Skoči na vsebino

Vprašanja o E34

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1317 odgovorov v temi
bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 748
  • Avtomobil: Karjola

@tommy28
Če bi moja punca kupila E39 (t.i. kremšnito) bi bil spisek še daljši predvsem pa dražji. Smo imeli tudi E39, ki je bila za večino ful huda, tako da mi lahko verjameš.
E34-ko se celo najde na odpadu, kar je za E39 prej izjema kot pravilo.
Smo pa imeli včeraj kljub blazno lepemu vremenu srečo in smo dobili skoraj vse s seznama (pa še kaj poleg tega) na odpadu :metalc.
Seveda pa tudi malo smole, saj je šel avto ki je imel iskani električni usnjeni sedež in je bil na odpadu še prejšnji teden v tem času pod prešo :damn.

@Alessio, govoriš o pokrovu ušesca za vleko ali o pokrovu za vlečno kljuko?

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

pokrovu vlečne kljuke je cca 30×15cm velik,nahaja pa se v odbijaču točno pred kljuko,odstraniš pokrov in natakneš kljuko
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 025
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

E39 (t.i. kremšnito)

:lmao

Mene sicer bolj spominja na krof, ampak tudi primerjava s kremšnito je posrečena :rofl

Oblika E34 je še vedno (in tudi večno bo) ZAKON! :ok2

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

@Jerry
Naziv kremšnita si je E39 Touring prislužil zaradi blazno mehkih kolen (avto je na originalnem navadnem podvozju s 15'' balončiči enostavno premehak in preudoben za naju):ok2.
Obnaša se enostavno tako kot kremšnita na krožniku ki ga malce levo/desno potreseš :-D.
Ideja je seveda od šefice :ok.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

M dreamer
M dreamer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077
  • Avtomobil: BMW E36 1.8ist

Mulc bemti če ne boš na morju užival ti lahko jaz pridem laptopa u potok vržt:-D
Ne ne je lepo da pogledaš če še dihamo ampak če boš še kdaj kupil E39 pa kar korajžno eno rjuho na moral priveži pa čez šibedah ven (da veš da mora biti naslednja E39 s šibedahom) pa ponosno odpluj na morje:ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 025
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

@Jerry
Naziv kremšnita si je E39 Touring prislužil zaradi blazno mehkih kolen (avto je na originalnem navadnem podvozju s 15'' balončiči enostavno premehak in preudoben za naju):ok2.
Obnaša se enostavno tako kot kremšnita na krožniku ki ga malce levo/desno potreseš :-D.
Ideja je seveda od šefice :ok.

Aja? Potem bi bilo pa primernejše ime pannacota... naroči si jo enkrat po kosilu, pa boš videl o čem govorim :laugh

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

No, evo, dopusta je konc :frown, prvi teden šiht šoka je tud mim :crazy, zdej se bomo pa počas lahko lotli štimat naprej :-D.
Auspuhi so naročeni, servis pride čez 2 tedna na vrsto :metalc.
Azael, ta ali naslednji teden/vikend obljubim da pridem do tebe, se slišiva da se dogovoriva bolj točno za uro :ok.
Sedaj pa eno vprašanje za vse, ki pravite da ti avti kurijo 9l.
Res da prav veliko kilometrov nismo naredli (434 km), ampak je poraba okoli 12.5 litra. Večino se vozimo počasi po mestu in okoli po predpisih po obvoznici. Poraba pri 100 je okoli 10, po mestu med 20 in 25. Drži da ima motor zelo nizke vrtljaje tudi pri višjih hitrostih, ampak cager porabe je vedno na 10 ali več, če samo malenkostno spustiš ''gas'' začne hitrost počasi padat :confused.
Se je meni zdelo da bo poraba okoli 2l višja kot večina pravi :ok2, saj je enako pri 318i, ki vsem pije 7.5, meni pa debelih 9 (avto je povsem izpraven, saj so vsi vitalni deli novi).

@Jerry, Panacotta je bolj primerna za opis E36-ke.

Urejal bizdam, 28.07.2009, 10:54.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

Damjan, poraba je pri tako težkem avtomatiku nekaj večja. ko se boš navadil nanj, se zna zgodit da bo nekoliko padla. na svojem imam zdaj že nekaj tankov porabo cca 9.5 litra. če se vozim po trbovljah in okolici (hribi, sami hribi) pa je nekje slabih 12 litrov. ja, je pa ročni menjalnik
:)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

bizdam: Ha, mene šiht šok še čaka proti koncu tedna :-D :beer
Glede porabe pa: je še v mejah normale. Pač je ohne Vanos in še avtomatik :ok

Meni je s 3emi ljudmi v avtu po istrskem ipsilonu (700 km total) na letošnjem dopustu popapcal 11 litrov... Btw. vsaj pri meni sem opazil, da pri 140 km/h požge še kak deci manj kot pri 100 :ok2

Če še niso bile zamenjane lambde, priporočam menjavo... Malo je za pogledati tudi cin špule, če je kakšna že slaba, se takoj pozna...
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

No, da ne bo pomote, me niti ne moti da je poraba 12.5, moti me to kako nekateri stalno trdijo da so porabe v nizkih cifrah.
Citro, mi je povsem jasno da imaš vsaj liter manj, saj imaš vanos, pa še ročni menjalnik, tako da je takšna poraba logična. Glede na to kar praviš, pa bi imel v našem režimu porabo podobno, sicer pod 12, pod 11 pa najverjetneje ne bi šlo.
To da A več kuri mi je pa tudi jasno, svoje naredi še mestna vožnja (LJ) pa smo tam. Itak je pa vsake toliko treba kakemo cliotu pokazat da naj se ne zaganja v rit stare kante, da ga ne bo pojedla :laugh.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

No, da ne bo pomote, me niti ne moti da je poraba 12.5, moti me to kako nekateri stalno trdijo da so porabe v nizkih cifrah.
Citro, mi je povsem jasno da imaš vsaj liter manj, saj imaš vanos, pa še ročni menjalnik, tako da je takšna poraba logična. Glede na to kar praviš, pa bi imel v našem režimu porabo podobno, sicer pod 12, pod 11 pa najverjetneje ne bi šlo.
To da A več kuri mi je pa tudi jasno, svoje naredi še mestna vožnja (LJ) pa smo tam. Itak je pa vsake toliko treba kakemo cliotu pokazat da naj se ne zaganja v rit stare kante, da ga ne bo pojedla :laugh.

ja, to je to. :ok sicer pa je meni tudi avtomatik zelo všeč. :) sploh te tastari so zakon.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 487

Bizdam - upam, da ne boš jezen, malce si bom sposodil temo (čist mal) :ok2

jst mam 520 in v originalu analogno uro...BMWKILLA mi je velikodušno odstopil digitalno uro in ko sva jo priklopila, zadeva stoji na 00:00 in utripa (mislim da 00:00), preklapljam lahkomed datumom in uro a ne tečeta in ju ne morem nastaviti!

se komu sanja, katere žičke (predvidevam, da bi to rešilo problem) moram prestavil, da se bo dalo uro nastavit in da bo normalno delala?

za ostale funkcije mi je vseeno, ampak uro bi pa le imel :laugh

še enkrat sry 4 the intrusion :ok

lp
ž
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

No problem man :cool.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

zzigon: tole je čudno... :confused Je možno, da je ura fuč? Namreč, v sosedovo 518i, ki je imela le analogno uro, smo nekoč dali digitalno in je delala b.p. (no, temp. je kazala -35 st. C :laugh)... Če imaš voljo do eksperimentiranja, šenkam mojo :beer
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik

thx, torej bi zadeva kao morala delovati :confused

hja, ura skoraj sigurno dela, ker jo je mel, pred nadgradnjo v svoji 525ki BMWKILLA:ok

sumim, da je napeljava pri 525 modelih in 520 modelih drugačna...po moje bi moral samo žičke prestavit na pravo mesto v konektorju...ampak ne vem na katero, na blef pa ravno ne bi, hehe :ok2

tako kot pri avtoradijih različnih znamk..

lp
ž
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Za nastavljanje ure pritiskaj h/DAT, za minute min/DAT. Po vnosu pritisni UHR in bo delalo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

:ok
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

mikiE30
mikiE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 094
  • Avtomobil: audi a6

kosec ta digitalna ura s prikazom zunanje temperature v 520i ne deluje.baje se rabi za delovanje še en zelen konektorček.ampak pravim baje!
BMW 4 LIFE
Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik

hja, 3 dni sem pritiskal vse možne kombinacije in ne trzne sploh :jok

pa tolk je lepša od analogne :ok2

sam , klinc, za okras je pa ravno ne bom imel, hehe

lp
ž
Prikaži več možnosti

mikiE30
mikiE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 094
  • Avtomobil: audi a6

zzigon tud jz sm probavu vse možne vrjante pa ne trzne razen da prestavi iz ure (00.00) na datum 01.01 to je pa tud vse
BMW 4 LIFE
Prikaži več možnosti