Skoči na vsebino

Tema s smešnimi slikami

* * * * - 19 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
22066 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 042
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Evo ga, spet Jerry vseved!

Sem imel kar nekaj avtov v življenju in sem tudi srečal veliko različnih kupcev oziroma prodajalcev in preprodajalcev tako da malo že vem kako so stvari!

Kakšna je razlika ( prodajam za 7.000 ) nekdo z sms ponudi 5.000 ali pa da pride osebno do mene me gnjavi za probno vožnjo trati moj čas in na koncu isto ponudi 5.000??

Sicer si pa ti bil en tak preprodajalec ki je mene gnjavil z glihanjem že po telefonu še predno si avto videl tako da........!! ( a veš jaz ti ponujam majn ampak ne rabiš skrbet, da ti bom hodil nazaj jamrat zato je tudi avto samo tok vreden, ker je riziko na meni.......) si mi pihal na dušo kot da samo ti obstajaš

Tale primerjava z zmenki je pa samo prispodoba kaj tehnologija ( internet,pametni telefoni,kvalitetne slike,dostopnost podatkov,itd..) omogoča konec koncev si tudi ti z pomočjo take tehnologije našel svojo ženo na drugem koncu sveta in če bi bil zategnjen ( no sej v osnovi si se dolgo upiral tehnologiji samo spomni se koliko časa si rabil da si v svojih oglasih objavil prvo sliko avta ) bi pač samo z roko zamahil čez možnost ki ti tehnologija omogoča in bi naprej fural samski stan oziroma bi iskal prijateljice noči !

Saj ti je že nekdo pred mano napisal kakšna je razlika, primitiven diler bo po sms ponudil 5.000 če prodajaš avto za 7.000, ko bo prišel avto pogledat bo pa preštel še vse praske in ti na koncu ponudil 4.000 eur. Zate to ni zapravljanje časa?

Kar se mene tiče se držim tistega kar rečem, če po telefonu ponudim določeno ceno, potem na licu mesta ne gliham več. Razen če seveda prodajalec ne laže in prikriva dejansko stanje avtomobila, ampak taki so redki. To je moje prvo pravilo. Jih je pa še več. Po telefonu dam ponudbo samo človeku ki ga poznam, forumašu recimo. Še najraje to naredim če poznam avto, gre pa tudi če je stanje vozila podrobno opisano na forumu, saj potem veš kaj kupuješ. Kadar kličem človeka ki ga ne poznam nikoli ne dajem ponudb po telefonu, saj vem da to delajo primitivci in se ne spuščam na ta nivo. Grem, pogledam in potem dam ponudbo. To je moje drugo pravilo. In tretjič, če jaz nekaj pregledam in kupim, potem vem kaj kupujem in ne težim več prodajalcu z reklamacijami. Sem strokovnjak na svojem področju in mi nihče ne more prodat mačka v žaklju, če se zmotim za svojo pomoto sam odgovarjam, ampak to se zgodi tako redko, da ne vem več kdaj je bilo nazadnje. Sem praktično nezmotljiv, tako da smo na koncu vsi zadovoljni.

To kar sem napisal sem sicer počel včasih, danes se mi ne da več ker imam druge stvari za počet v življenju, dobim pa seveda še vedno dosti prošenj če grem s kom na ogled kakega avta in če imam čas grem z veseljem zraven, brezplačno seveda. V takem primeru ravnam točno tako kot sem zgoraj opisal, če človeka poznam se že vnaprej marsikaj zmenimo po telefonu, če ga ne damo ponudbo na licu mesta. Vse ostalo, sploh pa razni sms-i, je čisti primitivizem in izguba časa, ker se po sms-ih menijo samo tisti, ki nimajo niti toliko samozavesti da bi poklicali, za take je pa škoda vsakega truda.

Kar se zmenkarij tiče je tisto druga stvar, na konec sveta pač ne boš šel če se že prej ne zmeniš, tam drugače kot po telefonu in preko interneta na začetku niti ne gre. Pri avtomobilih gre.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 249
  • Avtomobil: BMW

Saj ti je že nekdo pred mano napisal kakšna je razlika, primitiven diler bo po sms ponudil 5.000 če prodajaš avto za 7.000, ko bo prišel avto pogledat bo pa preštel še vse praske in ti na koncu ponudil 4.000 eur. Zate to ni zapravljanje časa?

Kar se mene tiče se držim tistega kar rečem, če po telefonu ponudim določeno ceno, potem na licu mesta ne gliham več. Razen če seveda prodajalec ne laže in prikriva dejansko stanje avtomobila, ampak taki so redki. To je moje prvo pravilo. Jih je pa še več. Po telefonu dam ponudbo samo človeku ki ga poznam, forumašu recimo. Še najraje to naredim če poznam avto, gre pa tudi če je stanje vozila podrobno opisano na forumu, saj potem veš kaj kupuješ. Kadar kličem človeka ki ga ne poznam nikoli ne dajem ponudb po telefonu, saj vem da to delajo primitivci in se ne spuščam na ta nivo. Grem, pogledam in potem dam ponudbo. To je moje drugo pravilo. In tretjič, če jaz nekaj pregledam in kupim, potem vem kaj kupujem in ne težim več prodajalcu z reklamacijami. Sem strokovnjak na svojem področju in mi nihče ne more prodat mačka v žaklju, če se zmotim za svojo pomoto sam odgovarjam, ampak to se zgodi tako redko, da ne vem več kdaj je bilo nazadnje. Sem praktično nezmotljiv, tako da smo na koncu vsi zadovoljni.

To kar sem napisal sem sicer počel včasih, danes se mi ne da več ker imam druge stvari za počet v življenju, dobim pa seveda še vedno dosti prošenj če grem s kom na ogled kakega avta in če imam čas grem z veseljem zraven, brezplačno seveda. V takem primeru ravnam točno tako kot sem zgoraj opisal, če človeka poznam se že vnaprej marsikaj zmenimo po telefonu, če ga ne damo ponudbo na licu mesta. Vse ostalo, sploh pa razni sms-i, je čisti primitivizem in izguba časa, ker se po sms-ih menijo samo tisti, ki nimajo niti toliko samozavesti da bi poklicali, za take je pa škoda vsakega truda.

Kar se zmenkarij tiče je tisto druga stvar, na konec sveta pač ne boš šel če se že prej ne zmeniš, tam drugače kot po telefonu in preko interneta na začetku niti ne gre. Pri avtomobilih gre.

Nakup ali prodaja avta je zmeraj lahko zapravlanje časa!

Ni problem v ceni ampak v prikazovanju stanja! Nategune imaš med kupci in prodajalci eni delajo to zavestno eni se pa pač na stavari ne spoznajo!

Beseda ki nekaj velja je redkost!

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 266
  • Avtomobil: OOOO

Puste to debato za drugo temo.
Meni je smesno, da sem dobil 10 takih smsov.
Dejansko taki specialci imajo paciente, ki sprejmejo ponudbo.. sicer nebi pisali smsov, oz bi jih slej ko prej srecala pamet :)

Drugace pa je opis avta tako dolg, da potencialni kupec lahko samose rukne stvar na diagnostiko in fizicno preveri vse trditve. Moja je rekla, da ce bi ona kupovala, bi preskocila oglas, ker se ji nebi dalo brat ;)
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 249
  • Avtomobil: BMW

Puste to debato za drugo temo.
Meni je smesno, da sem dobil 10 takih smsov.
Dejansko taki specialci imajo paciente, ki sprejmejo ponudbo.. sicer nebi pisali smsov, oz bi jih slej ko prej srecala pamet :)

Drugace pa je opis avta tako dolg, da potencialni kupec lahko samose rukne stvar na diagnostiko in fizicno preveri vse trditve. Moja je rekla, da ce bi ona kupovala, bi preskocila oglas, ker se ji nebi dalo brat ;)

V bistvu bi ti to sliko moral nalimat v neumnosti -avtonet! :ok

Koliko je bilo pa drugače klicov oziroma ogledov?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ni problem v ceni ampak v prikazovanju stanja! Nategune imaš med kupci in prodajalci eni delajo to zavestno eni se pa pač na stavari ne spoznajo!

Se strinjam  :ok

Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 187
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

72882817_944877252552785_696562769637408

Prikaži več možnosti
    • x-driver je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 459
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Naslednja stopnja je verjetno samo še "Prodam NEKAJ, cena po dogovoru", nižje kot to pač ne gre.

"Prodam nekaj, cena v ZS". In potem 30 vprasanj "koliko je cena", in 30 odgovorov "ZS" - wtf, clovk? :jok 

Sicer se pa preko facebooka precej stvari proda - platisca, moto kombinezon, moto hlace, oprema za otroke (vozicki, stolcki) itd. - stevilo ogledov je visoko, in ce je oglas normalno napisan, se da zmeniti marsikaj. Je pa naval idiotov vecji, ker je sredstvo lahke in hitre komunikacije v zivo ze integrirano v platformo.

Urejal zok, 19.10.2019, 04:26.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

in zato sem jaz samo iz enega razloga opravil velik servis na pooblaščencu:

- da lahko prikažem dejansko stanje kot je, to je redno servisiranje od prvega do sedanjega servisa vedno na pooblaščencu

in to je tisto s čimer lahko rečem potencialnim kupcem, da popusta NI in ne bo, da naj raje gredo do dilerjev pa se pustijo nategnit. 

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 459
  • Avtomobil: R6 topless

72207845_1375039312661650_15826837233152

72361518_1378658095633105_85296766689885

Prikaži več možnosti
    • gusti4u je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 285
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Slika prej je legendarna.  :laugh

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 035
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Evropa je bila nekoč en sam gozd, razen mokrišč (ki so večinoma izsušeni), dokler je niso čisto izsekali. Začni sadit drevesa na svoji parceli. Pa ne me narobe zastopit, določeni deli sveta so tam kjer je bila evropa pred stoletji...

Nisi razumel poante. Ves folk fopajo z ekologijo, z namenom drago prodajat brezvezne tehnologije. Če bi koga res skrbela ekologija, bi skrbeli da se deževni gozd ne krči in bi pogozdovali, kjer bi bilo to mogoče.

Zame pa ne skrbi - imam dovolj gozda v lasti.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Jerry in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

BenX
BenX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 705
  • Avtomobil: E90 320d EfficientDynamic

1plus1on3.jpg

could be worse... xD

Fighting online is like running on special olympics. Even if you win, you are still retarded.
Prikaži več možnosti

Amerigo
Amerigo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 158
  • Avtomobil: Bmw

received_1765015324345991.jpeg
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, veloce, Bavaria fan in 4 ostalim je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 909
  • Avtomobil: Rdeča raketa

:rofl
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 846
  • Avtomobil: FR-V + RT

72841426_10214838885873703_7357765640792

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • x-driver in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 266
  • Avtomobil: OOOO

V bistvu bi ti to sliko moral nalimat v neumnosti -avtonet! :ok

Koliko je bilo pa drugače klicov oziroma ogledov?

Evo, da bom fer.. ker ponavadi tega nikoli noben ne napise.

Bil je en sam ogled, dogovor in prodaja.
Avto je prisel pogledat en decko, mehanik po poklicu.
Peljal krog, ga preveril, vprasal se par stvari in me prosil, da bom prizanesljiv s ceno. Ker sem vedel, da je kupec kot si ga lahko samo zelis sem dal 10% dol od oglasevane cene in prodal. Zadovoljen je on in jst in to je na koncu najbolj pomembno.
Prikaži več možnosti

Amerigo
Amerigo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 158
  • Avtomobil: Bmw

IMG_20191027_124544.jpg
Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 187
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

73149263_1419880498164894_56933691768281

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

:zmeden

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 104

Nisi edini, ki ne razume pocefurjenega foruma.

Prikaži več možnosti