Skoči na vsebino

Prenosni računalniki - nakupi, mnenja, nasveti, odpravljanje težav

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1693 odgovorov v temi
Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 409
  • Avtomobil: E30 88' @1JZ

Zdravo družba,

iščem tablico katero poganja operacijski sistem Windows. Pogoj je priklop USB za povezavo ter komunikacijo z zunanjimi napravami. Ali ima kdo izkušnje z temi zadevami? Kaj priporočate?

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 651

te pogoje izpolnuje vsaka tablica z windowsi :) napisi kaj vec... Tipicna uporaba, specificne zahteve, budget, ...

Moje osebno mnenje - tablice z windowsi so brezveze. V touch mode so windowsi bolj tako-tako, s priklopljeno tipkovnico pa se da normalno delati samo ce sedis za mizo. V vseh ostalih scenarijih (na terenu, v kaficu, na kakih neformalnih sestankih, v letalu, na vlaku, ...) je ta oblika neuporabna.

Sem imel lenovo x1 tablet, lustn gadget, a cist prevec neprakticen. Sem potem presaltal nazaj na x1 yoga, za moje pojme je to (za neko klasicno poslovno/mobilno) uporabo top form-factor.

Ce hoces pa tablico kot tablico (za na hitr nekaj narest on-the-go brez tipkovnice itd.), pa glej android ali ios. 

Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 409
  • Avtomobil: E30 88' @1JZ

Povedano vse. Tnx. 

Bom poiskal nek kompakten prenosnik.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

kot sem napisal - poglej convertibles. Za mene top kompromis. Ker tablet mode pride ful prav za kaj skicirat na hitro, za uporabljat kot digitalni whiteboard, tudi za kake prezentacije itd. 

Ko je v laptop-mode pa itak ni razlike v primerjavi s klasicnim laptopom. Pazi edino, da je hardware ustrezno dimenzioniran. Neke cenene plasticne igracke v tej obliki ne bi priporocal...

Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 043
  • Avtomobil: E60

Je to ok za tak denar ali gledati kaj drugega? Uporaba za internet, office, kakšen, film... 

https://www.altstore...84ZJXDIXhlJ38Y 

Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 917
  • Avtomobil: E60 530DA 2003, E70 40D

To je še preveč zmogljivo :)

Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik

To je še preveč zmogljivo :)

Kak drug predlog? Toliko, da bo zadeva nekaj let delovala..  Gledal sem toliko, da ni integrirana grafika,16GB rama in vsaj 512 disk. Pa izgled bolj "eleganten" ne kak igričarski :) Drugega pa nimam pojma o teh zadevah :) 

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 917
  • Avtomobil: E60 530DA 2003, E70 40D

Saj imaš prav. Kupiš ok mašino in je potem več let mir. Če na vseh koncih šparaš, je pa hitro zastarela.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Meni se ne zdi, da laptopi (oz osebni racunalniki na splosno) v zadnjih letih tako hitro zastarijo kot ostali HW (mobiteli, tablice, avtomobili  :laugh , ...). 

Sam ravno tako ne bi gledal osnovnih serij, ce ne drugega zaradi displaya, ohisja, splosne kvalitete izdelave in trpeznosti. Da pa zdaj moras za brskanje po internetu, netflix in MS Word imeti i7, 16GB RAM, 2GB geforce, 1 TB SSD, ... No ja... 

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 533
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Kak drug predlog? Toliko, da bo zadeva nekaj let delovala..  Gledal sem toliko, da ni integrirana grafika ,16GB rama in vsaj 512 disk. Pa izgled bolj "eleganten" ne kak igričarski :) Drugega pa nimam pojma o teh zadevah :)

Integrirana grafika v novih Ryzen prozesorjih je skoraj 2x hitrejša od te mx450... V ryzen 6000 serijah pa je še hitrejša...

https://www.videocar...hics/4296vs4401
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik

Integrirana grafika v novih Ryzen prozesorjih je skoraj 2x hitrejša od te mx450... V ryzen 6000 serijah pa je še hitrejša...

https://www.videocar...hics/4296vs4401

:ok  saj pravim, da ne vem o tem nič. Potem pa še vsak drugače pove :D  S procesorjem iz linka smo cenovno na istem :) 

Meni se ne zdi, da laptopi (oz osebni racunalniki na splosno) v zadnjih letih tako hitro zastarijo kot ostali HW (mobiteli, tablice, avtomobili  :laugh , ...). 

Sam ravno tako ne bi gledal osnovnih serij, ce ne drugega zaradi displaya, ohisja, splosne kvalitete izdelave in trpeznosti. Da pa zdaj moras za brskanje po internetu, netflix in MS Word imeti i7, 16GB RAM, 2GB geforce, 1 TB SSD, ... No ja... 

Gre se tudi za to ja. Da ni ravno tisti občutek najcenejše plastike v rokah.. Tali ima slučajno 1TB drugače imajo v tem rangu večina 512GB  

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 518
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

A obstaja zunanja baterija za lap top? Seveda dovolj močna, da lahko računalnik brez težav dela nekaj ur.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 594

Če lahko polniš preko usb-c bo skoraj vsak spodoben powerbank dober.

Tole recimo ima kapaciteto 94wh. 

https://www.mimovrst...-25600-mah-87-w

Za orientacijo. Tipičen 13" prenosnik ima kapaciteto nekje 50-60wh, največje baterije v prenosnikih pa so malo pod 100wh, kolikor je omejitev za na letalo. Poglej kako veliko baterijo ima tvoj prenosnik pa boš lahko približno izračunal koliko časa bi zdržal s takim powerbankom.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 518
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Moj je 17 inčen. Bom pa pogledal kako baterijo ima.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.