Skoči na vsebino

OE / OEM /aftermarket nadomestni deli?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
134 odgovorov v temi
MrMrak
MrMrak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 510
  • Avtomobil: Alfa Romeo 156 sportwagon

Po barvi svetlobe. Navadno je svetloba tiste, ki je v zadnjih vzdihljajih, obarvana vedno bolj vijolično.

potem ti pa svetujem, da zamenjaš samo eno žarnico in boš videl sled obrabe tudi pri tvoji the E39 :ok
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

Po barvi svetlobe. Navadno je svetloba tiste, ki je v zadnjih vzdihljajih, obarvana vedno bolj vijolično.

ja to pa tudi drži je bila moja tudi taka preden je dušo spustila ,tako barvo oddaja tudi večina lažje karamboliranih avtov :)
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik

potem ti pa svetujem, da zamenjaš samo eno žarnico in boš videl sled obrabe tudi pri tvoji the E39 :ok

vem da ni meni namenjeno ampak moram vseeno :-D
neko nepisano pravilo pravi da moraš žarnice menjati vedno v paru ,in po večini ksenon dobiš tudi v paru.:)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 914
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Jasno, razlika bo, svetilnost bo večja in drugačna, ker se identičnih niti ne da več kupiti (vse novejše imajo bolj belo svetlobo). Nakazoval sem, da je življenjska doba lahko zelo dolga in da ji še ni videti konca. Četudi ne svetijo več optimalno, opravijo funkcijo še vedno bolje, kot katere koli H7 žarnice - govorim za E39, ki se s svetlobno tehniko ne more ravno pohvaliti. :)

Je pa test v načrtu, brez skrbi, sem že zdavnaj obljubil foto material pri xenon članku na GE39.

cana.png

Prikaži več možnosti

MrMrak
MrMrak

BMW fanatik

• Uporabnik

vem da ni meni namenjeno ampak moram vseeno :-D
neko nepisano pravilo pravi da moraš žarnice menjati vedno v paru ,in po večini ksenon dobiš tudi v paru.:)

to je res, a če zamenjaš samo eno, vidiš sled obrabe, ki naj jo nebi bilo pri 235k km :-D

Urejal MrMrak, 07.10.2009, 21:23.

Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

A se hecaš? :kava
DEPO luči so ... GRDE? :-D
Razlika je vidna od daleč, neestetski napisi na sprednjih steklih, večja možnost nabiranja rose, slabše sedejo v ležišče, drugačen odtenek odsevnikov in smerokazov ... Ni treba priti blizu, da vidiš razliko. :)
Hudimana, vprašaj Flat_Ericakoliko ur smo vgrajevali Helline, ki so EM? Nočeš vedeti, kaj vse smo počeli ... :uh

Brez skrbi, malo denarja - malo muzike bo veljalo vedno. Oziroma - there are no free lunches, pravi Bimmer_5! :kava

PS: xenonke z 235.000 km ti lahko prodam, imam že leto dni nove v omari - prašne. :nana

@gerchy tu ni bila ovira zadnja luč, temveč pred FL in FL karoserija (in ni pri vseh enako) Sem vzel moje luči ven (Helline) jih primerjal in potisnil noter OEM od brata in glej ga zlomka isti šmorn. Enako sedejo kot moje. Praktično jih nebi moral vgardit če nebi sledil našemu postopku z brisačo in .... :laugh

To sem delal zato ker sem bil radoveden če CELIS LED enako svetijo kot OEM in ja. Ena in druga je sta bila istega odteneka. :-D

LP :ok

Urejal FLAT_eric, 07.10.2009, 21:25.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Eh! :)
Seveda sedejo enako, če smo "prilagodili" karoserijo. Z lučmi vred. :hihi

cana.png

Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik

to je res, a če zamenjaš samo eno, vidiš sled obrabe, ki naj jo nebi bilo pri 235k km :-D

ja ok to so buče ki jo lahko prodajo samo laiku :laugh notri je itak plin ki žari in v zadnjih izdihljajih spremeni barvo (pa ne za dolgo)

rajši primerjaj dve novi od različnih proizvajalcev :)
Prikaži več možnosti

MrMrak
MrMrak

BMW fanatik

• Uporabnik

ja ok to so buče ki jo lahko prodajo samo laiku :laugh notri je itak plin ki žari in v zadnjih izdihljajih spremeni barvo (pa ne za dolgo)

rajši primerjaj dve novi od različnih proizvajalcev :)

Tukaj pa lahko rata problem, ker je lahko svetilnost ista, problem je pa ta, da je vprašanje, koliko časa zdrži OE ali OEM
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik

Tukaj pa lahko rata problem, ker je lahko svetilnost ista, problem je pa ta, da je vprašanje, koliko časa zdrži OE ali OEM

noname žarnica stane 30€ par ,a sedaj boš pa gledal če bo svetila 5let ali pa 8. brezveze ker se ne izplača sekirati za tak drobiž :)
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Eh! :)
Seveda sedejo enako, če smo "prilagodili" karoserijo. Z lučmi vred. :hihi

Jaz trdim, da kljub temu če imaš BMW OEM luč nebi pasala vedno v staro karoserijo. Še enkrat odvijem bratovo luč in dam v kolegovo e39 pred FL brez predhodnik predelav. 10min dela :kava

P.s tudi vrtati je treba! :crazy

LP :ok

Urejal FLAT_eric, 07.10.2009, 21:38.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 693
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Še enkrat, ker zgleda, da nisi razumel napisanega: obstaja razlika med deli, ki jih kupiš na pooblaščenem servisu in tistimi v avtotrgovini.

....deli,ki jih kupiš v trgovini so od istega proizvajalca,ki dela te iste kose za BMW,samo,da so v avtotrgovini brez BMW znaka (ali pa tudi) ter so enako ali bolj vzdržljivi in bistveno cenejši!

....pa v enem postu je bil omenjen Sachs.....je v trgovini za malenkost več kot 50% cenejši,kot original na servisu brez ddv-ja....isto je pri Bilstein amortizerjih,,,itd,itd...se pa strinjam,da je RAZLIKA med deli....za enak ali boljši izdelek v avtotrgovini plačaš bistveno manj:)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

noname žarnica stane 30€ par ,a sedaj boš pa gledal če bo svetila 5let ali pa 8. brezveze ker se ne izplača sekirati za tak drobiž :)

My point exatcly! In če crkne en set na dve leti (ena žarnica na leto) mi je čisto vseeno. Dati 200eur za par originalnih žarnic in ugibati koliko časa bo delalo pa je :crazy.. Sicer ne rečem nič, eni imajo srečo pa se dogajajo čudeži in jim nadomestni zdržijo dalj kot prvovgradnje, ampak hipotetično če ti pa crkne vsake dve leti en tale set za 200eur, torej 100eur na leto za žarnico, ki jo lahko pa samo še komu na uradnem servisu skozi tazadnjo noter porineš in prav nič več si ne moreš pomagati z njo:laugh :ok2

EDIT: Sem popravil malček post v bolj ekstremne številke, ker si pri prejšnjih prišparal samo en set kopij na leto :laugh

Urejal Pepsi, 07.10.2009, 21:45.

Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik

My point exatcly! In če crkne en set na dve leti (ena žarnica na leto) mi je čisto vseeno. Dati 200eur za par originalnih žarnic in ugibati koliko časa bo delalo pa je :crazy.. Sicer ne rečem nič, eni imajo srečo pa se dogajajo čudeži in jim nadomestni zdržijo dalj kot prvovgradnje, ampak hipotetično če ti pa crkne vsake dve leti ena tale za 100eur jo lahko pa samo še komu na uradnem servisu skozi tazadnjo noter porineš in prav nič več si ne moreš pomagati z njo:laugh :ok2

:hihi smešno ampak resnično :)
Prikaži več možnosti

MrMrak
MrMrak

BMW fanatik

• Uporabnik

:hihi smešno ampak resnično :)

no to sem hotel povedat :-D, sam sem dal na EX E46 Depo AE luči, Pirc mi je zmontiral xenon kit(prej sem imel OE xenon) pa lahko povem, da je bila svetilnost veliko boljša, pa še zgledalo je veliko lepše

p.s. za xenon kit te pride žarnica 15 eur

Urejal MrMrak, 07.10.2009, 21:50.

Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Hay!

....deli,ki jih kupiš v trgovini so od istega proizvajalca,ki dela te iste kose za BMW,samo,da so v avtotrgovini brez BMW znaka (ali pa tudi) ter so enako ali bolj vzdržljivi in bistveno cenejši!

....pa v enem postu je bil omenjen Sachs.....je v trgovini za malenkost več kot 50% cenejši,kot original na servisu brez ddv-ja....isto je pri Bilstein amortizerjih,,,itd,itd...se pa strinjam,da je RAZLIKA med deli....za enak ali boljši izdelek v avtotrgovini plačaš bistveno manj:)

lp

joda

Hay!

Niso enaki! In ne boljši :ok2

Sachs je približno za tretjino cenejši kot OE z DDV brez popusta, če je še popust, se razlika zmanjša...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 693
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Hay!

Niso enaki! In ne boljši :ok2

Sachs je približno za tretjino cenejši kot OE z DDV brez popusta, če je še popust, se razlika zmanjša...

...kot pravim,odvisno kje kupuješ in včasih so boljši:ok

...za E39 komplet 92€

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Hay!

...kot pravim,odvisno kje kupuješ in včasih so boljši:ok

...za E39 komplet 92€

lp

joda

g.joda a se ti hecaš?:eek :eek :eek
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Kakovostnejši? :rofl
Se pravi, vsi viri in mehaniki se po tvoje motijo?
Boš postregel s kakšnim dokazom, linkom?
Kako si boš pa razlagal to, da se več težav pojavlja pri OEM delih - brez znaka?

cana.png

Prikaži več možnosti

Skuna
Skuna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 903
  • Avtomobil: BMW e39 523i & e60 520i

Kaj potem, ko nimam denarja za boljšo, a dražjo rešitev. Kaj je še dopustno in pri čem nikoli ne smemo varčevati.

:ok

Sicer sem pa tudi sam pristaš kvalitete, zato raje kupim malo dražje, pa je to kvalitetno in obstojno.

Je pa res da nekatere stvari ne rabijo bit dražje, ker so cenejše enako dobre in ponekod res plačaš več, dobiš pa zato minimalno večjo kvaliteto, tako da jaz vedno gledam ''preis-leistungs verhältnis'' :ok
Freude am fahren :)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.