Skoči na vsebino

Za varno vožnjo na cestah

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
391 odgovorov v temi
Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 451
  • Avtomobil: 316i compact

povejte mi...kaj vam -nam rabi tečaj varne vožnje....če se dogaja tole....
http://24ur.com/novi...sreci-umrl.html
pa upam da me spet ne napadete......pač vprašanje...
Žan ostajaš v naših srcih...se vidimo zgoraj:respect

BMW - Brezhibno Motorno Wozilo
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 690
  • Avtomobil: f30 318d

Ne vem no, tole je pa pomanjkanje vzgoje doma. Meni niti na pamet ni prišlo, da bi šel z avtom na cesto, dokler nisem imel izpita :blackeye
Prikaži več možnosti

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

definitivno NI BILO vzgoje.....ampak en takle.....pa lahko imaš ne vem koliko ur varne vožnje.....če si nekje v bližini ..ti ne pomaga...

Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

definitivno NI BILO vzgoje.....ampak en takle.....pa lahko imaš ne vem koliko ur varne vožnje.....če si nekje v bližini ..ti ne pomaga...

V določenih situacijah ti res ne pomaga, še vedno pa je toliko drugih v katerih je še kako pomembno, da ti znaš pravilno odreagirati, tega pa naj bi te naučili na tovrstnih treningih :ok
Prikaži več možnosti

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

lej ne mislit da je bilo mišljeno kot graja za tečaj...samo primer sem dala...oziroma vprašanje....:ok

Prikaži več možnosti

standup
standup

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 505
  • Avtomobil: totenwagen

Veliko se da pomagat.

Več ljudi kot se nauči pravilno vozit v kritičnih situacijah, več bodo tudi druge naučil in potem bodo tudi 17 letniki znal zavirat pred ovinkom in ne z drevesom v ovinku. Mladina divja in tudi bo, če že potem pa naj vsaj pravilno divja.
Vsakdo, ki ima tečaj varne vožnje, posredno nauči še mnogo ljudi in znanje se širi.
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Veliko se da pomagat.

Več ljudi kot se nauči pravilno vozit v kritičnih situacijah, več bodo tudi druge naučil in potem bodo tudi 17 letniki znal zavirat pred ovinkom in ne z drevesom v ovinku. Mladina divja in tudi bo, če že potem pa naj vsaj pravilno divja.
Vsakdo, ki ima tečaj varne vožnje, posredno nauči še mnogo ljudi in znanje se širi.

Ne divjamo vsi mladi;)
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

lej ne mislit da je bilo mišljeno kot graja za tečaj...samo primer sem dala...oziroma vprašanje....:ok

Več ko se bomo o teh stvareh pogovarjali, debatirali... manj bo nesreč. Tudi pogovor, četudi nimata oba sogovornika enakega mnenja je neke vrste izobraževanje. Delno se vedno navade oblikujejo skozi komunikacijo. Z okoljem, z vzorniki. Vsak si o vožnji misli svoje, dveh ni, ki bi se v vsem strinjala. To je normalno, saj nismo roboti. Za enega vozim prehitro, za drugega prepočasi, zase... aja idealno.

Prej naveden primer nam jasno da misliti: "kaj storiti, da otroci odrasejo, preden se pobijejo?" Na cesti. Kričati, vzgajati s "trdo" roko, ali na nek sprejemljiv način dopovedovati, tudi z lastnim zgledom.. Organizirati šolanje za mlade voznike, pa tudi tiste manj mlade, ki smo prepričani, da itak vse vemo...:-D

:beer

Urejal Artist, 18.06.2009, 13:17.

Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

Bmwjka
Bmwjka

Tagobčna

• Uporabnik

Več ko se bomo o teh stvareh pogovarjali, debatirali... manj bo nesreč. Tudi pogovor, četudi nimata oba sogovornika enakega mnenja je neke vrste izobraževanje. Delno se vedno navade oblikujejo skozi komunikacijo. Z okoljem, z vzorniki. Vsak si o vožnji misli svoje, dveh ni, ki bi se v vsem strinjala. To je normalno, saj nismo roboti. Za enega vozim prehitro, za drugega prepočasi, zase... aja idealno.

Prej naveden primer nam jasno da misliti: "kaj storiti, da otroci odrasejo, preden se pobijejo?" Na cesti. Kričati, vzgajati s "trdo" roko, ali na nek sprejemljiv način dopovedovati, tudi z lastnim zgledom.. Organizirati šolanje za mlade voznike, pa tudi tiste manj mlade, ki smo prepričani, da itak vse vemo...:-D

lej vse to je res...ampak ponavadi tisti ki bi morali na ta tečaj...zanj sploh ne vedo...ali jih sploh ne zanima....ravn zaradi tistega napisanega zgoraj...."zase...aja idealno!"
bi pa še nekaj pripomnala....mladi "mogoče "res divjajo....kaj pa tisti ki se po avtocesti peljejo 80 ali manj?ponavadi starejša populacija....in potem pripelješ ti 100-130(ali več) in brez da bi pogledal na ogledalo skoči pred tabo.....potem pa....spet mladi krivi ker "divjajo"

Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

@bmwjka, vem da ni bilo mišljeno kot graja na tečaj :ok sej je logično, da v določenih trenutkih razplet ni odvisen od tebe, ampak od drugih udeležencev, sreče,...

Bi se pa veliko pripomoglo k varnosti na cesti, če bi bil opravljen tečaj varne vožnje sestavni del pridobitve vozniškega dovoljenja.

Tisti, ki pa vozijo pod omejitvami so pa sploh nevarnost na cesti. Manj me je strah tistega, ki se na avtocesti pelje 160, kot pa kakšnega sivega voznika/ce, ki se boji trimestne številke na števcu :ok Taki se ponavadi tudi hvalijo, kako v svojem dolgoletnem vozniškem stažu še niso naredili prekrška :napaka

Urejal user_x, 18.06.2009, 13:33.

Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

lej vse to je res...ampak ponavadi tisti ki bi morali na ta tečaj...zanj sploh ne vedo...ali jih sploh ne zanima....ravn zaradi tistega napisanega zgoraj...."zase...aja idealno!"
bi pa še nekaj pripomnala....mladi "mogoče "res divjajo....kaj pa tisti ki se po avtocesti peljejo 80 ali manj?ponavadi starejša populacija....in potem pripelješ ti 100-130(ali več) in brez da bi pogledal na ogledalo skoči pred tabo.....potem pa....spet mladi krivi ker "divjajo"

Eno stvar sem si dopovedal pred desetletji in si jo še vedno "dopovedujem". Če me povozi avto na zebri, zame ni važno kdo je kriv - ker sem mrtev. Moram računati na to, da je nesreča lahko vedno prisotna in da mi zebra sama po sebi ne daje nikakršne zaščite.

Če si na cesti pripravljen na presenečenja, te nič ne more presenetiti. Če pa nisi, pa te preseneti vsaka stvar. Sva zadnjič bila s sinom v Lj, vozil je on. Pri 150km/h, med prehitevanjem kombija, naju je prehitevala Safira po desni strani in potem nazaj med kombijem in nami na prehitevalni pas. Zagotovo je imela ca 200km /h. Sin je bil pripravljen in je pravočasno zaviral... Ni ga presenetil izpad. Ne glede na krivca. Če ne bi, bi bila nesreča neizbežna. To je to. In to ti lahko delno da tudi šola varne vožnje. Pripravo na nepredvidene situacije.

Urejal Artist, 18.06.2009, 13:38.

Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 142
  • Avtomobil: avtomatik

Na regionalni cesti Trebija–Sovodenj se je sinoči okrog 22. ure zgodila huda nesreča. 17-letnik iz Žirov, ki je vozil predelan športni avtomobil, v katerem so bili še trije sopotniki, je v blagem desnem ovinku zapeljal s ceste in trčil v drevo. Voznik je zaradi hudih poškodb umrl na kraju nesreče, dva sopotnika sta huje poškodovana in se zdravita v ljubljanskem kliničnem centru, eden pa lažje. Dva od njih sta bila vkleščena in so zato morali posredovati gasilci. Mladi voznik naj bi zaradi prehitre vožnje izgubil nadzor in zapeljal v drevo.

Katere znamke pa???? Pa kake komentarje tud pogrešam :napaka :napaka :crazy :crazy

Ne, saj nočem biti nesramen, pa vseeno... Zdej, kdo je pa kriv, da se je imel ta fant možnost v avto vsest, pa divjat, je pa drugo vprašanje.:frown

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

Sicer res ne vem od kdaj je Fiat Tipo športni avtomobil, ampak dobro.
Raznoraznih komentarjev pa tukaj ni za pričakovat, ker pač ni vozil :bmw :napaka

Pa res ne vem kako je lahko kar kupil avto brez dovoljenja staršev, glede na to, da še ni polnoleten. A lahko mladoletnik nase prepiše vozilo?

Urejal user_x, 18.06.2009, 13:45.

Prikaži več možnosti

Alliage
Alliage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 390
  • Avtomobil: E46 318d

Pa saj to se že ve, da če kakšen BMW, Audi ali Mercedes naredi nesrečo, novinarji to najprej poudarijo. Za kakšne Cliote pa rečejo "avto srednjega razreda".:blabla

Spomnim se, da so enkrat za Audi TT rekli, da je športno vozilo. Kaj se vam zdi?
Meni se zdi navaden Audiev coupe.
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

user_x Tipo Sedici je kr fajn mašinca veš.. Gre kr dobro.. Mam filing da mu zna ratat tut kako 318 sesut.. ;)
Lahko prepiše nase vozilo, dosti ljudi to tudi dela in prepiše avtomobile na otroke svoje sploh taki ki so bolj socialno ogroženi da jim ne more država odvzeti avtomobila če komaj živijo..
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

Ja, ampak morajo starši napisat, da se strinjajo s tem, al ne?
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Bmwjka.. tukaj se pa ne strinjam s tabo.. Tečaj varne vožnje predvsem poskrbi da se ti kot posameznik naučiš ravnati s svojim avtomobilom v kočljivih situacijah... Ob taki količini idiotov na cesti kot so danes si lahko v kombiju za prevoz denarja in zlata pa se bo še vedno našla šansa da te nekdo na cesti ubije pa nisi niti kriv niti nič.. Kot pravim tečaj varne vožnje je narejen izključno zato da se ti privadiš kako reagirati v določenih situacijah... Taki nesposobni ljudje ki pa delajo take štale po cesti pa itak niso vredni besed.. Razumem da pritisneš na cesti ki jo poznaš, ne ogrožaš nobenega in v pogojih ki to omogočajo! Ne razumem pa ljudi ki se pred frendi "silijo" voziti v smrt dobesedno v nekaj kar niso prepričani da njihov avto premore... Poznavanje sposobnosti svojega avtomobila je velik del tega.. Večina zna povedati kako hitro njihov avto pospeši do 100km/h ali pa prevozi 402m, ne zna pa povedati kako dolgo zavorno pot ima pri isti hitrosti... Kot pravim.. Veliko mladih "zna" vozit in se nekaj sili da izpadejo bolj cool na cesti pred kolegi in predvsem kolegicami vendar je pravi odraz vozniske sposobnosti v kočljivih situacijah..

user_x ne rabijo nič napisat :) Oni zlahka prepišejo avto nase.. najmanjši problem..

Urejal Sassho, 18.06.2009, 14:33.

Prikaži več možnosti

Need 4 ultra speed
Need 4 ultra speed

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 299
  • Avtomobil: E46, E83, E71

Pa mislite, da je ta fant zdaj prvič vzel avto in se vozil po cesti? Je pa res, da se sama hitra vožnja ne mora kar ožigosati z divjanjem. 160 km/h ni nobena strašna hitrost, če pri tem opazuješ okolico in pričakuješ manevre ostalih voznikov. Je pa lahko strašna če počenjaš takšne bedarije, kot so opisane zgoraj..vožnja cik-cak med avtomobili, prehitevanje po odstavnem pasu (tudi to sem že doživel), izsiljevanje pri vožnji iz voznega na prehitevalni pas...Na AC so naprimer tudi meni osebno goveda tisti, ki se približujejo uvozu na AC in vidijo da se bi avtomobil rad vključil na AC, se ima možnost umaknit na prehitevalni pas, ker je le ta prost ....ampak se ne!!! Totalni egoizem. Pa tudi pešci in kolesarji se včasih obnašajo kot živali, ker te včasih prisili da se ustaviš, čeprav za teboj in iz nasprotne strani ni nobenega avtomobila. To so stvari, ki jih je tudi pomembno omenit...
Prikaži več možnosti
    • user_x je všeč

Larisa
Larisa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 814
  • Avtomobil: Opel Corsa

Velik je resnice v vaših postih :metalc Lahko samo povem, da je meni tečaj varne vožnje, dal veliko samozavesti, kajti jaz sem šla bolj pozno delat šoferski izpit. Kljub temu pa se najdejo na teh tečajih tečajniki ki so polni samega sebe, na to pa se izkaže, da pa ta tečaj zahteva tudi nekaj resnosti.

Danes je toliko avtomobilov na cesti, in toliko različnih voznikov, da je v prvi vrsti potrebno veliko potrpljenja in kulture. Pred vsem pa koncentracija in pozornost. Če se ubadamo sami s opazovanjem " trotlov" za volanom, se nam hitro lahko zgodi, da se nam vloga zamenja :napaka

Drugače pa.... Samo izkušnja ali pa večja položnica strezne divjaka, da začne upoštevati dejstvo da ni sam na cesti. - čeprav - se najdejo tudi taki, ki so še vedno korajžni za volanom.

LP

Larisa
Srce joče za Teboj, duša je pomirjena, ker si tam kjer je ena sama Ljubezen... Dragi, nekoč se spet vidiva...
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Velik je resnice v vaših postih :metalc Lahko samo povem, da je meni tečaj varne vožnje, dal veliko samozavesti, kajti jaz sem šla bolj pozno delat šoferski izpit. Kljub temu pa se najdejo na teh tečajih tečajniki ki so polni samega sebe, na to pa se izkaže, da pa ta tečaj zahteva tudi nekaj resnosti.

Danes je toliko avtomobilov na cesti, in toliko različnih voznikov, da je v prvi vrsti potrebno veliko potrpljenja in kulture. Pred vsem pa koncentracija in pozornost. Če se ubadamo sami s opazovanjem " trotlov" za volanom, se nam hitro lahko zgodi, da se nam vloga zamenja :napaka

Drugače pa.... Samo izkušnja ali pa večja položnica strezne divjaka, da začne upoštevati dejstvo da ni sam na cesti. - čeprav - se najdejo tudi taki, ki so še vedno korajžni za volanom.

LP

Larisa

Položnica ti samo da vedet, da moraš več pozornosti posvetiti iskanju radarjev na račun gledanja ostalega prometa ... pa poveča sovraštvo do države ... v glavnem nič pozitivnega ni v tem ukrepu ;) Slabe izkušnje (ala karamboli) je sicer dobra šola in ti marsikaj pove, a žal je to dostikrat prepozno za marsikoga. :blackeye

Pa še komentar okoli hitrosti in divjanja ... divjanje je pač extremna vožnja, dostikrat že tudi neumna, neglede na hitrost (cik-cak med avti, prehitevanja po odstavnih pasovih, itd.), hitra vožnja pa je enostavno hitrejše premikanje med dvema točkama, kjer je še najbolj ogrožena tvoja denarnica zaradi roparsko naravnane države, saj s tem dejansko ne ogoržaš nikogar (recimo vožnja nad omejitvijo po prazni AC z rezervo pri sebi, ne na meji zmožnosti sebe in avta).

Urejal Rottie, 18.06.2009, 15:37.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti