi stiske v vitrini, ki je že nabito polna, samo še tiste modele, ki imajo svoje plastične škatlje in so v merilu 1:43, 1:87 ali 1:72 (kar je bolj redka mera sicer), ker so tako lahko zunaj na policah in se ne prašijo oz. je škatle pač lahko čistit.

Dobra stvar zbiranja manjših modelov je vsekakor cena in prostor, slabost pa manj detajlno izdelani, ker pač to ni možno zaradi majhnosti.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Ja, prostor je vedno problem :blackeye Jst sem od začetka tudi zbiral vse povprek, pa nekaj modelov še sam sestavil (tisti plastični za zlepit in pobarvat) ... zdaj žal za slednje ni več časa, drugače bi to še počel, ker so ti modelčki sentimentalno neprecenljivi, ker sam vložiš veliko dela v njih, če hočeš, da zgledajo kot je treba, ne da jih le kupiš.

Zadnje dve leti sem se odločil kupovati zaradi stiske v vitrini, ki je že nabito polna, samo še tiste modele, ki imajo svoje plastične škatlje in so v merilu 1:43, 1:87 ali 1:72 (kar je bolj redka mera sicer), ker so tako lahko zunaj na policah in se ne prašijo oz. je škatle pač lahko čistit.

Dobra stvar zbiranja manjših modelov je vsekakor cena in prostor, slabost pa manj detajlno izdelani, ker pač to ni možno zaradi majhnosti.

Tele 1:72 misliš one male plastične, ki so neverjetno realistični, namenjeni pa maketam železnic? Cena pa tudi pretirana zanje, mislim da je bila včasih okoli 3000SIT na modelček. Ker jih zbiraš, ti lahko dam 2 svoja, ki ju ne rabim, vendar ju moram poiskat. Gre pa za VW Passat (predzadnji nefaceliftan model) in P911 GT3 (996). Oba črna, firma Herpa.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Tele 1:72 misliš one male plastične, ki so neverjetno realistični, namenjeni pa maketam železnic? Cena pa tudi pretirana zanje, mislim da je bila včasih okoli 3000SIT na modelček. Ker jih zbiraš, ti lahko dam 2 svoja, ki ju ne rabim, vendar ju moram poiskat. Gre pa za VW Passat (predzadnji nefaceliftan model) in P911 GT3 (996). Oba črna, firma Herpa.

Nisem mislil teh malih plastičnih za k železnici. Bom pa z veseljem prevzel tvoja dva modelčka, če jih imaš viška, saj takega porscheja še nimam.

1:72 modelčki, ki jih imam jst, so od firme Hongwell ... tisti, ki so v teh plastičnih razstavnih škatljah. Niso ravno nek višek kvalitete izdelave, so pa dokaj poceni za zbirat in tudi izbira je velika. Jih imam že 44 komadov v tem merilu.

Urejal Rottie, 09.06.2009, 18:44.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Nisem mislil teh malih plastičnih za k železnici. Bom pa z veseljem prevzel tvoja dva modelčka, če jih imaš viška, saj takega porscheja še nimam.

1:72 modelčki, ki jih imam jst, so od firme Hongwell ... tisti, ki so v teh plastičnih razstavnih škatljah. Niso ravno nek višek kvalitete izdelave, so pa dokaj poceni za zbirat in tudi izbira je velika. Jih imam že 44 komadov v tem merilu.

Malo sem se zmotil. 1/87 sta. Vseeno jih lahko vzameš če rabiš :ok
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Malo sem se zmotil. 1/87 sta. Vseeno jih lahko vzameš če rabiš :ok

Super :ok Se zmeniva kakšen dan drug teden na kofi (tega sem bolj švoh s časom), ko boš imel čas, pa še kakšno zraven rečemo. :ok2

Urejal Rottie, 10.06.2009, 00:20.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

BMW 4 EVER
BMW 4 EVER

Novinec

• Uporabnik

ma ja vem da je ta Maisto u k...u...sam tok rad bi zaceu zberat ne da se mi cakat...pravjo gdor caka docaka..tko da jst sm neki gledu za sestavljat..bom pomoje to narocu..kje se pa da dobit te kyosho????
EdiNa LjUBeZen,Ki ObsTaJa Je LjuBeZeN Do BMW-ja!!! ZaLjubLjeN v BMW E30 !!NeRaBM PunCe MaM BMW-ja!!!:mznak
Prikaži več možnosti

BMW 4 EVER
BMW 4 EVER

Novinec

• Uporabnik

Živjo..

Ja zdej sm najdu eno stran za naročevat...morm še mal pregledat..drgač sm se pa že odloču za tri bmw-jčke.. za dva sm se že zihr odloču, BMW E30 M3 Sport Evolution Cecott Edition, BMW M5 with option Shadow Line 1987... zdej se še mal odločam med BMW 2002 TURBO 73', pa BMW 323i E21 1977... Vsi od AUTOart-a.. Cena od 60 do 75e.. v merilu 1:18... Noro zgledajo kokr je že nekdo napisal notr tepihi pa res detajli..sm primerju Maisto,Kyosho pa AUTOart..maisto je nek japonsko drek..sama plastika..te so pa ze dost vrhunski..drgac grem pa dons na BMW center..da vidm kaksne izdelke imajo pri njih...

Lp
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Živjo..

Ja zdej sm najdu eno stran za naročevat...morm še mal pregledat..drgač sm se pa že odloču za tri bmw-jčke.. za dva sm se že zihr odloču, BMW E30 M3 Sport Evolution Cecott Edition, BMW M5 with option Shadow Line 1987... zdej se še mal odločam med BMW 2002 TURBO 73', pa BMW 323i E21 1977... Vsi od AUTOart-a.. Cena od 60 do 75e.. v merilu 1:18... Noro zgledajo kokr je že nekdo napisal notr tepihi pa res detajli..sm primerju Maisto,Kyosho pa AUTOart..maisto je nek japonsko drek..sama plastika..te so pa ze dost vrhunski..drgac grem pa dons na BMW center..da vidm kaksne izdelke imajo pri njih...

Lp

Maisto mislim da je kitajski. Kyosho je pa japonski :ok

Drugače pa imajo poceni na hekorsa.de. Včasih naročim tudi preko modelissimo.de. V BMW Centru bi pa morali biti Kyosho in Autoart modeli, seveda dealer edition, kar pomeni sivo BMW škatlo in registrske tablice na modelčku.
Prikaži več možnosti

Gox
Gox

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2

V tej internetni trgovini trenutno dobite 459 modelčkov BMW ...

http://www.modelcarworld.de/

Poštnina za slovenijo je sicer draga (25€) tako da če se že naroča je dobro da se zbere več naročil, pa porazdeli poštnino.

Sam sem s kolegi že kupoval pri njih in je bilo vedno OK. (nabavljali smo drugo znamko, ne BMW-je) Samo kakor vidim je izbira BMW-jev kar dobra. Pa cene ugodne.

LP
Goran

Pripete slike za predogled

• bmw.jpg

Urejal Gox, 27.06.2009, 22:08.

Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Sori samo tale trgovina je ful draga. Novi kyoshi so po 95 eur, medtem ko so drugje precej manj.

Primer:

Kyosho BMW X5 E70 white - 95 eur + 25 eur ptt v tvoji trgovini
Kyosho BMW X5 E70 white - 54 eur + 16 eur ptt v trgovini kjer jaz kupujem
Prikaži več možnosti

Gox
Gox

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2

Aha, možno. Glede BMW-jev se ne razumem, nisem spremljal cen. Za mojo znamko, sem dobil modelčke po ugodni ceni.

Se pa cene spreminjajo, vedno je kaj v akciji. Mislim pa da imajo kar dober izbor na enem mestu.

LP
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Malo poglej na hekorsa.de, pa tudi modelissimo.de ima dobre akcije. To stran, ki si jo dal spremljam že nekaj časa, pa imajo bolj ali manj visoke cene v primerjavi z drugimi trgovinami.
Prikaži več možnosti

BMW 4 EVER
BMW 4 EVER

Novinec

• Uporabnik

Živjo...

Am..jst jih bom kupoval kar v bmw salonih..drago ampak kvalitetno..pocasi se dalec pride..ker tole narocanje nevem kaksn je..na slikah zgledajo prevec plasticni pa nekateri mi niso delovali lepo izdelani..
Prikaži več možnosti