Skoči na vsebino

Nekaj nasvetov o trojki Baur

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
mtl
mtl

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 294
  • Avtomobil: konkurenco...

Najprej, da povem, da bom nov v BMW svetu. Torej, malce razmišljam v smeri nabave E21 Baur ali E30 Baur tam med letnikoma 1980 in 1985. Kolikor sem gledal so v Nemčiji cene od 800 EUR pa do 10.000 in več, tako da predvidevam, da bi za 2-3 tisoč EUR dobil neko solidno osnovo. Kolikor sem bral je pri E30 precej rakava rana korozijo. Kako je sicer s samo mehaniko? Gledam sicer bolj primarno 1.6 ali 1.8, čeprav me tudi šestvaljniki mikajo, vendar to potegne verjetno za seboj nekaj višje stroške. Avto se bo namreč uporabljal za zelo lagano vikend vožnjo, tako da ali ima 100KM ali 150KM ni neke bistvene razlike, vsekakor pa bi bilo fajn imeti zvok šestvalnika:beer. Edino pri čemer vztrajam je, da ni avtomatik (zaradi morebitnih stroškov) in pa da ni ''počefurjen'', torej neka temna stekla, kupi plastike, itd. Čim bolj originalen bo najboljši.
Torej, prosil bi za nekaj nasvetov, kako je s samo mehaniko (motor, kardan, elektrika (če jo kaj ima:))), kako s podvozjem, notranjostjo, itd. Baje se dele da precej enostavno dobiti, kako je s cenami? Na kaj je potrebno pazit pri nakupu? V glavnem vsakršen nasvet je dobrodošel, ker kot rečeno o BMW-jih nimam preveč znanja.
Ima kdo kakšnega dobrega mehanika, ličarja za te stvarce?

V skrajnem primeru bi bil sicer dober tudi 3 vraten E21, če bi bil kakšen res ohranjen, vendar vseeno raje ciljam na cabrio. Pač, enkrat cabrio, always cabrio:beer. Aja, pa bolj se nagibam k E30 Baur.

Pa še dve slikci na kaj ciljam:
Objavljena slika
Objavljena slika

Urejal mtl, 24.09.2009, 18:46.

Prikaži več možnosti

e21
e21

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 451
  • Avtomobil: E21 318i

Oba primerka sta zelo dobra. E21 Cabrio - mislim, da v Sloveniji ni še nobenega :ok Problem E21 je rja in slaba plastika v notranjosti. Če pogledaš sliko, boš videl, da je armatura na E21 vsaj 5x počena. Ta problem je bil pri E30 rešen in armaturke so po večini ohranjene.

Zaradi redkosti bi se odločil za E21, zaradi boljše izdelave in nekaj drugih malenkosti, pa bi izbral E30. V vsakem primeru bo to prava stvar za poletno kruzanje.
BMW - Brot Mit Wurst
Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 862
  • Avtomobil: zgoraj brez

Če že vztrajaš pri baur, potem E21, ker E30 ni preveč posrečen, še manj E36.

Je pa res kot je @E21 napisal, da so materiali v E21 slabši in jih je težje dobiti.

Mogoče tudi varianta E30 cabrio (mislim klasiko s platneno streho), vendar so dobri primerki kar dragi.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 451
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Meni je pa ravno E36 najbolj, ker je narejen iz 4vratne verzije. :-D Familienwagen ohne dach. :ok2
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 748
  • Avtomobil: Karjola

Mehanika pri E30 ni problem, saj je večina stvari tudi novih dokaj ugodnih, tako da je trenutno to ena najcenejših variant.
Kot si sam ugotovil je najtežje najti primerek ki ni preveč rjast. Problem je predvsem zaradi tega, ker je mojstrov ki bi to popravili tako kot je treba bolj malo.
Ostalo pa ni tako zahtevno in lahko veliko sam narediš če si malce handymana.
Veliko sreče pri izkanju in pri projektu.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

puntoshark
puntoshark

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 281

Najprej, da povem, da bom nov v BMW svetu. Torej, malce razmišljam v smeri nabave E21 Baur ali E30 Baur tam med letnikoma 1980 in 1985. Kolikor sem gledal so v Nemčiji cene od 800 EUR pa do 10.000 in več, tako da predvidevam, da bi za 2-3 tisoč EUR dobil neko solidno osnovo. Kolikor sem bral je pri E30 precej rakava rana korozijo. Kako je sicer s samo mehaniko? Gledam sicer bolj primarno 1.6 ali 1.8, čeprav me tudi šestvaljniki mikajo, vendar to potegne verjetno za seboj nekaj višje stroške. Avto se bo namreč uporabljal za zelo lagano vikend vožnjo, tako da ali ima 100KM ali 150KM ni neke bistvene razlike, vsekakor pa bi bilo fajn imeti zvok šestvalnika:beer. Edino pri čemer vztrajam je, da ni avtomatik (zaradi morebitnih stroškov) in pa da ni ''počefurjen'', torej neka temna stekla, kupi plastike, itd. Čim bolj originalen bo najboljši.
Torej, prosil bi za nekaj nasvetov, kako je s samo mehaniko (motor, kardan, elektrika (če jo kaj ima:))), kako s podvozjem, notranjostjo, itd. Baje se dele da precej enostavno dobiti, kako je s cenami? Na kaj je potrebno pazit pri nakupu? V glavnem vsakršen nasvet je dobrodošel, ker kot rečeno o BMW-jih nimam preveč znanja.
Ima kdo kakšnega dobrega mehanika, ličarja za te stvarce?

V skrajnem primeru bi bil sicer dober tudi 3 vraten E21, če bi bil kakšen res ohranjen, vendar vseeno raje ciljam na cabrio. Pač, enkrat cabrio, always cabrio:beer. Aja, pa bolj se nagibam k E30 Baur.

Pa še dve slikci na kaj ciljam:
Objavljena slika
Objavljena slika

stari PA NE DA BOŠ BMW FAHRER POSTAL!!!!!!!!!!!!:napaka :napaka :napaka :napaka :napaka :beer
Prikaži več možnosti

mtl
mtl

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

stari PA NE DA BOŠ BMW FAHRER POSTAL!!!!!!!!!!!!:napaka :napaka :napaka :napaka :napaka :beer

:-D :-D :-D Bomo še videli, kako bo kaj ta projekt napredoval.
Bom na skrivaj, samo čez vikende.:ok :ok :-D :beer

Torej, glede na odgovore bo šlo kar v smeri E30, namreč sam lahko brez problema precej naredim, obstaja le ena ovira: čas... Tako da, če mi bo uspelo dobiti kakšen dober primerek, da ne bo zahteval prevelikih naporov za normalno občasno rabo, potem bo to to...
Še glede Cabria. Absolutno bi raje tega, vendar je težava, da jih pred letnikom 85 ni. Tako da, hočem to stvarco imeti kot oldtimerja, tako da ni večjih finančnih obremenitev, če zgolj stoji v garaži. Kar itak 95% leta bo... Kot drugo pa je še to, da je cabriov kar nekaj, Baur variant pa ne toliko...:beer Pa se mi zdi, da je še malce bolj varen v primeru obrata na streho. Saj ne, da bi planiral to:-D.

Urejal mtl, 25.09.2009, 19:41.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 998
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Ja saj za vikend rabiš AVTO . Za čez teden za na šiht je tudi prevozno sredstvo ok :ok2 :ok2

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

mtl
mtl

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ja saj za vikend rabiš AVTO . Za čez teden za na šiht je tudi prevozno sredstvo ok :ok2 :ok2

:beer :-D

Dajmo pustit te BMW proti drugim teme raje za kdaj drugič:ok.
Prikaži več možnosti

Suln
Suln

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 245
  • Avtomobil: E30, Z750

Nekaj časa nazaj se je en E30 Baur prodajal na avto.net. Kaj je še vedno naprodaj?
Koliko ur ima ena minuta spoznaš, ko si z osebo ki je ne preneseš!

Član KOS
Prikaži več možnosti

mtl
mtl

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Nekaj časa nazaj se je en E30 Baur prodajal na avto.net. Kaj je še vedno naprodaj?

Ni ga žal. A slučajno veš za ceno?
Če kdo kaj ve, se vsekakor priporočam za informacijo.

Sicer sem pa sedaj malce za E36 Baur pogledal. Tudi sanjali se mi ni, da je ta stvar obstajala in niti ni tako napačna zadeva. Problem je le cena. Trenutno je na mobile.de zgolj en in to za 12.500 EUR. Izgleda so bili redki.:frown

Urejal mtl, 25.09.2009, 19:51.

Prikaži več možnosti

mtl
mtl

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Hm, še eno vprašanje. Pri tem (http://suchen.mobile...String=&lang=de) piše, da je EURO2. To je verjetno naknadno prirejen zaradi nižjih davščin? Bi se to zadevo dalo uvozit v SLO?
Prikaži več možnosti

Suln
Suln

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 245
  • Avtomobil: E30, Z750

Mi je pa ušlo iz glave, za koliko se je prodajal.

Hm, še eno vprašanje. Pri tem (http://suchen.mobile...String=&lang=de) piše, da je EURO2. To je verjetno naknadno prirejen zaradi nižjih davščin? Bi se to zadevo dalo uvozit v SLO?

Če je predelan na Euro2 in je to vpisano v prometnem, potem da.
Koliko ur ima ena minuta spoznaš, ko si z osebo ki je ne preneseš!

Član KOS
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Če kdo kaj ve, se vsekakor priporočam za informacijo.

Sicer sem pa sedaj malce za E36 Baur pogledal. Tudi sanjali se mi ni, da je ta stvar obstajala in niti ni tako napačna zadeva. Problem je le cena. Trenutno je na mobile.de zgolj en in to za 12.500 EUR. Izgleda so bili redki.:frown

Nekajkrat se je prodajala srebrna E30 323i Bauer iz Šentjerneja (če se ne motim). Cena je bila 3000 €...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

A ni bilo tista neka domača predelava in ne Baur?

Drugače pa sta se E36 Baur nedavno prodajali dve, ena za cca 2k€, druga pa celo manj. :eek S tem da je bila ena baje 320i, obe pa že iz slik videt da je potrebno še vložit vanju.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 838
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Ne vem sicer kaj vas privlači na baur modelih, nebi raje izbral klasičnega cabria?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Pri meni:
E21 - Baura bi vzel zato ker cabrio ne obstaja
E30 Baur - me ne privlači, je cabrio svetove lepši
E36 Baur - avto je že na pogled poseben (4vratna verzija), samo zato bi ga imel. Je tudi tu E36 cabrio ena najlepših stvaritev ever.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 805
  • Avtomobil: black

Pri meni:
E21 - Baura bi vzel zato ker cabrio ne obstaja
E30 Baur - me ne privlači, je cabrio svetove lepši

Se strinjam. :ok2 Vendar nekomu je pa tudi E30 Baur všeč, nimaš kej. :)
I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti

EdgE
EdgE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 424
  • Avtomobil: M6 GT

Na bolhi je še oglas od e30-ke:
http://www.bolha.com.../bmw-serija....

Urejal EdgE, 03.10.2009, 07:26.

Prikaži več možnosti