Skoči na vsebino

Modelarstvo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
436 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 652
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

No pa da še jaz predstavim svojo igračo :-D Sicer sem jo imel namen prodati, samo sem se premislil (za neko pametno ceno bi ga še vseeno prodal, samo niti ne vem koliko je vredno) in bom raje kupil kar mi manjka.

Torej potrebujem 8x akumulatorčke za daljinsko enoto Robbe Futaba T2DR, v kateri se lahko AKU tudi polnijo, če le-to priključimo na polnilec, ki ga tudi imam. Povejte mi katere bi kupil. Gledal sem nekaj v Conradu, recimo NiMH AKU št. 250025

Objavljena slika

Objavljena slika

Potem potrebujem tudi glavni vir energije, torej za sam avtomobil. Imel sem tale AKU.

Objavljena slika

Sedaj pa bi dal nekaj, da bi mi zdržalo dalj časa, ko bi avto vozil. Gledal sem nekaj iz Conradovega kataloga v stilu Racing pack št. 206026.

Kot tretje pa potrebujem še tale kos. V priloženem PDF-ju je pod številko U1342L

http://www.shrani.si...catexploded.pdf

Objavljena slika

No upam, da se bodo našli stručkoti in mi tudi primerno, ter pametno svetovali :-D

No sedaj pa da povem za kateri model se sploh gre. Avto je Wildcat, firme Schumacher v merilu 1:10, torej je dolg nekje 40cm, premer gum pa je 10cm. Končna je nekje 35km/h. Ob vožnji me je motilo predvsem to, da je bila baterija hitro preprazna, ko pa se je spraznila, je avto ostal recimo v najhitrejši prestavi in se pač zaletel, ker servo ni imel moči, da bi izklopil :-D. Avto ima zadnji pogon in 100% zaporo diferenciala :laugh

Pa še nekaj slik modela

Objavljena slika

Objavljena slika

Urejal Davidf1, 24.06.2009, 08:52.

Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 019

Baterije za oddajnik (komando) ni važno katere so itak jih napolneš pred vsako vožnjo.... drugače jaz vidim da imaš ti ponteciometer ki garegulira servo :eek
Uno pobereš vse dol pa kupiš en regulator in priklopiš med motor ter baterijami in na sprejemnik....tako ti tudi ko zmanjka baterije avto ne bo šel sam naprej... :ok

Drugače baterije za avtek...ja no...če imaš za vsaketolko vozit se ti splača imet 2 paketa ali 3 ali več teh navadnih NIMH ..... drugače bi pa potreboval LIPO samo tam potem še regulator pride dražji pa motorček... odvisno od želje
A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Morda kdo ve, koliko stane model 1:5, slišal sem za neke Bajo ali Baja....
Je model 1:5 zahteven za vzdrževanje (šraufanje ni ravno moja vrlina) in kako je kaj z vzdržljivostjo. Sem imel pred časom 1:8 Mantua...pa so bili skoz neki incidenti, okvare....skoraj nič vožnje, samo servis...:damn

baja od HPI je vzdržna kar dosti...jaz jo imam tudi.. :ok za šraufanje pa ni komplicirana ker so pša vsi vijaki od 4mm + .... ni to 1:8 ki imaš vijake od 3mm- :ok Ko se jo pa navadiš vozit pol pa samo uživaš....rwd in offroad...ni bolšega :metalc Drugače je cena okoli 1000€ brez komande....poglej pa malo med rabljenimi..
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakon hobi! :ok

Imel sem jahto (dolga cca. 80 cm) - zelo zanimiva stvar, ampak malo otežena za "reševanje" ko zmanjka energije za pogon! :laugh

Nato sem imel cestni avto 1:8 (3,5ccm) - nora zadeva! Ampak sem ga prodal ker je bilo pritožb sosedov 3much! :napaka Mi je še danes žal in ko bo možnost, bom vzel neko hudobijo 1:5! :ok

Trenutno pa so doma večinoma elektro letala (bolj očetov hobi); za začetnike kar zaj..... stvar, ampak ko obvladaš (seveda do takrat raztreščiš par komadov) baje ni boljšega - to so očetove besede! :)

Vsekakor zelo zanimiv in sproščajoč hobi! :ok

Če te zanima imam jaz 1:5 novega za zelo dobro ceno....več na pm... :ok
je pa pripravljen za državno in isti model zmaguje....rezervne dele imaš pa na vsaki dirki za državno....
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

No pa še 1:6 baja off road.... rwd poganja ga 26ccm motor...
uglavnem avto vžgeš in voziš.... :ok potem ga očistiš in je pripravljen za drugo vožnjo ni to ko nitro avto ko moraš vsakih 5 minut tankat ampak tankaš vsakih 30 minut.. :metalc
painted by M_power
Objavljena slika
Objavljena slika

Tole se pa prodaja.... pro 1:8 buggy nov !
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 583
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Ko se hobi spremeni v službo je ponavadi najlepše ... :ok

Glede RC helikopterjev pa mnenje "nekatrih" zelo drži. Začet z jet-rangerjem kakršnega sem prilepil prej za 700€ in ga kot začetnik z malo sreče vozit tja do največ 15 sekund pred crashom je v časovnem sorazmerju dražji šport kot tvoje prave jahte ... :-D

Kljub elektronskim žiroskopom je vozit helikopter z ločenim pogonom repnega rotorja kar majhna umetnost. Zato bi ti za začetek priporočil kakšen model, ki ima namesto repnega rotorja dvojni glavni rotor, kjer so dve glavni elisi od katerih se vsaka vrti v svojo smer in zato repnega rotorja ne potrebuje oziroma je samo za imitacijo. :ok

Meni najljubša in najenostavnejša za upravljanje od teh modelov sta malo manjša 40cm dolga LAMA 6 in ICE TIGER proizvajalca REELY (oba imata elektronski žiroskop za stabilizacijo kljub ceni cca 150€), katerih realnost (funkcije kolektivne komande) je pohvalil celo kolega, ki v real-lajfu vozi pravega jet-rangerja in cougarja :)

Objavljena slika Objavljena slika

Ta dva modela lahko voziš zunaj pa tudi not v kakšni malo večji sobi. Tako kot večina letečih modelov so tudi takšni helikopterji občutljivi na veter. Zato je kakšna zaprta telovadnica zakon ... :dance

Hvala, bom kot zgleda res moral upoštevat mnenja in kupit dvorotorni helikopter brez repnega rotorja in z giroskopom, če bom hotel vsaj nekaj časa furat zadevo:ok

Sem gledal v BTC-ju, spodaj v hali A, je ena trgovina kjer imajo te helikopterje, po kar dobrih cenah. Zraven dobiš celo CD s simulatorjem, ter komande preko USB-ja priklopiš na PC, ter tako lepo natreniraš vodenje na simulatorju, kjer si lahk par crashlandingov komot privoščiš:laugh

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

No včeraj je v tolminu potekala pokalna dirka nagrade tolmina... če je šel mogoče kdo mimo in videl .... Spoznal sem ambroža (kavs motorsport-moder hiter mini ) ki je tudi bil 1. v 1:8 kategoriji jaz v kategoriji 1:5 sem bil 2. zadnjih 8 minut smo pa vozili po nalivu...oziroma smo imeli regato... :laugh
Prikaži več možnosti

Skuna
Skuna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 903
  • Avtomobil: BMW e39 523i & e60 520i

Aha, tako modelarstvo :)

Mene bolj zanima nekaj v stilu tistih maket, ki jih lahko kupiš v trgovini in dobiš zraven barvo in lepilo in vse da na koncu dele zlepiš skupaj in pobarvaš. Sem zadnjič gledal pa niso imeli nič pametnega, mogoče bi kakega vojaškega lovca sestavil skupaj, od avtov pa so imeli neke Audi-je in MB-je, ampak nobenega BMW-ja :fight
Freude am fahren :)
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

No včeraj je v tolminu potekala pokalna dirka nagrade tolmina... če je šel mogoče kdo mimo in videl .... Spoznal sem ambroža (kavs motorsport-moder hiter mini ) ki je tudi bil 1. v 1:8 kategoriji jaz v kategoriji 1:5 sem bil 2. zadnjih 8 minut smo pa vozili po nalivu...oziroma smo imeli regato... :laugh

Ja čestitke za drugo mesto:ok2
V osnovni šoli sem tekmoval na regijskih tekmovanjih in to z modeli čolnov kategorije MČ1, potem z raketami, enkrat tudi z raketoplani. To so dogodivščine takšne, ki jih nikoli ne bom pozabil:-D

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja čestitke za drugo mesto:ok2
V osnovni šoli sem tekmoval na regijskih tekmovanjih in to z modeli čolnov kategorije MČ1, potem z raketami, enkrat tudi z raketoplani. To so dogodivščine takšne, ki jih nikoli ne bom pozabil:-D

hvala....v glavnem je blo tako da sem se bolj namučil vozit 8 minut po dežju kot 22 minut pred tem po suhem... Jaz bom pa začel zdej delati katamarana za na vodo :ok
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

hvala....v glavnem je blo tako da sem se bolj namučil vozit 8 minut po dežju kot 22 minut pred tem po suhem... Jaz bom pa začel zdej delati katamarana za na vodo :ok

Se zgodi:-D tako da si sedaj doživel extrem aquaplaning:ok2
Da samo eno povem, ki se je men in naši ekipi zgodila, ko smo prispeli na tekmovanje s čolni MČ1 na belinka bazen, pa je na naše začudenje bil bazen brez vode!:crazy :laugh :laugh :laugh
So pol "organizatorji" kar gasilce klicali, da so pol v bazen napolnili 20cm vode, tako da smo pol notri čofotali med čolni, ko smo jih spuščali:laugh :laugh :laugh

Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja pa s temi ki tekmujem iz obale ki smo skupaj pa zmiraj govorili da po dežju ne bomo vozili ker imaš 1 big servo ter 2 standardna in sprejemnik pod vprašajem da bo še delalo... haha....

haha...kriskors vsaj se nisi bal da lahko potone.. :ok :-D
drugače sem vse probal sam še bark ne...
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Ja pa s temi ki tekmujem iz obale ki smo skupaj pa zmiraj govorili da po dežju ne bomo vozili ker imaš 1 big servo ter 2 standardna in sprejemnik pod vprašajem da bo še delalo... haha....

haha...kriskors vsaj se nisi bal da lahko potone.. :ok :-D
drugače sem vse probal sam še bark ne...

jaz pa glih kontra, vozil barke, vse drugo pa ne...:laugh
zato pa bom sedaj preizkusil helikopter, mogoče še kakšen avtič za ganjat okoli....:-D

Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

Jaz se z avtomobili ukvarjam predvsem poslovno, saj zastopam znamko Ansmann racing :ok če bom lahko komu kaj pomagal naj kar pove :ok
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz se z avtomobili ukvarjam predvsem poslovno, saj zastopam znamko Ansmann racing :ok če bom lahko komu kaj pomagal naj kar pove :ok

Če bi prej vedel bi kar preko tebe naročil podložke za konus vijake od M4.... tako sem jih preko conrada... a se da kje videt vso ponudbo ? ali kak katalog dobit ?
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 503
  • Avtomobil: BMW department

Potem jih pa kar hitro kontaktiraj, saj je objavljena napačna številka zastopnika...sem rabu tvojo novo cifro, hehe...
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Še moj lovec ki ga žal še nisem uspel preizkusit...vse barvano z airbrushem
Objavljena slika
Objavljena slika
2x 18A motorja...
Objavljena slika
Objavljena slika

Pa še amortizerji ki sem jih probal na pokalni dirki v tolminu ki so narejeni isto kot ohlins za motorje tako da gre notri olje gostote 5 ter potem z 2 vijakama nastavljaš trdoto (compresion in recompresion) Zaenkrat sem prvi v državnem ki sem jih imel... kajti samo za sestavo potrebuje izdelovalec 1 uro za 1 amortizer da ga samo sestavi ! Tako da jih je zelo malo na trgu... delujejo pa več kot odlično ...ni potrebe po menjavi gostot olja v amortizerjih in tako prihraniš približno 30 minut dela ter kakih 10€ olja....

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Pa še oddajnik da se lažje vidi s čim se to sploh upravlja....
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik

Veliko stvari je na www.ebatt.si (ok, tu bolj malo), več pa na shop.ebatt.si

Lahko ti pa zrihtam katalog, če ga prideš iskat v btc ali trzin :ok

Vsekakor pa me lahko pokličete na 040 599 680, pa kakšno rečemo :ok
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 038
  • Avtomobil: BMW x

Če bi prej vedel bi kar preko tebe naročil podložke za konus vijake od M4.... tako sem jih preko conrada... a se da kje videt vso ponudbo ? ali kak katalog dobit ?

In katere podložke so sedaj boljše? :-D

@oracle konkurenca :besen
:ok2 :beer

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik

No ja iztok, niti ne :ok2 oz. samo pri določenih segmentih :ok
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.