Skoči na vsebino

Spletna trgovina

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
111 odgovorov v temi
BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 603
  • Avtomobil: E39 528i ///M

Kaj pa recimo, da P2P sunes tempalte ki stane 200€ in imas na njem postavljeno stran? So lahko sankcije al toliko dalec ne grejo ? Je mozno da grejo gledat ce je tempalte licencen ali pa si ga sam ustvaril ?

Urejal BMWzor, 13.09.2009, 01:44.

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 804
  • Avtomobil: Fiat

Nekateri templati so narejeni tako, da javi založniku, ko je template inštaliran. Na Templatemonsterju vem, da imajo ene take zaščite. Sicer bi se jih dalo odstraniti, ampak verjetno je kar nekaj dela s tem.

Če že misliš s stranjo služiti je pomoje prav, da plačaš tisti template.
Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 847
  • Avtomobil: F31

Nekateri templati so narejeni tako, da javi založniku, ko je template inštaliran. Na Templatemonsterju vem, da imajo ene take zaščite. Sicer bi se jih dalo odstraniti, ampak verjetno je kar nekaj dela s tem.

Če že misliš s stranjo služiti je pomoje prav, da plačaš tisti template.

Se strinjam. Preveč je dela in tveganja. Tako pa maš mir in pošteno plačaš nekomu ki se je trudil..
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti
    • BMWzor je všeč

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik

To se tudi jaz strinjam. Nisem te narave, sam rad bi pa vedel vse, kej so pasti, kaj se sme in kaj se ne sme. Je pa ogromno kritik na racum TM templatov in zato se clovek kar malo ustrasi kupiti.
Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Mi delamo s templatemonster templati, pa zaenkrat še ni bilo težav. Je res, da je skoraj vedno treba kakšno zadevo predelati in prilagoditi, ampak template itak ne pomeni, da dobiš gotovo stran.

Tudi, kar se tiče same grafične podobe in postavitve elementov se mi zdijo solidni. V povprečju bi rekel, da je TM template nekaj stopenj nad custom dizajnom, ki ga naredi povprečen dizajner pri nas.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je pa, da z malo truda najdeš tut kakšen free ali pa za nekaj $ precej lušten templejt. Če maš znanje in čas se še malo ukvarjat z njim, zna bit zelo OK.

Ni nujno, da mora bit templet ves pisan in se vse svetit ter ne vem kaj. Važno je, da slediš svoji barvni shemi, maš nek logo - prepoznavnost, sheme so pa zadnje čase itaq vse bolj in bolj preproste. Kar poglejmo nekaj velikih. Simple is the best. Folk pravzaprav išče uporabnost ter praktičnost in se nima časa ukvarjat z balastom...

Urejal criptus, 13.09.2009, 02:16.

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

To je res. Enostavno je najboljše. Ampak pogosto so ravno tisti cenejši ali zastonj templati kičasti.

Je pa tudi res, da se da marsikaj nardit, če imaš čas in voljo. Samo jaz še vedno trdim, da se splača najeti strokovnjaka, če misliš s spletno prodajo resno. Pa ne zato, da bi si reklamo delal :) Ampak vsak dan sem v tem in vidim kako lahko nek detajl, ki je za laika povsem nepomemben poveča konverzijo za 2x, 3x.

Ni vsak za vse. Če želiš naštudirati e-commerce in celo internet marketing področje rabiš kar nekaj časa in volje. Če se misliš resno ukvarjati s poslom je ta čas boljše nameniti dejanskim poslom, izvedbo pa prepustiti drugim.

Ne velja samo za izvedbo spletnih trgovin, ampak za vse. Če si že od začetka deklica za vse se bo zelo verjetno zgodilo, bo direktor tudi čez 1 leto še vedno sam vodil knjige, se oglašal na telefon, pakiral... Skratka, delal po cele dneve vse, samo na dejansko upravljanje in vodenje bo pozabil.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak ravno to - vsestranskost ali Do It Yourself, je zelo tipična lastnost maloštevilčnih (držav firm ali drugih skupnosti). Včasih je to pozitivno, drugič ne. Prednosti so nižji stroški, predvsem zagonski, učenje in izkušnje, kreativnost, visoka prilagodljivost. Slabosti pa površnost, time consuming, tveganje za infarkt, in sčasoma vprašljiva učinkovitost.

Načelno pa seveda velja. Ploščic ne znam polagat naj jih tist ki to zna. Predvsem tudi zato, ker tačas zaslužim več...
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene pa zanima kako ste tisti, ki imate svojo spletno trgovino, kako ste zaceli, zakaj ste zaceli, koliko je bilo zacetnega vlozka, kje ste dobili dobavitelje, ste kupili vse izdelke ki jih ponujate na spletni strani in jih imeli na zalogi ali ste pobirali narocila ?
Prikaži več možnosti

prodigy
prodigy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 361
  • Avtomobil: BMW 120d

@iKst ker vidim da se profesionalno ukvarjas z izdelavo spletnih strani, bi te vprasal ce mi lahko razlozis oz. prilimas en link do strani, kjer pise tocno kako je z google page rank-om (kaj je treba imeti da je PR cim visji).
Pa mogoce tudi kaj bi bilo treba narediti da je stran cim bolj SEO optimizirana.
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik

SEO optimizirana.

Explain please.
Prikaži več možnosti

prodigy
prodigy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 361
  • Avtomobil: BMW 120d

SEO (Search Engine Optimization):
http://en.wikipedia....ne_optimization
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz nisem SEO strokovnjak, za to imamo sodelavca v firmi. Lahko povem bolj po domače in malo bolj poslošeno.

- Vsebina. Dobra, kvalitetna vsebina je obvezna za dobro uvrstitev na Googlu. Če nekdo išče naprimer besedo avtomobilizem moraš imeti kvalitetno vsebino povezano z avtomobilizmom. Prav tako je zelo pomembno, da se vsebina spreminja. Če dodajaš vsak dan na stran novice bo večja možnost boljše uvrstitve, kot, če je tvoja stran nespremenjena po par mesecev.

- Linki. Štejejo tako linki iz tvoje na druge strani, ampak glavni so linki iz drugih strani na tvojo. Če imaš recimo na dobro uvrščeni strani link na tvojo stran to tudi tebi izboljša pozicijo.

- Ključne besede. Če želiš, da te iskalniki vržejo ven ko uporabnik išče neko ključno besedo se mora ta ključna beseda pogosto pojavljati v tekstu.

- Koda strani, oblika linkov... Obstaja še cel kup parametrov, ki vplivajo na pozicijo. Naprimer oblika linkov. www.neki.com/index.php?id=891239132 je recimo primer slabega linka. Veliko boljše je, če je link v obliki www.neki.com/ime-produkta. Pa v sami kodi strani je treba paziti, da so linki pravilno poimenovani, da uporabljaš ključne besede v headingih itd.

Tako nasplošno je SEO precej komplicirana zadeva pa še rezultati niso nikoli garantirani. Včasih se da podobne ali boljše rezultate doseči z enostavnim oglaševanjem na iskalnikih.
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene pa zanima kako ste tisti, ki imate svojo spletno trgovino, kako ste zaceli, zakaj ste zaceli, koliko je bilo zacetnega vlozka, kje ste dobili dobavitelje, ste kupili vse izdelke ki jih ponujate na spletni strani in jih imeli na zalogi ali ste pobirali narocila ?

- Izdelke je dobro imeti na zalogi. Kupci preko spleta so precej sitni in želijo naročeno blago prejeti čim prej.

- Začeten vložek je odvisen od tega kaj prodajaš. Če imaš v ponudbi 100 izdelkov in želiš imeti vsakega na zalogi je vložek precej visok. Če prodajaš samo 1 stvar je lahko vložek relativno nizek, pa še vedno imaš lahko solidno zalogo.

Obvezno pa računaj, da boš moral precej vložiti v oglaševanje. Več boš dal, več boš zaslužil. Lahko začneš s 500€ ampak več ko je denarja lažje bo vse skupaj.
Prikaži več možnosti

GROŠ
GROŠ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 478

iKst si že kaj bolj na rahlo s časom? Vem da že malo sitnarim, samo oktober se bliža :)
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

GROŠ, sori :( maš PM
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

Jaz nisem SEO strokovnjak, za to imamo sodelavca v firmi. Lahko povem bolj po domače in malo bolj poslošeno.

- Vsebina. Dobra, kvalitetna vsebina je obvezna za dobro uvrstitev na Googlu. Če nekdo išče naprimer besedo avtomobilizem moraš imeti kvalitetno vsebino povezano z avtomobilizmom. Prav tako je zelo pomembno, da se vsebina spreminja. Če dodajaš vsak dan na stran novice bo večja možnost boljše uvrstitve, kot, če je tvoja stran nespremenjena po par mesecev.

- Linki. Štejejo tako linki iz tvoje na druge strani, ampak glavni so linki iz drugih strani na tvojo. Če imaš recimo na dobro uvrščeni strani link na tvojo stran to tudi tebi izboljša pozicijo.

- Ključne besede. Če želiš, da te iskalniki vržejo ven ko uporabnik išče neko ključno besedo se mora ta ključna beseda pogosto pojavljati v tekstu.

- Koda strani, oblika linkov... Obstaja še cel kup parametrov, ki vplivajo na pozicijo. Naprimer oblika linkov. www.neki.com/index.php?id=891239132 je recimo primer slabega linka. Veliko boljše je, če je link v obliki www.neki.com/ime-produkta. Pa v sami kodi strani je treba paziti, da so linki pravilno poimenovani, da uporabljaš ključne besede v headingih itd.

Tako nasplošno je SEO precej komplicirana zadeva pa še rezultati niso nikoli garantirani. Včasih se da podobne ali boljše rezultate doseči z enostavnim oglaševanjem na iskalnikih.

Dobro napisano :ok

je pa tu še en haklc, oziroma dva:

- zdaj naj bi že vsi imeli SEO, pa večina od optimiziranih strani izgleda katastrofalno (kar se tekstovnih vsebin piše). SEO niso samo ključne besede ampak VSE, kar je napisal ikst.

- ravno zaradi tega, ker naj bi to imeli "vsi", je procentualno manj možnosti, da boš na prvih treh mestih v iskalnikih, sploh če si v široko razviti branži. Zato je še kako pomembno, da je SEO res narejen kvalitetno (po vseh ikstovih kriterijih).

Pa morda še zanimivost: V sloveniji prevladujeta iskalnik najdi.si in google (mislim da je bilo pred mesecem dni rečeno, da je razmerje 65:35 v prid googla). Vsak od teh dveh ima drugačna pravila kako uvršča zadetke v vrstni red. Iz tega naslova sledi, da če je SEO narejen po pravilih najdi.si (in bo tam res med recimo prvih 5 zadetkov), ni nujno, da bo tako visoko tudi v googlu. Ravno to rata SEO umetnost, da je zadeva prilagojena kriterijem obeh iskalnikov. Naj dodam tudi, da se pretiravanje s ponavljanjem tagov ne splača, ker imata oba iskalnika blokade, če bi nekdo želel preveč agresivno napadati prva mesta (primer trgovine z avtodeli: avtomobil, avtomobili, avto, avt, av, avtom, gume, gumi, gumo, gum, g, gu,...)

Upam, da sem kaj pomagal :ok
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

oracle, lepo povedano. Zato jaz običajno strankam predlagam, naj se s SEOtom ne obremenjujejo preveč. Če poskrbijo za dobro vsebino, ki se redno posodablja bodo prišli na dovolj visoko mesto.

Pri tistih ključnih besedah, ki pa so "must" za oglaševanje pa zakupiš adwords oglase pa je :)

Sicer je čisto odvisno od tipa strani no, ampak pri nas se mi zdi, da se SEO mal preveč "buzz word".
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

oracle, lepo povedano. Zato jaz običajno strankam predlagam, naj se s SEOtom ne obremenjujejo preveč. Če poskrbijo za dobro vsebino, ki se redno posodablja bodo prišli na dovolj visoko mesto.

Pri tistih ključnih besedah, ki pa so "must" za oglaševanje pa zakupiš adwords oglase pa je :)

Sicer je čisto odvisno od tipa strani no, ampak pri nas se mi zdi, da se SEO mal preveč "buzz word".

Hvala :ok

načeloma je SEO uporaben, če je res kvalitetno narejen in nisi v branži, ki jo dela "pol sveta". Če prodajaš radije in zabavno elektroniko je zelo težko verjetno, da bo SEO naredil kaj posebnega. Drugače pa je, če si recimo betonarna ali izdeluješ vaze...tu pa lahko narediš čuda, tudi brez drugega oglaševanja po spletu :ok vsega more biti v pravi meri glede na tvoje stanje, predvsem pa se polovičarstvo hitro izkaže za napačno :ok
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest sm vedno blizje odprtju, se vseeno pa bi prosil, da ce ma kdo kakrnkoli nasvet ,da mi ga seveda zaupa po ZS. Enako velja za dobavitelje, ce ma kdo kaksnega za priporocat ... :ok sam sem ze zmenjem z parimi, vendar mi jih je ogromno izslo iz rok, samo zaradi tega ker nimajo shippinga v SLO. Imajo pa v AV in ITA, tko da ze kr zacnes razmisljat da bi bilo lepo gor imet en prebivalisce.

Objavljena slika

Urejal BMWzor, 15.09.2009, 17:16.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.