Skoči na vsebino

Prenosni računalniki - nakupi, mnenja, nasveti, odpravljanje težav

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1265 odgovorov v temi
Avarfang
Avarfang

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 241
  • Avtomobil: A4 1.8T

...
Da ne bo kdo tolkel po toshibi. Toshiba se je spet vzdvignila.

Mozno, sem imel pa sam slabo izkusnjo z njimi. Tole serijo sem kupil letos, najboljso konfiguracijo ki se je dobila(ati hd3650, 4gb ram, core2duo p8600): http://www.bigbang.s...-rm70-3gb-320gb

Zraven niti enega cdja(nic gonilnikov, ne duha ne sluha o recovery dvdju, nic od nic). Ko sem prvic prizgal laptop je trajal par debelih ur da sem koncno prisel v Visto(prednalozena instalacija na disku, sama vista pa ne). Ze med tem avtomatskim procesom se je na koncu laptop prvic obesil. Pa ok, potem se je koncno zagnal v Visto. Seveda takoj veselje, miljon neuporabnih programov, laufal cez 70procesov, vecino ne mors niti povsem iznicit.
Nov laptop se je zaganjal 10min!!! Sem moral sam brskati po toshibini strani za upgrade njihovga brezveznega softwara in biosov, da je postala zaganjanje kolikor toliko normalno.
Po parih dneh sem poizkusil naloziti originalne(!) XPje(na svojo particijo, hotel dual boot, ker sem vedel da bodo problemi, ker toshibinih gonilnikov za xpje za ta laptop ni :fight) Instalacija uspela, ko pa zazenem racunalnik pa samo blank screen, ni delal safe mode, nic od nic. Na sreco sem si pred tem zapekel recovery dvdja(ki ga toshiba ne da zraven sama, sem zapravil par ur...) Povozil vse na disku, zgubil podatke ki sem jih par ur prenasal gor, no laptop je vsaj spet delal.
Nezadovoljstvo pa je samo narascalo :jok Baterija je drzala max uro pa pol, ob delu v wordu. Karkoli drugega si bil ze pod eno uro :napaka
Da je ne bi znucal, je nisem imel v laptopu ko je bil priklopljen na napajanje. No potem je fotr enkrat sredi ugasanja(ki je tudi trajalo nenormalno dolgo) potegnil kabel iz racunalnika. Spet blank screen ob zagonu, delalo ni nic vec, tudi recovery dvd ni pomagal.
Takrat sem ga odnesel lepo nazaj na toshibo(no matter what garancija, se en izmed nategov, treba se registrirati na vec razlicnih straneh, omejitve koliko casa imas za registracijo...) najprej smo se malo prerekali, baje sem bil prvi ki ga je prinesel nazaj, in sploh niso vedeli kaksen je postopek.... No na koncu so enakazali denar nazaj na bigbang, in tam sem potem lahko vzel nov laptop...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 429
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tudi očetova (nova) Toshiba se nenormalno dolgo zaganja. Je še namizni Hoferjev Medion računalnik tu 3krat hitrejši ob približno isti konfiguraciji in enakem operacijskem sistemu.

Sicer še nisem šel orenk čez vse skozi da bi par programov izbrisal, ima pa Averfang prav, zraven dobiš naloženih miljon enih (neuporabnih?) programov, za polovico niti ne vem kaj počnejo. :rolleyes

Urejal Nixxon, 08.07.2009, 09:06.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Neč novega.
Ob nakupu prenosnika s prednaloženim OS je prva stvar, ki jo naredim komplet format + izbris vseh particij.

Pol se pa lahko pogovarjamo.
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Galona
Galona

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 159
  • Avtomobil: Trabant sport deluxe

Mozno, sem imel pa sam slabo izkusnjo z njimi. Tole serijo sem kupil letos, najboljso konfiguracijo ki se je dobila(ati hd3650, 4gb ram, core2duo p8600): http://www.bigbang.s...-rm70-3gb-320gb

Zraven niti enega cdja(nic gonilnikov, ne duha ne sluha o recovery dvdju, nic od nic). Ko sem prvic prizgal laptop je trajal par debelih ur da sem koncno prisel v Visto(prednalozena instalacija na disku, sama vista pa ne). Ze med tem avtomatskim procesom se je na koncu laptop prvic obesil. Pa ok, potem se je koncno zagnal v Visto. Seveda takoj veselje, miljon neuporabnih programov, laufal cez 70procesov, vecino ne mors niti povsem iznicit.
Nov laptop se je zaganjal 10min!!! Sem moral sam brskati po toshibini strani za upgrade njihovga brezveznega softwara in biosov, da je postala zaganjanje kolikor toliko normalno.
Po parih dneh sem poizkusil naloziti originalne(!) XPje(na svojo particijo, hotel dual boot, ker sem vedel da bodo problemi, ker toshibinih gonilnikov za xpje za ta laptop ni :fight) Instalacija uspela, ko pa zazenem racunalnik pa samo blank screen, ni delal safe mode, nic od nic. Na sreco sem si pred tem zapekel recovery dvdja(ki ga toshiba ne da zraven sama, sem zapravil par ur...) Povozil vse na disku, zgubil podatke ki sem jih par ur prenasal gor, no laptop je vsaj spet delal.
Nezadovoljstvo pa je samo narascalo :jok Baterija je drzala max uro pa pol, ob delu v wordu. Karkoli drugega si bil ze pod eno uro :napaka
Da je ne bi znucal, je nisem imel v laptopu ko je bil priklopljen na napajanje. No potem je fotr enkrat sredi ugasanja(ki je tudi trajalo nenormalno dolgo) potegnil kabel iz racunalnika. Spet blank screen ob zagonu, delalo ni nic vec, tudi recovery dvd ni pomagal.
Takrat sem ga odnesel lepo nazaj na toshibo(no matter what garancija, se en izmed nategov, treba se registrirati na vec razlicnih straneh, omejitve koliko casa imas za registracijo...) najprej smo se malo prerekali, baje sem bil prvi ki ga je prinesel nazaj, in sploh niso vedeli kaksen je postopek.... No na koncu so enakazali denar nazaj na bigbang, in tam sem potem lahko vzel nov laptop...

Zdej bom pa tiho . So me pošteno nafrknili, ko poslušam folk, kok toshibe hvalijo.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 331
  • Avtomobil: BMW logicno

...da ne odpiram nove teme, bom vprasal kar tukaj.

Kupujem prenosnik za cca 1k eur, pogoji so intel procesor, 15inch ekran, dobra graficna, da se da odigrati kaksno igro.... Mi mogoce kdo, od vas strokovnjakov, lahko pomaga?:ok2

Se mi ne da dolgoveziti, v glavnem sam pravim samo HP pred vsem zaradi servisa in podpore, če te pa kaj bolj konkretno zanima ti pa lahko tudi dobavim po izboru za modele pa poglej na www.avtera.si pod blagovne znamke .... in pa www.diss.si, pod produkti prvi hp, cene pa bodo nižje ! :cool

Urejal Mat xxl, 08.07.2009, 15:35.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 057
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Neč novega.
Ob nakupu prenosnika s prednaloženim OS je prva stvar, ki jo naredim komplet format + izbris vseh particij.

Pol se pa lahko pogovarjamo.

Tako ja... :-D :ok
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 399
  • Avtomobil: E320

Se mi ne da dolgoveziti, v glavnem sam pravim samo HP pred vsem zaradi servisa in podpore

S tem bi se kar strinjal. Čeprav imam trenutno Lenovo R61 pa je čisto solidna kanta na kateri laufa "sedmica", pa se kar obnese :-D
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

Si bom kar sam malo sposodil temo, da ne odpiram nove.

Kupujem nov prenosnik v roku 2 tednov in bol gledam, bol sem zmeden kaj kupiti

To bo moj drugi prenosnik, tako da sedaj približno vem kaj hočem od njega.

Obvezno:
- da ni integrirana grafična
- min. 3gb RAM-a
- solidna kapaciteta disk(min. 250gb)
- kvalitetna izdelava
- solidna batarija, ki deluje saj 2uri normalnega dela
- alfanumerična tipkovnica na strani

Začeljeno:
- 4 USB porti
- čitalec kartic
- priložen operacijski sistem

To je to, več ne potrebujem.

Cenovni rang gledam nekje do max.700-800€, več ne dam, ker ne rabim ultra prenosnika za moje študentske potrebe :ok

vnaprej se zahvaljujem za predloge
Prikaži več možnosti

Mattie
Mattie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 438

Si bom kar sam malo sposodil temo, da ne odpiram nove.

Kupujem nov prenosnik v roku 2 tednov in bol gledam, bol sem zmeden kaj kupiti

To bo moj drugi prenosnik, tako da sedaj približno vem kaj hočem od njega.

Obvezno:
- da ni integrirana grafična
- min. 3gb RAM-a
- solidna kapaciteta disk(min. 250gb)
- kvalitetna izdelava
- solidna batarija, ki deluje saj 2uri normalnega dela
- alfanumerična tipkovnica na strani

Začeljeno:
- 4 USB porti
- čitalec kartic
- priložen operacijski sistem

To je to, več ne potrebujem.

Cenovni rang gledam nekje do max.700-800€, več ne dam, ker ne rabim ultra prenosnika za moje študentske potrebe :ok

vnaprej se zahvaljujem za predloge

No tvoje potrebe so v veliki meri že izpolnjene pri večini laptopov, bo pa treba zaradi numerične tipkovnice šaltati na 17" monitor, potem pa laptop ni več prenosnik ampak prenosna namizna delovna postaja :ok Če ti bo pa odgovarjalo boš pa itak sam vedel.

Nekaj takega: http://www.odnesi.si...roducts_id=6496
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe."
Nikola Tesla
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik

ravno gledal, da se da dobit to alfanumerično tipkovnico za USB, tako da zadnjo točno pod obvezno lahko črtam :ok

Katere serije grafičnih imajo shared memory in katere lasten spomin?

Urejal Blindek, 26.08.2009, 20:19.

Prikaži več možnosti

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 689
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `05

Tudi sam sem pred nakupom novega prenosnika in me zanima kaj menite o temle:

http://www.pover-on....uemart&Itemid=5

Par ljudi mi je svetovalo tale prenosnik ker naj bi bil za ta denar dober nakup.

Vasa mnenja?
E30 325i---race car :3gears
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

No tvoje potrebe so v veliki meri že izpolnjene pri večini laptopov, bo pa treba zaradi numerične tipkovnice šaltati na 17" monitor, potem pa laptop ni več prenosnik ampak prenosna namizna delovna postaja :ok Če ti bo pa odgovarjalo boš pa itak sam vedel.

Nekaj takega: http://www.odnesi.si...roducts_id=6496

alfanumerično tipkovnico dobiš tudi pri 15,6'' zaslonu, točno takega ima npr. zgoraj tako popljuvana Toshiba... :-D
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik

kaj pravite za TEGA ?
Prikaži več možnosti

4BMW
4BMW

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 43

Tudi jaz kupujem prenosnika:-D Pripravljen sem dati cca. 500€. Zagledal sem se v tega: KLIK

Kaj menite?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Odgovor vsem trem : Nisem tako bogat, da bi lahko poceni ameriške modele, brez uradnega HP servisa in podpore HP-ja v Sloveniji kupoval ! :ok

(Ja res pa je, da za zakonsko 1 l garancijo poskrbijo črni uvozniki, ki te notesnike popravljajo sami ali pošiljajo v tujino na servis, kako boste pa sami to po 2 letih delali .....??? Pišem iz prakse !)
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz samo gledam slovenske ponudnike, kupim bom pa verjetno kar tukaj prek meje v avstriji, kjer imam popolno podporo :ok

mene bol zanimajo konkretno modeli in ne kraj kjer bom ga kupil, pa če bo to madžarska,hrvaška,slovenija ali avstrija, ker mi je vse zelo blizu
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz samo gledam slovenske ponudnike, kupim bom pa verjetno kar tukaj prek meje v avstriji, kjer imam popolno podporo :ok

mene bol zanimajo konkretno modeli in ne kraj kjer bom ga kupil, pa če bo to madžarska,hrvaška,slovenija ali avstrija, ker mi je vse zelo blizu

Razumem te povsem, sam v firmi tudi prodam cca 20-30 laptopov letno (večinoma 75% HP, pa kak Dell, Toshibo, Ibm) , samo naši kupci so navadno tisti, ki iščejo dobro mašino z servisom in še našo podporo po po trebi (začetno nalaganje, konfiguriranje prenosi iz starega laptopa) in jasno ne gledajo ravno ali smo 12 eur dražji, kot na mimovrste ali 1A in jasno cenijo in plačajo pred vsem tak suport.

Ker pa vidim, da iščeš res ugodno varianto, ti pa kar odkrito povem, da za te poceni variante HP-jev (bodo cenejši sigurno pri nas, kot pa v A) poglej na www.notesnik.si ali pa kak Big bang akcija, ker štos je, da če firma v HP ju po sistemu prodaje naročila naroči min 100 kos enakih notesnikov jih lahko skonfigurira kot želi in taki notesniki so že v štartu ob nabavi prodajalca cenejši ene 20- 25% kot npr če kupiš 5 kom in tako se zgodi, da je občasno kaka taka akcija precej cenejša, kot je npr moja vhodna dilerska cena :napaka. So pa marže na notesnikih zgolj simbolične navadno pri notesnikih low rang pod 30 eur, srednji rang cca 40 eur in high tech do 60 eur, tako, da lahko pač razumete, da se preklat ne more nihče.

Jasno so pa po prodajne variante nalaganje ........

Sami damo navadno najnižjo ceno kupcu tipa, javi kateri model, pogleda na www uvoznika, da avans in pride po notesnik in dobi original neodprt karton in potem sam čara dalje, jasno pa, kar bi nekateri radi zelo nizko ceno, potem pa še, da mu pomagaš gratis postaviti, pa detajle razlagati, kaj imam kaj nima, kako deluje, potem se pa sam loti pa mu ne gre, pa klicari .......... hvala za take stranke, pač potrebno je razumeti kolikor plačaš, toliko dobiš ....... :ok
Prikaži več možnosti
    • Blindek je všeč

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz dejansko rabim samo notesnika, zapakiranega, ostalo si že sam porihtam(OS itd.) :ok

Torej glede na to, da res gledam nižji cenovni razred, katere znamke notesnikov bi se splačalo pogledat najbol? Seveda hočem max. za mojo ceno, saj mi mora služiti 2-3leta
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz dejansko rabim samo notesnika, zapakiranega, ostalo si že sam porihtam(OS itd.) :ok

Torej glede na to, da res gledam nižji cenovni razred, katere znamke notesnikov bi se splačalo pogledat najbol? Seveda hočem max. za mojo ceno, saj mi mora služiti 2-3leta

Po mojem mnenju HP a tak z Intlovim procesorjem !

Poglej si na www.diss.si in www.avtera.si in ko najdeš, kar želiš me kontaktiraj, ker omenjeni nimajo maloprodaje, pa še boš dobil nižjo ceno, kot na netu, skladno z zadnjim odstavkom mojega prejšnjega posta ! :ok

Imam pa še neke akcijske variante samo v službi mislim, pa da je tudi na www., kot zgoraj !

Lahko ti pa kak upgrade tudi naredimo, dodamo memorijo, zamenjamo disk z hitrejšim, zamenjamo tipkovnico z slo , čeprav 90% joitak, že ima.....
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik

bom pogledal in te kontaktiram :ok

hvala ti
Prikaži več možnosti