Skoči na vsebino

2004 E46 320dT M-tech

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
147 odgovorov v temi
fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 993
  • Avtomobil: 330d F31

Pa sem se odločil, da tudi jaz predstavim mojega konjička. torej, gre se za Black saphire e46 karavančka v traktorski (beri d izvedbi) :-D a.k.a. Batmobil. Avto je italijanskega porekla (leto izdelave 6/2004), kupil pa sem ga od forumaša januarja letos s 194.000 km-ji. Moram reči, da se zarečenega kruha največ poje, saj imam diesla karavana, pa še črn je povrhu :metalc.
Oprema je dokaj klasična za tako izvedenko avtomobila:
-- originalni kompletni M paket (podvozje, notranjost, zunanjost) :mljask
-- multifunkcija :ok
-- xenon žarometi (originalni naknadno vgrajeni)
-- PDC zadaj (aftermarket naknadno vgrajen)
-- jaz temu rečem električni paket (el. stekla spredaj/zadaj, el. ogledala)

Avto deluje fenomenalno, čričkov v notranjosti ni, športni sedeži z napihljivim ledvenim delom so zakon, prav tako M-podvozje, ki pa je za naše kolovoze na trenutke pretrdo in se mi avtoček prav smili, ko poskakuje po teh naših luknjah. Sedeži sicer odlično absorbirajo vse te stvari. Oprema je čisto po meri, mogoče pogrešam le sončno streho.

V soboto ga je v svojo ordinacijo sprejel tudi Mihold, ga temeljito pregledal in poservisiral, prav tako pa je shujšal za lopute :laugh. Po inšpekciji in testni vožnji s testerjem sva ugotovila, da je avto še vedno v odlični kondiciji in bo še dolgo privabljal nasmeh na obraze voznika/ce in sopotnikov.

Trenutno stanje km-jev je 207.985 km. Avto je v originalnem stanju in takšen bo tudi ostal. Dodatni upgrade-i se bodo delali na področju ozvočenja (mogoče radio professional, boljši zvočniki), če bo možnost, bom vgradil OEM pranje žarometov in avtomatsko regulacijo snopa.

To je to, slike so nastale kar kmalu po nakupu, avto je sedaj pridelal kakšno "poslikavo" nesposobnih ali nevoščljivih nakupovalcev v velikih centrih, pa tudi sam sem sprednji odbijač malo počohal (avto je res zelo nizek). :napaka

P.S.: Ja, sank ni in jih po vsej verjetnosti tudi ne bo, mi je tak veliko lepši. :laugh

Pripete slike za predogled

• P1010139m.jpg
  • P1010140m.jpg
  • P1010141m.jpg
  • P1010144m.jpg
Prikaži več možnosti

Bubrek
Bubrek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 732
  • Avtomobil: very dobar e39dT

Lep dihurček :) Sem te parkrat že videl v CE :)
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 689
  • Avtomobil: e93 325i

Res je lep, ni kej :ok

Veliko zadovoljnih kilometrov :ok
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 071
  • Avtomobil: duo ///M technik

Lepo, da si ga (končno :P) predstavil. Avto viden v živo (praktično vsak dan :-D) in je izjemno lep!:ok M-paket + E46 :mljask
Veliko varnih in zadovoljnih km-jev.

1997 E36 328i coupe ///M technik, 2004 E46 320d touring ///M technik

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 417
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: sam še adn bemfl

Meni na teh avtih iz italije fali samo eno. Strešne letve. Zame je karavan brez njih obupen.

Lp
Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 055
  • Avtomobil: stari model

Zelo lep, zunaj popoln.

Meni se tudi brez sank karavani zelo dopadejo, pa ne le E46. :ok
Prikaži več možnosti

myha
myha

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 308
  • Avtomobil: e46 320dA

Meni na teh avtih iz italije fali samo eno. Strešne letve. Zame je karavan brez njih obupen.
Lp

Mene je na zacetku to motilo pri mojem, sedaj mi je pa bistveno lepse brez. Bolj eleganten izpade avto. Jaz bi jih vrgel dol ce bi jih imel.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 711
  • Avtomobil: skunk :)

Lep ruzaker. Sem ga že večkrat opazoval:mljask
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

davorz
davorz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 311
  • Avtomobil: 2009 Ford Fiesta 1.4

Viden večkrat v Celju, seveda s prižganimi dnevnimi lučmi. Ko vidiš tega lepotca sploh ne opaziš da nima sank :ok2
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Sanke manjkajo. :P
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Free_Style
Free_Style

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: BMW f11 LCI & RS Trophy

Tudi jaz sem te že opazil, avto izgleda na cesti prav lep;) Daj še slike notranjosti.
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Bom videl, kakšno bo vreme ta vikend. Mogoče pa res poslikam še notranjost :)
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

No, včeraj sem ob pranju avtomobila ugotovil, da je nekdo enkrat nujno potreboval dekorativno plastiko okoli desne meglenke. :eek To pomeni, da iščem drugo, ima kdo viška?:)

Urejal fp4492, 28.10.2009, 08:19.

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, danes je avtomobil dobil nove originalne zavorne ploščice spredaj, ki mi jih je Juračak ml. prijazno vgradil. Zraven sva še malo počvekala, malo sem se poslinil nad njegovo m3 cabrio. Hkrati je še malo pregledal avto, našel še kako pomankljivost tako, da bo v začetku prihodnjega meseca avto dobil še par novih stabilizatorjev ("špurštango" desno in oba torzijska stabilizatorja, ter novo jermenico na glavni gredi). Obrnil sem 210.100 km in vse dela kot mora. :ok2

Urejal fp4492, 12.11.2009, 21:25.

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, danes je avto dobil novo jermenico na glavni gredi + jermen, tesnilo na pihalu, oba torzijska stabilizatorja ter "špurštango" na desni strani. Za konec je bila opravljena tudi optika in po besedah Jureta (hvala za kvalitetno opravljeno storitev) je avto brezhiben. Čeprav me je zadeva stala več kot 500 EUR, pozabim na vsak EUR, ko se vsedem za volan in pri vožnji nič ne ropoče, nobenega črička, ustavljanje motorja je zdaj gladko, ...

Vsi zamenjani deli so originalni nadomestni deli BMW.

Avto ima dobrih 212k km, čez 3 tedne pa bo 1 leto v mojem lastništvu.
Prikaži več možnosti

KrNeki
KrNeki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 438
  • Avtomobil: ///M

Lepo skrbiš zanj, pohvalno. :)

Lep avtek. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, še copy/paste iz druge teme:

No, bom še jaz podal moje ocene iz glave za mojo e46 320 dT v prvem letu lastništva:
-- prevoženih 19.300 km
-- redni malo razširjeni servis (pri Mihold-u): menjava vseh filtrov, odstranitev loput, menjava olja, ... (Inspection I po njegovo) - cca 300 EUR
-- menjava sprednjih zavornih ploščic + senzor - 109 EUR
-- menjava jermenice na glavni gredi + jermen, par stabilizatorčkov spredaj + optika - 509 EUR
-- nakup dodatnega ključa - 151 EUR

Bencina, aditiva in zavarovanja ne bom štel, perem ga ročno, gume sem dobil zraven. Imam pa povprečno porabo cca 6,8 l/100 km pa si izračunajte. Po približni oceni me je avto v prvem letu lastništva prišel cca 300 EUR na mesec (brez izgube vrednosti in nakupa)

Bom pa tudi drugo leto lastništva začel z udarcem po denarnici :) Ugotovili smo, da je zanič grelna svečka na 4. cilindru, zato bodo v kratkem menjane vse 4, pričakujem pa tudi okrasno plastiko okoli desne meglenke, ker je prejšnja dobila "noge". Začuda avto dokaj normalno vžiga, le prejšnji vikend je na smučariji malo "kašljal" ob jutranjem vžigu.
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

Bog ne daj da ti crkne turbina ali kaj bolj resnega si takoj na 500 eur na mesec plus benz in zavarovanje ....:eek :eek
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Hja, predviden strošek so še šobe (nekje na 250000 km), ter nakup zimskega kompleta (16" alu + gume), ker 17" pozimi ni najboljše. Za turbino bomo mel pa fond odprt za nepredvidene stroške. :P

Ko sem podal oceno 300 EUR, sem mislil na kompletne mesečne stroške, brez nakupa avta seveda. Ker pa mislim avto nekaj časa imeti, bodo verjetno ti mesečni stroški malenkost upadli z daljšanjem dobe lastništva.
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, končno sem dobil in namontiral tudi plastiko okoli desne meglenke. Strošek vrtoglavih 4,50 EUR :)
Prikaži več možnosti