Skoči na vsebino

Za varno vožnjo na cestah

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
391 odgovorov v temi
Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

BMW-jaši ste se od svojega kolega primerno oprostili. Moje mnenje pa je, da se Žanu (pa tudi drugim kolegom,da ne bo pomote) lahko najbolje oddolžimo tako, da so vedno živi, s svojim imenom in svojim primerom prisotni med nami.

Predlagam, da se odpre podtema za varno vožnjo na cestah. V njej lahko obravnavamo varnost na cestah, kaj smo sami prispevali k temu oziroma, kaj bomo prispevali k večji varnosti na cesti. Ne nazadnje lahko skupno organiziramo kakšno šolo varne vožnje, predavanja ipdb.. Tudi sami se lahko kaj naučimo, čeprav nas je mnogo prepričanih, da smo že itak odlični vozniki in se nimamo več kaj naučiti.

Varnost je sestavni del vožnje. Naj bo spomin na Žana vodilo, da bo misel na lastno in varnost vseh sodelujočih v prometu stalno v naši glavi. In če bomo tako prispevali, da se bo za 1 promil zmanjšalo število nesreč, ker smo sami bolj ozaveščeni, bomo dosegli svoj cilj.

Lastniki BMW-jev so znani kot najbolj nesramni. Tega si nisem izmislil ne jaz ne kdo drug. To so tudi nemške ankete pokazale, žal. Dajmo vplivati na to, pokazati, da nismo vsi enaki in da nemška formula na slovenskem ne drži.

To je moj predlog. Želim si, da nihče in nikoli ne bo doživel, da bo v vlogi Žanovega očeta... Zato mi se zdi prav, da ukrepamo in dodamo mozaiku varnosti delćek.. to kar pač lahko.

:beer

Urejal MIHOLD, 21.02.2011, 21:45.

Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Zelo podpiram,ker je vse preveč divjanja na cestah:blackeye
Kako nekateri vozijo:crazyDajmo res nekaj naredit zato:ok
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti
    • MrMrak je všeč

J_I_N
J_I_N

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: frči

Zelo podpiram,ker je vse preveč divjanja na cestah:blackeye
Kako nekateri vozijo:crazyDajmo res nekaj naredit zato:ok

x2
Spruhfolie - Film Spray
Prikaži več možnosti

Gabrich
Gabrich

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 333
  • Avtomobil: e36 318i 1997

Pametna tema:ok Če bo vsak malo prispeval, lahko veliko naredimo.
Vedno sem oboževal zadnji pogon..najprej v vozičku, nato na kolesu, nadaljeval sem s kosilnico in sedaj v bavarčku:-D
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 143
  • Avtomobil: F10

Dokler se samo piše in debatira, ne bo na cesti nobene varnosti več. Je pa žalostno, da se mora zgoditi nekaj tragičnega, da se o tem sploh začnemo.
No ja nekaj je, tudi začetek pogovora lahko vodi v napredek na cesti, ampak težka bo. Največ lahko stori vsak sam.
To da držijo ankete tudi v Sloveniji se žal nebo spremenilo, ker pač tako je, BMW je bolj športen avto in kupi ga več hitrosti željnih voznikov, kot pa druge dostopne znamke.
Naj vsak sam pri sebi najprej podstrešje porihta, pa bo bolje. Tudi sam nisem izvzet, ker me včasih še potegne, ampak vedno manj.
Bom pa z veseljem spremljal temo in čakam na Rottija, ki bo zagovarjal višje hitrosti.
lp
Prikaži več možnosti
    • MrMrak je všeč

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekdo (moderator) je delno spreminjal vsebino mojega teksta. Kot prvo, mislim, da ni bilo potrebe po spreminjanju, vsakdo lahko izrazi nestrinjanje. In kot drugo, če že spreminja, potem je prav da mi se razkrije, da mi razloži svoje razloge za poseg, saj imam PM, ne pa da se "skriva" za nekakšnimi pravili, po katerih ima pravico brisati brez obveščanja... Ali pa nekomu ni jasno, da so to pravila diktature, pač na ravni foruma...

Urejal Artist, 17.06.2009, 19:57.

Prikaži več možnosti

standup
standup

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 505
  • Avtomobil: totenwagen

Moj prispevek
Objavljena slika

Tole dajte resno upostevat, ker ne le zveča vaš nadzor nad avtom ampak v kriznih razmerah tudi konkretno zmanjša zavorno razdaljo. Kdor ne verjame, naj preizkusi sam. Volan se drži na 9 in 3, pri vožnji z eno roko pa vedno in vselej nekje na zgornji polovici volana, držanje volana pod sredino je smrtno nevarno.
Sedež mora bit dovolj naprej, da lahko z nogo enostavno dosežemo maksimalno zaviranje, roke morajo bit pa dovolj naprej zato, da se ni treba stegovat ko rabite volan, ker ko je kriza tiste stotinke pač ni na voljo.
S pravilno nastavljenim sedežem se da zelo udobno tak vozit.

Slikca mogoc ni cist vredu, sam priporocam sedenje z uporabo naslona za glavo, ker je nestetokrat udobneje.

Urejal standup, 17.06.2009, 20:34.

Prikaži več možnosti
    • MrMrak je všeč

Larisa
Larisa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 814
  • Avtomobil: Opel Corsa

Podpiram idejo o tečajih varne vožnje. Nekaj takih sem se že sama udeležila. In reči moram da so zelo koristne. Kajti tega kar te tukaj naučijo, te ne v avto šolah.

:ok2

LP

Larisa
Srce joče za Teboj, duša je pomirjena, ker si tam kjer je ena sama Ljubezen... Dragi, nekoč se spet vidiva...
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Za začetek se lahko preizkusite v naslednjih testih:
prvi je brezveze...
http://www.varna-voznja.si/testi
lp
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Za začetek se lahko preizkusite v naslednjih testih:
prvi je brezveze...
http://www.varna-voznja.si/testi
lp

Jaz bi dodal, da za začetek si dajmo vsi malo pod podstrešjem pospravit glede vožnje. Dajmo se spomnit kolikor smo imeli srečo in si vbiti v glavo da nam naše fortune ni treba preizkušati. To ne pomeni, da začnimo vozit kot polži.. Le pred vsakim manevrom se prepričajmo če smo sposobni in če je naše vozilo sposobno za izvedbo takšnega manevra (tisti z 316i odpadete, ker pač ni :flipa :laugh) -> more bit malo heca. Poizkusimo premislit in potem izvedet pa bo bolje. :ok

Ko si takole porihtamo, pa se lahko dogovorimo za izlete na treninge varne vožnje in dirkališča v tujino (ker svojega tak nikoli ne bomo imeli:crazy) :ok
Prikaži več možnosti
    • MrMrak je všeč

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Na Fiat klubu smo imeli tudi sami organiziran test varne vožnje (center Vransko) sicer je bil enodneven vendar mislim da so kar veliko odnesli od tega (žal se nisem mogel udeležiti) mislim pa da ima tudi BMW svoje tečaje varne vožnje (kljub vsemu se Bavarci razlikujejo od večine po zadnjem pogonu) na čemer bi pa tudi mogel biti poudarek da večina ljudi ne razume kako točno se avtomobil z zadnjim pogonom obnaša v različnih situacijah! Svetujem da se nadaljuje v kaki taki smeri.. Res da je plačljivo vendar se konec koncev splača..
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik

Predlagal sem podforum, ker je mnogo stvari, ki se dotikajo vožnje in jih je včasih dobro na nek način dokumentirati, o njih razpravljati. Če bi začel naštevati, verjetno do jutra ne bi bil gotov. A če naštejem samo nekaj takšnih:

- nevarni odseki na cestah,
- hitra vožnja, koliko in kdaj,
- čas potovanja, najboljša relacija,
- šola varne vožnje,
- kako dopovedati sinovom (hčeram), da je avto lahko potujoča krsta,
- na kaj naj bomo ponosni in na kaj ne smemo biti,
- ni umetnost voziti dober avto hitro, umetnost je voziti dober avto po predpisih....

Skratka, na podforumu o varnosti bi govorili o vožnji in manj o avtomobilih. Na forumu se v nedogled debatira o posameznih modelih, so lepi ali ne ipdb. O sami vožnji, čemu so avtomobili namenjeni pa je zelo malo debat. In tiste, ki so, so razmetane. Saj jih je bilo kar nekaj, tudi zelo konstruktivnih.. a se nahajajo v množici raznoraznih tem. Na tak način se izgube, še preden sploh pošteno zaživijo. Tudi zato, ker je članstvo veliko, temu primerno je število prispevkov.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

http://forum.bmwslo....oljšave prometu
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Škoda, da sem šele zdaj tole videl:
http://www.artemiso....v-na-dirkaliscu

bi pa znalo biti tole tudi zanimivo, pa še ugodno je:
http://www.artemiso....mpaktni-trening

Urejal Plavi, 17.06.2009, 21:17.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 057
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Dobra ideja. In pomoje tukaj sploh ne potrebujemo dajati prevelikega poudarka hitrosti. Noben se ne bo vozil strogo po omejitvah ker potem lahko vsi prodamo bavarce in ustvarimo moped forum:laugh :laugh

Treba je povedati in se zavedati kaj je še "normalno" in kaj ne. Pač za tiste ki bo 150-160 kmh na AC norenje z vozniki BMW-jev ne bo nikoli zadovoljen. Velikokrat je pa res problem v kulturi. Malenkosti, ki te ne stanejo nič lahko veliko pripomorejo k varnosti in tudi vtisu na ostale voznike.

Nekako takole:

- 160 kmh na AC je OK -----> 160 kmh po AC, dohitiš avto in mu 5m za ritjo bremzaš in nato prehitiš po desni NI OK
- če po mestu in v gužvi spustiš kakšnega reveža ki se pripelje nasproti in recimo zavija levo, s tem občutno povečaš pretok a sam ne zgubiš popolnoma nič. Pri nas je bolj v navadi da vsak pomisli:"samo še jz potegnem pa nja gre za menoj". In seveda tako misli vseh 20 v koloni:napaka :napaka
- če dohitiš strica/teto ki se po cesti pelje nenormalno pod omejitvami ali pač počasneje kot bi želel sam ga prehiti mirno ob prvi normalni možnosti. Ne pa na vsaki 20m ravnini skakat na levi pas, vozit za ritjo, blendat....itd Počakaš na možnost in takrat malo predihaš bavarske konjičke:ok2

To sem se recimo za začetku spomnil. Mogoče se moraš nekajkrat res potruditi da to upoštevaš a ti pride zelo hitro tudi v navado. Voziš se manj stresno in marsikomu drugemu vsaj malo polepšaš tist kratek trenutek ko čaka manj ali pa mu ne dihaš za vratnik.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • Galona je všeč

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 043
  • Avtomobil: Ni €€€

Še ena tema,ki ima perspektivo postati zaklenjena. Smo se že pogovarjali o varnosti v prometu ipd. In še vedno smo se skregali.Zakaj? Zato,ker si nekateri osebki ne pustijo vtupit določene stvari v glavo.Smo pa goveda drugače.Kaj je normalno in kaj ni,je od človeka do človeka odvisno,zato je zakon določil pravila.Če piše da je čez mesto 50,je 50 pa tudi če se da 200.To nikogar ne zanima koliko se da. Prevečkrat izzivamo srečo. Nekaterim včasih na žalost ne znese. Če se pa bomo mi tu pogovarjali,kje je cesta drseča,kje so luknje,... No naši vrli politiki to vejo,samo ni interesa to porihtat. Niti jim ni v interesu zmanjsati število žrtev.Zakaj bi,če je pa tok priročno za dvigovanje kazni in polnjenje proračuna.
Lepo,da je moderator malo spremenil naslov teme,ker mislim da si Žan ni zaslužil,da se pojavlja v naslovih tem,v kateri bo sama kregarija.
Toliko od mene o tej temi,upam da se motim.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Dobra ideja. In pomoje tukaj sploh ne potrebujemo dajati prevelikega poudarka hitrosti. Noben se ne bo vozil strogo po omejitvah ker potem lahko vsi prodamo bavarce in ustvarimo moped forum:laugh :laugh

Treba je povedati in se zavedati kaj je še "normalno" in kaj ne. Pač za tiste ki bo 150-160 kmh na AC norenje z vozniki BMW-jev ne bo nikoli zadovoljen. Velikokrat je pa res problem v kulturi. Malenkosti, ki te ne stanejo nič lahko veliko pripomorejo k varnosti in tudi vtisu na ostale voznike.

Nekako takole:

- 160 kmh na AC je OK -----> 160 kmh po AC, dohitiš avto in mu 5m za ritjo bremzaš in nato prehitiš po desni NI OK
- če po mestu in v gužvi spustiš kakšnega reveža ki se pripelje nasproti in recimo zavija levo, s tem občutno povečaš pretok a sam ne zgubiš popolnoma nič. Pri nas je bolj v navadi da vsak pomisli:"samo še jz potegnem pa nja gre za menoj". In seveda tako misli vseh 20 v koloni:napaka :napaka
- če dohitiš strica/teto ki se po cesti pelje nenormalno pod omejitvami ali pač počasneje kot bi želel sam ga prehiti mirno ob prvi normalni možnosti. Ne pa na vsaki 20m ravnini skakat na levi pas, vozit za ritjo, blendat....itd Počakaš na možnost in takrat malo predihaš bavarske konjičke:ok2

To sem se recimo za začetku spomnil. Mogoče se moraš nekajkrat res potruditi da to upoštevaš a ti pride zelo hitro tudi v navado. Voziš se manj stresno in marsikomu drugemu vsaj malo polepšaš tist kratek trenutek ko čaka manj ali pa mu ne dihaš za vratnik.

Andrej povej mi zakaj nebi mogel voziti po omejitvah?ti znak s krvavo obrobo ne pove dovolj?samo zato ker je bmw hiter avto:crazy160km/h je veliko preveč nevem zakaj ni 130km/h povsem dovolj,pa kaj viditi v hitrosti pojdite na dirakališče pa tam spucajte mašino kolikor ti duša da...
Saj če gre avto tudi 300km/h pa valda neboš šel toliko po cestah,meni so všeč taki avtomobili pa tudi moj ni počasen vendar vozim po omejitvah (pa ne zaradi kazni)ampak zaradi lastne varnosti:)
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 057
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

OK 160 je pač primer. Pa 140 ali pa tudi 130 zarad mene. Samo kaj sem hotu povedat. Da ni treba zdaj napadat nekoga če se toliko vozi, če pri tem upošteva druge predpise. Pri mojem avtu osebno vidim da med 130 in 150 ni skoraj nobene razlike v porabi, v občutku hitrosti, ali da bi moral biti med vožnjo bistveno bolj pozoren. Seveda če je cesta vsaj približno prazna ne pa v tahudi gužvi. Če je pač gužva in se nekdo pred menoj pelje 120kmh in ima na desni kolono ki se pelje 110kmh bom pač počakal.

Glede poškod in napak na cestišu pa imajo motoklubi po SLO zanimivo akcijo. Baje so dogovorjeni z DARS-om in pobirajo od članov prijave o poškodbah cestišča, pesku na cestah, spolskemu asvaltu, nepopolnih tablah, ograjah..... Po določenem času grejo ve prijave na DARS in ta naj bi pomanjkljivosti čimhitreje odpravil.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

jurko
jurko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 544
  • Avtomobil: TRAKTOR

V soboto sem bil na poligonu Vransko in sem se udeležil kratke predstavitvene vožnje z inštruktorji.

In moj plan za naprej? Ni nakup novih felten, niti novega "spoljerja" :laugh, ampak tečaj varne vožnje.

:ironija

Upam da me razumete :-D

Tistih 180 eur se mi ne zdi velik strošek glede na to, da nekateri vlagajo na tisoče eurov v razne nadgradnje svojih avtomobilov. Pa še zavarovalnica ti baje prizna popust, če imaš opravljen tečaj varne vožnje-to zadnje moram še preverit.
Vsak naj dela tisto kar zna: francozi naj kuhajo, nemci pa delajo avtomobile :ok
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 689
  • Avtomobil: e93 325i

Tistih 180 eur se mi ne zdi velik strošek glede na to, da nekateri vlagajo na tisoče eurov v razne nadgradnje svojih avtomobilov. Pa še zavarovalnica ti baje prizna popust, če imaš opravljen tečaj varne vožnje-to zadnje moram še preverit.

ZM ti prizna 5% popusta, če narediš BMWjev trening varne vožnje :ok Za to sem siguren, za ostale pa ne vem.
Prikaži več možnosti