Skoči na vsebino

Spletna trgovina

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
111 odgovorov v temi
Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

Lahko se tudi zmeniš, da te pošta počaka na pošti v A in tam jo tam sam dvigneš :ok
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

Te je kdo iz RT-TRI že obiskal?
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 603
  • Avtomobil: E39 528i ///M

Te je kdo iz RT-TRI že obiskal?

Hm, ne.
Prikaži več možnosti

marko55
marko55

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 362
  • Avtomobil: e36

Pozdravljeni,
zanima me, ali ima morda kdo izkušnje s telim podjetjem za izdelavo spletne trgovine? http://www.tornadoshop.si/

Tole je pa eden izmed njihovih izdelkov: http://www.kolesarsk...tegorija_Kolesa
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 804
  • Avtomobil: Fiat

Izkušenj nimam, niti ne poznam podjetja. Kar se tiče te kolesarske opreme in drugih referenc moram reči, da zadeva ni ravno na visokem nivoju.

Pri tej trgovini je header povsem brez funkcije. Slika je lepa, ampak header se pri trgovinah uporabi za prodajo oz. izpostavitev izdelkov. Potem sama postavitev izdelkov je malo hecna ponekod. Na prvi strani se desni stolpec vleče v neskončnost, na podstraneh bi lahko bilo prikazanih več izdelkov v vrsto itd.

Nakupni proces je precej zmeden. Dodajanje v košarico ni jasno, pred nakupom je potrebna registracija itd.

Takšne malenkosti na koncu bistveno vplivajo na prodajo in običajno delajo razliko med trgovino, ki je sama sebi v namen in trgovino ki dejansko dela resen denar.
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

Izkušenj nimam, niti ne poznam podjetja. Kar se tiče te kolesarske opreme in drugih referenc moram reči, da zadeva ni ravno na visokem nivoju.

Pri tej trgovini je header povsem brez funkcije. Slika je lepa, ampak header se pri trgovinah uporabi za prodajo oz. izpostavitev izdelkov. Potem sama postavitev izdelkov je malo hecna ponekod. Na prvi strani se desni stolpec vleče v neskončnost, na podstraneh bi lahko bilo prikazanih več izdelkov v vrsto itd.

Nakupni proces je precej zmeden. Dodajanje v košarico ni jasno, pred nakupom je potrebna registracija itd.

Takšne malenkosti na koncu bistveno vplivajo na prodajo in običajno delajo razliko med trgovino, ki je sama sebi v namen in trgovino ki dejansko dela resen denar.

se popolnoma strinjam :ok
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimata me dve stvari in sicer

naprej pride davčna uprava in pregleda trgovino
če je kj narobe izda obrazec za popravke v tem času pa mora biti trgovina zaprta...
Kako je to mišljeno? Kje to pregledajo (na domu), kaj pregledajo in še zadnja stvar, kako sploh vejo naslov moje spletne trgovine? Sej jih imam lahko 10!

zakonsko mora biti baza podatkov o kupcih ločena
Tega pa nikakor ne morem dojet. Je to mišljeno da mora biti baza kupcev locečna od baze, k ije na serverju na katerem stoji spletna stran?

LP
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Davčna nima veze s trgovino. Če že ti trgovino pregleda tržna inšpekcija. Gre za pregled nujnih sestavin spletne trogovine (če imaš pogoje poslovanja, če so ustrezno napisani, če so cene z DDV in jasno vidne, če so jasno vidni stroški dostave...).

Če ugotovijo nepravilnosti ti izdajo opozorilo in običajno imaš 8 dni časa da urediš zadevo. Če v teh 8 dneh urediš ni težav.

Tržna te najde po podatkih, ki morajo biti objavljeni na vsaki trgovini. Jasno mora biti vidno kdo upravlja s spletno trgovino. Ne vem kaj naredijo če podatkov ni, verjetno te poiščejo drugače, če jim je v interesu. Če imaš 10 trgovin pa nima veze, dobiš za vsako posebej opozorilo, razen, če te nimajo dovolj in ti kar kazen nalimajo, ko morajo že 10ič isti firmi pošiljat :)

To glede baze pa ne vem v kakšnem kontekstu je mišljeno.
Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 847
  • Avtomobil: F31

Hvala iKst

Tole z ločeno db tudi mene malo bega...
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Kolikor vem, moraš samo zagotoviti, da so osebni podatki (podatki o kupcih) posebej označeni in zavarovani tako, da se nepooblaščenim osebam onemogoči dostop do njih.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolikor vem, moraš samo zagotoviti, da so osebni podatki (podatki o kupcih) posebej označeni in zavarovani tako, da se nepooblaščenim osebam onemogoči dostop do njih.

Dostop do administracije trgovine z geslom bi tej zahtevi najbrž že lahko zadostil...
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 943
  • Avtomobil: 535 PS

Dostop do administracije trgovine z geslom bi tej zahtevi najbrž že lahko zadostil...

:ok

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

:ok

Back on track ? :-D

Maš ti tut kakšno e-štacuno?

Urejal criptus, 16.08.2010, 17:58.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 943
  • Avtomobil: 535 PS

Back on track ? :-D

Maš ti tut kakšno e-štacuno?

... pa sej veš da jo mam ... razmišljam pa da bi odprl še kakšno ... bolj donosno ... :laugh

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

... pa sej veš da jo mam ... razmišljam pa da bi odprl še kakšno ... bolj donosno ... :laugh

Najbrž nisi edini ki o tem razmišljaš :laugh

Dejva prodajat recimo plave okrogle sej veš... to menda nese precej dobro :evillaugh
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Problemi z zdravstveno...se ne splača :)
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik

No hvala za odgovore. Sem pa vprasanja ki sem jih zastavil, pobral iz tukaj :

http://video.kiberpipa.org/media/POT_Vodenje_spletne_trgovine/play.html

Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

pikpok
pikpok

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

Če te kaj konkretno zanima povej. Jaz imam nekaj svojih trgovin, ki delajo kar solidne promete, poleg tega pa imam tudi firmo, ki je specializirana za izdelavo trgovin in spletni marketing. Lahko rečem, da imam kar nekaj izkušenj :)

Sicer pa nekaj nasplošno.

Če želiš imeti vse urejeno najprej rabiš neko obliko podjetja. Najbolj enostavno je odpreti s.p., sploh če si že kje drugje zaposlen. O firmah in s.p.jih že obstaja tema, link je dal Grega. Zadnje čase inšpektorji kar temeljito pregledujejo spletne trgovine. Če boš šel v to ti prodajo na črno odsvetujem. Pa tudi sicer, če misliš s spletno trgovino resno se splača že začeti tako, kot je treba.

Druga stvar so izdelki, ki jih boš prodajal. Imaš 2 možnosti.
1. Dropshipping oz. preprodaja. Ti samo pobiraš naročila in jih posreduješ dobaviteljem, oni pa pošljejo izdelke direktno strankam. S tvojim računom in odkupnino pisano na tebe. Tak način prodaje ni tvegan, so pa zato rabati običajno precej nizki.

2. Prodaja z zalogo. Izdelke kupiš na zalogo od dobavitelja oz. proizvajalca in jih prodajaš preko spleta. Izdelke tudi fizično pošiljaš strankam, vodiš zaloge itd. Tukaj je riziko večji, saj ti lahko izdelki ostanejo na zalogi, vendar si lahko izboriš precej višje rabate. Pa nekateri dobavitelji enostavno niso pripravljeni na dropshipping.

Imaš še tretjo možnost. Skleneš dogovor z dobavitelji blizu tebe (slovenija) in, ko stranka naroči izdelek ti naročiš izdelek pri dobavitelju, počakaš 1 do 2 dni, da izdelek dobiš na zalogo, potem pa ga pošlješ naprej stranki. Kar se mene tiče je to najslabša varjanta, saj si težko izpogajaš dobre pogoje, poleg tega pa imaš vseeno vse komplikacije blagovnega poslovanja. Pa še stranke čakajo na izdelek relativno dolgo. Stranke na spletu so zelo občutljive.

Ko se odločiš na kak način boš prodajal moraš ugotoviti kaj boš prodajal. To je tvoja naloga. Narediš malo raziskavo trga, vidiš kaj se prodaja po tujini, kje je potencial, koliko denarja potrebuješ za promocijo itd.

Naslednji korak je izdelava trgovine. Če imaš možnost ti svetujem, da daš trgovino delati profesionalcem. Kakšni študenti znajo biti zelo poceni na začetku, ampak običajno se zadeva ustavi ko je narejen programski del. O marketingu večinoma nimajo pojma, o pravnem delu spletne trgovine ne vedo ničesar...

Pri nas recimo stranke običajno zapravijo okoli 2000€ do 3000€ za izdelavo trgovine, ampak se običajno investicija povrne že v prvih mesecih, pri nekaterih že v prvih tednih :)

Ko imaš urejeno z dobavitelji, urejene vse pravne zadeve in postavljeno trgovino lahko začneš prodajati. Takrat se pravo delo šele začne.

Najbolj pogosta napaka, ki jo delajo spletni "trgovci" je ta, da trgovino postavijo in nanjo pozabijo. Trgovino je treba oglaševati, in to intenzivno. Možnosti za oglaševanje so različne, od takih, napol zastonj do zelo dragih. Tudi učinek je različen. Nekatere trgovine delajo soliden promet pa porabijo le nekaj 100€ mesečno za oglaševanje, druge pa delajo profit šele, ko zapravijo nekaj 1000€ mesečno.

Na tebi je, da ugotoviš kaj deluje in kaj ne.

No, pa še nekako ocena skupnih stroškov, ki jih imaš s trgovino:

- Cca 100€ na mesec za popoldanski s.p., če si zaposlen drugje. Sicer pa cca 250€ za prispevke in cca 70€ za poceni računovodjo, skupaj 320€ na mesec.

- Strošek blaga, ki ga kupiš na zalogo. Lahko je to minimalna količina, ampak tudi če prodajaš cenejše izdelke se splača imeti na zalogi vedno za kakšnega jurja robe. Torej, 1000€ za zalogo.

- Izdelava spletne trgovine. Od 300€ pri kakšnem študentu do 10k ali več pri kakšni res dragi firmi. Kot sem že omenil, mi računamo cca. 2 jurja za spodobno trgovino (brez modula za kreditne kartice, moneto in podobnih stvari).

- Marketing. Če boš vse delal prav bo to največji strošek...oz. investicija. Če oglašuješ na pravih mestih se ti vsak € vložen v marketing povrne N krat, in to precej hitro. Če misliš s prodajo kolikor toliko resno lahko računaš na 1000€ mesečnega stroška na začetku. Ampak ne pozabi, zadeva je investicija in iz teh 1000€ lahko ti narediš npr. 20.000€ prodaje konec meseca.

- Pakiranje in pošiljanje. Ko enkrat začnejo naročila letet ven je relativno visok strošek tudi poštnina in pakiranje. Jaz pakiram v oblazinjene kuverte, ki stanejo cca 30 do 40 centov. Poštnina z odkupnino za manjše pakete je cca 2€. Selotejp in nalepke so napol zastonj. Sliši se sicer malo, ampak če gre za 400, 500 paketov mesečno se kar nabere. Treba je pač vračunati v ceno.

Upam, da ti kaj pomaga. Sicer pa vprašaj, če te zanima še kaj konkretnega.

Hvala za informacije.. me pa vseeno zanima kako poteka poslovanje, če postaneš distributer neke znamke? Kako tečejo provizije..koliko dejansko lahko zaslužiš? Kako to poteka? Kakšne so izgube? Po kakšni ceni oni meni prodajo artikel in koliko je potem primerno da ceno nabijem?? Ne vem res kako to poteka..morda so neumna vprasanja..
Resnicno ne bi prodajala nekaj, s katerim ne morem nicesar zasluziti. Ima kdo morda kaksen osnutek pogodbe med bodocim distributerjem in dobaviteljem oz. vsaj priblizno kako to zgleda? Rabila bi jo ne samo zato, da sebe najbolje zavarujem, ampak da znam postavit dolocene pogoje.. Ker sem studentka in sama nimam nobenega financnega vlozka, bi zame prisla v postev trteja opcija.. torej jaz nabavim pri dobavitelju, on meni poslje, jaz pa naprej stranki.. Predvidevam, da posiljka iz EU ne potuje vec kot teden dni..

Pa še nekaj..nujno rabim računovodjo? Lahko vse kalkuliram sama? V glavnem vse me zanima v zvezi s tem..

in se v zvezi s placilnimi pogoji.. svojim strankam bi rada omogocila nakup preko kreditnih, bancnih kartic, paypala ter moznost placila na obroke oz. bankredit. Kaj vse bi zato potrebovala, kaj to potegne za sabo (moram jaz uporabo teh kartic preko spleta kaj placat?)

Ze v naprej se ti zahvaljujem za odgovore..
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok, kar po vrsti :)

Hvala za informacije.. me pa vseeno zanima kako poteka poslovanje, če postaneš distributer neke znamke? Kako tečejo provizije..koliko dejansko lahko zaslužiš? Kako to poteka? Kakšne so izgube? Po kakšni ceni oni meni prodajo artikel in koliko je potem primerno da ceno nabijem?? Ne vem res kako to poteka..morda so neumna vprasanja..

Distributer postaneš tako, da najprej kontaktiraš podjetje s katerim želiš poslovati in jim predstaviš idejo o sodelovanju. Pri tem je pomembno, da imaš neko konkretno idejo o tem kje in kako boš prodajala. "Jaz bi malo prodajala vaše stvari" pogosto ne bo dovolj.

Oni ti potem pošljejo njihove pogoje, cene za nadaljno prodajo, dobavne roke in podobno.

Rabati so ZELO različni in odvisni od izdelka. Je pa običajno od 10, 15% pa tudi do 50% za takšne bolj ali manj znane znamke. So pa seveda možna odstopanja v obe smeri. Končna cena je tvoja stvar. Dobavitelji običajno imajo neke priporočene cene, ki pa se jih lahko držiš ali pa tudi ne.

Na začetku predlagam, da cen ne spuščaš na minimum, oz. skušaš obdržati čim višjo maržo. Nizke marže so po mojem mnenju rak rana trgovine, saj trgovci z majhno maržo nimajo denarja, da bi vlagali v kvalitetno podporo strankam (servis, prodajalce, ki obvladajo, garancijo...) in v končni fazi trpita tako prodajalec kot kupec.

Zaslužiš lahko pa toliko kot prodaš. Lahko nič lahko pa ogromno. Če se potrudiš in skrbiš za svoje stranke potem se ti za spodoben zaslužek s spletno trgovino ni bati.

Resnicno ne bi prodajala nekaj, s katerim ne morem nicesar zasluziti. Ima kdo morda kaksen osnutek pogodbe med bodocim distributerjem in dobaviteljem oz. vsaj priblizno kako to zgleda? Rabila bi jo ne samo zato, da sebe najbolje zavarujem, ampak da znam postavit dolocene pogoje..

Osnutka pogodbe nimam. Zadeva je precej specifična glede na to s kom delaš, kaj prodajaš, kakšen je način sodelovanja... Kontaktiraj dobavitelja in vprašaj kako imajo rešeno z drugimi trgovci.

Ker sem studentka in sama nimam nobenega financnega vlozka, bi zame prisla v postev trteja opcija.. torej jaz nabavim pri dobavitelju, on meni poslje, jaz pa naprej stranki.. Predvidevam, da posiljka iz EU ne potuje vec kot teden dni..

Znani rek pravi:"Brez nič ni nič." Če nimaš denarja potem boš težko naredila kaj konkretnega. Kvalitetna spletna trgovina stane. Oglaševanje stane. Vzpostavitev prodajne mreže, denar, ki ga založiš, škatle, oprema... Vse to stane. Če nimaš vsaj enih 5000€ za začetek škoda, da sploh razmišljaš o tem. Raje delaj preko študenta še nekaj časa, našparaj nekaj denarja in se zadeve loti resno. V nasprotnem primeru bo sledilo razočaranje in zguba.

Pa še nekaj..nujno rabim računovodjo? Lahko vse kalkuliram sama? V glavnem vse me zanima v zvezi s tem..

V teoriji lahko. V praksi pa ne. Denar za kakovosten računovodski servis je odlična naložba. Zadeva ni draga, cca 100€ na mesec +-. Prihrani ti pa ogromno časa. Če o računovodstvu nimaš pojma potem boš porabila ogromno časa, da boš spoznala samo osnove. Ta čas lahko veliko bolj koristno porabiš za delo na izdelkih in trgovini.

in se v zvezi s placilnimi pogoji.. svojim strankam bi rada omogocila nakup preko kreditnih, bancnih kartic, paypala ter moznost placila na obroke oz. bankredit. Kaj vse bi zato potrebovala, kaj to potegne za sabo (moram jaz uporabo teh kartic preko spleta kaj placat?)

V Sloveniji je daleč najboljša varjanta plačilo po povzetju. Vse ostalo je po mojem mnenju zguba časa in denarja, dokler nimaš za sabo malo večje baze kupcev.

Seveda je treba plačati uporabo kreditnih kartic. Podjetja, ki ti omogočajo prejemanje plačil zaračunajo % od prodaje pa še kakšno mesečno najemnino sistema ti lahko nabijejo. Poleg tega je treba plačilne metode vpeljati v spletno stran, kar tudi ni poceni.

Sicer pri nas po povzetju plačuje cca 95% ljudi, ostalih 5% se porazdeli na druge plačilne metode. Pri različnih produktih je % različen, ampak običajno ne odstopa dosti od tega.
Prikaži več možnosti

pikpok
pikpok

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4

Znani rek pravi:"Brez nič ni nič." Če nimaš denarja potem boš težko naredila kaj konkretnega. Kvalitetna spletna trgovina stane. Oglaševanje stane. Vzpostavitev prodajne mreže, denar, ki ga založiš, škatle, oprema... Vse to stane. Če nimaš vsaj enih 5000€ za začetek škoda, da sploh razmišljaš o tem. Raje delaj preko študenta še nekaj časa, našparaj nekaj denarja in se zadeve loti resno. V nasprotnem primeru bo sledilo razočaranje in zguba.

Spletno trgovino znam naresti sama :-D Samo ne razumem zakaj bi jaz zalagala denar? Kolikor sem te prej razumela, je tako, če je en artikel 900 eur, pa ga oni men dajo za 800 eur (ceprav pricakujem vecje znizanje) in jaz konkretno kar pri njih naročim in dalje pošljem stranki, ne vem zakaj bi jaz zalagala? To bi prišlo v poštev, če bi si delala zaloge? Stvar postane zoprna, če stranka odpove artikel, dobavitelj pa že pošlje, kaj pa pol narest?

Koliko pa stane npr.oglasevanje npr. v revijah, ob vsakem izidu stevilke?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.