Skoči na vsebino

Komentarji na ceno servisa?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
188 odgovorov v temi
Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 737
  • Avtomobil: Assless beemer

Sem prebral, pa med vrsticami hočeš povedat, da je predrago, obenem bi rad povedal da je to p..dim naredit (vmes se da zaslediti tudi da ne ceniš Podlesnikovega znanja).
Ne pomisliš pa koliko se vloži v infrastrukturo in (recimo koliko stane tester in vmesnik, ki podpira nove avtomobile), ne pomisliš koliko so vredne izkušene roke mehanika, ne pomisliš tudi koliko stane servis podobnega avtomobila tega letnika in razreda (za mazde ti lahko iz prve roke povem da so dražje za vzdrževat..) in potem to primerjaš. Ti nisi primerna oseba za komentirat cene storitev in same storitve, ker te prehladi vsak vaški mehanik (primer: tvoje popravilo poškodovanega motorja...).

Fantje, najprej pomislite koliko je nabavna cena takega avtomobila, potem računajte procentualno od te cene koliko te vsak servis pride. Vsak pri sebi potem ve, ali mu lastništvo in vožnja tega vozila odtehta ceno vzdrževanja. :ok
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti
    • gerchy, BISSON in zigi uporabnikom je všeč to sporočilo

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator

Pa da ne bo zgledalo sedaj da delam Podlesniku kakršnokoli reklamo- ne slabo ne dobro, objektivno pa lahko napišem da se meni cena storitve zdi ugodna, pa moti me konstantno downanje mehaničarskega posla. Ni vsak posameznik sposoben delati na avtomobilih (karkoli, od mehanike, do ličarije...). Čeprav je stopnja izobrazbe mehanika samo 4., je treba imeti nek talent za tovrstna dela, in voljo do konstantnega učenja in prilagajanja novim tehnologijam, treba je imeti ustrezno sposobnost komuniciranja s strankami in delovno urejenost. Malokateri poklic je tako fizično in psihično izzivalen:ok
Prikaži več možnosti
    • BISSON je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 656
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Sem prebral, pa med vrsticami hočeš povedat, da je predrago, obenem bi rad povedal da je to p..dim naredit (vmes se da zaslediti tudi da ne ceniš Podlesnikovega znanja).
Ne pomisliš pa koliko se vloži v infrastrukturo in (recimo koliko stane tester in vmesnik, ki podpira nove avtomobile), ne pomisliš koliko so vredne izkušene roke mehanika, ne pomisliš tudi koliko stane servis podobnega avtomobila tega letnika in razreda (za mazde ti lahko iz prve roke povem da so dražje za vzdrževat..) in potem to primerjaš. Ti nisi primerna oseba za komentirat cene storitev in same storitve, ker te prehladi vsak vaški mehanik (primer: tvoje popravilo poškodovanega motorja...).

Fantje, najprej pomislite koliko je nabavna cena takega avtomobila, potem računajte procentualno od te cene koliko te vsak servis pride. Vsak pri sebi potem ve, ali mu lastništvo in vožnja tega vozila odtehta ceno vzdrževanja. :ok

:napaka :napaka....še enkrat.......

no sedaj vsaj vemo,da si peljal k Podlesniku:ok2....pa še to....da se ti zamenja olje,filtri in doda adetiv,pa res ne rabiš nevem kakšnega super strokovnjaka...

...to da je peljal k Podlesniku,vemo sedaj ko je napisal,ker na začetku ni hotel omenjati serviserja ampak samo komentar na ceno,nikjer nisem omenjal,da ne cenim Podlesnika:crazy

...kot drugo sem napisal,da se ti zamenja olje,filtri in doda adetiv ne rabiš
super strokovnjaka....rabiš čisto navadnega avtomehanika,ki mu je to rutina....olje in filtre prineseš s seboj in plačaš menjavo,adetiv pa si lahko sam naliješ v rezervoar...nikjer nisem pisal,da je to pi*kim dim,čeprav verjamen da za mehanika,ki to dela je:).....testerja in pa diagnostike pa jaz v svojem citatu nisem omenjal,za takšen pregled pa pelješ avto tja kjer se z tem ukvarjajo,med njimi je tudi Podlesnik....in me niti pod razno ne zanima

koliko stane servis podobnega avtomobila tega letnika in razreda (za mazde ti lahko iz prve roke povem da so dražje za vzdrževat..) in potem to primerjaš.

...dejstvo je da z menjavami olja in filtrov delate preveliko preveliko umetnost,ker to ni....to zna narediti skoraj vsak (čeprav bi moral znati vsak) avtomehanik,ker je to osnova tako kot je električarju zamenjati žarnico in varovalke (malo karikiram,vendar vseeno....električarja,če naredi napako lahko ubije...)

...nekaj drugega,pa je če se na avtu dela RES kakšen servis,diagnostika,menjava delov motorja,dodelave itd,itd.....tu se pa res ločijo MOJSTRI od navadnih avtomehanikov in Podlesnik (Jože) spada med prve in za takšne stvari se ne varčuje,ampak,da za menjava olja in filtrov ljudje plačujejo enormne zneska:blackeye pa.....ma naj,kakor je komu volja

...in še suma sumarum,menjava olja,filtrov (zračni,oljni,bencinski) ter kontrola svečk in tekočin pride do 30€...v omenjenem primeru o katerem je govora je verjetno nekoliko dražje,ker mislim da traja kar nekaj časa,da se zamenja naftni filter,nisem siguren ampak mislim,da je pri dizelaših malo drugače...

evo še cene materiala

olje....7,96 x 5,5 = 43,78 BMW Quality Longlife 5W-30 LL04 5,5L
filter olja...9€
filter klime....17€
filter goriva.....nimam pojma ampak glede na razliko v ceni napram drugim cenam...recimo 22€
zracni filter...12€

....pa daleč od tega,da sem vzel kakšne noname ali najcenejše dele (tisti pridejo še bistveno cenejši)...ostalo si lahko vsak sam zračuna

@paper je želel komentar na ceno,ki sem mu ga tudi podal v prvih dveh postih,ostalo pa mu je bil samo dobronamerni namig,če želi prihraniti 100€ pri oljnem "servisu"

lp

joda

Urejal joda, 22.09.2009, 00:12.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator

Ok, mogoče sem te malo narobe razumel, a sem bil blizu- cena storitve do 30€.
Joda, ljudje z E90 niso reveži in čeprav je prihranek 100€ lep, vseeno zahteva nekaj dodatnega dela- iskanje cenejših (neoriginal) delov, torej porabiš čas in še voziš se nekam drugam namesto direktno na servis.
Celovita servisna storitev je najlepša stvar za stranko: avto pripelješ, greš na kavo ali kam drugam, prideš po avto, plačaš in greš. Ni zamud, ni letanja, ni živciranja. :ok
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 316
  • Avtomobil: Mašina

evo še cene materiala

olje....7,96 x 5,5 = 43,78 BMW Quality Longlife 5W-30 LL04 5,5L
filter olja...9€
filter klime....17€
filter goriva.....nimam pojma ampak glede na razliko v ceni napram drugim cenam...recimo 22€
zracni filter...12€

Olje po 8€/l original BMW, kje za tako ceno?
Cena FO se mi zdi normalna +-1€
Cena FK -verjetno si računal navadnega iz karte, ogljen je kar 2x dražji (in 100x boljši)
Filter goriva so res tu nekje cene ponavadi, med 20 in 30€
Zračni filter 12€ pa se mi zdi nemogoče, je normalno za kako E30 za e90 pa je bistveno dražji ali je pa kitajski ki že po enem servisnem intervalu razpade(ma sem imel že tak primer vozila).

Treba je pa vedet da za menjavo filtra goriva na e90 je potrebno odstraniti plastike na podu vozila(nekaj jih pa je, seveda cel kup vijakov, da do filtra prideš)

Za menjavo filtra zraka na e90 moraš odstraniti taki kup plastik da se ti še sanja verjetno ne :laugh

V bistvu pol delovne ure gre samo za podiranje teh zaščitnih plastik:)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

http://shop.ebay.de/... 530d&_osacat=0

sem šel iz firbca na ebay.de pa nisem našel tako nizke cene za filter zraka kot si jo ti podal.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Ok, mogoče sem te malo narobe razumel, a sem bil blizu- cena storitve do 30€.
Joda, ljudje z E90 niso reveži in čeprav je prihranek 100€ lep, vseeno zahteva nekaj dodatnega dela- iskanje cenejših (neoriginal) delov, torej porabiš čas in še voziš se nekam drugam namesto direktno na servis.
Celovita servisna storitev je najlepša stvar za stranko: avto pripelješ, greš na kavo ali kam drugam, prideš po avto, plačaš in greš. Ni zamud, ni letanja, ni živciranja. :ok

:ok

...bogataši pa tudi ne,so čisto navadni povprečni ljudje (vsaj velika večina med njimi) in se trenutno v večini vozijo z avtomobili v cenovnem rangu novega Polota,ki ni ravno osnovni model-le te pa vozijo v glavnem mladenke po Ljubljani.
Tisti,ki imajo novejše in dražje E90-tice jih vozijo na uradni servis,kje imajo garancijo in dobijo štempiljko v servisni kartonček,ter plačajo 350-400€ in ne sprašujejo ali je drago ali poceni:ok

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Olje po 8€/l original BMW, kje za tako ceno?

...po zgoraj navedeni ceni ga dobim jaz,če vzamem...en karton=12l,če bi jemal konstantno bi imel še nižjo ceno....cena je z računom in ddv-jem.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

500714
500714

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 83
  • Avtomobil: bmw

eddy, ni vse tako drago , kot ti opisuješ. Sploh pa ne tester katerega prav Podlesnik uporablja. Važno je na koncu predvsem to, da ti mehanik zamenja vse to kar ti računa. Na žalost pa se pri Podlesniku dogaja ravno to.Sam sem mehanik in se mi še vedno zdi cena servisa malce pretirana.
lp
Prikaži več možnosti
    • riky123 je všeč

500714
500714

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 83
  • Avtomobil: bmw

http://shop.ebay.de/... 530d&_osacat=0

sem šel iz firbca na ebay.de pa nisem našel tako nizke cene za filter zraka kot si jo ti podal.

Mihold si slišal za trgovino IST? Pri nas seveda.
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 603
  • Avtomobil: E39 528i ///M

Dejte fantje resno, ce jo to kaksen racun za servis poj pa res najbolj da na petko presaltate.. pa to mam v mislih petko od renaulta! jest sm dal 250€ par mescov nazaj za redni servis, menjava olja in filtrov in to je to. Delal je pa 1 uro. Aja pa jest sm servis delal na E39 + nepooblasceni serviser + brez racuna.

Aja s tem da pri meni ni skrivnost, servisiral ga je Pelko iz Visoko.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Dejte fantje resno, ce jo to kaksen racun za servis poj pa res najbolj da na petko presaltate.. pa to mam v mislih petko od renaulta! jest sm dal 250€ par mescov nazaj za redni servis, menjava olja in filtrov in to je to. Delal je pa 1 uro. Aja pa jest sm servis delal na E39 + nepooblasceni serviser + brez racuna.

Aja s tem da pri meni ni skrivnost, servisiral ga je Pelko iz Visoko.

...imaš preveč denarja:ok2

....evo jaz pa za delo 30€ za material pa nekaj manj kot 110€...7 litrov txt-ja zračni in benz filter,dva jermena in mislim,da je to to,(upam,da nisem še kaj pozabil) filter klime sem pa menjal par mesecev prej....25€ za dva kosa...

...delo je trajalo dve uri-ker sva se z mojstrom vmes še pogovarjala in nenehni telefoni mojstra....drugače pa je fiktivno delo trajalo res 1 ura tudi pri meni....aja pa avto E39 2.0i.....pa ves material sem prinesel s seboj

lp

joda

Urejal joda, 22.09.2009, 22:34.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

uh, očitno so "tastar" res ugodni za vzdrževanje...:) lih včeraj s servisa za mojo e34. oljni servis ter menjava nosilcev menjalnika ter menjava tesnil pokorva ventilov ter pregled vozila ter žig v servisno.:) 148 eur. no, tesnilo sem prinesel seboj, vse drugo je dal servis...:)
sicer je res, da menjava olja in filtra, ter še določenih posegov ne zahteva ravno super strokovnjaka. praktično bi to znal vsak sam narediti. če bi imel primerno orodje in dvigalo. orodje pa stane. zato jaz avto peljem lepo k mehaniku in je mir :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, normalna cena, plačal si pač olje + filter olja+ nosilce menjalnika(ki so original okrog 10€) in 2 uri dela, pač hočem rečt da se mi ne zdi veliko odstopanja od cen tistega v 1. postu.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 172
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ampak (predvsem) dveh stvari pa ne štekam ...

Servis stane, kolikor pač stane, se mi zdi za tistih par deset evrov bolj pomembno, da storitev opravi zaupanja vreden mehanik (tudi menjava olja ni tako rutinsko opravilo), predvsem pa da pri oljnem servisu pregleda še ostale stvari, kar veleva tudi servisna dokumentacija (in zdrav razum).

Drugič pa - v času, ko je potrebno preklicati in pregooglati vse ponudnike, je prihranek sploh vprašljiv. Porabljen čas, telefonski stroški, živci ... pa še nevarnost blaga sumljivega porekla pri raznih "črnih" ponudnikih.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Ampak (predvsem) dveh stvari pa ne štekam ...

Servis stane, kolikor pač stane, se mi zdi za tistih par deset evrov bolj pomembno, da storitev opravi zaupanja vreden mehanik (tudi menjava olja ni tako rutinsko opravilo), predvsem pa da pri oljnem servisu pregleda še ostale stvari, kar veleva tudi servisna dokumentacija (in zdrav razum).

Drugič pa - v času, ko je potrebno preklicati in pregooglati vse ponudnike, je prihranek sploh vprašljiv. Porabljen čas, telefonski stroški, živci ... pa še nevarnost blaga sumljivega porekla pri raznih "črnih" ponudnikih.

...evo z tem se popolnoma strinjam:ok.zato pa storitev opravi zaupanja vreden mehanik,logično je da pri oljnem servisu pregleda še vse ostale stvari (pri meni vedno še tudi podvozje,pa nima veze z katerim avtom sem)...čas in pa živci so pa samo prvič,potem pa to odpade:ok...material,pa se vedno nabavlja uradno v trgovini z avto deli,kjer je vedno zraven račun in garancija,blago pa je....olja castrol,ter original BMW,filti olja champion,Mahle,Fram,jermena Bosh in Dunlop,motoeni deli in tesnila WR,zavore Textar in Brembo.....itd....čunga lunga pa tudi jaz odsvetujem

lp

joda

Urejal joda, 23.09.2009, 10:16.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

Ja, normalna cena, plačal si pač olje + filter olja+ nosilce menjalnika(ki so original okrog 10€) in 2 uri dela, pač hočem rečt da se mi ne zdi veliko odstopanja od cen tistega v 1. postu.

res je. 118 eur bi me prišlo olje, filter in celotno delo. 30 eur pa sta nosilca orig od e34 levi plus desni.
sem tudi sam razmišlja, ali bi peljal avto k lokalnemu mehaniku, ki je sicer zelo dober, ali k bmw mehaniku...ravno zaradi tega, ker mi sproti lahko pregleda še druge dele in pozna finte bmw-ja, sem se odločil seveda za slednjega. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

Tudi jaz sem delal pravkar malo "večji" servis na E46 320i:
(menjava naštetih delov + kontrola vseh točk, hladilna, zavorna, servo tekočina...).

trgovina z računom:

- olje Mobil 5w-40..7l 63,00€
- filter olja (mann) 9,28€
- filter zraka 4,70€
- filter kabine (aktivni) 24,07€
- filter goriva (mann) 67,98€
- brisalci aerotwin 29,29€
- olje menjalnika 25,00 €
- olje diferencial 25,00 €
-------------------------------------
248,32 €
- 33 € popusta
--------------------------------------
skupaj(material): 215,32 € ( z ddv)
+
delo: 30,00 €
--------------------------------------
SKUPAJ: 245,32 €

In kar mi je najlepše, lahko "sodelujem" pri servisu, tako da vidim kaj vse se zamenja in kako se dela, lahko še kej vprašam, tudi sam vidim stanje avtomobila od spodaj......meni je to zelo pomebno.
Skratka, pa naj še kdo reče, da je servisiranje premium znamk drago :-D!
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....evo še ena kost za:-D....

Oljni servis.

Vabimo vas, da pri nas opravite oljni servis, ki zajema:

- olje Castrol
- original BMW oljni filter
- delo
- brezplačen pregled 12-ih točk vašega vozila

Objavljena slika
Serija
Motor Gorivo Cena

BMW serije 3 4-valjni bencin 75,99 €

4-valjni dizel 85,99 €

BMW serije 5 4-valjni dizel 89,99 €

6-valjni bencin 119,99 €

6-valjni dizel 129,99 €

Dovolite naj naši strokovnjaki opravijo pregled 12-ih točk vašega BMW-ja.
Na vašem vozilu pregledamo:

Objavljena slika
1. Hladilno tekočino 2. Jermene
3. Olje
4. Zavore
5. Menjalnik
6. Steklene površine
7. Brisalce
8. Akumulator
9. Pnevmatike
10. Svetlobna telesa
11. Ogrevalni sistem
12. Morebitne poškodbe na laku

:ok2

lp

joda

vir: Avto Aktiv

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

Oljni servis.

Vabimo vas, da pri nas opravite oljni servis, ki zajema:

- olje Castrol
- original BMW oljni filter
- delo
- brezplačen pregled 12-ih točk vašega vozila

Serija
Motor Gorivo Cena

BMW serije 3 4-valjni bencin 75,99 € olje 4,3 l x 9 = 38,70 + filter 10 € = 48,70 €, ostane za delo cca 27,29 €

4-valjni dizel 85,99 € tu je podobno, malo več olja zaradi tega malo večja cena

BMW serije 5 4-valjni dizel 89,99 €

6-valjni bencin 119,99 € olje 6,5 l x 9 = 58,50 + filter 10 € = 68,50 €, ostane za delo cca 51,49 €

6-valjni dizel 129,99 € tu je podobno kot pri bencinarju

Dejansko pride menjava olja pri seriji 3 dosti ugodno, če ti poštempljajo knjigico in avto tudi priklopijo na tester.

Pri seriji 5 te že malo bolj "oberejo" :), vendar še znosno!

No, vsekakor, če bi imel nov oz. novejši avto, je ta oljni servis kar ugoden + vodi se evidenca avta na strežnikih.

V tem primeru pa ko je avto star 7 let in več pa ne vidim zakaj bi mi ga servisirali strokovnjaki, tako kot piše v reklami, ker verjamem, da so tudi drugi strokovnjaki, ki ti avto enko kvalitetno servisirajo in pregledajo vse tiste naštete točke za manj denarja! Je pa vsekakor spodbudna poteza.

Ker ene avtohiše, govorim nasplošno, res obirajo za navadne oljne servise.

P.s.: jaz sem to pavšalno računal in so lahko odstopanja v + in -. :-D
Prikaži več možnosti