Skoči na vsebino

INPA - težave, nasveti

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
262 odgovorov v temi
Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 061
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

.ini fajla ne najdem nikjer. Najdem edino .ipo in .prg v mapah ediabas.
Prikaži več možnosti
    • Car Uroš je všeč

Mitja
Mitja

BMW strokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 543
  • Avtomobil: E36

Probaj odklopiti par modulov (vzami ven varovalke), najprej ABS/ASC... Za tvoj primer ne vem, ampak v nekaterih primerih pomaga.
/_/_/III*III\_\_\ ...............objects in mirror are losing
Prikaži več možnosti

JohnyR
JohnyR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 722
  • Avtomobil: BMW M5 (E39), 320i (E36)

Probaj odklopiti par modulov (vzami ven varovalke), najprej ABS/ASC... Za tvoj primer ne vem, ampak v nekaterih primerih pomaga.

Sem že probal odklopiti akku za kake 3 ure, pa ni pomagalo, si je vse napake zapomnil.

@ Coti: bom pogledal, kje imam jaz .ini fajle pa ti javim.
A Supra will emerge and take the throne !!!
Prikaži več možnosti

Mitja
Mitja

BMW strokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 543
  • Avtomobil: E36

Nisem mislil tega, če preveč modulov "govori" v isto linijo ne prideš v računalnik. Zaradi tega sem mislil da jih par odklopi.
/_/_/III*III\_\_\ ...............objects in mirror are losing
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 617
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Ali ima kdo mogoče razlago fault kod za INPO. Torej kak pdf z opisom:-D prosim na bojan.u@gmail.com.

Hvallllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaa
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdravo, imam problem z INPa 5.02 in sicer nekaj malega se lahko prebral z njim (datum izdelave....) ne morem pa izbrati motorja (M57N) 3.0d(160kw), torej , če izberem kateregakoli od m57.... ni nič

Dobim naslednji sporočili......

Any idea???

Pripete slike za predogled

• 4.JPG
  • 5.JPG

Urejal bojan.u, 30.08.2010, 08:22.

Prikaži več možnosti

JohnyR
JohnyR

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdravo, imam problem z INPa 5.02 in sicer nekaj malega se lahko prebral z njim (datum izdelave....) ne morem pa izbrati motorja (M57N) 3.0d(160kw), torej , če izberem kateregakoli od m57.... ni nič

Dobim naslednji sporočili......

Any idea???

Takoj ko izbereš E90, imaš na desni strani menija eno opcijo: functional jobs Vsaj moj ima).

Izberi to, ker tam lahko pogledaš kateri moduli obstajajo v tvojem avtu, lahko preveriš napake v celotnem avtu, ... Potem pa naprej.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 091
  • Avtomobil: avtomatik

Pa si izbral na začetku pravo linijo?
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

lahko bolj podrobno opišeš "kakšno linijo":)

ko zaženem INPo 5.02 najprej izberem F4 (model E60) potem pa naprej (engine)....in pojavi se mi ta napaka....

Urejal bojan.u, 31.08.2010, 10:54.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

ko zaženem INPo 5.02 najprej izberem F4 (model E60) potem pa naprej (engine)....in pojavi se mi ta napaka....

Pol je pa očitno več variant:) : pri nekaterih različicah je pred zagonom potrebno izbrati linijo, po kateri "laufajo" podatki - za starejše modele (E46, E39...) mislim da je oznaka K, za novejše pa... :zmeden Naj kdo dopolni. Šele pol izbiraš model avtomobila.
LP A.

Urejal Andy04, 31.08.2010, 12:45.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Pol je pa očitno več variant:) : pri nekaterih različicah je pred zagonom potrebno izbrati linijo, po kateri "laufajo" podatki - za starejše modele (E46, E39...) mislim da je oznaka K, za novejše pa... :zmeden Naj kdo dopolni. Šele pol izbiraš model avtomobila.
LP A.

A, je že razloženo:

Tako je! Novejši uporabljajo samo K-linijo, starejši so poleg nje rabili še L-linijo, najnovejši pa to naredijo direkt preko CAN-BUSa v katerega je še pred leti prišla K-linija preko instrument cluster modula in naprej z ostalimi moduli komunicirala preko CAN-BUSa ... npr. E46 ipd. :)

LP A.

Urejal Andy04, 31.08.2010, 12:46.

Član KOS
Prikaži več možnosti

JohnyR
JohnyR

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam tudi 5.02, pa imam pri E60, na izbiro funkcijo: functional jobs.

Se pravi pritisneš F4, in v novo odprtem oknu greš takoj na desno stran (ne izbiraš engine, body, ...), tam greš v del programa, kjer lahko gledaš vse napake zapisane v vseh modulih, ...
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja saj do tja sem že prišel in pobrisal shranjene error-je. Samo do motorne elekt. pa ne morem, da bi lahko spremljal podatke....
Prikaži več možnosti

kakav
kakav

Diesel Power Driver

• Uporabnik
  • Sporočil: 538
  • Avtomobil: BMW 1

Če bi torej nabavil USB-kabel, ali bo INPA 5.02 brezhibno delovala (e87, 2006)? Ali so tudi v tem primeru lahko kakšne "težave"... Kakšne?
Kaj pa NCS?

Ima kdo osebne izkušnje? :beer
:kava

Kakav je surovo seme rastline kakavovca. To je surov kakav, katerega je potrebno še naprej spražiti, zmleti, stiskati in naprej predelati v kakavove izdelke. Seme kakavovca vsebuje specifično snov - alkaloid teobromin, po katerem je rastlina do
bila tudi svoje znanstveno ime...

:mznak
Prikaži več možnosti

JohnyR
JohnyR

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bi torej nabavil USB-kabel, ali bo INPA 5.02 brezhibno delovala (e87, 2006)? Ali so tudi v tem primeru lahko kakšne "težave"... Kakšne?
Kaj pa NCS?

Meni zaenkrat s kitajskim USB kablom preverjeno deluje:

E36
E39
E46
E60, E61
E63
Mini R50

Drugega zaenkrat še nisem imel priklopljenega, vendar predvidevam da dela. Zdej en dan bom priklopil še E90, pa javim če dela tudi za njega.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa NCS?

Kolikor imam jaz izkušenj z INPO in razno raznimi vmesniki, priklopi, ni neke zanesljive metode o brezhibnem delovanju. Edino stestirati, pol pa dalje...

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 124

Meni zaenkrat s kitajskim USB kablom preverjeno deluje:
E36
...
Drugega zaenkrat še nisem imel priklopljenega, vendar predvidevam da dela. Zdej en dan bom priklopil še E90, pa javim če dela tudi za njega.

letnik avta, katere module ti bere? Ker mi je malo čudno, ker na E36kah ki imajo še ADS je z USBjem največ težav. Še če imaš COM port znajo bit težave ker je drugačen vmesnik kot za OBD in tudi pini na RS232 so drugače zasedeni.
Prikaži več možnosti

JohnyR
JohnyR

BMW fanatik

• Uporabnik

letnik avta, katere module ti bere? Ker mi je malo čudno, ker na E36kah ki imajo še ADS je z USBjem največ težav. Še če imaš COM port znajo bit težave ker je drugačen vmesnik kot za OBD in tudi pini na RS232 so drugače zasedeni.

Zdej mi se je posvetilo, da imam jaz COM port kabel.

Sorry. :crazy
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 061
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Pa si izbral na začetku pravo linijo?
LP A.

Linije se ne da izbirati :-D. Lahko pa izbiraš tip vmesnika. Večina vmesnikov dela z ADS ali OBD načinom.

ADS dela edino na pravem COM portu in se je uporabljal na starejših vozilih. Edino z ADS se da diagnosticirati module, ki uporabljajo L linijo. Če namestiš INPO za ADS vmesnik, potem bojo težave z diagnosticiranjem novejših vozil(E90 recimo), ker novejši moduli ne znajo več komunicirati po DS2 protokolu.

Ob instalacijo izbran OBD način, dela tudi na raznih (USB, PCMCIA...) COM adapterjih, z njim ni možno diagnosticirati modulov, ki uporabljajo L linijo, dela pa tudi na novejših vozilih (nekje od Marca 2007 naprej se za diagnostiko uporablja le še CAN protokol). OBD se uporablja tudi za USB vmesnike.

Če hočete z vmesnikom pokriti vsa možna vozila: nabavite si COM vmesnik, INPO namestite za ADS vmesnik, potem pa v datoteki ediabas.ini po želji popravite tip vmesnika iz ADS na OBD, če noče delati z kakim modulom. Seveda je treba prej pognati namestitev ADS in OBD gonilnika v mapi ediabas\hardware.
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

A ima kdo kakšen pdf kje so razložene te napake oz te decimalne vrednosti??
Prikaži več možnosti