Skoči na vsebino

Legendarna E28

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
ajey_E30
ajey_E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 967

mene osebno moti nos ker ni tko visok ampak kt klun od papagaja :crazy
Bencin!
Prikaži več možnosti

gorenc
gorenc

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 882

hja, sem bil ze skoraj gotov v nakup sestnajstice ampak po tehtnem premisleku in testni voznji...pero imas prav, vsaj se dva dodatna cilindra zmeraj prav prideta :-D :gogo zanimivo se sestvaljnik drugace vozi kot mlincke. ze speljevati je treba z malce vec plina.

se nekaj je, morda sem samo jaz cuden ampak navijam za masine z dvema ventiloma v cilindru. E34 24V se zbudi sele pri +4000rpm kar mi ni prevec vsec. podoben obcutek v tem cliu 16V in podobnih igracah. fina zadeva za prehitevanja, ko bolje sune ampak vsakodnevna voznja z vecjim navorom v nizjih obratih in manj prestavljanja odtehta, meni. tako ali tako je tale petica sorazmerno lahek avto in se 130 konjicev niti med prehitevanji ne poti pretirano. avto je namrec kar 320kg lazji od E34 s taksnim motorjem (in 60! od novega 116i) ze cudno v teh casih za +4.6m dolgo limuzino :-D

Jerry je mozakar in pol :ok

@ajey_E30 meni je ravno nos najlepsi del avtomobila - morski pes. ce ga pogledas pod tapravim kotom te takole gleda :mad
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 399
  • Avtomobil: E320

hja, sem bil ze skoraj gotov v nakup sestnajstice ampak po tehtnem premisleku in testni voznji...pero imas prav, vsaj se dva dodatna cilindra zmeraj prav prideta :-D :gogo zanimivo se sestvaljnik drugace vozi kot mlincke. ze speljevati je treba z malce vec plina.

se nekaj je, morda sem samo jaz cuden ampak navijam za masine z dvema ventiloma v cilindru. E34 24V se zbudi sele pri +4000rpm kar mi ni prevec vsec. podoben obcutek v tem cliu 16V in podobnih igracah. fina zadeva za prehitevanja, ko bolje sune ampak vsakodnevna voznja z vecjim navorom v nizjih obratih in manj prestavljanja odtehta, meni. tako ali tako je tale petica sorazmerno lahek avto in se 130 konjicev niti med prehitevanji ne poti pretirano. avto je namrec kar 320kg lazji od E34 s taksnim motorjem (in 60! od novega 116i) ze cudno v teh casih za +4.6m dolgo limuzino :-D

Jerry je mozakar in pol :ok

@ajey_E30 meni je ravno nos najlepsi del avtomobila - morski pes. ce ga pogledas pod tapravim kotom te takole gleda :mad

jep, se strinjam, tale E28-ka se vozi mnogo lepse od E34-z enakim motorjem, ker sem jo pred casom imel :-D tista razlika v tezi je ocitno :eek jerry lahko samo potrdi moje zacudenje in navdusenje nad konkretnim vozilom :laugh

tudi meni je ravno nos tega Avta tisto najlepse :love prepoznaven, agresiven, definicija zame perfektnega avta :ok
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

To da navijaš za 12 v namesto 24 se mi zdi pravilno. Tudi sam sem pristaš dveh in ne štirih ventilov na valj. Žal pa recimo tega dejstva na mojem osmaku ne morem spremeniti.
Šestaki z manj ventili so ponavadi bolj živi v spodnjem območju vendar pa več ventilov prej razvije to moč in ponavadi pripomorejo k temu da avto vseeno požre kakšen deci manj kot 12 v. Ampak ta en deci me ne moti. :laugh
12 ventilerji so dooooolgo živeči motorji tudi če ga včasih kdaj kaznuješ dočim 24v ti tudi ene napakice ne oprosti.
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 311
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

M20B25 :bow masina in pol. Po mojem skromnem mnenju ima lepsi zvok, kot pa 24V masine...tist je res rohnel :cool
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik

Jop, M20B25 je rohneca zadeva :metalc Eno imel, rohnela, eno imam, rohni :ok2

kakorkol obrnes, zakon sound :ok
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

Ti Elson se pa itak spomneš moje "rohneče" zadeve :laugh :laugh :laugh
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik

jep, sedanja moja rohneca zadeva :ok2
Prikaži več možnosti

der_Alte
der_Alte

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: Lancia Thesis

Samo, a M30B25 kaj lepše rohni? M20B25 namreč še nisem vozil. :-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bogo
bogo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 543
  • Avtomobil: 530i e39 316i e36 compact

Samo, a M30B25 kaj lepše rohni? M20B25 namreč še nisem vozil. :-D

samo e28 je imel ze zmeraj M30b25 in nikoli M20b25!
Prikaži več možnosti

der_Alte
der_Alte

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: Lancia Thesis

Vem. Saj je bil kar lep, nič rjast E28 525i, zlate barve. Edini problemi so bili, brez klime, TRX platišča (lepa za pogledat, samo :damn) in pa vtis, da avto ni hotel "zlaufat". Ne znam razložit, motor ni bil zamorjen, samo vrtel se pa ni z veseljem. Se pa zdaj vozi nekje južno od Kolpe.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 153
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ne znam razložit, motor ni bil zamorjen, samo vrtel se pa ni z veseljem.

Potem JE bil zamorjen :)
Prikaži več možnosti

TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 777
  • Avtomobil: E46d,E30i,E28i

Imam vprašanje glede e28.
Nekje sem zasledil da bi naj sprednji amortizerji pasali od e34.
V mislih imam amortizerje, vzmetne noge so verjetno drugačne

Lp
Drift is not a crime, is a different driving style
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.