Skoči na vsebino

Za varno vožnjo na cestah

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
391 odgovorov v temi
Larisa
Larisa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 816
  • Avtomobil: Opel Corsa

Larisa vendar nemške ceste se s slovenskimi ne morejo primerjati.. Sploh kar se tiče same signalizacije, ureditve in sploh kvalitete.. Nemčija letno porabi 4,5miljarde evrov za vzdrževanje svojega Autobahna.. Asfalt na avtobahnu je vrhunske kvalitete pravtako so zaščitne ograje in vse kar sodi zraven.. Tehnološko dovršena cesta katera kanalizacije nima sredi ceste ki bi lahko kakorkoli omajala fiziko avtomobila ki se vozi 250km/h kot je to recimo praksa na slovenskih cestah da se sredi odcepa nasredi ceste naredi kanalizacija.. Autobahn je pod 4,5% naklonom za odtekanje vode s ceste in imajo 4 pasovnico... Sama cesta je v CELOTI pod video nadzorom in ADAC kontrolira vsak kilometer nje in jo vsak dan čisti in vzdržuje.. Procent umrljivosti na Autobahnu je 3%... Slovenska cesta vsak dan vzame 2-3 življenji s tem da je vse skupaj 2 uri da prevoziš celotno slovensko avtocesto (od kopra do murske sobote - govorim na blef tukaj ker nevem točnega časa vendar neka velika odstopanja ne morejo bit) medtem ko se na avtobahnu rado naredi da je ura ura in pol vožnje samo med dvema izvozoma na avtocesti.. Verjemi nemci imajo svoje ceste pošlihtane kot je treba.. Pri njih je celotna sekcija vozniškega izpita posvečena prav hitri vožnji po avtobahnu in brez tega noben kandidat ne naredi izpita.
Vem da ne govoris o smrtnih zrtvah na nemskih cestah vendar je med nasimi cestami in njihovimi sploh razlika... Sam sem se dostikrat vozil po nemciji in videl da nemška vožnja po avtocesti je proti slovenski kot nič in dan.. Prenatrpana.. Težko..

V enih stvareh se gotovo dobro razumeva. Se pa spomnim nemškega inštruktorja, ko je razlagal o avtocestah Namreč največ nesreč pri njih s smrtnim izidom se zgodi, ko vozniki menjavajo vozne pasove.

LP

Larisa

Urejal Larisa, 18.06.2009, 21:19.

Srce joče za Teboj, duša je pomirjena, ker si tam kjer je ena sama Ljubezen... Dragi, nekoč se spet vidiva...
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 301
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Hitre in tekoče vožnje se ne moreš kar naučiti. Potrebna je vaja, pa tudi ni vsak rojen za volan. Ampak se mora prav tako voziti, pač počasneje.
70 let stara ženska s cvilečimi gumami je pa res lep vzor za mlajše voznike, khm...
Zeleni vli so nastavljeni tako, da so v jutranjih urah v smeri centra mest, popoldan kontra. Oziroma glede na meritve prometa kdaj in v katero smer je potrebno spraviti največ folka. Žal v obe smeri to pač ne gre ;)
Skratka ni ves svet narobe narejen, treba se je sprijazniti, da je uporabnikov cest več vrst, in če si boljši še ni potrebo biti razburjen, če so ostali slabši vozniki. Prej si lahko na to ponosen in ne nestrpen.
Ampak to je že višji nivo :)

@lp

ne mešaj hitre in tekoče vožnje z objestnim divjanjem, saj ni treba voziti tako da do 50 km /h potrebujemo 20 sekund in več
Sam sem veliko na cesti in vozim hitro a ne divjam...
kar se tiče zelenih valov, pa mi verjemi da se vozim službeno veliko v obe smeri (in ob vseh urah) in da so nastavljeni tako da ustavljajo promet in ne dovolijo tekoče vožnje.(vsaj v MB je tako)
če bi imeli v tujini takšno ureditev bi se vse zamašilo...
v Mb recimo se vse dela tako da se čim več semaforjev postavlja(Elsa ima velik profit) namesto da bi uporabljal druge prijeme...

Urejal berni, 18.06.2009, 21:45.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 245
  • Avtomobil: F10

ne mešaj hitre in tekoče vožnje z objestnim divjanjem, saj ni treba voziti tako da do 50 km /h potrebujemo 20 sekund in več
Sam sem veliko na cesti in vozim hitro a ne divjam...
kar se tiče zelenih valov, pa mi verjemi da se vozim veliko v obe smeri in da so anstavljeni tako da ustavljajo promet in ne dovolijo tekoče vožnje.
če bi imeli v tujini takšno ureditev bi se vse zamašilo...
v Mb recimo se vse dela tako da se čim več semaforjev postavlja(Elsa ima velik profit) namesto da bi uporabljal druge prijeme...

Sori ampak tekoče vožnje se ne naučiš na enem tečju. Žal se ne morem strinjati s tabo. Mogoče 5 % ljudi, verjamem da je tukaj na forumu 99% takih, vendar povprečen novopečen voznik potrebuje kar nekaj km vožnje, da lahko tekoče in varno vozi.
Glede tujine pa ne bom komentiral, ker se zastoji lahko če karirkiram atomske bombe proti našim petardicam.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

@Rottie, a nebi začel drugače razmišljat oz. vozit po naselju, če bi fasal 1000 € kazni za prekoračitev v Ljubljani? pomoje da bi se počasi začel prilagajati, ne vem no... sam vprašam?
lp

Jst po naseljih kaj dosti ne divjam, tako da ni prav velikokrat možnost, da fašem 1000€ kazni po sedanjem ceniku ;)
Drugače pa kot odgovor na to kar sprašuješ ... ja, začel bi se prilagajati, vendar ne s hitrostjo, ampak s proti-ukrepi, da zmanjšam možnost, da naslednjič spet dobim kazen. Večje kot so kazni, več sem pripravljen vložiti v proti-ukrepe. ;)

@Artist ... mejo je res težko pravično določiti za vse, samo morali bi jo gledati po tem kdo še pelje varno (gledano na hitrost primerno za dotični avto v tistem trenutku in razmerah), ne pa ista hitrost kr za vse ter določena glede na največja jajca, ki še smejo na cesto v slabem vremenu). :blackeye

P.S.
Amerika in njihovo obravnavanje državljanov definitivno niso nekaj, po čemer se je za zgledovati v čemerkoli.

Urejal Rottie, 19.06.2009, 00:54.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • kakav je všeč

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

P.S.
Amerika in njihovo obravnavanje državljanov definitivno niso nekaj, po čemer se je za zgledovati v čemerkoli.

:ok :ok :ok
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj se napiše v policijsko poročilo ko ni nekega pravega očitnega vzroka nesreče?
Neprilagojena hitrost!
Velikokrat je tako kriva hitrost čeprav ni to glavni poglavitni vzrok.
Še enkrat povem da ne zagovarjam divjanja temveč tekočo in hitro vožnjo, preudarno in vnaprej vpogledno. Opazuj kaj se dogaja ne pa da se osredotočiš samo na tablo ki označuje dovoljeno hitrost pol pa kot ovca po levem pasu......
Še nikoli nisem v Nemčiji zasledil avtošole ki bi se vključevala na avtocesto s 40 km/h ..... pri nas je to vsakdan.....
Se še spomnite kaj so učili v Jugi čemu je namenjen desni pas?? Za počasna vozila so rekli in tega se še zdaj drži veliko ljudi in mislijo da imajo prav...
Potrebno bi bilo povzročitelje številnih nesreč hitreje in težje kaznovati(tudi tistih ki z vrati na parkiriščih tolčejo po mojih!!!). Kako je možno da nekdo ki iz pijanosti ali gole objestnosti povzroči (neumne) nesreče še kar naprej poseduje vozniški izpit.?? Oz traja tožba tako dolgo da že vse zastara ali pa jih pol udeleženih že umre...(v primeru mojega očeta je bilo tako). Ok samo to je že druga tema....
Če bomo pa tako kot v Ameriki pa nam bog pomagaj....
Še premalo se zavedamo da ko vozimo prevzamemo ogdovornost zase in za druge... tudi s počasno vožnjo,ne v naprej pregledno iogrožamo druge......
Kaznovati bi bilo tudi te elemente vožnje pravt tako rigorozno kot hitrost pa bi videli če bi se jih naučili.
Če 1 dan po sprejetju višjih kazni vsi vozijo počasneje zakaj se pa ne vključujejo, razvvrščajo pravilno oz vozijo po desnem pasu ??? Zato ker policija tega ne sankcionira in s tem vzpodbuja tako ravnanje saj po njihovem samo hitrost "ubija".
Če se dva zabijeta na avtocesti in eden vozi 150 drugi pa 110 je krivec neprilagojena hitrost pa čeprav je počasnejši skočil na prehitevalni pas......
Kulture vožnje in sposobnosti nam manjka in tega nam tudi visoke kazni ne znajo dati......
Če starši butasto vozijo se tudi otroci tega nalezejo......
Torej bodite vsaj svojim otrokom vzor....

Urejal berni, 19.06.2009, 06:35.

Prikaži več možnosti
    • kakav in Shebo uporabnikom je všeč to sporočilo

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Eni od najbolj predrznih voznikov v Ljubljani so za moje pojme vozniki avtobusov.. Tisti člen ki ga imajo naprintanega jim določa da se imajo prednost vključiti če nikogar NE ogrožajo s tem.. Polovica se jih vključuje nazaj na cesto brez smernika oz meni samemu se je doskrat zgodilo da se kar vključi ko sem jaz že pri polovici avtobusa.. Vsi niso taki, tisti ki jih spustim se dostikrat že zahvalijo in za trenutek vključi vse 4 smernike po tem ko ga spustiš, vendar večina je pa tako predrznih da...
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 436

Jaz razmišljam malo drugače... Meni ni potrebno iskati in poslušati kje je kakšen radar - ker tega ne potrebujem. Tudi nobenemu ne "žmigam" z lučmi, da bi ga opozorila pred radarsko kontrolo. Vsak vozi sam in vsak odgovarja za svoje prekrške sam! Mislim, da ne moremo govoriti o "roparskih državnih organih", kajti to je edini način da se prehitrega voznika disciplinira.

LP

Larisa

Žal, ampak tale post me spominja na mojo staro mamo. Če je za tebe normalno, da te policaj na radar dobi s hitrostjo 65km/h (po možnosti 10 metrov za tablo) in ti napiše kazen 250€ ter 3 KT in da se te označi za največjega divjaka... potem je nekaj hudo narobe.

Kaj naj ti rečem.... Včasih je ravno tista sekunda ki ti fali da pride do katastrofe. "Hitrost ubija!"

Zaradi hitrosti ni še nihče umrl. Ubije te pojemek:-D :ok2

Kaj se napiše v policijsko poročilo ko ni nekega pravega očitnega vzroka nesreče?
Neprilagojena hitrost!
Velikokrat je tako kriva hitrost čeprav ni to glavni poglavitni vzrok.
Še enkrat povem da ne zagovarjam divjanja temveč tekočo in hitro vožnjo, preudarno in vnaprej vpogledno. Opazuj kaj se dogaja ne pa da se osredotočiš samo na tablo ki označuje dovoljeno hitrost pol pa kot ovca po levem pasu......
Še nikoli nisem v Nemčiji zasledil avtošole ki bi se vključevala na avtocesto s 40 km/h ..... pri nas je to vsakdan.....
Se še spomnite kaj so učili v Jugi čemu je namenjen desni pas?? Za počasna vozila so rekli in tega se še zdaj drži veliko ljudi in mislijo da imajo prav...
Potrebno bi bilo povzročitelje številnih nesreč hitreje in težje kaznovati(tudi tistih ki z vrati na parkiriščih tolčejo po mojih!!!). Kako je možno da nekdo ki iz pijanosti ali gole objestnosti povzroči (neumne) nesreče še kar naprej poseduje vozniški izpit.?? Oz traja tožba tako dolgo da že vse zastara ali pa jih pol udeleženih že umre...(v primeru mojega očeta je bilo tako). Ok samo to je že druga tema....
Če bomo pa tako kot v Ameriki pa nam bog pomagaj....
Še premalo se zavedamo da ko vozimo prevzamemo ogdovornost zase in za druge... tudi s počasno vožnjo,ne v naprej pregledno iogrožamo druge......
Kaznovati bi bilo tudi te elemente vožnje pravt tako rigorozno kot hitrost pa bi videli če bi se jih naučili.
Če 1 dan po sprejetju višjih kazni vsi vozijo počasneje zakaj se pa ne vključujejo, razvvrščajo pravilno oz vozijo po desnem pasu ??? Zato ker policija tega ne sankcionira in s tem vzpodbuja tako ravnanje saj po njihovem samo hitrost "ubija".
Če se dva zabijeta na avtocesti in eden vozi 150 drugi pa 110 je krivec neprilagojena hitrost pa čeprav je počasnejši skočil na prehitevalni pas......
Kulture vožnje in sposobnosti nam manjka in tega nam tudi visoke kazni ne znajo dati......
Če starši butasto vozijo se tudi otroci tega nalezejo......
Torej bodite vsaj svojim otrokom vzor....

Super napisano. Rad bi dodal, da pri nas je polovica tabel napačno postavljenih oz. jih sploh ni. Sicer sem pa to že enkrat izpostavil tukaj na forumu...
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 690
  • Avtomobil: f30 318d

Ni res, ubije te deformacija. A te ni dr. Jakomin nč nauču? :laugh

Urejal user_x, 19.06.2009, 07:51.

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni res, ubije te deformacija. A te ni dr. Jakomin nč nauču? :laugh

Hja... Relativno je tole... Negativni pospešek je sigurno glavni faktor, poleg tega pa še udarec glave, kateri je najpogostejši faktor za smrt.

Ni me imel dr. Jakomin ampak dr. Magister:ok2
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 690
  • Avtomobil: f30 318d

Aja, pol pa dobr.
Nam je enkrat 2 uri razlagal kaj te pravzaprav ubije pa zakaj :napaka :-D Je blo kr dost smeha, ni kej :laugh
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 119
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Pri omejitvah je res problem v posploševanju. Po naselju 50 ! So primeri kjer je že 50 prevec na drugi strani pa primeri kjer stoji tabla pa ne vidš niti ene hiše. V zadnjih letih opažam veliko dopolnilnih tabel tako da pomoje je malo bolše. Ampak še vedno daleč od idealnega.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni naprimer s temi omejitvami ni jasno to; Litijska Cesta v Ljubljani ima omejitev 60 (Da se bomo prav razumeli - govorimo o delu ceste pri Sostrem - popolnoma neosvetljena brez pločnikov ali kakršnekoli steze za pešce in kolesarje) medtem ko Brnčičeva v Ljubljani - omejitev 50 pa ima in dobro osvetlitev, stezo za pešče in kolesarje ter je bolj prometna kot Litijska..
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni naprimer s temi omejitvami ni jasno to; Litijska Cesta v Ljubljani ima omejitev 60 (Da se bomo prav razumeli - govorimo o delu ceste pri Sostrem - popolnoma neosvetljena brez pločnikov ali kakršnekoli steze za pešce in kolesarje) medtem ko Brnčičeva v Ljubljani - omejitev 50 pa ima in dobro osvetlitev, stezo za pešče in kolesarje ter je bolj prometna kot Litijska..

To je pa žal zato, ker odgovorni za postavljanje tabel nimajo pojma o varnosti prometa in se zato vse postavlja nekaj na pamet in na približno...:blackeye Potem pa imamo takšne kaose po cestah...
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

Žal, ampak tale post me spominja na mojo staro mamo. Če je za tebe normalno, da te policaj na radar dobi s hitrostjo 65km/h (po možnosti 10 metrov za tablo) in ti napiše kazen 250€ ter 3 KT in da se te označi za največjega divjaka... potem je nekaj hudo narobe.

Ni s tvojo staro mamo nič narobe, morda ti bo pomagalo če jo boš bolj poslušal.

OK, v naselju, kjer je omejitev 50km/h voziš 65km/h. In nenadoma, 17 m pred teboj iz stranske ceste prileti 1m na cesto mulc na kolesu. 1 m prostora na tvoji desni zaseda, ne več. Ker je cesta prazna ti voziš 65km/h.

Pri 50km/h prevoziš v 1 sekundi 14m, pri 65 km/h pa 18m. Pri 50km imaš možnost ukrepanja, rahel zasuk na levo, da se izogneš mulcu. Pri 65 km/h pa si mulca povozil, še preden si reagiral, še preden je potekla 1 sek.. Mulc pade in je mrtev, je z glavo zadel ob robnik. Sedaj pa se ti pri sebi vprašaj: a si naredil prekršek ali zločin?? A nisi s tem, ko si prehitro vozil, vožnje nisi prilagodil presenečenjem (tudi zakonu ne), ubil nedolžnega človeka, ki bi ostal živ, če bi se ti držal splošno sprejetih norm. In s tem storil zločin.

To je samo hipotetični primer. Primer, ki nam ga je dal inštruktor iz Nemčije. In vprašanje, ki si ga mora postaviti vsak voznik, ko se usede v avto.

:beer
Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti
    • kian_alvane je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 119
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ok, zdaj si pa ti predstavjaj vas ki ma na vsakih 50m eno hišo in vidiš 100m naprej in levo desno od ceste 5-10m. Zakaj je pa tam taka omejitev? Zadev se nebi smelo posploševat a pri omejitvah se jih. Zato je pa lep člen v zakonu ki pravi da moraš vozit z tako hitrostjo da lahko v vsakem trenutku in vsaki situaciji varno ustaviš! To je to, tega se držim in vse ostalo je zame nepomenbno. Vedno vozi max tako hitro da lahko ustaviš do točke ki jo vidiš oz do točke kjer se lahko pojavi nevarnost.

Urejal andrej777, 19.06.2009, 08:52.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni s tvojo staro mamo nič narobe, morda ti bo pomagalo če jo boš bolj poslušal.

OK, v naselju, kjer je omejitev 50km/h voziš 65km/h. In nenadoma, 17 m pred teboj iz stranske ceste prileti 1m na cesto mulc na kolesu. 1 m prostora na tvoji desni zaseda, ne več. Ker je cesta prazna ti voziš 65km/h.

Pri 50km/h prevoziš v 1 sekundi 14m, pri 65 km/h pa 18m. Pri 50km imaš možnost ukrepanja, rahel zasuk na levo, da se izogneš mulcu. Pri 65 km/h pa si mulca povozil, še preden si reagiral, še preden je potekla 1 sek.. Mulc pade in je mrtev, je z glavo zadel ob robnik. Sedaj pa se ti pri sebi vprašaj: a si naredil prekršek ali zločin?? A nisi s tem, ko si prehitro vozil, vožnje nisi prilagodil presenečenjem (tudi zakonu ne), ubil nedolžnega človeka, ki bi ostal živ, če bi se ti držal splošno sprejetih norm. In s tem storil zločin.

To je samo hipotetični primer. Primer, ki nam ga je dal inštruktor iz Nemčije. In vprašanje, ki si ga mora postaviti vsak voznik, ko se usede v avto.

:beer

Osebno ne zagovarjam prehitre vožnje po naseljih. Izpostavil sem le primer, ko pripelješ v naselje in že zmanjšuješ hitrost,20 metrov za tablo pa stojijo policaji z radarjem. Tam policaj ne stoji zaradi varnosti ampak zaradi izpolnjevanja nekih norm pod pretvezo varnosti.

Moramo se zavedati še ene stvari. Nista dva kraja enaka! In 65 v enem naselju je lahko z vidika varnosti popolnoma drugače kot 65 v drugem naselju.
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik

Glejte problem pri večini peščev oz. nevoznikov je da nevedo kaj jih lahko čaka.. Jaz odkar vozim sem tudi sam ko sem peš ali s kolesom ali motorjem dosti bolj previden namreč iz svojih vozniških izkušenj sem tudi sam bolj previden potem ko nisem v avtu.. Sploh vem da pač sam tudi kdaj rad pritisnem, mogoče ne čez naselje vendar vem da je dosti takšnih kot jaz s to izjemo da tudi čez naselje gonijo :) Zato tudi vem da se 2x prepričam preden skačem na kako cesto..
Prikaži več možnosti

Larisa
Larisa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 816
  • Avtomobil: Opel Corsa

Tvoja stara mama je gotovo modra gospa:) Srčno pa upam, da boš tudi ti nekdaj tako moder, ko prideš v njena leta....

:metalc

LP

Larisa
Srce joče za Teboj, duša je pomirjena, ker si tam kjer je ena sama Ljubezen... Dragi, nekoč se spet vidiva...
Prikaži več možnosti
    • Artist je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

glejte
če nekdo hitro spelje in pospešuje pa čeprav samo do 50 km/h je zame to hitra vožnja in je iz vidika pretočnosti več kot super.
Po mestu se službeno vozim s Kangoojem pa ne prekoračujem hitrosti pa sem kljub temu velikokrat hitrejši kot kak hud avto(tudi Bmw!) in zakaj???
Če pa nekdo ko je zelena šele 5 sekund kasneje to opazi , prestavi v prvo spelje komaj s 1214 obrati , pri 1299 prestavi v tretjo ker se je zmotil potem pri 1200 v drugo , .....
po 30 sekundah doseže magično mejo 40km/h čez naslednje križišče zapelje skozi rumeno kot zadnji .Jaz in vsi ostali ostanemo pred semaforjem ........ skozi interval je tako prišel samo en avtomobil.... A je to varna vožnja??? Upam da opažate razliko med hitro vožnjo in divjanjem
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.