Skoči na vsebino

Najboljši privatni zobozdravnik

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
166 odgovorov v temi
Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

če boli ni vredu narejeno. To je kot pri puljenju zob, če je narejeno kot je treba ne boli nič, drugače se zagnoji in je cela jeba!

To ti pravim iz izkušenj! Enako je plomba, nima kaj bolet! Meni je izril 3 zobe isti dan in me ni nič nolelo ko je inakcija popustila, prav tako ko je brusil zobe za to da je gor nataknu nove ni nikoli nič bolelo in to traja več ur in bi lahko en bolel a me ni nikoli mobaden!

Tako, da plomba nima kaj bolet! Pekdi h uni od jokerja.
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 038
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Če ti bo dal amalgamsko plombo, ti bo rabil narediti še večjo luknjo kot za belo, da prime kot mora (zakaj ne vem, tako je meni zobar razložil). Drugače pa te črne plombe niti zdrave niso, ker vsebuje materjal 50% živega srebra. V Nemčiji jih sploh ne smejo več uporabljati. Jst imam vse bele že dolgo ... nekatere res dolgo skelijo ob pritisku, ampak nikoli pa ni to trajalo več kot teden ali 2. Pojdi nazaj k zobarju, če je to že 2 meseca od tega, kar je popravljal in naj pogleda kaj je.

No, to je pa zanimivo-jaz sem se letos odločil narediti en ornk remont v ustih, tudi menjava plomb(stare že 20 let, amalgamske seveda). Zobozdravnici 100% zaupam, ker mi je tud naredila en nov zob (vrhunsko) in ko se je lotila menjave plomb, sem seveda pričakoval, da mi bo dala sedaj bele plombe. Pa mi je razložila:5-ice,6-ice in 7-ice predlaga spet amalgamske, ker imam velike luknje, močan vgriz in bele ne bi zdržale več kot par let ( če sploh tolk...). Glede tega, da so nezdrave mi je razložila, da je to zanemarljiv faktor, predvsem pa nikoli dokazan. Seveda je bila rade volje pripravljena dati bele plombe, samo da ne bom potem slabe volje, ko se bova spet kmalu videla...vse kar mi je pa popravljala spredaj( in kar me še čaka...) pa bele plombe, normalno...
Jaz ji popolnima zaupam, do sedaj me ni nič bolelo(razen ko si na stolu, se razume...), tako da tisti, ki imate bolečine še kasneje, samo nazaj in reklamirati...
Največja jeba pri vsem pa je strošek : nov zob me je koštal ( z operativnim posegom skupaj) jurčka €, sedaj pa tudi vsak obisk odnese eno lepo nedeljsko družinsko kosilo. Ampak, glede na to da gre za zdravje, počutje in izgled, hitro pozabiš €.....
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 678
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ta zobarica me je vzela koncesijsko, ampak sem plačal 15eur po plombi, ker zdravstveno zavarovanje krije samo črne.

To je še poceni, jaz sem na 5ici plačal 35€, prejšnjič pa na enem še rahlo več.

Drugače pa ne vem a me sedaj od bolezni (viroza), upam pa da ne kaj drugega, ob hladnem/vročem bolijo zobje čisto zadaj. Na teh zobeh mi ni delala ničesar prejšnji teden.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

To je očitno normalno in dokaj pogosto, da nekatere skeli po plombiranju, četudi je vse narejeno kot je treba...

http://vizita.si/zdr...k/?qst_id=22102

Pozdravljeni! Občutljivost po zamenjavi plombe je kar pogost pojav. Navadno je občutljivost večja prve dni po plombiranju, nato pa počasi izzveni. Le redko traja dlje kot leto dni. Občutljivost po plombiranju z belimi materiali je pogostejša kot po plombiranju z amalgamom. Vzroki zakaj tako še niso popolnoma razjasnjeni. Najpogosteje omenjan vzrok je, da plomba ni tesna, zato lahko vdirajo skozi netesni del plombe toplotni in kemijski dražljaji ter bakterije. Pri plombah ki so tesne pa je vzrok obdelava - priprava zobovine, ki je potrebna pri izdelavi plombe. Zobovina pod sklenino je ima kanalčke, ki vodijo do zobne pulpe (živec). V teh kanalčkih je tekočina, ki se premika. To premikanje tekočine zaznamo kot bolečino. Premikanje te tekočine povzroči že sama preparacija zoba (priprava zoba za plombo in odstranitev kariesa ) s svedrom. Tekočine, ki jih uporabljamo pri sami izdelavu plombe ravno tako vplivajo na premik te tekočine v kanalčkih. Dodaten dejavnik je tudi sušenje zoba s komprimiranim zrakom preden vnesemo v zobek plombirni material. Dejavnikov je torej več. Bolečina na dotik in ugriz po izdelavi plombe kot jo navajate pa je lahko tudi posledica sušenja zobovine pri izdelavi bele plombe. Literatura navaja da zaradi delne izsušitve zobovine zob ne boli pri zagrizu, temveč ko pritisk na zob popustimo. Vendar so vse to le možnosti, natančni vzroki niso pojasnjeni. Pogosteje je taka bolečina prisotna pri zobeh, ki so pred izdelavo imeli globoko plombo ali karies. Zamenjava plombe v primeru da je tesna ne prinese izboljšanja. Dentinska rana (tako pravimo brušeni zobovini pod sklenino) se pri zamenjavi plombe še poveča in težave ostanejo. Vaša zobozdravnica je plombo pregledala in ugotovila da je tesna, zato Vam svetujem, da še malo potrpite in v tem času uživate hrano previdneje. Težave bodo predvidoma izginile v letu dni če ne prej

Urejal Rottie, 15.12.2014, 12:30.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Davydbmw
Davydbmw

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: E36

Lep pozdrav, tudi jaz bi prosil za priporočila/mnenja za dobrega privat zobozdravnika v Lj. Kolikor sem zasledil na forumih, sta precej dobra dr. Iztok Čož in dr. Branko Crevatin. Pozna kdo?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 982
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...pojdi k Rok-u

http://www.dentalnistudio.si/

....če ne boš zadovoljen ti jaz plačan prvi brezplačni pregled:-D

...resno pa je stvar takšna....od leta 86 hodim k privat zobarjem in sem imel večinoma z vsemi zelo dobre izkušnje ampak boljšega od zgornjega še nisem srečal:ok
H njemu hodim že ene 15 let....žena ki je bila že po defoltu proti privat zobarjem, ker je pravila da te samo dodatno oskubijo za € in niso nič bistveno boljši od 'javnih' ko sem jo peljal k njemu je po 15-ih minutah pri njemu rekla da ne želi slišati in videti nobenega drugega zobarja več...to je bilo pred 14-leti....in sva še vedno oba pri njemu....starejša hči pa tudi komaj čaka da bo dovolj stara in bo lahko hodila k njemu...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 849
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Hay!

...pojdi k Rok-u

http://www.dentalnistudio.si/

....če ne boš zadovoljen ti jaz plačan prvi brezplačni pregled:-D

...resno pa je stvar takšna....od leta 86 hodim k privat zobarjem in sem imel večinoma z vsemi zelo dobre izkušnje ampak boljšega od zgornjega še nisem srečal:ok
H njemu hodim že ene 15 let....žena ki je bila že po defoltu proti privat zobarjem, ker je pravila da te samo dodatno oskubijo za € in niso nič bistveno boljši od 'javnih' ko sem jo peljal k njemu je po 15-ih minutah pri njemu rekla da ne želi slišati in videti nobenega drugega zobarja več...to je bilo pred 14-leti....in sva še vedno oba pri njemu....starejša hči pa tudi komaj čaka da bo dovolj stara in bo lahko hodila k njemu...

lp

joda

IN kaj ji je v 15 minutah spral možgane ali ji naredil protezo za 200€ ? Ali zakaj je v 15 minutah spremenila mnenje ?

To kar so zadnječase naredili z zobozdravstvom je POLOM, vsak drugi zobozdravnik ima svoj s.p. in rine v zasebništvo, potem dajmo prekiniti vse plačane obvezne prispevke pa naj bo samo to, pa bo vsak plačeval po potrebi...

SIcer pa se obrčajo veliki denarji, kar poglej malo letna poročila :fight :fight
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

IN kaj ji je v 15 minutah spral možgane ali ji naredil protezo za 200€ ? Ali zakaj je v 15 minutah spremenila mnenje ?

To kar so zadnječase naredili z zobozdravstvom je POLOM, vsak drugi zobozdravnik ima svoj s.p. in rine v zasebništvo, potem dajmo prekiniti vse plačane obvezne prispevke pa naj bo samo to, pa bo vsak plačeval po potrebi...

SIcer pa se obrčajo veliki denarji, kar poglej malo letna poročila :fight :fight

...odnos, način komunikacije, brez najladanja in sladkega laganja, brez duvanja....ko si pri njemu ne samo da dobiš občutek, da je on tam zato, da ti pomaga na vse načine, pa če bo treba tudi če bo moral kri scat, da ti reši
težavo za katero drugi pravijo, da je ni mogoče, ali pa da je najbolje spulit, ampak dejansko tako je:ok

...se pa popolnoma strinjam, da je zadnje čase preveč zobarjev S.P. jev in da je že vsak q... privatnik, al pa sedi celo na dveh stolčkih:fight
...ali naj bo privat, ali javen ali na koncesijo in privat je lahko šele po toliko in toliko letih dela v javnem sektorju:ok

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim, da je najboljša varjanta koncesionar ... plačaš tolk kot v zdravstvenem domu (torej le nadstandardne storitve), s tem da se da najti dobrega, kjer niso čakalne dobe kot v zdravstvenih domovih, da ti prej zob segnije, kot prideš na vrsto.
Privat zobarji brez koncesije pa so zlatarji ... če imaš karkoli večjega za naredit, te pride svinjsko drago in niso tolk boljši, kolker je drago.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 849
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Seveda je "sladek" če bo njemu ostalo mnogi večji delež denarja, kdo ne bi bil ?

Tudi po zdravstvenih domovih imaš prijazno osebje in kvaliteten odnos, kot tudi materiale -> ne v vseh to je res.

Vendar, te razlogi -> je super, je pripravljen poslušati, ne laže...itd...., če pa zaradi teh razlogov potem pa dajmo kar danes zapreti vse javne ustanove in naj bo vse PRIVAT -> čudno le to da jih 3/4 večjih posegov hodi v Zagreb, Krk, pa še več bi jih vendar je večkrat problem da se pri večjih zadevah ne da popraviti/pozdraviti v parih dneh, vendar je potrebno več pregledov, slikanj, postopno zdravljenje in to naši pridom izkoriščajo (seveda realno) in za 2-3x cene.

Poglej si samo kakšne ordinacije imajo nekateri, prevozna sredstva, privatne zadeve pa primerjaj le to s kakšnim zelo dobrim uni.dipl. inž. v gospodarstvu -> pa mi povej ali je potem to "fer" -> ni debata te teme, samo da se zaveš kje trenutno smo....
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Seveda je "sladek" če bo njemu ostalo mnogi večji delež denarja, kdo ne bi bil ?

Tudi po zdravstvenih domovih imaš prijazno osebje in kvaliteten odnos, kot tudi materiale -> ne v vseh to je res.

Vendar, te razlogi -> je super, je pripravljen poslušati, ne laže...itd...., če pa zaradi teh razlogov potem pa dajmo kar danes zapreti vse javne ustanove in naj bo vse PRIVAT -> čudno le to da jih 3/4 večjih posegov hodi v Zagreb, Krk, pa še več bi jih vendar je večkrat problem da se pri večjih zadevah ne da popraviti/pozdraviti v parih dneh, vendar je potrebno več pregledov, slikanj, postopno zdravljenje in to naši pridom izkoriščajo (seveda realno) in za 2-3x cene.

Poglej si samo kakšne ordinacije imajo nekateri, prevozna sredstva, privatne zadeve pa primerjaj le to s kakšnim zelo dobrim uni.dipl. inž. v gospodarstvu -> pa mi povej ali je potem to "fer" -> ni debata te teme, samo da se zaveš kje trenutno smo....

..če me poznaš, potem veš,da sem v glavnem alergičen na S.P.-je in da se v večini popolnoma strinjam s teboj:ok

....sem bil pri enem takšem zobarju, ki ga opisuješ (je nadomeščal mojega, ki je bil na dopustu) kao priznana zobozdravstvena družina z dolgoletno tradicijo iz Šentvida....večjih kmetov že dolgo nisem srečal:crazyzraven pa še prepotentnih in z porazno uslugo:crazy...ko sem to omenil svojemu zobarju, kje je našel tega butla in če bi pacienti od tega enkrat prišli k mojemu nebi hoteli nikdar več iti h tistemu butlju....mi je odgovoril, da je že imel težave zaradi tega, ker je kao tak dogovor, da ne sme pacient od enega za stalno preiti k drugemu, ker so pacienti rekli ko so bili pri mojem, da ne gredo več nazaj k tistemu idiotu:)

...aja bela plomba pri mojem je 65€, pa če grem tja enkrat ali pa 3-krat za isti zob in je pred tem potrebno še zdravljenje....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...aja bela plomba pri mojem je 65€, pa če grem tja enkrat ali pa 3-krat za isti zob in je pred tem potrebno še zdravljenje....

lp

joda

Torej je koncesionar, ne čisto privat... drugače bi moral vsako stvar plačat, tudi zdravljenje. Ti le doplačaš za belo plombo, ker se to šteje kot nadstandard. Je pa 65€ doplačila kr precej.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Torej je koncesionar, ne čisto privat... drugače bi moral vsako stvar plačat, tudi zdravljenje. Ti le doplačaš za belo plombo, ker se to šteje kot nadstandard. Je pa 65€ doplačila kr precej.

...slabo bereš...je privat in nima koncesije....sam odloča o tem kaj mu plačaš...toliko pride ena plomba...dravljenje je pa mišljeno ala da drak v dlesni zaradi vnetja, ali ti da v zob zdravilo za uničenja živca in ti nato naredi plombo...itd,,,itak pa je vsak zob svoj primer...podobno je primer pri hčeri

...cena ortodonta je bila 2000€ in je v to ceno všeto kompletno zdravljenje in terapija, ne glede na to koliko je obiskov in pregledov ter zamenjav "aparatov" - zvezdic, vzmeti, gumic in lokov itd....letos julija bo 4 leta od prvega obiska, računaj pa da jih je pribljižno 10 na leto...prve dve leti eden do dva na mesec, zadnji dve leti pa cca 1 obisk na dober mecec...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 375

Priporočam.

https://www.mimovrst...ultra-soft-smar

tsmart--plus-.jpg

7600 ščetin pove veliko

Why use up the forests which were centuries in the making and the mines which required ages to lay down, if we can get the equivalent of forest and mineral products in the annual growth of the hemp fields?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...eni to uporabljamo že par let :)

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 002
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Poudaril je število ščetin...sam uporabljam model 5460 dooolga leta in ima dovolj navora, le redno menjavo po določeni kilometrini je treba delat  :-D

Prikaži več možnosti
    • jast je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Poudaril je število ščetin...sam uporabljam model 5460 dooolga leta in ima dovolj navora, le redno menjavo po določeni kilometrini je treba delat  :-D

saj jaz tudi večinoma :-D ...

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 678
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz imam njihovo ta najbolj trdo varjanto (ironično poimenovano soft), pa mi je res kul, za otroke jih tudi imamo, ampak jim pa recimo obloge z grizalnih površin ne odstrani dobro.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

To so že dolgo res najboljše ščetke. 

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 120
  • Avtomobil: BMW

Samo vsi ste še v srednjem veku, bo treba na ultrasonične ščetke počasi fantje ;) .

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.