Skoči na vsebino

Vprašanja o E34

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1318 odgovorov v temi
bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 755
  • Avtomobil: Karjola

Ker nočem smetiti teme od uporabnika BOSS sem odprl svojo.
No, ker smo pr nas nabavili 525iA in ker po treh urah iskanja nisem našel infomacije ki jo rabim bom pa še jaz malo zasmetil temo.
Zanima me, kje pr bogu se nahaja mikrofilter klime pri E34 letnik 10/91. Avto ima ročno klimo, ki sicer deluje zelo dobro, vendar ker sem pač čuden bom tudi na tem avtu najprej preventivno zamenjal vse kar se mi pač zdi da je potrebno zamenjat.
Punca, ki je tudi lastnica avtomobila pa mi je napisala sledeč spisek za bližnjo prihodnost:crazy :

volan (preoblečt ali pa zamenjat) - NUJNO
radio (zamenjat s takim na kasete in pogledat zakaj ne delajo vsi zvočeniki)
voznikov sedež (elektrika je šalabajzersko narejena, sedež ima malo lufta) - NUJNO
zadnja havba (spojler, mekurčka rje)
sprednje luči (zamenjat ker so parabole slabe)
sanacija rje in prask
izpušni sistem (menjava z novim - Eberspracher from EBAY - komplet cca 1400€) - NUJNO
zavore, optika (zavore tresejo, avto vleče v desno) - NUJNO
strop (in obloga šibedaha) (strop je rahlo poseden, prav tako obloga šibedaha)
lesene letvice (in obloge vrat) (letvici na prednjih vratih sta počeni, na oblogah popušča lepilo)
gumijasti tepihi (da ne bo umazan, ti ki so not niso originalnih mer)
sovoznikov predal (ne stoji lepo, sneta je ena od vrvic)
pranje žarometov (skupaj s Xenonom)
pokrovček in sito za vodo (pokrovček nima nobenega jezočka pa ga je težko snet, sito v njem pa je razpokano)
orodje (manjka orodje)
stikalo menjalnika (S, E, *) (se zatika, noče v S in *)
avtomatska antena (sedaj je navadna, mora bit taka ki se pospravi ko se avto ugasne)
bočna letvica levo zadaj (malce štrli z vrat)
tesnilo voznikovih vrat (znucano, enako kot imajo to lastniki E39-ic)
klima filter (sam da najdemo kje je)
odstranit dodatni alarm (neoriginal alarm, pa še nagaja za povrhu).

Najprej pa pač po prioritetah, zadeve ki so pod NUJNO moram rešit preko vikenda :ok2. Potem sledi še dokončanje servisa, saj je bivši lastnik pravkar zamenjal olje motorja in menjalnika, potrebno pa je menjat še svečke, filtre in olje diferenciala.
Če ima kdo navodila za servisiranje in popravljanje se priporočam za link ali kopijo.
Če se adminu zdi da je nepotrebno imeti dve temi lahko vse skupaj prestavi v temo od uporabnika BOSS.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

_MiD_
_MiD_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 924

Menjava mikrofiltra
:ok
Prikaži več možnosti
    • pan in MIHOLD uporabnikom je všeč to sporočilo

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

dobrodošel v klub e34 :ok2. mikrofilter je skrit zadaj za klimo na spodnji strani pri ventilatorju. dostop je pri sovozniku na spodnji strani na mostu. snti moraš predal in še par drobnarij... najbolj zanimiv del pride, ko je treba pošraufat vn poklopec, ki skriva filter. dokaj težko dostopno. mislim, saj ko boš snel naštete stvari, boš videl sproti..:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Kul, se pravi podobno kot E36.
Hvala za dobrodošlico.

A piš vetra je pri vseh slišat tako močno, ali bo bolje ko se ga konkretno opere in spolira :confused ?

Drugače pa sva ga v nedeljo prvič lepo oprala in posesala, namazala vsa tesnila s silikonom, namastila vse ključavnice, tečaje vrat in vzmeti ki zadržujejo vrata, očistila plastike po motornem prostoru, v notranjosti očistila reže za klimo (penzl varianta), pa usnje, pa ... :-D

Je bla pridna, pomagala in skakala okoli s štrajfix mašino, pa z jelenjo krpo pa potem z mikro krpo in krpicami za čiščenje stekla, jest sm pa bl svinjarijo pucal ki se nabere za in okoli tesnil prtljažnika, vrat in ostalih pritiklin ki se odpirajo. :ok

Urejal bizdam, 16.06.2009, 13:23.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Mikrofilter bi menjal? :-D Evo ti how-to-guide napisan od mene osebno: http://bmwe32.massco...microfilter.htm :ok2

Ko ga boš menjal, boš pri sestavljanju vsega nazaj porihtal tudi dovoznikov predal... Ti pa svetujem, da z menjavo počakaš do začetka jeseni, ker nov mikrofilter rabiš ob mrzlih jutrih, da se ne rosijo šipe :ok Poleti pa tudi, če je zabit, nima večjega vpliva :ok

Lajšte zunaj na vratih je treba samo zamenjati, nove bodo stale v nulo (ena je ene 6 jurjev)...

Pokrovček za vodo je svoj problem, ker nov ni več dobavljiv (če ga naročiš, dobiš takega za E39, ki je prevelik in se ne zatakne...). Rešitev je rabljen :ok

Šalter za menjalnik priporočam nov, če ni strašno drag...

Dodatne alarme je že navajen ven šraufat Erjavec, čeprav bi tudi jaz lahko kakšno rekel o pedantnosti njegovega dela (kakšen šrauf polomi mimogrede...)...
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 989

Kul, se pravi podobno kot E36.
Hvala za dobrodošlico.

A piš vetra je pri vseh slišat tako močno, ali bo bolje ko se ga konkretno opere in spolira :confused ?

Drugače pa sva ga v nedeljo prvič lepo oprala in posesala, namazala vsa tesnila s silikonom, namastila vse ključavnice, tečaje vrat in vzmeti ki zadržujejo vrata, očistila plastike po motornem prostoru, v notranjosti očistila reže za klimo (penzl varianta), pa usnje, pa ... :-D

Je bla pridna, pomagala in skakala okoli s štrajfix mašino, pa z jelenjo krpo pa potem z mikro krpo in krpicami za čiščenje stekla, jest sm pa bl svinjarijo pucal ki se nabere za in okoli tesnil prtljažnika, vrat in ostalih pritiklin ki se odpirajo. :ok

Za mazanje je prevejeno bolj ustrezna Renapur mast.
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Kosec, hvala za uporaben manual.
Lajšte so povsem lepe, le ena klipsna je zgleda počila, ko bom vse dol pobral bomo videli pri čem smo.
Glede pokrovčka za vodo, qrc, bomo pa po odpadih malo bolj pozorno gledali pod pokrove motorja.
Stikalo menjalnika bom preveril na Malgaju koliko stane, v ETK je 35€.
Kar pa se tiče Erjavca pa ne bom komentiral, ampak tega avta ne bo videl, glede na to kako je naredil elektriko na šoferjevem sedežu.
Hvala za nasvete.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

RobertH, hvala za hint.
Uporabljam pač silikon v spreju od Valvolina, ki mi je pri E39 odpravil nadlešno pokanje stekel na vegasti cesti in se mi dobro obnese.
Ko ga zmanjka pa preizkusim tvojo rešitev.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Avto je prišel v prave roke, se mi zdi. :laugh Super. :ok

radio (zamenjat s takim na kasete in pogledat zakaj ne delajo vsi zvočeniki)
voznikov sedež (elektrika je šalabajzersko narejena, sedež ima malo lufta) - NUJNO Opiši bolj natančno... kable dobiš na ebayu poceni
zadnja havba (spojler, mekurčka rje) Imam eno lepo (a ni črna)
sprednje luči (zamenjat ker so parabole slabe) Čiščenje ali ebay ali novo
sanacija rje in prask
izpušni sistem (menjava z novim - Eberspracher from EBAY - komplet cca 1400€) - NUJNO Zakaj pa celega?? Zadnja dva lonca pa menda ne staneta toliko.
zavore, optika (zavore tresejo, avto vleče v desno) - NUJNO Imam zavore
lesene letvice (in obloge vrat) (letvici na prednjih vratih sta počeni, na oblogah popušča lepilo) serijska oprema
gumijasti tepihi (da ne bo umazan, ti ki so not niso originalnih mer) ebay ali nove na servisu /100€ komplet
sovoznikov predal (ne stoji lepo, sneta je ena od vrvic) ni problema, se ga poravna
pranje žarometov (skupaj s Xenonom) Imam posode + nekaj drobnarij!
pokrovček in sito za vodo (pokrovček nima nobenega jezočka pa ga je težko snet, sito v njem pa je razpokano) Imam tudi to.
orodje (manjka orodje) Imam komplet.
stikalo menjalnika (S, E, *) (se zatika, noče v S in *) Saj se ne ustavi v S in *; tudi na displayu ni spremembe? Če je fuč, novo.
avtomatska antena (sedaj je navadna, mora bit taka ki se pospravi ko se avto ugasne) Eno imam, ne vem če je prava, sicer pa je antena v zadnji šipi...
bočna letvica levo zadaj (malce štrli z vrat) Mislim da imam.
tesnilo voznikovih vrat (znucano, enako kot imajo to lastniki E39-ic) Novo je cca. 80€
klima filter (sam da najdemo kje je) :-D
odstranit dodatni alarm (neoriginal alarm, pa še nagaja za povrhu). Imam originalnega komplet...

Naj kar ostane ta tema odprta, saj je ona druga že čisto nepregledna. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Spoliran še bolj žvižga. :laugh

Letvice sprednjega stekla, tesnila vrat (na karoseriji), brisalci, plastika pod brisalci... če to ne štima že veš kje začeti "noise reduction".
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 532
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Za mazanje je prevejeno bolj ustrezna Renapur mast.

Jaz uporabljam glicerin. Kam bi spadal po lestvici uporabnosti?
Meni se obnese predvsem pozimi.

Robert, kje pa se dobi Renapur mast?
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

bizdam: gledam spisek, ki si ga nalepil in moram reči še tole: mater je tale punca fejst :ok2 :beer

Urejal kosec, 16.06.2009, 21:41.

CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

radio (zamenjat s takim na kasete in pogledat zakaj ne delajo vsi zvočniki)
voznikov sedež (elektrika je šalabajzersko narejena, sedež ima malo lufta) - NUJNO Opiši bolj natančno... kable dobiš na ebayu poceni - kablo visijo dol iz sedeža, na kablu ki pride iz tal ni konektorja ampak je le oguljena žica vtaknjena v nek čuden konektor, luft pa je tak, da se sedež ob zaviranju spredaj posede za par mm, ob prenehanju zaviranja pa se zopet prestavi nazaj.
zadnja havba (spojler, mekurčka rje) Imam eno lepo (a ni črna) - bomo našli črno na odpadu
sprednje luči (zamenjat ker so parabole slabe) Čiščenje ali ebay ali novo - odpad Italija, ker italijani ne uporabljajo kaj dosti luči
sanacija rje in prask
izpušni sistem (menjava z novim - Eberspracher from EBAY - komplet cca 1400€) - NUJNO Zakaj pa celega?? Zadnja dva lonca pa menda ne staneta toliko. - Celega ker na katalizatorju že razpada dodatni pleh ki ima spodaj nekakšno volno. Seveda zadnja lonca ne staneta toliko.
zavore, optika (zavore tresejo, avto vleče v desno) - NUJNO Imam zavore - Cena? Rabim prednje diske, ploščice so nove, diski so novi, ampak čungalunga znamke.
lesene letvice (in obloge vrat) (letvici na prednjih vratih sta počeni, na oblogah popušča lepilo) serijska oprema - :-D
gumijasti tepihi (da ne bo umazan, ti ki so not niso originalnih mer) ebay ali nove na servisu /100€ komplet - kak link za Ebay? 100€?, za E36 so bili 52.
sovoznikov predal (ne stoji lepo, sneta je ena od vrvic) ni problema, se ga poravna - kulj
pranje žarometov (skupaj s Xenonom) Imam posode + nekaj drobnarij! - zanimivo, bova kako rekla na to temo
pokrovček in sito za vodo (pokrovček nima nobenega jezočka pa ga je težko snet, sito v njem pa je razpokano) Imam tudi to. Če ne najdem nič na odpadu se slišiva.
orodje (manjka orodje) Imam komplet. - How much??
stikalo menjalnika (S, E, *) (se zatika, noče v S in *) Saj se ne ustavi v S in *; tudi na displayu ni spremembe? Če je fuč, novo. Sploh ga ne morem premaknit v ta dva položaja, kot bi bilo blokirano. Nov je cca 40€, tako da bo najverjetneje res tako.
avtomatska antena (sedaj je navadna, mora bit taka ki se pospravi ko se avto ugasne) Eno imam, ne vem če je prava, sicer pa je antena v zadnji šipi... Resno? Se pravi je ta dodatna antena od mobitela? Kaj pa naj naredim z luknjo v blatniku?
bočna letvica levo zadaj (malce štrli z vrat) Mislim da imam. Če bo potrebno se bova zmenila.
tesnilo voznikovih vrat (znucano, enako kot imajo to lastniki E39-ic) Novo je cca. 80€ Sprejemljiva cena.
klima filter (sam da najdemo kje je) :-D
odstranit dodatni alarm (neoriginal alarm, pa še nagaja za povrhu). Imam originalnega komplet... Ne vem če sploh rabim, ali je komplet s ključi?

Hvala za ponujeno pomoč.
Vsekokakor se slišimo ko se pojavi kakzastoj pri delu.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Spoliran še bolj žvižga. :laugh

Letvice sprednjega stekla, tesnila vrat (na karoseriji), brisalci, plastika pod brisalci... če to ne štima že veš kje začeti "noise reduction".

Nisem opazil da bi kaj manjkalo, bo moralo oko poznavalca kaj več povedat.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

bizdam: gledam spisek, ki si ga nalepil in moram reči še tole: mater je tale punca fejst :ok2 :beer

:laugh, je fejst, ampak sem tud sam tečen okol avtov, poglej si mojo temo o E36 :ok2.
Problem je, ker me velikokrat ni v Sloveniji in pač bejba nuca izpraven avto:cool.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede sedežev: poglej kako so pritrjeni - spredaj so sanke obešene čez take kljuke, zadaj pa sta dva Torx vijaka. Premikati se ne sme nikamor.

A so sedeži memory (se ne spomnim...) in ali funkcija deluje? Se desno ogledalo premakne navzdol pri vzvratni vožnji? Konektorje oz. komplet napeljavo za navadne električne imam, a za memory je drugačna (do sedežev, v sprednjih vratih, ogledalih).

Skurjena toplotna zaščita pod katalizatorji je standard :napaka Na žalost pa se ne dobi posebej...

Prosim poslikaj anteno, da vidim kakšna je, če je telefonska jo lahko odstraniš (če ne rabiš), ličar bo že znal pokriti luknjo! :ok

Cene za dele ti napišem na PS ta hip.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja... naredi mi fotko škatle z varovalkami, releji, moduli pod zadnjim sedežem, če se ti da. Da bom siguren glede napeljave za sedeže.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede sedežev: poglej kako so pritrjeni - spredaj so sanke obešene čez take kljuke, zadaj pa sta dva Torx vijaka. Premikati se ne sme nikamor. Will do.

A so sedeži memory (se ne spomnim...) in ali funkcija deluje? Se desno ogledalo premakne navzdol pri vzvratni vožnji? Konektorje oz. komplet napeljavo za navadne električne imam, a za memory je drugačna (do sedežev, v sprednjih vratih, ogledalih). Sedeži niso memory, so električni ter ledveni del. Se pravi imaš pravo elektriko :). Najprej moram pogledat kaj so sčarali, potem bom vedel kaj in kako.

Skurjena toplotna zaščita pod katalizatorji je standard :napaka Na žalost pa se ne dobi posebej... Jah, pišuka. Ne vem a se mi splača menjat katalizatorje zaradi tega al ne. Pline je naredil BP.

Prosim poslikaj anteno, da vidim kakšna je, če je telefonska jo lahko odstraniš (če ne rabiš), ličar bo že znal pokriti luknjo! :ok Antena je od mobitela, ker je avto imel neko inštalacijo notri.

Cene za dele ti napišem na PS ta hip. Dobil, hvala, smo na vezi.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, če niso memory je precej manj dela. Očitno je električar naredil "hitri priklop". :napaka Ja, če so novejši od 9/93, je možno da konektor ni enak... kakorkoli, bomo že zrihtali da bo prav :ok2

Na tisti pleh zaenkrat pozabi, če so katalizatorji OK... predrag hec.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, danes sem bil priden in sem zamenjal volan, ki smo ga dali preoblečt (krofl hvala za pomoč) ter popravil stikalo menjalnika (S, E, *) ki se sedaj brez upora povsem gladko pomika v S in * položaj. Prav tako smo delovanje preizkusili in zadeva dela.
Odmontiral sem inštalacijo za mobilni telefon (kablov na kile).
Zamenjal avtoradio z BMW radiem.
Objavljena slika

Sedaj pa vprašanja. Na forumu se večkrat govori da naj bi avto ki ima CC imel vse pripravljeno za veliki BC. V tejle 525 pa je zadeva takšna:
Objavljena slika

Glede na količino kablov se mi zdi da ne bo tako enostavno montirati veliki BC. Ima kdo kaj več informacij kako to poteka?

Pa še nekaj za AZAELA:
Objavljena slika

To je to kar je zadaj za sedežem

Ker je danes deževalo se nisem lotil podirati voznikovega sedeža.

Imam pa problem in sicer online prodajalec Eberspracher izpušnih loncev pošilja zadeve samo po nemčiji. Mi lahko kdo pomaga to spraviti iz nemčije v slovenijo?

V naprej hvala za nasvete.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti