Skoči na vsebino

Prenosni računalniki - nakupi, mnenja, nasveti, odpravljanje težav

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1530 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 30 438
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... to se bere lahko tako alu drugače:laugh

... ne resno, če dam takšen disk a bi moral še kaj, samo brez prevelikega kompliciranja?.... imam edino 2x512 kar je nadgradnje pa še vednk laufra na xp-je :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

acx
acx

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 245

Hay!

... ne resno, če dam takšen disk a bi moral še kaj, samo brez prevelikega kompliciranja?.... imam edino 2x512 kar je nadgradnje pa še vednk laufra na xp-je :)

lp

joda

Kot sem par postov višje napisal, sem jaz dal nov disk SSD in vrgel železnega ven. Za shranjevanje večjih datotek imam sedaj zunanjega, da ni v računalniku namontirano in ne "vergla" noter po nepotrebnem. Dodal sem še RAM, pa tudi če ga ne bi bi bilo za office delo 4gb dovolj pomoje.

Logika tega je samo v tem: pač daš do 40 EUR max v staro gajbo (namesto da zaješ/zapiješ v gostilni) in uporabljaš dalje, če ti ta moment ni za odkartat recimo jurja za en soliden nov prenosnik. Večji vložki se pomoje ne splačajo, ker lahko drugo crkne. Pa frišna inštalacija seveda.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... pa saj to me zanima kaj se mi "splača" ker kišta realno itak ni vredna verjetno niti za šenkat, mi jo je pa škoda, ampak hitrost ima pa defektne bolhce....

...novega mi he brez veze, ker čuvija od hčere ima sedaj žena, jaz bi pa staro gajbo rad usposobil... RAM-a imam 2x512 ker ne vem, če se da to povečat.... kišta iz zgornjega linka, če lahko pigledaš pa piveš kaj se da :)
... jaz o periferiji vem premalo, zato pravim, da nimam pojma ter raje vprašam

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

hojnikb
hojnikb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 470
  • Avtomobil: F30 13' 318d

Hay!

... pa saj to me zanima kaj se mi "splača" ker kišta realno itak ni vredna verjetno niti za šenkat, mi jo je pa škoda, ampak hitrost ima pa defektne bolhce....

...novega mi he brez veze, ker čuvija od hčere ima sedaj žena, jaz bi pa staro gajbo rad usposobil... RAM-a imam 2x512 ker ne vem, če se da to povečat.... kišta iz zgornjega linka, če lahko pigledaš pa piveš kaj se da :)
... jaz o periferiji vem premalo, zato pravim, da nimam pojma ter raje vprašam

lp

joda

SSD lahko vedno porabiš v naslednji mašini, tako da se splača, tut če je 15 let star shitbox

BMW 318d 13' F30

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 59 766
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Se strinjam. Najboljši upgrade ever. Jaz sem podobno naredil enem duak core Lenovotu, je ratal spet spodobno uporaben. Z uporabo migracijskega software-a je tudi prenos dokaj enostaven.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 884

Kot sem par postov višje napisal, sem jaz dal nov disk SSD in vrgel železnega ven. Za shranjevanje večjih datotek imam sedaj zunanjega, da ni v računalniku namontirano in ne "vergla" noter po nepotrebnem. Dodal sem še RAM, pa tudi če ga ne bi bi bilo za office delo 4gb dovolj pomoje.

Logika tega je samo v tem: pač daš do 40 EUR max v staro gajbo (namesto da zaješ/zapiješ v gostilni) in uporabljaš dalje, če ti ta moment ni za odkartat recimo jurja za en soliden nov prenosnik. Večji vložki se pomoje ne splačajo, ker lahko drugo crkne. Pa frišna inštalacija seveda.

Tocno to. 40 EUR pomeni menjavo HDD za SSD - ki ga lahko uporabis tudi po tem, ko laptop leti v smeti. Kar je vec kot to (RAM, predvsem pa procesor itd.) je pri 10 leti starem racunalniku stran vrzen denar. Ker bo slej ko prej crknil display, polomili se bodo panti, maticna je lahko problem, ventilacija, tipkovnica zacne zajebavat, baterija, polnilec, ... 

Drugo vprasanje je kaksne aplikacije se uporabljajo. Nekje zgoraj je bil primer, da uciteljica redno uporablja photoshop. Upal bi si staviti, da lahko vse kar rabi naredi tudi v kaksnem toolu, ki pozre 10x manj ressourcov kot photoshop. Potem je vprasanje koliko stvari dejansko rabis on premise in kje lahko presaltas na cloud. To vse na koncu pomeni, da rabis manj zmogljivosti na tvojem pcju za solidno delovanje. 

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 639
  • Avtomobil: srebrni traktor

Pozdravljeni, kje bi lahko dobil LENOVO Legion Y540 17" i7 16gb-ram najbolj ugodno ali pa usaj podobne specs od HP ?

Harvey Norman

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Samo Joda Chuvije, jao jao, pa ti nič ne vlagaš v otroke ???  Sicer pa, kapo dol, vidim, da si zelo bogat, ko lahko tako zelo poceni, pa relativno nekvalitetno kupuješ..... ;) .

... a si sedaj zadovoljen?
... v soboto kupljeno

https://www.apple.com/uk/macbook-air/

... sicer meni dol visi za jabuk in bi za ta denar raje nabavil kaj za kopalnico, ampak naj ga ima :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 59 766
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tole sicer ni ravno tema za to, ampak malo preveč ju razvajaš. A ga je vsaj sama plačala, vsaj delno?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Tole sicer ni ravno tema za to, ampak malo preveč ju razvajaš. A ga je vsaj sama plačala, vsaj delno?

...najprej kritika zakaj smo ji kupili "jajc" od Chuvija, sedaj ko pa ima drugega pa razvajanje....

...itak je žena rabila comp, pa bo ona imela sedaj Chuvija, mlajša pa imam stari prenosnik od starejše 10+ let staro toshibo...

...v bistvu ga je sama plačala, no ga bo...

lp
joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 478

Če ji boste kupovali mb pro-ja glejte, da vzamete novi model z M1 procesorjem!

MB air novi model z M1 ne bi bil ok za hčerko?

Joda je sicer že kupil (meni absolutno bolj smiselno - Air M1 kot Pro M1).

Sam sem imel dve leti Air-a in sem delal letos junija zunaj na terasi, je zapihal veter in mi je polilo kokakolo po tipkovnici. Sčistim z alkoholom, rižem..ampak ni pomagalo..naslednji dan zjutraj ni delal več. Ker sem odvisen od računalnika sem naslednji dan šel po novega in se odločam AIR M1 vs Pro M1. Prednost Air-a je teža, prednost Pro-ja pa hlajenje.  Ker sem bil jezen nase, da sem uničil še čisto ok računalnik, sem si rekel, da če že moram dati EUR za novega, da naj ne bo vsaj čisto isti kot stari...in sem vzel Proja s touch barom. 

Sicer ql stvar, ki zgleda bolj ql kot pa ima dejanske uporabne vrednosti za pisarniško delo. Verjetno pa bi večjo vrednost čutil, če bi šel nazaj na računalnik brez njega, zdaj, ko sem si nastavil in uporabljam par dobrih bljižnic.

Monitor je enak, kvaliteta izdelave tudi, baterija mi zdrži cel dan (prej je bila na Air že malo slabša, cca 6-7 ur)...tipkovnica je boljša, ampak imajo novi M1 Air enako, tako da spet ni neke razlike.

Vglavnem po mojem je Air M1 Golf med prenosniki, točno veš kaj boš dobil in kot celota enostavno funkcionira. Pa še, če ga imaš 5 let, ga boš prodal za 500 eur takoj in kupil za dobrih 1000 eur novega...karkoli kupiš drugega, ga lahko po 5 letih samo podariš...tako, da te na koncu na daljše obdobje stane manj kot karkoli drugega, ki stane novo od 600 eur dalje, pa še na čisto drugem nivoju je.

lp,m

Urejal bmw330cd, danes, 07:19.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.