Skoči na vsebino

Prenosni računalniki - nakupi, mnenja, nasveti, odpravljanje težav

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1283 odgovorov v temi
Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 241
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Sedaj nimam pojma koliko je star in kaj rabi in za kakšno ceno ampak za safe varjanto bi jaz vzel tole, če želiš pod 500€

https://www.mimovrst...k-siv-81v50010sc

Za nekih 50€ več je verzija z večjim diskom. Če more biti vključen Windows pa eden od teh 2 morda

https://www.harveyno...tm_content=pp_3

https://www.mimovrst...enosnik-8rs27ea

Lenovo ima manjšo baterijo sicer, če bo na mizi ni tako pomembno. Bi pa v vsakm primeru priporočal vsaj 8GB rama in quadcore procesor, za Intel to pomeni od 8. generacije i5 dalje, za AMD pa če se ne motim Ryzen 5 in 7. Nujno SSD disk, tudi če boš gledal kaj cenejšega. Da se seveda tudi ceneje ampak nevem, če ima nek hud smisel ker zna biti kar nadležno za uporabo čez kakšno leto, jaz imam i5 7. generacije v prenosniku in ni več to to po 3,5 letih, je bil relegiran v bolj pisarniške namene. 

Za maksimalen performance pa itak bolj predlagam namiznega.

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 256
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Jaz bi tu lahko povedal moje mnenje. Osebno sam IT profesionalec, delam 20 let v fohu. Laptopi so mi hobi in rada posbosobljam stare mašine, čisto da vidim ali so sploh danes uporabni. Momentalno v hiši imam 4 stara "buissnes grade" osebna računalnika, katere sam prek ebaya kupil za 60-100 ojra. 2 Dell Latitude, 1 HP Elitebook in 1 Lenovo Thinkpad. Vsi imajo i5 procesorje tretje, ali štrte generacije. Prišli so z mehanskim diskima/ali brez diska in 4 Gb memorije. Ekrani so bili brez napak, lepo se odpirajo (brez lufta), baterije držijo med 2-4 ur. V vsak laptop sam ugradil poceni SSD 120-240 Gb, nadogradil sam ih na 8 Mb memorije, za HP sam kupil tudi 2 baterije. Win 10 key sem kupil na eBayu za 4-5 ojra. Kupil sam ih tam na leto/jesen 2018., z vsim nadgradnjama me nobeden ni koštal več kot 200 ojra. Vsi so vsak dan v pogonu, žena in hčer so ih uporabljale zdaj za delo/šolu v karanteni in za normalno uredsko delo/šolo/surfanje delajo super.

Edini minus so im stari TN dispayi kateri se ne morejo kosati s IPS matricama (ampak tudi te nimajo vsi moderni laptopi). Zdaj sam recimo videl situacije da folk za 500-600 ojra kupuje moderni laptop na kateremu onda od doma delajo mož in žena, in potem dva otroka morajo narediti šolske naloge. Vsi so nervozni, noben nič ne stigne, štala.

Opažam tudi da so cene tih starejših laptopa na eBayu ostale več ali manj iste kot so bile 2018, očitno so še nekaj vredni :-)

Prikaži več možnosti
    • TribesMan in dogg1410 uporabnikom je všeč to sporočilo

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 045
  • Avtomobil: --------:)

https://si.links.eu/...erobook_05_2020
Nekaj novega?
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Octan
Octan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 89
  • Avtomobil: e39

Jaz sem rabil poceni laptop, ker ga itak uporabljam samo za kaksno serijo pogledat in za remote dostop do sluzbenega racunalnika v skrajni sili, in sem vzel tega zato, ker ima 1080p ekran, 8gb rama, ssd, in seveda, ker je poceni :skrbast Gorenc pac.

Zaenkrat sem zadovoljen, je pa seveda treba imeti v mislih ceno.

Minusi: Dalec najvecji minus je tipkovnica. Preslednica recimo na skrajnem robu ne prime vedno :crazy mene to sicer ne moti, ker imam ocitno tako postavljene roke med tipkanjem, da pritisnem bolj na sredini, sem pa opazil, da ni ravno natancna. Na splosno je tipkovnica precej "flimsy", malo tudi na racun tega, da je celo plasticno ohisje precej mehko, in se povsod malo upogiba. Zaradi tega bi bil morda tudi malo skepticen, ce bi racunalnik moral veliko nosit po svetu, vprasanje, kako dolgo bi tako ohisje prenasalo kaksne udarce in malo bolj "drvarsko" rokovanje.

Se en manjsi minus so mogoce zvocniki... ob neki normalni jakosti so ok, za kaksno muziko poslusat ali pa za neko hudo filsmko izkusnjo pa ne bodo. Ni pa krize.

Plusi: Sledilna ploscica je velika, natancna, in podpira geste do 4 prste, kar je meni super, saj si lahko po svoje prilagodis bljiznice. Jaz sem se hitro razvadil. Plus je mogoce tudi to, da ima proc zaradi majhne porabe pasivno hlajenje in dejansko v celem racunalniku ni enega vrtljivega dela, kar pomeni, da je dejansko neslisen. Baterija zaenkrat drzi vredu, ne vem pa tocno koliko ur uporabe, ker ga itak prekladam sem in tja po stanovanju in vsake toliko pac priklopim na elektriko. Vsec so mi tudi kompaktne dimenzije. Aja, pa se to, Windowsi so prednalozeni, kar je lahko plus za nekoga, ki se mu ne ljubi ukvarjat z namestitvijo os-a.

Ostalo: Sicer nisem nek zahteven uporabnik, ampak ekran je soliden, za zabavne multimedijske vsebine je ok. Za domaco uporabo je racunalnik tudi dovolj "mocan", 1080p videe predvaja bp, za brkljanje po spletu je super. Vsake toliko se mu za kak trenutek malo zatakne, ampak je to redko in nemotece.

Upam, da ne izgleda, kot da pljuvam po racunalniku, meni ni zal, da sem ga kupil ampak ce nebi imel se stacionarca za resno delo, bi sigurno vzel kaj boljsega. Je pa seveda, kot sem zgoraj napisal, treba imeti v mislih ceno, in seveda, za kaj se bo racunalnik uporabljal.

Ce se koga kaj zanima pa kar na dan z besedo :)

Prikaži več možnosti
    • perobmw, rokomah in dogg1410 uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.