Skoči na vsebino

Prenosni računalniki - nakupi, mnenja, nasveti, odpravljanje težav

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1244 odgovorov v temi
mustang997
mustang997

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 291
  • Avtomobil: _

Hvala za info. Še kakšen komentar od koga glede procesorjev? i5 je starejši, mogoče manj učinkovit in porabi več energije kot novga generacija i7 v HP-ju?

Nimam pojma kako je s carino, verjetno okoli 20%? Računalnik bi se osebno prinesel nazaj k nam...

At 13.000 feet nothing else matters.
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 031
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

V Dellu je i5 HQ sedme generacije, V HP i7 U 8. generacije. U  procesorji so ti. Ultra Low Voltage procesorji kateri imajo nizek TDP (zdi mi se da ima 14W), HQ pa imajo TDP 35W. Tak da v ovem primeru i5 nije nič slabši od nevejšega i7, verjetno ga tudi presega po snagi. I7 pa bo porabil manje energije. Osebno bi vzel Della.

Prikaži več možnosti
    • Vocko in mustang997 uporabnikom je všeč to sporočilo

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: e46/5 325ti

Hp-ja ne poznam, lahko pa nekaj povem o Dellu.

Xps 9560 (i7 7700hq, 1050ti, 16gb ram, 4k ekran) si lastim od junija lani. Na njem uporabljam programe kot so Photoshop, Illustrator, Indesign, Autocad, 3ds max. Z računalnikom sem zadovoljen in bi ga sigurno še enkrat kupil, ima pa določene pomankljivosti. 

4k ekran na tem računalniku je super. Barve so točne, vidni kot je zelo velik, ločljivost ekrana pa je kar malo previsoka - včasih preklopim kar na 1920x1080, če uporabljam starejše programe, ki imajo težave s scalingom. Mogoče malo moti odsev ekrana v zelo svetlih prostorih - takrat je treba dati na najvišjo svetilnost.

Procesor je dovolj zmogljiv za večino stvari, ki jih počnem. Pri običaji uporabi se ne segreva pretirano, računalnik je večinoma res tih, ker lavfa z ugasnjenimi ventilatorji, se pa pri visoki obremenitvi (renderiranje v 3ds max, igre) hitro pojavijo težave s thermal throttlingom. Takrat postane računalnik kar glasen, izkoristek procesorja pa začasno pade tudi do 30%. To je verjetno normalno za ultrabooke.

Enako velja za grafično kartico. Sicer ni slaba, ampak se slabo hladi pri igrah. Za foro sem probal counterstrike go, pa ne vem če bi ravno domov klical.. Velika nihanja v fps, slika pa večkrat zmrzne. Čeprav nevem če lahko rečem, da je to njegova slabost saj laptopi, še posebej pa ultrabooki res niso primerni za igranje.

Baterija je super. Kadar ga uporabljam za nezahtevne stvari ga lahko polnim na par dni. Zdrži nekje med 4-7ur normalne uporabe, za malo bolj resno uporabo ga je pa treba vštekat. Trenutno je wear rate na 11% (85k mWh od 97mWh v originalu) kar se mi ne zdi slabo. Res pa, da je nikoli ne spraznim do konca. Priporočam ti, da vzameš 97mWh baterijo.

Napajalnik je pa z eno besedo drek. Mogoče še to ne. Zasnova je neumna. Najšibkejši je tam, kjer so največje obremenitve. Po 2 mesecih mi je prvič razpadel (puščice), po manj kot  1 letu pa mi je počil še kabel (obkroženo). Na srečo ima vsa usb c vhod preko katerega se da polniti.

Malo sem se razpisal, upam da ti bo koristilo pri izbiri! 

Pripete slike za predogled

• 2018-large_default.jpg

Urejal rokomah, 16.08.2018, 00:13.

Prikaži več možnosti

mustang997
mustang997

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Hvala za izčrpen odgovor. 

Malo sem presenečen, da ti toliko šteka counterstrike, ni ravno nova igra. Verjetno bi na tem i5 bilo še toliko slabše. 

Hvala vsem za informacije, poročam ko(če) pride do nakupa in se zadeva preizkusi.

Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 278
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

Kaj hudiča počneš z napajalnikom, da ti je razpadel?  :-D  z Dellom delam že 16-to leto in mi kaj takega še ni uspelo narediti ali videti na servisu.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Haha ne vem, mogoče sem imel nesrečo, ali pa sem dobil kakšno defektno serijo.
Napajalnik je bil večino časa priklopljen na šihtu in ga nisem nosil s sabo. Na te stvari probam pazit.

Drugače glede cs-go bi dodal samo to, da zadeva deluje super prvih cca 15min, ko pa se komponente segrejejo, računalnik ne da veliko od sebe. Res pa, da imam ugasnjen vsync, ker sem navajen na visok framerate iz stacionarca, tako da je obremenitev na komp enaka, kot pri novejših igrah. Če bi imel cap na 60fps, bi mogoče zadeva delala tekoče.

Za igre je bolje kupiti gamerski laptop, če že mora biti laptop. V vsakem primeru pa je stacionarc za polovični budget boljši, saj lahko dela na 100% cel dan

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 031
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Tvoj laptop ima 2 ventilatorja, mogoče ti dela le 1.Kljub GTX 1050 in HQ procesorju nebi smel throtlati.

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

To sem preverjal s programom aida64 in delujeta oba ventilatorja kot bi morala. Sej problem je predvsem pri renderiranju, kjer so vsa jedra na 100%. Pri adobovih programih so temperature čisto ok. Doma imam stacionarca z i7 4790 s podobnimi specsi (cpubenchmark 9994 proti 8854) pa je pri renderiranju biistveno hitrejši.

Kolikor sem se pogovarjal na faksu, imajo ostali enake izkušnje. Mislim nasplošno se ultrabooki slabo hladijo (ios, windows), mogoče te xps 15 niti niso med slabimi (moja ocena, nismo nikoli izvajali testov), saj se nikoli ne pregrejejo, za razliko od večine pa so hladni in tihi tudi med normalno uporabo.

Sem pa našel tudi teme na internetu, kjer menjajo termalno pasto in s tem nekoliko znižajo temperature ampak jaz laptopa ne mislim razstavljati dokler je vse ok. 

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: E61 535D

Za igre je bolje kupiti gamerski laptop, če že mora biti laptop. V vsakem primeru pa je stacionarc za polovični budget boljši, saj lahko dela na 100% cel dan

Jaz si lastim gamerski laptop. Decembra bo star 3 leta. Delam na terenu (letno sem cca 80% izven Slovenije) in rad tu pa tam zalaufam kakšno igrico.

Zadnji NFS in Wolfenstein še zmeraj delata na max grafiki, brez težav :beer

Gre se za Asus G752VT.

Specifikacije:

17,3" IPS LCD 1920x1080 75Hz G-sync (Philips)

CPU: Core i7 6700HQ

RAM: 64GB DDR4 (4x16GB) 2133MHz Samsung

GPU: Nvidia GeForce GTX970m 3GB

HDD: Samsung SM951 NVMe 256GB, Samsung PM961 NVMe 1TB in Samsung EVO850 SATA 500GB

Prenosnik je res ogromen i težak za nosit, na letališčih bi ga najraje zabrisal v kanto, ko me začne hrbet bolet :crazy

Sem kar pogosto na letalih (letos že 18x) :napaka

Je pa res da vse to pozabim, ko ga dam na mizo v hotelu :-D

Pri surfanju po netu in gledanje filmov ventilatorji sploh ne slišim :-D Igre (te ki jih jaz igram) še vse gladko delajo...

Baterija drži 1,5 ure ko surfaš po netu, tako je bilo že od začetka. Žal G sync monitor naredi svoje in ne deluje z integrirano grafiko v procesorju.

Ohranjen je v nulo, ker pazim nanj, težav z njim v 3 letih še ni bilo, še Windows 10ka je od začetka na njem (niti 1x v skoraj 3 letih ni bil na novo naložen), edino kar sem upgrade-al na WIN10PRO naredil, zaradi virtualca. 1x letno zamenjam termalno pasto na CPU, GPU in na ramih od GPU in to je to...

Se mi zdi da računalniki niso tako napredovali od leta 2010, samo SSD daš noter pa si zmagal, mogoče je samo grafika težava, če si res gamer, ali pa jo rabiš za grafično oblikovanje...

Urejal panki_86, 26.08.2018, 04:39.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: E61 535D

Sem pa našel tudi teme na internetu, kjer menjajo termalno pasto in s tem nekoliko znižajo temperature ampak jaz laptopa ne mislim razstavljati dokler je vse ok. 

Jaz sem mojega že prvi teden razstavil in dal RAMe noter :laugh :laugh :laugh

Prikaži več možnosti

Čebela
Čebela

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 66

Zdravo v dar sem dobil Lenovo T400 (6474) nemudoma sem si uredil napajlni kabel, ki ga prejšni lastnik ni našel.

Ker je bila nabavna cena ugodna  :ok2  sem se odločil da ga nadgradim, da bo ok za kakšen E-SYS ter surfanje.

SSD bom kupil nov. Predno kupim RAM me zanima, če se komu doma valja RAM DDR3 2x 4gb za prenosnik?

Prikaži več možnosti

mustang997
mustang997

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kakšno je kaj mnenje glede asusa?

Npr:

1. https://www.amazon.c...p asus vivobook - i7-8550U, GTX 1050 2GB, 8GB DDR4, 15.6" FHD Wide View, 256GB SSD + 1TB HDD 940$ (16gb rama je 100$več)

2. https://www.amazon.c...p asus vivobook  -  i7-8550U, NVIDIA GeForce MX150, 8GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD    830$

3. https://www.amazon.c...3adb4d995970395  -  8th gen Intel Core i5 Processor, 8GB RAM, 256GB SSD, Nvidia MX150 980$

Osebno se mi zdi prvi od teh najboljša izbira.

Nekako se počasi oddaljujemo od dell xps/spectra, predvsem zaradi cene in pa dejstva da so rabljeni oz. certified refurbished (vsaj tisti ki sem jih zgoraj dal za okoli 1100 usd). Želje so relativno tanek/lahek prenosnik, ki tudi izgleda dobro, ter da ima spodobne performanse, 15˝. Sedaj ima starega elitebooka, pa si želi nekaj bolj prenosnega in modernega.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 740
  • Avtomobil: BMW logicno

Vse super, sam sem še na Elitbooku, I7, 32gb rama ..... star 6 let pa popapa še marsi katerega novega po specifikacijah, razen na porabi in debelini pa jasno pade....

Skratka, top perfomanse in ob enem ultra tanek z nizko porabo, to nekako ne gre skupaj je šlo še do ene 4 -5 let nazaj, sedaj imamo pa POWER prenosnike za igre ali super zmogljive za delo in pa MAC look ultra tanke ala Spectre z na papirju solidnimi specifikacijami v praksi pa zelo omejeni že zaradi hlajenja tako tankih zadev.....

Pri nas v podjetju smo šli drugače, imamo ultraprenosne celo samo 12 ali 13 col, idealne za na sejme ipd in pa delavne , ki pa niso ultra tanki in lahki, torej vse ne gre.......

Se pa tudi Asusi ugodno dobijo pri nas , pa še garancija je potem tu ......okoli ssd in memorije pa je morda najbolje čim manj, ker cene ssd jev so tako padle, da je navadno ceneje menjati, kot pa kupiti notesnik z večjim diskom.....podobno za memorijo....

Prikaži več možnosti
    • Big D je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 496
  • Avtomobil: Nemški

Kaj menite za novi MacBook Air 18 in MacBook Pro 18 brez touchbar-a

MB air ma 8 generacijo 1,6ghz i5

MB pro pa 7 generacijo 2,3ghz i5

Zna kdo razlozit razliko v praksi? Gledam stari air ki je ze celo vecnost zunaj je imel 1,8ghz procesorje.

Bistveno me zanima uzeti noviteto air ali “dve leti star” pro 2018’?
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

37B33E0C-8B1C-4F54-AA5E-B1773A4FD3CB.jpeg

Urejal BMW Deutschland, 01.11.2018, 09:14.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34 693
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Kupujem tega, pa me zanima vaše mnenje. Že 15 let uporabljam HP laptope in z nobenim nikoli ni bilo težav. Se mi zdi, da so kot tanki. Dela, dela in dela.

Ima en slot 8 GB rama in je možno dodat še enega, kar bi tudi storil slej ko prej. In kar je tudi pomembno, nima refleksnega ekrana.

https://www.bigbang....d530w10h-610231

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 800
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Kaj menite za novi MacBook Air 18 in MacBook Pro 18 brez touchbar-a

MB air ma 8 generacijo 1,6ghz i5

MB pro pa 7 generacijo 2,3ghz i5

Zna kdo razlozit razliko v praksi? Gledam stari air ki je ze celo vecnost zunaj je imel 1,8ghz procesorje.

Bistveno me zanima uzeti noviteto air ali “dve leti star” pro 2018’?

https://www.anandtec...k-air-announced

The i5-8210Y is one of Intel's new Amber Lake-Y CPUs. Launched back in August, Amber Lake is Intel’s latest-generation 5W(ish) chips and goes under the 8th Gen Core branding. Compared to the Broadwell (5thGen Core) chips in the previous MacBook Air, these chips represent a big step up in capabilities and performance, incorporating a newer CPU core design as well as a newer GPU design. However it’s also notable that the new chips, even in cTDP Up mode, are also much lower power than the older 15W U-series chips Apple used, which means that processor power consumption should be significantly reduced – and the chips thinner as well – though the total performance gain won’t be quite as much as if Apple had stuck with U-series chips.

V glavnem imaš za ultrabooke 2 verziji teh i5, ena je Y druga pa U verzija. U verzija se bolj greje, več porabi ampak da več od sebe. V glavnem je pa odvisno za kaj rabiš prenosnik, če ti je bolj pomembna baterija potem AIR, če uporabljaš kaj bolj zahtevnega od pisarniških programov najbrž bolje MB Pro.

https://www.windowsc...s-u-series-cpus

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

To že vse vem. Zanima me (ker eni pravijo, da ne smem prevec gledati te ghz in da so procesorji 8 gen veliko naprednejsi kot 7. Max boost imata oba isto? Zanima me torej sledece, je air procesor 8 generacije vsaj priblizno enak pro procesorju 7 generacije, navkljub temu da je en 1,6 drugi pa 2,3ghz

Hvala za odgovor
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 540
  • Avtomobil: E46 316i

Pozdravljeni, ima kdo kakšno informacijo, glede Xiaomi mi notebook pro?
Iščem zamenjavo za macbooka, pa mi izgleda zadeva kar zanimivo.
Si ga ko lasti? Se ga da naročiti iz EU skladišča?
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: E46 323iA 06/2000

To že vse vem. Zanima me (ker eni pravijo, da ne smem prevec gledati te ghz in da so procesorji 8 gen veliko naprednejsi kot 7. Max boost imata oba isto? Zanima me torej sledece, je air procesor 8 generacije vsaj priblizno enak pro procesorju 7 generacije, navkljub temu da je en 1,6 drugi pa 2,3ghz

Hvala za odgovor

Wow po 2letih nazaj na BMW Forum yeanow forum mi ni všeč niti malo ne....

Kakor koli že te podatke bo opazila samo statistika v praksi je pa druga stvar enako kot telefoni 8GB rama kako ga boš porabil 8 GB rama moraš imet nevem kakšno app, da bi porabila 8GB rama. Imam telefon, ki ima 2GB (malo manj) in vedno imam 600 MB prostega. Glede apple pa ne hvala ker za tisti denar dobim profesionalni računalnik z SSD, i7 zadnje generacije, dodatna grafika z 4GB, 17,3" ekran in še veliko več za 1500€ od Asus 2 leti garancije in ne 1 leto kot ima wow oh... kako TOP in kvaliteta apple je.

To je vse odvisno za kaj ga boš uporabljal 2,3 GHz bo npr stiskal rar datoteke hitreje kot pa 1,6 ghz ampak to je "zgodovina" oz. za prenosno ali samo internetno uporabo, ki še vedno apple prodaja računalnika z zanič statistiko za 1000+€, ki so pa v resnici vredni samo 500€. V ceni appla je tudi vključen OS samo večina misli, da je OS zastonj.

Prijatelj je kupil apple računalnk nov brez ssdja, i3, brez dodatne grafike z 14-13" ekranom za 1100 € da se ni za zjokat. na koncu ti ponudijo 1 leto garancije edino podjetje na svetu.

Glede i7 vs i5 v vsakem primeru je i7 boljši in za bolj zahtevna opravila. Zakaj boš pa ti uporabljal računalnik pa ne vem....

Za mene bo vedno i7 :D itak zamenjam samo MB in procesor to je vse. Prenosnik je pa itak bolj tako, tako npr. že 4 gen brez K naviješ na 4,1 GHhz. Prenosniki pa tega ne zmorejo prvič zaradi porabe baterije in drugič zaradi hlajenja itd.

Vsi programi, ki uporabljajo precesor bodo z 1,6 Ghz delali počasneje kot pa z 2,3 Ghz.

Kot sem že omenhil to je vse odvisno za kaj boš računalnik uporabljal.

Napiši v google jaz take stvari vedno gledam na google in, če napišeš i7 vs i5 boš dobil vse odgovore že na prvi strani.

Kaj niti tega nima nov forum, da gre v novo vrstico ko je konec okna in ne, da se moram pomikat levo/desno :napaka

Urejal Bostyan87, 01.11.2018, 16:20.

Največji DC++ Hub v Sloveniji.
dchub://europa-network.net:5000
Prikaži več možnosti