Skoči na vsebino

Modelarstvo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
436 odgovorov v temi
Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 039
  • Avtomobil: BMW x

... samo pri določenih segmentih :ok

Ne vem, če je ravno samo pri določenih segmentih ... jaz imam službeno 120,000 takih "segmentov", in če bi jih omenjal v vsaki temi (kamere, fotoaparati, orodja, polnilci, modelarstvo, ipd.) ... :)

Sicer pa med nama ... firme ANSMANN jaz raje ne omenjam več ... njihova kvaliteta je postala en sam poden in jo umikamo iz ponudbe v celi EU in tudi drugod po svetu ... v dobro trgovcev in strank ... :ok

Urejal Iztok Z., 07.07.2009, 23:08.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 019

In katere podložke so sedaj boljše? :-D

@oracle konkurenca :besen
:ok2 :beer

Ne ubistvu je fora ker sem preko conrada naroču ansmann podložke ker nisem vedel da oracle prodaja to.
A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

Mi smo drugače (ok, naša očetovska firma) ekskluzivni uvozniki in distributerji za znamke Ansmann, Ansmann racing, Panasonic (segment akumulatorjev in industrijskih baterij), Saft, Led Lenser, Silva, Gerber, Brunton, Light My Fire.

Poleg tega pa imamo še nekaj drugih znamk (za modelarstvo morda zanimiva znamka Xcell, ki proizvaja baterijske sklope) :ok

Tako da Iztok, prekrivamo se predvsem pri Ansmannu, vse ostalo je zanemarljivo :ok2 itak pa stranke pošiljam k vam, če mi česa nimamo :ok

Še replika glede na Ansmann: Res je, s selitvijo na kitajsko proizvodnjo so predvsem pri serijah X4E določene MaxE in 2850 ogromno izgubili na kvaliteti. Verjetno je Conrad zakupil določeno kapaciteto ravno teh slabih serij, katere ste dobili vi :napaka

Nekaj reklamacij smo seveda imeli tudi mi, ampak ker je politika podjetja, da se vse zamenja, s strankami ni bilo hude krvi :ok Preostale pakete iz "slabe serije" smo poslali nazaj in dobili nove, tako da naj bi bila sedaj zadeva ok :ok

Sicer pa pejmo nazaj na topic :ok ravnokar po trgovini vozim Carson Xmods :ok2
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam sem imel carson xmods in ga mam še... zakon stvarca... jaz sem uni nosilec za baterije eliminiral dol in dal gor 4x1/3 aaa baterije in avto leti :laugh

Za zabavo je super...za profi je pa od kyoshota mini-z sam cena pa kar preveč naraste :fight :fight

Urejal M_power, 08.07.2009, 15:23.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

... vozim Carson Xmods :ok2

Kot da bi videl ta tvoj post mi je že čez eno uro en fantiček s solzami v očeh prinesel enega Xmods-a, ki je s sprednjim levim kolesom zapel rob omare ... in seveda zlomil končnik krmilnega mehanizma.
Kolega je pogledal v skladišče kjer je bil slučajno še en z drugo okvaro. Ko sem fantku povedal, da mu bomo izjemoma stvar do jutri popravili celo zastonj je kar :dance ... tako srečnega otroškega obraza ne vidiš vsak dan ... :)

Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

Svaka čast :ok Lepo da še nekdo misli na nasmejane stranke :ok

Naj pa povem da so teli xmods res huda zadeva, sploh če imaš pravi poligon (recimo kakšno telovadnico) in pa upgrejde na avtu! Sodelavec je ravno dokončal svojega, upam da bo dal kakšen video na youtube. Predelal je porsche cayenne, kar se performance tiče je vgradil samo najmočnejše stvari, o spojlerjih in lučkah pa ne bom izgubljal besed :ok2 Avto je tako hiter, da ga komaj slediš, če nimaš dovolj prostora pa ga je sploh brezveze vozit :hihi

V nemčiji imajo celo tekmovanja na to temo...Iztok, očitno bova morala drugo leto tudi midva kaj organizirat, da malo dvignemo ta šport pri nas, kaj praviš?

še nekaj filmčkov:

Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Če organizirata vama pomagam...lahko zaprosim za merilno napravo v mojem klubu. ali pa kar pri njih vozimo na 1/18 tepih progi .. :ok

Zdej me mika da bi spet kakega novega xmoda vzel :laugh ali pa mojega starega lancerja naredim... oz. mam še mustanga.. :laugh

Oracle poslikaj cayenna da vidimo...ker meni tejle elektro manjši kot je bolj ej zanimiv...

Urejal M_power, 09.07.2009, 09:46.

Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik

še par strani z opremo za xmods

http://www.asiatees....ion Truck&pid=1

http://www.asiatees....n Touring&pid=1

me že mika da bi enega celega alu naredu...:mljask
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

Mene so pa kolegi zastrupili z avioni, sem bil 2x z njimi na letališču in sedaj razmišljam, da bi še jaz začel s tem :ok2
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 136

http://www.myvideo.d...est_nach_Einbau
z tem pa sem se ukvarjal zadnja 2 dni. je pa ta druga iz iste serije ki sem jo predelal na dimni generator. Malo je bilo potrebno porezkat notranjost ohišja + montirat kovinski dimnik (imel več dimnikov v rezervi ko sem jih izdeloval za ta prvo lokomotivo). Naj poudarim da v ta malem merilu N so samo 3x serije lokomotive prišle na tržišče z dimom, jaz jih pa imam zdej že 4x + 1x še čakam (vseh 5 bo različnih) :metalc

Za osvetlitev vagonov pa mi je zmanjkalo drsnikov v vozičkih in ali jih naročim, ali bo treba spet za stružnico :blackeye

Urejal tomos, 09.08.2009, 21:42.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Če organizirata vama pomagam...lahko zaprosim za merilno napravo v mojem klubu. ali pa kar pri njih vozimo na 1/18 tepih progi .. :ok
...

Merilno napravo za x-mod-se na tepih progi sem že pred nekaj leti izdelal iz industrijske fotocelice in ročne štoparice. Vse skupaj je še vedno nekje v firmi in če bi bil interes lahko ... :ok

http://www.myvideo.d...est_nach_Einbau
z tem pa sem se ukvarjal zadnja 2 dni. je pa ta druga iz iste serije ki sem jo predelal na dimni generator. Malo je bilo potrebno porezkat notranjost ohišja + montirat kovinski dimnik (imel več dimnikov v rezervi ko sem jih izdeloval za ta prvo lokomotivo). Naj poudarim da v ta malem merilu N so samo 3x serije lokomotive prišle na tržišče z dimom, jaz jih pa imam zdej že 4x + 1x še čakam (vseh 5 bo različnih) :metalc

Za osvetlitev vagonov pa mi je zmanjkalo drsnikov v vozičkih in ali jih naročim, ali bo treba spet za stružnico :blackeye

Lep hobi. Imaš to vodeno analogno po starem z ločilkami in obračanjem +/- ali že uporabljaš centralni digitalni kontroler in posamične krmilnike v lokomotivah?

Jaz sem pred leti zastavil maketo cca. 3 x 1,5m in jo opremil s hribom, nekaj kretnicami, signali in celo "šajbo" za obračanje parnih lokomotiv ... sedaj pa mi to že dolgo stoji ... :frown
Če se najde kakšen entuziast z dovolj prostora mu zadevo poceni ali skoraj zastonj prepustim v nadaljne delo :ok

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jst se tudi že dolgo spravljam izdelat tako maketo z vlakci, pa tut ne najdem časa za to. Doma mi že kr nekaj let stoji v škatli okoli 10m proge z nekaj kretnicami in zaključki za HO veličino proge. No, mogoče pa bo kdaj čas tut za to :ok2

Urejal Rottie, 09.08.2009, 22:47.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 399
  • Avtomobil: E320

Jaz sem se pred leti s tem ukvarjal... Sem imel podobno maketo kot Iztok Z., pa sem jo malo zanemaril ko sem prinesel domov dve kosmati kepici iz zavetišča.... No, sta mi potem ti dve kepici postali šefici in kmalu pokazali, kaj si mislita o maketah vlakcev, tako da sem na koncu (v precej slabem stanju) vse skupaj oddal :laugh

Sem pa imel vsega skupaj cca. 15m proge, 4 kretnice, dva železniška prehoda, en kup vozil, hišk itd... Nekaj krav(ic) mi je izginilo, imam pa na sumu dve storiteljici.... :laugh

Upam, da bo še kdaj priložnost za to. Lep hobi, sploh če se človek res posveti detajlom.
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

@iztok z: računaj da delam z N merilom ki je 1:160 in je majhen ampak še vedno dost detailiran
sem razmišljal da bi šel na DCC ampak sem pol ob daljšem razmisleku se premislil. Ker imam že čez 50 lokomotiv bi bila edina opcija da bi na vse montiral dekoderje, kar pa ni izvedljivo. ali mi je delalo težave velikost modela (dolžina 30mm celotne lokomotive) ali izvedba lokomotive (motor v tenderju, luč v kotlu), ali način analognega napanje motorja (karoserija služi kot en kontakt)... Skratka dosti težav ki se jih ne da odpravit. Na koncu bi prišel da le polovica lokomotiv bi imela možnost digitalnega, kar mi je bilo končno brezveze, ker sem vedno strmel v perfekionizmu.
Stvar rešujem z stikala in preklopno logiko, kar mi da še vedno opcijo vozit le eno lokomotivo na 4 tirni postaji z 8 lokomotivami (brez dodatnih stikal za izoliranje tira). Pol druga stvar je da so stvari drage in je ZELO drag špas nekaj sprobavat in pol ugotoviš da ni šlo kot pričakovano in ne moreš povrnit v staro stanje + da neoriginal lokomotiva zgudbi dosti na vrednosti.
Je fanj stvar digital, ampak se še vedno da vse rešit analogno in stvar špila.

Imam tudi sam obračališče od Fleischmanna in 19stezno polkrožno garažo od Arnolda + 2 tirni premogovni tir, poleg ta glavne makete. Sam ki ni dovolj placa da bi si naredil tako maketo da bi lahko stvar fural kot se spodobi :frown

Je pa v zadnjih nekaj letih šlo dost firem v stečaj ali kako spremembo, tako da se sploh ne ve kaj bo (marklin z trixom v stečaj, rivarossi z limo+arnold stečaj odkupili angleži, mehano seli na vzhod, roco bil na robu stečaja in samo zmanjšuje ponudbo... :frown). Manjka mi še nekaj modelov ki sem si jih dal na spisek what to buy (kato ET25, minitrix BR193, nekaj vagonov), in pol se bom osredotočal bolj na kar že imam (Fleischmann profi kuplunge sem skor na vseh že naredil, osvetlitev z LED(smd0603:crazy)+78L02 v vagonih.

mam pa slovenske: kenedy, regan, španka, mehovka, moped, brižitka (v izdelavi ohišje pri kolegu), živa (moram sam še prevzet narejeno ohišje) :ok2
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 399
  • Avtomobil: E320

tomos, pa ti si psiho :eek :eek :-D :-D
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

@tomos ... vidim, da imaš ti tole resno zbirko :) ... daj malo poslikaj in pokaži na forumu kako to zgleda :ok2
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

glede maket je pametno imet zaščiteno pred umazanijo. ker naj večji sovražnik vlakov je prah. Obračališče z šupo in premogovnih terminalom imam v celoti pod plexi steklom (100x60cm). Glavno maketo 200x60cm pa imam škatlo okoli in z ene strani plexi. Celotno zbirko imam v doma narejeni stekleni vetrini 2x1m. razlika je zelo očitna (dost manj pucanja modelov in tirov).

je pa H0 merilo za moje pojme preveliko. moraš imet vsaj 4x1m da narediš spodobno postajo. N je točno prav, Z je pa že premajno in se je preveč težav z drobcenostjo + samo en proizvajalec ki je zdej v stečaju.

Treba pa ločit razliko med hobby programom (ala mehano) in profi izdelki.

@rottie: 5 let profesionalnega ukvarjanja, od sejmov v nemčiji (nuremberg, stutgart, munchen) do odprtih vrat tovarn (piko, fleischman), člankov v timu... nisem tok aktiven tok na SLO sceni ker je nekaj tipov čudnih in si jemljejo tuje dosežke.

Pripete slike za predogled

• DSC00079.JPG

Urejal tomos, 09.08.2009, 23:12.

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

tukaj je še nekaj od mojih projektov (osvetlitev vagonov (z 78L02 + LED))
Objavljena slika
(velikost LEDice :ok2)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

@iztok z: računaj da delam z N merilom ki je 1:160 in je majhen ampak še vedno dost detailiran ...

Jaz imam raje HO sistem ... je več detajlov :)

... mam pa slovenske: kenedy, regan, španka, mehovka, moped, brižitka (v izdelavi ohišje pri kolegu), živa (moram sam še prevzet narejeno ohišje) :ok2

:bow ... razen prvih treh smrdljivk in zadnje najnovejše sem "honorarno" vozil vse od naštetih ... :ok

Po dolgoletnem iskanju pa sem prišel tudi do HO velikosti modela lokomotive BREDA (na sliki) ki jo je moj oče pripeljal kot prvi električni vlak na štajersko ... ta pa ni naprodaj! :)

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

na tem posnetku je pa pridobitev v zimi ki sem jo čakal skor 3 leta (big boy od Rivarossija - prva izvedba iz cca 1975 nerabljen model v original škatli!)
http://www.sfa-model...deos/Spur N.wmv
sicer je posnetek z ene štacune, ampak enak model lokomotive na njihovem izdelku ki se nuca za testiranje lokomotiv

@iztok:
1. premal detaljov? poglej tole E95 brawa, ali Ae8/14 Minitrix,
2. rocotov model od FS626. Jo imaš v FS napisih ali v JŽ napisih?

Urejal tomos, 09.08.2009, 23:39.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.