Skoči na vsebino

Gobe, gobe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
779 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 491
  • Avtomobil: BMW logicno

Bil danes na Jelovici in Pokljuki,dobil kr nekaj:ok
Jutri zjutraj grem spet,pa še ne vem kam?
Zdej me je ta z Velikimi Laščami "zrajcou",sam ke se ne upam,ker so medvedi:)

Pa saj ni nič narobe, če še malo mesa pripelješ domov, sicer si pa za podrobnosti kako poglej v temi Orožje med forumaši ! :laugh
Prikaži več možnosti

DOKTOR
DOKTOR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 782

Kak i dej :-D

A tle gor (pa ne na forumu, v gozdu :laugh) kdo kaj nabira gobe, a sem bolj osamljen :frown?

V glavnem, prejšnji teden je bil :metalc :metalc :metalc Vsaj ene 20kg sem jih dobil.

Danes pa pade ena družinska varianta oz. v prvi vrsti sprehod po gozdu pa če pade kaj v košaro OK, če pa ne bo nič, pa tud OK. Je treba ta mlade gobarje vzgajat :ok

LP A.

... dobra bera za "navadnega smrtnika".

Tisti, ki se s tem bolj "profi" ukvarjajo (čeprav dobički niso več kot nekoč), pa naberejo bistveno več.
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Hjoj, kaj bi v tem trenutku dal za pohane marele...
Prikaži več možnosti
    • masami je všeč

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 140
  • Avtomobil: 335i,GSXR1000,

Hjoj, kaj bi v tem trenutku dal za pohane marele...

Ja rec,jest sem jih prejšn dan ene 20 stran vrgel,k sem pozabil da jih imam v prtljažniku:) :crazy

Evo,mojo gobo pa hčerkica zraven,je bila zadnjič u Slovenskih novicah slikana:ok

Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 940
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

Jaz sem včasih veliko prehodil po gozdu, nabral pa bolj malo, ker so me praviloma prehiteli penzionisti in grmičarji vseh sort. Sedaj pa tudi nimam več takega avta, s katerim bi rinil na kolovz (matr, sem enkrat še pred leti Clia naložil na štor, ki je bil sicer označen, pa je ena svinja grda prestavila kol! :damn :fightPa še tam hosta ni bila privtna. :crazy)
Mogoče se bom pa letos spet spravil malo pogledat, če bom imel čas (v stilu - sa neregistriranim mopedom :laugh).

Urejal Zlobny, 21.09.2009, 19:10.

Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti

jereby
jereby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 762
  • Avtomobil: E46 330xdT

Vse lepo in prav... Vse so dobre in si zadovoljen ko jih bereš, sam ni ga pa čez kralja gob. Občutek, ko ga zagledaš, potem malo postojiš. Temno rjava barva na klobuku je kot zemlja. Preden ga utrgaš pogledaš še kje ima brate ;) Ja, to je jurček ja :ok2
Prikaži več možnosti

jereby
jereby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 762
  • Avtomobil: E46 330xdT

Ja rec,jest sem jih prejšn dan ene 20 stran vrgel,k sem pozabil da jih imam v prtljažniku:) :crazy

Evo,mojo gobo pa hčerkica zraven,je bila zadnjič u Slovenskih novicah slikana:ok

Objavljena slika

Lep duet :ok
Prikaži več možnosti

BMW5
BMW5

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: VW golf

Pozdravljeni,

evo predstavljam moj današji ulov..... nekaj čez 15kg, pa ene 20km terena na Pokljuki...:ok

naj še pripomnem, da sem probal gobe, vendar mi ne ležijo,. tako da poudarjam da zadnjih 10let nisem pojedel niti 1 gobe...nabiram jih izkljucno iz veselja, in jih potem potalam dobrim prijateljem, sosedom in pa družini....heheh:ok2

Pripete slike za predogled

• P210909_20.38.jpg
  • P210909_20.38_[01].jpg
  • P210909_20.39.jpg
  • P210909_20.40.jpg
  • P210909_20.40_[01].jpg

Urejal BMW5, 21.09.2009, 20:02.

Citat:
veloce je napisal:
To, da leži ko krava na tleh je velik minus!
Prikaži več možnosti
    • OffsummeR je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 137
  • Avtomobil: avtomatik

Huh, si pa nisem mislil, da nas je tolk... :ok

Ampak marela (kot emabalaža) od @Iztok Z. pa definiivno zmaga.

@DOKTOR, sem navaden smrtnik. Iskanje oz. bera mi je predvsem v veselje :ok2 Iščem izključno po naših (oz. očetovih) gozdovih, kako pa tudi bivšemu sosedu zrabutam. Sem pa malo manj vesel pol zvečer, ko je treba gobe na tak ali drugačen način shraniti :cool Jih pa tudi veliko raztalam :ok
Mogoče kdo ve, ali je kazen tudi za pobiranje tistega, kar zraste na SVOJI ZEMLJI?

Nabiram pa samo jurčke, lisičke in marele. Golobic sem nekaj let nazaj nabral tudi ogromno, zdej pa ne več. Vzrok: ne vem :ok2

Po marele pa upam, da skočim jutri. Sem shranil, kje bo ene 15, 20 kom jutri zrelih (danes so bile še premajhne). Ni pa gobe čez pohano marelo :mljask

Aja, danes sva z Nino dobila ene 5kg. Nad pričakovanji...

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

No sedaj pa lepo, za nas neuke gobarje najbolje, da da kar vsak svoj zemljevid gor oziroma oni iz Google maps s koordinatami, pa lepo, da označite točno, kje so jurčki, kje lisičke ........, ker sam štorovk ne nabiram, pa da ne bom časa zgubljal ..... No izkažite se :mljask :ok2

Hm, težka bo tole z google maps... Po mojem ni tolk natančen :ok2

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

BMW5
BMW5

Banned

• Izključen

Huh, si pa nisem mislil, da nas je tolk... :ok

Ampak marela (kot emabalaža) od @Iztok Z. pa definiivno zmaga.

@DOKTOR, sem navaden smrtnik. Iskanje oz. bera mi je predvsem v veselje :ok2 Iščem izključno po naših (oz. očetovih) gozdovih, kako pa tudi bivšemu sosedu zrabutam. Sem pa malo manj vesel pol zvečer, ko je treba gobe na tak ali drugačen način shraniti :cool Jih pa tudi veliko raztalam :ok
Mogoče kdo ve, ali je kazen tudi za pobiranje tistega, kar zraste na SVOJI ZEMLJI?

Nabiram pa samo jurčke, lisičke in marele. Golobic sem nekaj let nazaj nabral tudi ogromno, zdej pa ne več. Vzrok: ne vem :ok2

Po marele pa upam, da skočim jutri. Sem shranil, kje bo ene 15, 20 kom jutri zrelih (danes so bile še premajhne). Ni pa gobe čez pohano marelo :mljask

Aja, danes sva z Nino dobila ene 5kg. Nad pričakovanji...

LP A.

ah pusti druge, ki se ubadajo z neumnimi komentarji, vsi bi jih jedli nabiral pa jih nebi noben...standard, in potem neumesni komentarji, a ves kolk je kazen za prekoracitev, a ves un a ves tret...dej ne bit pozeruh lastne zavidnosti in ljubosumja pa pejd u gozd pa naber nekej za znance in druzino...:laugh

kar se pa tice tistega zgoraj odebeljenega, pa moj oce pravi in to vsaj za jurčke velja, da ce jo vidis in ne poberes, ta vec ne zraste...carovnija gobic...:ok

Urejal BMW5, 21.09.2009, 20:43.

Citat:
veloce je napisal:
Prikaži več možnosti

DOKTOR
DOKTOR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 782

@DOKTOR, sem navaden smrtnik. Iskanje oz. bera mi je predvsem v veselje :ok2 Iščem izključno po naših (oz. očetovih) gozdovih, kako pa tudi bivšemu sosedu zrabutam.

LP A.

Pred leti je bil to dober zaslužek. Splačalo se je vzet dopust in "specializirat" za pretežno eno samo vrsto gobe.

O količinah in zaslužku raje ne bi.

Še moje mnenje o zakonu, ki prepoveduje večje količine prepoveduje (+ še nekaj "malenkosti") - manj škode v gozdu naredi "profi"z uradno (pre)veilkimi količinami, kot "nedeljski" nabiralec z nekaj "kosi"gob.
"Profi" ne bo nikoli pohodil gobo ali jo poškodoval, med tem ko "nedeljski" nabiralec ...
Slednji največkrat pustijo za seboj "razdejanje", ker enostavno ne znajo hodit po gozdu, predvsem pa opazovati.
Dežnikarce, bo recimo "profi" zlahka videl iz malce višjega vozila.

Urejal DOKTOR, 22.09.2009, 06:41.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

kar se pa tice tistega zgoraj odebeljenega, pa moj oce pravi in to vsaj za jurčke velja, da ce jo vidis in ne poberes, ta vec ne zraste...carovnija gobic...:ok

Drži 120%. Vsaj v praksi :ok2

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Pred leti je bil to dober zaslužek. Splačalo se je vzet dopust in "specializirat" za pretežno eno samo vrsto gobe.

Še moje mnenje o zakonu, ki prepoveduje večje količine prepoveduje (+ še nekaj "malenkosti") - manj škode v gozdu naredi "profi"z uradno (pre)veilkimi količinami, kot "nedeljski" nabiralec z nekaj "kosi"gob.
"Profi" ne bo nikoli pohodil gobo ali jo poškodoval, med tem ko "nedeljski" nabiralec ...
Slednji največkrat pustijo za seboj "razdejanje", ker enostavno ne znajo hodit po gozdu, predvsem pa opazovati.

Da o raznoraznih vedno novih smeteh po gozdu ne začnemo razpravljat... :damn

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

BMW5
BMW5

Banned

• Izključen

Dežnikarce, bo recimo "profi" zlahka videl iz malce višjega vozila.

kar se tice nekaj stvari mas gladko prav, vendar ce gremo se bolj v detajle, pravilno in dobro lahko goba samo tisti ki to dela ze leta, tisti ki pozna teren...ker bi prav rad videl kaksnega nedeljskega gobarja, da gre na tak teren kot jaz in s tem mislilm na POKLJUKO...
se zgubi kot dojencek, ce ne pozna terena, delal bo samo kroge ki bodo izgubljeni in začarani...
teren je treba do dobra poznat, drugace lahko pride do velikih tezav, s tem res poudarjam mislim samo na Pokljuko...:ok

Urejal BMW5, 22.09.2009, 08:06.

Citat:
veloce je napisal:
Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 140
  • Avtomobil: 335i,GSXR1000,

Danes nabral košaro in pol jurčkou na Dauči in Soriški planini.:ok
gor je pa tako lepo,da bi se človek kr preselil tja,če nebi bilo tko od rok:frown

Povrh tega spoznam luškano punco,ki sredi gozda dela butare in vozi star zetor:eek :metalc :ok
Kaj tazga ne vidiš vsak dan:eek :ok

Nč bat,dobil podatke od nje:ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Danes nabral košaro in pol jurčkou na Dauči in Soriški planini.:ok
gor je pa tako lepo,da bi se človek kr preselil tja,če nebi bilo tko od rok:frown

Povrh tega spoznam luškano punco,ki sredi gozda dela butare in vozi star zetor:eek :metalc :ok
Kaj tazga ne vidiš vsak dan:eek :ok

Nč bat,dobil podatke od nje:ok2

90/61/88 ??
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

_Mike_
_Mike_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 487