Skoči na vsebino

OE / OEM /aftermarket nadomestni deli?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
134 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 693
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

:-D

:confused

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 615
  • Avtomobil: BMW

Ja ne vem, jaz raje vzamem OE kot da bi izgubljal čas z iskanjem najcenejšega aftermarket artikla, za katerega niti ne vem, kako se bo obnesel.

Se strinjam, pa tudi razlika v ceni bi bila minimalna, ker ni to VW, kjer so aftermarket primerljivi deli 30% cene originala, pri poceni BMW-ju pa 80%, zato tudi meni ne pade na misel, da bi se s tem igral, pa na BMW se itak nič ne kvari :ok :-D

Urejal Mat xxl, 09.01.2012, 00:15.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Se strinjam, pa tudi razlika v ceni bi bila minimalna, ker ni to VW, kjer so aftermarket primerljivi deli 30% cene originala, pri poceni BMW-ju pa 80%, zato tudi meni ne pade na misel, da bi se s tem igral, pa na BMW se itak nič ne kvari :ok :-D

...se nebi ravno strinjal:blackeye...za primerjavo kaj sem mislil...

...za e30...cena novega OE štarterja (dela Bosch) je dobrih 250€,benz pumpe pa še malo več,od Boscha pa 125€,starter in 135€ pumpa...sklopka OE 330€ od luk-a slabih 200 in sach slabih 180€.....cela špurštanga original cca 110€,LEMFOERDER pa 65€ ostale Mayle,febi so pa še pol cenejše....itd.

....se mi zdi,da je razlika v ceni malo več kot minimalna...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

So tudi primeri, kjer je npr. Hella ali BOSCH dražje od OE :-D

A ti potem sprašuješ kaj kupiti zase? Saj ponavadi nabaviš aftermarket, tako da ne vem čemu vprašanja. :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

So tudi primeri, kjer je npr. Hella ali BOSCH dražje od OE :-D

A ti potem sprašuješ kaj kupiti zase? Saj ponavadi nabaviš aftermarket, tako da ne vem čemu vprašanja. :ok2

...evo sem šel za hec gledat tvoje,ki so ali Hella ali BOSCH original,in so res samo 34% ceneje kot cena po ETK-ju....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • MuC je všeč

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Ne vem kaj je to "moje"... Poglej še za npr. radiator grelca, elektromagnetne ventile vode, pa verjetno še kaj, česar se trenutno ne spomnim.
Saj ni važno, že stokrat premleto in zapisano. Na koncu boš imel cenejši neoriginal BMW :-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 166

Mnenje o FIAMM filtrih? .... v primerjavi z MANN?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Mnenje o FIAMM filtrih? .... v primerjavi z MANN?

....dražji so:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

....dražji so:ok2

lp

joda

Sprašujem ker sem dobil eno super ponudbo za FIAMM filtre, ful cejene kot MANN...

Urejal echo, 19.01.2012, 12:25.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Sprašujem ker sem dobil eno super ponudbo za FIAMM filtre, ful cejene kot MANN...

...niso slabi,niso pa ne vem kaj....a si dobil ponudbo za gratis:-D....pa za kateri avto?....FIAMM za moj avto je prišel 9€,Mann pa 6,4€

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...niso slabi,niso pa ne vem kaj....a si dobil ponudbo za gratis:-D....pa za kateri avto?....FIAMM za moj avto je prišel 9€,Mann pa 6,4€

lp

joda

V mojem primeru pride oljni filter FIAMM 4,8€ :laugh e36 316i ... tudi ostali filtri so podobno ugodni, zato sem rekel da preverim, ker s FIAMMom nimam izkušenj, ponavad sem zmeri MANN dajal ker se ve da so :ok FRAMa kot oljni filter se raje izogibam (čeprav osebno izkušenj nimam, raje ne tvegam), kakšnega drugega FRAM bi pa vseeno vzel (in sem ga tudi že vzel)...

Urejal echo, 19.01.2012, 13:04.

Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 985
  • Avtomobil: Bmw E46, 320dT

V mojem primeru pride oljni filter FIAMM 4,8€ :laugh e36 316i ... tudi ostali filtri so podobno ugodni, zato sem rekel da preverim, ker s FIAMMom nimam izkušenj, ponavad sem zmeri MANN dajal ker se ve da so :ok FRAMa kot oljni filter se raje izogibam (čeprav osebno izkušenj nimam, raje ne tvegam), kakšnega drugega FRAM bi pa vseeno vzel (in sem ga tudi že vzel)...

Fram, Purflux, Donit, so vsi v isti skupini.....mislim da je Filtrauto, vsi izdelki so identični, iz istih materialov, pakirani v različne embalaže. Purflux je recimo eden od glavnih dobaviteljev filtrov za francoske avte, kot tudi aftermarket filtrov, tako za prizvajalce avtomobilov kot na prostem trgu. Včasih je bila to Sofima group, ali je pa morda še na kakšnih trgih.
Fiamm filtri se v glavnem uporabljajo za delovne stroje, kolikor je meni znano, avtomehaniki, vsaj na našem koncu se jih izogibajo, oljnih filtrov.
Itak se čedalje več filtrov dela na daljnem vzhodu, tako Mann, Fram, Fiamm, vsi selijo prizvodnjo daleč stran.........
na kratko....o Fiamm filtrih sem slišal kar nekaj slabega ( tesnenje itd. ), o Mann še ne....ni vse v ceni, poskušajte najti filtre od proizvajalcev, ki delajo za posamezne izdelovalce avtomobilov. :)
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

iro
iro

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 209

Fram, Purflux, Donit, so vsi v isti skupini.....mislim da je Filtrauto, vsi izdelki so identični, iz istih materialov, pakirani v različne embalaže. Purflux je recimo eden od glavnih dobaviteljev filtrov za francoske avte, kot tudi aftermarket filtrov, tako za prizvajalce avtomobilov kot na prostem trgu. Včasih je bila to Sofima group, ali je pa morda še na kakšnih trgih.
Fiamm filtri se v glavnem uporabljajo za delovne stroje, kolikor je meni znano, avtomehaniki, vsaj na našem koncu se jih izogibajo, oljnih filtrov.
Itak se čedalje več filtrov dela na daljnem vzhodu, tako Mann, Fram, Fiamm, vsi selijo prizvodnjo daleč stran.........
na kratko....o Fiamm filtrih sem slišal kar nekaj slabega ( tesnenje itd. ), o Mann še ne....ni vse v ceni, poskušajte najti filtre od proizvajalcev, ki delajo za posamezne izdelovalce avtomobilov. :)

:crazy

to je vse isto .

http://www.fiaam.it/

OUR BRANDS:

via U. Barbieri, 1 - 46100 Mantova - Italy
P.O. Box 151 - phone 39 0376 2391
fax 39 0376 239253
e-mail: info.fiaam.italy@sogefifiltration.com

via U. Barbieri, 1 - 46100 Mantova - Italy
P.O. Box 151 - phone 39 0376 2391
fax 39 0376 239253
e-mail: info.fram.italy@sogefifiltration.com

Viale IV Novembre 19
10050 Sant'Antonino di Susa (TO) - Italy
phone 39 011 9639111 - fax 39 011 9639563
info.purflux.italy@sogefifiltration.com

Viale IV Novembre 19
10050 Sant'Antonino di Susa (TO) - Italy
phone 39 011 9639111 - fax 39 011 9639563
info.tecnocar.italy@sogefifiltration.com
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa res :ok se mi je zdelo sumljivo prepoceni ...... hvala :ok se bom držal mann-a... :)
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Daleč najboljše pojasnilo na to temo:

http://www.pelicanpa...ort/OEM_FAQ.htm

Pogosta vprašanja o OEM, OES, OE, pristen in poprodajnem deli

Zadnje zmedo nad tem, kako avtomobilski deli trgovci na drobno razvrstiti različne vrste delov, nas je spodbudilo, da ustvarite to Pogosto zastavljena vprašanja stran, tako da bomo lahko jasno razložiti, da naše stranke nejasne pogoje in nomenklature, ki prevladujejo naši industriji. Upamo, da boste našli te informacije koristne in v pomoč pri ugotavljanju, kateri deli za nakup za vaš avto.

Kaj točno pomeni, ko del prihaja od dobavitelja OEM za določen del?
Pri Porsche first oblikuje in nadgrajuje avto, ga podizvajalci ven z veliko različnih dobaviteljev (med katerimi so predvsem nemških podjetij), za dobavo delov za avto. Na primer, Behr je originalne opreme dobavitelj za Porsche in novi Porsche, ki so zapustile tovarno pogosto imeli Behr radiatorjev v njih (Behr je tudi OEM dobavitelj za Porsche). Proizvajalci avtomobilov ponavadi ne izdelujejo dele, ki gredo v avtomobile - ki jih zberejo avtomobile iz delov, ki jih zunaj podjetja. Tovarna dela, ki jih kupite pri prodajalcu, je v resnici del prepakirati iz zunanjega proizvajalca. Pelican ponuja veliko delov, od teh zunanjih proizvajalcev - so ti dobavitelji originalne opreme (OES). OES je sedanje ali pretekle dobavitelja originalne opreme za določeno število del. Ti proizvajalci so označene v našem katalogu za vsak del z naslednjimi indikator:

Izraz proizvajalca originalne opreme (OEM) se nanaša na podjetje, ki ima na voljo nekaj delov neposredno Porsche ali BMW za sestavo svoje avtomobile. Ta proizvajalec morda ni bil originalne opreme dobavitelja (OES) za določenega dela, ampak zdaj ponuja točno-fit nadomestni del. Primer: Textar je izdelan zavornih ploščic tako za Porsche in BMW v zadnjih letih za uporabo v avtomobilih, saj so bili sestavljeni v skladu v Nemčiji. Vendar pa Textar morda ni bil prvotni dobavitelj zavornih ploščic za 1992 E36 318is. V tem primeru bi bili navedeni v našem katalogu kot proizvajalca originalne opreme (OEM), ne pa tudi originalne opreme dobavitelja (OES), za ta del. Imajo lahko zagotovi druge sestavne dele za ta avto, ko je bila zgrajena (kot so čevlji pri zaviranju v sili), vendar niso bile navedene kot ena od prvotnega dobavitelja opreme (OES), za to del.

Kaj točno to pomeni Genuine?
Originalni deli so deli, ki so neposredno pridobljenih iz tovarne (neposredno iz Porsche, BMW, VW, Mercedes, itd), in dejansko pride, izdana v Porsche in BMW polje. Ti deli so natančno isto tisti, ki bi jih dobili, če si šel na vašega lokalnega trgovca Porsche in BMW, in odredilo del OTC. Ti deli so običajno precej dražje kot njihovi kolegi OEM, ker si plačal ime Porsche in BMW, in z njimi povezanih dveletno garancijo. Ti deli so tudi včasih označuje kot OE (Original Equipment). Na splošno Originalni nadomestni deli so najvišje kakovosti na voljo, z le redkimi izjemami, kjer Porsche in BMW ima oddajajo svojo proizvodnjo za neevropske države, in ravni kakovosti ni šel v korak s tistimi iz prejšnjih generacij.

Kaj je poprodajnem dobavitelj?
Poprodajne dobavitelj je podjetje, ki izdeluje dele za avtomobile, ko so ti izdelki prodajajo. V mnogih primerih, poprodajnem deli so višje kakovosti, kot OEM ali originalne dele. Primeri za to bi bilo Elephant komponente vzmetenja Racing ali Rennline dodatki. Ti deli so se nikoli ne prodajajo proizvajalcu v času, avto je bil izdelan v tovarni. Včasih bo poprodajnem dobavitelji izdelavo delov, ki jih je mogoče uporabiti kot neposredno nadomestilo za OEM ali originalne dele. V mnogih primerih so te poprodajnem deli enako kakovostni, prodaja na pomembne prihranke. Pelican je poskušala narediti proces dešifriranja, ki poprodajnih blagovne znamke so najboljše z dodelitvijo Pelican Quality Rating za vsako posebej. To omogoča našim strankam, da premišljene odločitve, ko gre za nakup nadomestnih delov.

Zakaj je več proizvajalcev naveden kot dobavitelji OEM za isti del?
Pomembno je omeniti, da proizvajalci avtomobilov pogosto pogodbo z več dobavitelji za zagotavljanje delov za določen model avtomobila. To ni samo dobro poslovno prakso, vendar je tudi pogosto zahteva za različne programe potrjevanja kakovosti (kot ISO 9000). Proizvajalci avtomobilov bodo pogosto nadomestek eno blagovno znamko za drugo, ko gre za motnje v njihovo dobavno verigo. Na primer, je bilo veliko različnih vrst zavorni rotor dobaviteljev za Porsche v preteklih letih. Glede na trenutne razmere na področju dobavne verige, ko je bil izdelan avtomobil, jo imajo prvotno prišel z eno blagovno znamko ali drugo (ATE, Balo, in / ali Zimmerman so bili vsi zamenljive).

Če sem, da del OEM, bo treba * natanko * kot Genuine eno?
OEM deli so namenjeni za funkcionalno enakovreden Genuine (OE) podjetja. V nekaterih primerih bo del OEM je točno tako kot Genuine brez vida ali zmogljivosti razlike. V nekaterih primerih lahko pride do majhne kozmetične razlike. Na primer, Porsche je v zadnjem času blagovna znamka svojo vlogo številčni sistem, tako veliko neoriginalnih delov zdaj nimajo nobenih del navedene številke na njih. Deli so enaki, običajno izdelani v isti tovarni, vendar je del številke in drugi pa ne. V nekaterih primerih, če kupite del od prodajalca, boste dobili del, ki je NOS (New Old Stock). To je del, ki je bil izdelan že dolgo nazaj, in je sedel na polici v Nemčiji že več let. V tem primeru lahko NOS Genuine del so rahlo kozmetične razlike od novejših delov OEM, vendar zmogljivosti in funkcionalnosti morajo biti popolnoma enake. Z nekaj delov, še posebej tiste z gumijastimi tesnili, nakup starejše NOS del ni nujno dobra stvar - nekateri deli so dokončno rok uporabnosti, in več sedijo, več lahko izsuši ali poslabšal.

Naročil sem del OEM ali pristen in pravi, da je v Aziji. Kaj je s tem?
Z današnjem globalnem gospodarstvu, veliko OEM in Genuine dobavitelji izdeluje dele za avtomobile po vsem svetu - tako za trg nadomestnih delov (kot so deli, ki jih prodajamo), in za izvirno avtomobilov sami. Bosch, na primer, je preusmeril velik del svoje proizvodnje v Azijo, v poskusu, da bi zmanjšali stroške, povezane z visokimi stroški nemškega dela. V veliko primerih morda ne bo mogoče dobiti določen del izdelan v Nemčiji, saj je tako veliko proizvodnjo "nemški" avtomobili in deli, ki se izvajajo zunaj Nemčije.

Naročil sem eno blagovno znamko in je prišel v škatli z drugo blagovno znamko, ki kotirajo na zunaj, temveč del notranjosti je bil blagovno znamko sem naročil?
Prišlo je veliko konsolidacije v industriji avtomobilskih delov v zadnjem času. Posledica tega je, da je veliko različnih blagovnih znamk v lasti iste matične družbe, in so v resnici točno isto izdelek, ki se prodajajo pod različnimi oznakami. Na primer, TMD Friction zdaj v lasti blagovne znamke Textar, Pagid, in Mintex. Torej, je možno, da boste morda, da Textar ploščice in jih pridejo v Pagid polje. Ali pa da bi Mintex blazinice, in so Pagid blazinice v notranjosti polje Mintex. To je lahko zelo zmedeno, ampak bottom-line je, da je izdelek, ki je v polju, je res izdelek, ki ste jih naročili - lahko je samo blagovno znamko nekoliko drugače.

Kaj je trgovec, le del?
Vsa samo deli so originalne dele. Vendar pa na Pelican, dejansko izraz prodajalca, samo v resnici ne velja za nas. To je zato, ker Pelican ima tesne povezave s tako BMW in Porsche omrežja tovarne prodajalca. Vsak del, ki je navedena kot na voljo na Porsche in BMW, lahko dobimo. Včasih je treba te dele je treba posebno naročiti iz Nemčije, ker Porsche in BMW nimajo nobenega, ki se nahajajo v Združenih državah Amerike. Če nam ne morejo dobiti dela, potem so možnosti, da to ni na voljo povsod v ZDA. Izjema je, če lokalnega trgovca zgodi, da imajo dodatno one polnjene na polici v zadnji sobi nekje, da je bil tam sedel za kar nekaj časa.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.