Skoči na vsebino

2004 E46 320dT M-tech

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
147 odgovorov v temi
fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 993
  • Avtomobil: 330d F31

Heh, tale avto verjetno ne bo kmalu naprodaj (če bo sreča mila). Bi preveč zgubil, pa še njegov naslednik je izven mojega finančnega dosega zaenkrat. Glavni razlog pa je vsekakor, da avto dela, se super pelje (na zimskih malo manj kot letnih) in še dobro izgleda.

Hm, lahko pa naredimo e46 M touring meet enkrat.

P.S.: priznaj, da se ti še zdaj malo kolca po njem. Prav Ti je, kaj si (mi) ga pa prodal :)
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 747
  • Avtomobil: new age e39

Heh, tale avto verjetno ne bo kmalu naprodaj (če bo sreča mila). Bi preveč zgubil, pa še njegov naslednik je izven mojega finančnega dosega zaenkrat. Glavni razlog pa je vsekakor, da avto dela, se super pelje (na zimskih malo manj kot letnih) in še dobro izgleda.

Hm, lahko pa naredimo e46 M touring meet enkrat.

P.S.: priznaj, da se ti še zdaj malo kolca po njem. Prav Ti je, kaj si (mi) ga pa prodal :)

Zdaj ko imam sanjsko kombinacijo - Mtech in 3.0 motor sem prišel k sebi, ko sem pa imel Audija sem se pa precej poten zbujal... :laugh

Na e91 sem toliko izgubil, da nočem niti mislit na to, ampak je bila situacija takrat taka...

Kaj bi še bilo idealneje od tega kar imam je e91 3.0d M tech. Samo zaenkrat sem končal z investicijami v nakup avtomobilov.

Sem pa zadnjič razmišljal da bi bilo daleč najpametneje obdržat prvega... (iz stališča eur...)
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

No, pa je prišel čas za letni komplet gum in platišč. Letos je malo osvežen, meni osebno je zelo všeč, k drugače originalnemu avtu doda kanček individualizma. :)

P.S.: diski so kakršni so po pranju, ni se mi ga dalo premikati samo zaradi par amaterskih slikc.

Pripete slike za predogled

• 24032011_1m.jpg
  • 24032011_3m.jpg
Prikaži več možnosti

KrNeki
KrNeki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 438
  • Avtomobil: ///M

Res lepo zgledajo feltne. :mljask
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Včeraj sem se oglasil pri @kapo&co :), ki sta popravila mehanizem za dviganje/spuščanje stekel na obeh straneh spredaj. Sedaj deluje kot novo, pohvale obema za dobro opravljeno delo ter veliko natančnost in pedantnost pri sami izvedbi.

Drugače pa avto bo vsak trenutek obrnil 240.000 km, deluje super, čez vikend je moja boljša polovica naredila tudi rekordno št. kilometrov na tank s tem avtom v mojem lastništvu: cca. 1010 km :ok2

Urejal fp4492, 05.07.2011, 06:37.

Prikaži več možnosti

pery
pery

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 389
  • Avtomobil: e91

Včeraj sem se oglasil pri @kapo&co :), ki sta popravila mehanizem za dviganje/spuščanje stekel na obeh straneh spredaj. Sedaj deluje kot novo, pohvale obema za dobro opravljeno delo ter veliko natančnost in pedantnost pri sami izvedbi.

Drugače pa avto bo vsak trenutek obrnil 240.000 km, deluje super, čez vikend je moja boljša polovica naredila tudi rekordno št. kilometrov na tank s tem avtom v mojem lastništvu: cca. 1010 km :ok2

no to je pa kr že spoštljivo,men še ni uspelo,pa še ročni menjalnik mam:cool

kilometri so pa tud spoštljivi,moj jih je prejšni teden obrnil 275k km in zmeri lepš dela:-D tko da to so nekak realni km za tolk starga bmwja in mi grejo orng na jetra razni dilerji k jih prodajajo po avto.netu in nima noben cez 200k.

nej ti še naprej tako lepo služi,lp:ok
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, danes je bil avtomobilček spet na obisku pri Miholdu. Opravil se je redni servis:
-- menjava olja, filtra zraka,goriva,olja ter ogljeni filter kabine
-- polnjenje klime
-- menjano neko tesnilo na sesalnem kanalu turbine (upam, da sem prav razumel)
-- menjava emblema spredaj
-- menjava brisalcev
-- priklop na tester
-- diagnostika injektorjev na testni vožnji
-- splošni pregled avtomobila

Miha je v servisni označil Inspection II, hkrati pa me je razveselil z lepim odgovorom na moje vprašanje, kaj bi na avtu še menjal, če bi bil njegov: "NIČ!" :)

Kot vedno si servis zasluži čisto desetko, motor prede kot zadovoljni mucek, opran je tudi lepo.

Da pa ne bom samo hvalil, avtomobil že ima rahlo načete amortizerje, ki bodo predvidoma menjani prihodnji servis (se še ne mudi), Miha pa tudi napoveduje injektorjem še cca. 30-40k km. Se pa dajo injektorji po novem tudi obnoviti in kot vse kaže, bo servis drugo leto kar velik finančni zalogaj.

Avto je danes obrnil 244.2k i "kusur" kilometrov.
Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

No, očitno tistih 1010 km z enim tankom ni bilo naključje, saj sem z zadnjim tankom naredil 940 km in tankal 60 litrov. Vožnja je bila večinoma AC 140 km/h do 160 km/h, občasno pa tudi "malo" več ;)

Temu avtu relacijska vožnja res leži.
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Počasi se zaključuje 3 leto, odkar imam avto, pa sem se odločil, da malo "poračunam":

v teh treh letih bom naredil dobrih 55000 kilometrov, stroški pa sledeči:
-- servisiranje vozila (redni servisi,izredna popravila avtomobila): 2405 EUR
-- zimske gume + platišča style 32: 730 EUR
-- barvanje letnih platišč+ montaža letnih gum: 174 EUR
-- ključ: 151 EUR
-- nove xenon luči: 420 EUR

Goriva, zavarovanja in kakšnih drobnarij ne beležim.

Ker je bil do zdaj tako priden, dobi letos po vsej verjetnosti še nove amortizerje, če bom dobre volje pa še nove injektorje. Oboje načeloma še čisto dobro deluje, a za moj dober spanec pride obnova injektorjev (oz. novi, če bom dobil dobro ponudbo), amortizerji pa po skoraj 250 kkm vendarle počasi izgubljajo svoje lastnosti.

Na kratko, avto mi nudi veliko užitkov, hkrati pa je zvesti spremljevalec na poti in zadostuje vsem mojim trenutnim potrebam.

Pa še dobro zgleda :)
Prikaži več možnosti

pery
pery

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 389
  • Avtomobil: e91

lepo je prebrat,da je nekdo zadovoljen z dizlam in ni samo kritiziranje:laugh

lepo skrbiš za avto,finančno te je tudi kar že nekaj koštalo,sam vsi vemo koliko kaj košta,ko se avto servisira tko kot se more,se pravi redno,preventivno itd:ok

drugače pa nove xenon luči 420eur?:eek
povej kaj več o tem:mljask
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

...
drugače pa nove xenon luči 420eur?:eek...

Bolje rečeno, druge luči, ki sem jih kupil preko Ebay-a. Novih originalnih za ta denar pač ni.
Prikaži več možnosti

Salieri
Salieri

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 312
  • Avtomobil: BMW 318i e46 2002

1x smo ugotavljali zakaj je tako pri BC in porabi. Na koncu smo ugotovili, da BC pri e46 ne upošteva porabe ko je avto pod "štant gasom". Drugače pa kul avtoček. Sem te že parkrat videl v CE pred logistiko.

To pa ravno nebi rekel, ker drugače si ne znam predstavljati, zakaj bi poraba na mojem bc rasla, ko ga naprimer laufam na mestu, če čistim led z oken... Takoj poskoči za par deci gor...
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 747
  • Avtomobil: new age e39

Počasi se zaključuje 3 leto, odkar imam avto, pa sem se odločil, da malo "poračunam":

v teh treh letih bom naredil dobrih 55000 kilometrov, stroški pa sledeči:
-- servisiranje vozila (redni servisi,izredna popravila avtomobila): 2405 EUR
-- zimske gume + platišča style 32: 730 EUR
-- barvanje letnih platišč+ montaža letnih gum: 174 EUR
-- ključ: 151 EUR
-- nove xenon luči: 420 EUR

Goriva, zavarovanja in kakšnih drobnarij ne beležim.

Ker je bil do zdaj tako priden, dobi letos po vsej verjetnosti še nove amortizerje, če bom dobre volje pa še nove injektorje. Oboje načeloma še čisto dobro deluje, a za moj dober spanec pride obnova injektorjev (oz. novi, če bom dobil dobro ponudbo), amortizerji pa po skoraj 250 kkm vendarle počasi izgubljajo svoje lastnosti.

Na kratko, avto mi nudi veliko užitkov, hkrati pa je zvesti spremljevalec na poti in zadostuje vsem mojim trenutnim potrebam.

Pa še dobro zgleda :)

Me zelo veseli da je šel v roke pravega človeka :ok

Ti avti so res šparovci. Meni je uspelo skoraj 1100 km napravit :metalc
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: vse po malem

Me zelo veseli da je šel v roke pravega človeka :ok

Ti avti so res šparovci. Meni je uspelo skoraj 1100 km napravit :metalc

Ja no ni nevem kaj vsak disel te kategorije pije ribližno isto.
Beograd-Chur(Švica) približno 1150km brez dolivanja goriva.Še bi šlo pa nism hotu reskirat da se mi kje ugasne.(Audi 1.9 TDI 130KM 6-gang+4 potniki):drink
Prikaži več možnosti
    • Pepsi je všeč

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

No, danes je napočil tale trenutek :)

Pripete slike za predogled

• 250kkm.jpg
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 072
  • Avtomobil: duo ///M technik

:party
da si sposodim izjavo forumaša: ulaufan je, zdej pa gasa. :-D

1997 E36 328i coupe ///M technik, 2004 E46 320d touring ///M technik

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Hm, počasi imam dovolj dogovarjanja in usklajevanja s kolegi za prevažanje motorja po pistah, zato razmišljam, da bi na črnuha zmontiral vlečno kljuko.

Kakšna mnenja, zaenkrat poznam samo gospoda iz Socke (Šeško)? Še kakšen predlog, kaj moram pri montaži paziti,...

Drugače pa avto dela malo kilometrov, kot vidim po prejšnji slikci v dobrih dveh mesecih cca. 2000 km.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Original BMW. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, kljuka je zmontirana, je pa originalna Westfalia. Tu moram pohvaliti Podjetje Šeško iz Socke, ki je zadevo opravil hitro in kvalitetno. Za uro in pol dela so računali 25 EUR :eek

Vse skupaj je drugače stalo 685 EUR (kljuka + elektronika + delo + homologacija).

Zaradi tega posega so se od avta poslovile dosedanje tablice :jok in je avto po novem registriran s tablicami iz CE območja. Da se mi bodo v okolici LJ končno začeli umikati iz prehitevalnega pasu na avtocesti :-D

Kar se tega projekta tiče, moram sedaj samo nabaviti še difuzor za vlečne kljuke, a se mi s tem ne mudi, saj so se pri montaži potrudili in kljub rezanju ne izgleda preveč grdo. Vseeno pa je to na "to-do" listi.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Čestitke za pridobitev.

Zakaj natančno si moral menjati tablice? :confused
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti