Skoči na vsebino

2004 E46 320dT M-tech

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
147 odgovorov v temi
fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 998
  • Avtomobil: 330d F31

V januarju, ko bova dopolnila 5 let skupnega druženja, bom spet potegnil malo skupaj. Hja, kakor koli vzameš, je bila na avtu menjana bolj kot ne potrošna roba, le injektorji in tale odprava rje sta recimo temu "nujni izredni strošek", ostalo so bolj kot ne moje muhe in "kaprice", za katere je v veliki meri kriv tudi tale forum :)

Meni je pri vsem skupaj žalostno samo to, da z avtom delam tako malo kilometrov, ker je avto res bomba.
Prikaži več možnosti

strittko
strittko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 241
  • Avtomobil: en BMW

Zanimivo branje, lepo je nekaj takega prebrat. Upam da bom tudi sam vsaj pol toliko "nežen" do moje prav tako črne E91. Do ostalih znamk do sedaj sem bil kolikor sem pač znal, in - delale so BP. Upam da bo tudi tu tako. Moram pa priznat da sem se ga prve kilometre kar malo bal pritisnit, veriga pa to..ampak menim da s pravočasnim in rednim servisiranjem ter zmerno težo noge, ne bo težav.
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, 21.01.2014 sva stopila v 6. leto najinega druženja. Z avtom sem prevozil 80000 km, kar pomeni, da jih ima skoraj 274000.

Natančne analize stroškov ne bom delal, je vse opisano v temi (pa še glava me je začela boleti, ko sem prelistal zvezek z opisi servisov :-D ).

V teh letih imam takole čez palec porabo 6,8 l (natančno nisem računal), z e36 318i je bila poraba 9l. Če bi razliko v porabi prenesel na teh 80000 km in vzel povprečno ceno 1.20 EUR, sem v teh prevoženih kilometrih prihranil cca. 2120 EUR pri gorivu, kar mi je omogočilo, da sem za to razliko zamenjal injektorje (ki jih (še) ne bi bilo treba, ter jermenico), pa še za obnovo turbine mi ostane, če se bom za to odločil.

V glavnem, od vseh hib e46, ki jih vsi tako radi omenjajo, sem sam imel težave samo z dvižnimi mehanizmi stekel, ostalo mi je zaenkrat prihranjeno, sredinska konzola se res malo lušči ostalo pa je na nivoju, sploh če pomislim, da je notranjost iz alcantare, da so športni sedeži in da imam veliko kratkih relacij, kar pomeni, veliko vstopov izstopov ...

Plani za prihodnost?
Hm, mogoče nadgradnja muzike (ta je res pod nivojem avtomobila), a se ne morem odločiti, da bi v avto zmontiral "kitajsko" robo (Dynavin.press), obnova volana, mogoče preventivno še turbine, malo se poigravam z mislijo, da bi konzolo in blende na volanu oblekel v kvalitetno karbon folijo. Prav tako se bom poskusil posvetiti roloju prtljažnika, ki od časa do časa "zaškriplje" čez kakšne grbine/policaje in mi malo nažira živce, ker drugače avto ne ropoče. Prav tako bi se skoraj spodobilo, da bi nabavil originalni difuzor za avto z vlečno kljuko.

Kar se vzdrževanja tiče, bo verjetno slej ko prej potrebna menjava amortizerjev in delov podvozja, kakšna lepotna korekcija "pleha", odprava mogoče kakšne pikice rje, morda se celo odločim za nov sesalni kolektor z urejenimi loputicami (avto je sedaj brez). Če bo potrebno menjati sklopko (zaenkrat še ne kaže na to), bom menjal tudi puše v menjalniku (preventivno seveda).

Urejal fp4492, 01.02.2014, 12:07.

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

No, čez vikend se je na avtu spet odpravljala rja. Čez zimo mi je na sprednjem levem blatniku na moje presenečenje lepo zrasel mehurček, popravil se je tudi notranji rob na zadnjih levih vratih (kot pred tem na sprednjih vratih).

Vzrok za nastanek rje na blatniku mi je pojasnil ličar, ko je končal:
blatnik je bil na moje presenečenje že popravljan (očitno ne v redu) zato je ponovno udarilo ven. Upam, da bo sedaj mir.

Aja, kilometri pri meni rastejo zelo počasi, trenutno stanje je cca. 277600.
Prikaži več možnosti

sticks
sticks

Novinec

• V potrjevanju
  • Sporočil: 70
  • Avtomobil: bmw

http://www.eonon.com...BMW/GM5150.html vzemeš to, ker je cenovno ugodnejši od Dynavina, velik forumašev to napravo že ima.
Obnova volana cca 80eu forumaš: @Danijel S
Drugače lep auto, predobr ga vzdržuješ :D
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 036
  • Avtomobil: new age e39

No, čez vikend se je na avtu spet odpravljala rja. Čez zimo mi je na sprednjem levem blatniku na moje presenečenje lepo zrasel mehurček, popravil se je tudi notranji rob na zadnjih levih vratih (kot pred tem na sprednjih vratih).

Vzrok za nastanek rje na blatniku mi je pojasnil ličar, ko je končal:
blatnik je bil na moje presenečenje že popravljan (očitno ne v redu) zato je ponovno udarilo ven. Upam, da bo sedaj mir.

Aja, kilometri pri meni rastejo zelo počasi, trenutno stanje je cca. 277600.

Si ziher da je bil blatnjk delan? Ker to je rak rana e46, sem imel tudi na 330 oba blatnika bulasta. Ampak ne dam roke v ogenj da je bila prva barva. No, just a thought...

Uzivajta se naprej :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, moj licar je rekel, da se je pri popravilu lepo videlo, da je na blatniku vec slojev barve. Ni pa moglo biti kaj hudega, ker blatnik ni bil demontiran in tudi ne klepan. Verjetno kak vandalizem ...
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

No, včeraj sem ga na hitro opral, pa sem si rekel, zakaj ne bi dal v tole temo malo novejših slik. :)
Ja, res je, slike niso vredne avtomobila (naj mi odpusti), še vedno so notri na levi strani neoriginalni tepihi kot ob nakupu.
- Slikal sem motorni prostor, ki je bil nazadnje opran septembra pri Miholdu, zelo sem vesel, da ni nobenih mastnih madežev
- slikan je tudi obrabljen volan in na sedežu se vidi, da je avto pri meni vožen na krajše razdalje kot v Italiji
- kot celota mi je avto še vedno v veselje, Dunlop gume mi ustrezajo, lega avta je (še) vedno zadovoljiva kljub prvim amortizerjem in ostalim delom podvozja, edino če ga imam malo "na grdo" čez ovinke, se pozna, da bo počasi treba narediti seznam delov za menjavo

Pripete slike za predogled

• bmw_20140519_1m.jpg
  • bmw_20140519_4m.jpg
  • bmw_20140519_7m.jpg
  • bmw_20140519_8m.jpg
  • bmw_20140519_3m.jpg
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, v petek 3.10.2014 je bil avto deležen rednega servisa, leto je že naokoli. Števec se je ustavil na 282.497 km, kar pomeni, da sem v enem letu naredil celih cca. 12.500 km.

V okviru tega servisa se je izvršilo sledeče:
- menjava oljnega in naftnega filtra
- menjava olja
- menjava ogljenega filtra kabine
- menjava zavornih cevi in zavorne tekočine
- menjava zavornih ploščic spredaj, čiščenje zavornih čeljusti
- menjava prednjih brisalcev
- dezinfekcija klime
- priklop na tester, splošni pregled, priprava na tehnični pregled, nastavitev ročne zavore

Vgrajene so HEL performance zavorne cevi, občutek na pedalu je dober, sem zadovoljen. Zavore primejo super, tudi na tehničnem so jih pohvalili. Ploščice so se menjale nenačrtovano, ko smo razdrli, je bilo očitno, da bi se ploščice v cca. 3000 km dokončno obrabile. Ker nimam volje vsakih par mesecev čepeti na servisu, smo jih kar zamenjali.

Tester je pokazal samo standardne napake tega avta :) :
- ne deluje pomožna črpalka kroženja zraka v avtu po tem ko ga ugasneš (Po besedah Miholda je to problem skoraj pri vseh)
- napaka na senzorjih za xenon luči - glede na to da jih ni, se ne čudim :)
- napaka na alarmni napravi - napaka se pojavlja, ker imam vključen utrip smernikov pri zaklepanju/odklepanju vozila, avto pa nima alarma

Z avtomobilom sem zelo zadovoljen (moj najboljši avto ever :) ), poraba je po menjavi injektorjev lanski servis padla (po menjavi je narasla, a se je avto očitno adaptiral in poraba je začela padati). Za podobno vožnjo sedaj naredim cca 60-80 km več z isto količino goriva.

Bom pa še naložil slike montiranih cevi, ko bom prenesel slike iz telefona na računalnik.
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes je bil na Selmarju v Celju zamenjan sovoznikov airbag kot posledica vpoklica. Moram pohvaliti servis, prijazni hitri in točni.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 036
  • Avtomobil: new age e39

Khm kako to mislis da avto nima xenona? Nazadnje ko sem ga videl ga je se imel :ok2

Drugace pa - zavorne cevi?!? Kako ti je pa to padlo na pamet menjat? Iz sveta motorjev ali je bil kak drug razlog?

Urejal damirkos1, 19.01.2015, 21:25.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Khm, avto že ima xenon, nima pa senzorjev za avtomatsko reguliranje višine snopa, ker so luči in LCM modul vgrajeni naknadno.

Za zavorne cevi mi je bilo nekoč rečeno na tehničnem pregledu, da so rahlo napokane (nisem pa jaz vedel, da ima BMW že v originalu kovinske cevi, ki so samo oblečene v gumijasti plašč) zato sem se odločil za menjavo. Sicer je bila prvotno mišljena menjava z originalnimi cevmi, potem pa je prišla možnost za Hel. Na motorju imam dobre izkušnje z opletenimi zavornimi cevmi, zato sem se odločil za tak korak tudi na avtu.
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, prejšnji teden se mi na poti iz službe prižge opozorilna lučka za akumulator, kar je pomenilo, da alternator ne polni baterije. Tako sem se odpravil k avtoelektriku, ki je zamenjal krtačke, očistil zadevo in preveril delovanje. K sreči je alternator b.p. in spet pridno polni akumulator :)

P.S.: Ko se enkrat prižge lučka za akumulator, lahko 320d touring naredi še cca. 25-30 km, potem pa je konec veselja. :-D
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Čas beži kot blisk, leto je spet naokoli. V petek 9.10.2015 je bil avto deležen rednega servisa števec se je ustavil na 294.899 km, kar pomeni, da sem tudi v tem letu naredil celih cca. 12.500 km.

V okviru tega servisa se je izvršilo sledeče:
- menjava oljnega in naftnega filtra
- menjava olja Shell Helix 5w40
- menjava zračnega filtra
- menjava ogljenega filtra kabine
- menjava oddušnika motorja
- priklop na tester, splošni pregled, priprava na tehnični pregled, nastavitev ročne zavore

Opravil se je torej klasični redni servis, izjema je oddušnik motorja (filter oljnih hlapov, ali kakorkoli se že reče temu). Tole smo menjali, ker @Mihold sumi, da prejšnji ni deloval pravilno (ga je preizkušal, pa mu ni bilo všeč, kako se obnaša :-D). Gledati pa smo šli, ker sem mu omenil, da sem moral na cca. 10000 km doliti liter olja, kar pa @Mihold pravi, da je preveč za ta avto. Po pravici povedano tudi meni ni jasno, zakaj, ker avto ne pokadi čisto nič (ne plavo, ne črno ne belo :) ). Posledica okvarjenega odduška pa je lahko poraba olja.

Tudi splošni pregled avtomobila daje vsesplošno dober vtis, nobenih čričkov in podobne golazni, podvozje in dno avtomobila zelo dobro ohranjeno (razen malo površinske rje na mostu zadaj). Je pa vedno bolj jasno, da bom moral sedaj res nekaj urediti s podvozjem in vzmetenjem. Podvozje je začuda brez zračnosti, kljub prvovgradnim komponentam, amortizerji so suhi in so za vsakdanjo vožnjo še kolikor toliko v redu. Se pa pozna, ko malenkost živahneje vozim čez ovinke, sploh zadnji konec malo zaplava, zato je to na seznamu za "zrihtat".

Aja, živce mi rahljata oba sprednja a stebrička, kjer je začelo odstopati blago in pa ta famozni sprednji levi blatnik, kateri je spet začel cveteti (dobro leto po barvanju), zato pospešeno iščem zdrav originalni sprednji levi blatnik. Avto tudi kliče po temeljitem globinskem čiščenju znotraj, obnovi volana in prestavne ročke.

Tester je pokazal samo standardne napake tega avta :
- ne deluje pomožna črpalka kroženja zraka v avtu po tem ko ga ugasneš (Po besedah Miholda je to problem skoraj pri vseh)
- napaka na senzorjih za xenon luči - glede na to da jih ni, se ne čudim
- napaka na alarmni napravi - napaka se pojavlja, ker imam vključen utrip smernikov pri zaklepanju/odklepanju vozila, avto pa nima alarma

Z avtomobilom sem zelo zadovoljen (moj najboljši avto ever ), z urejenim podvozjem in pa recimo 100 km :-D več, bi bil že kičast.

Glede na to, da se je naslednik tega avta (ki mi je padel v oči) začel proizvajati 2014, se bova midva s tem avtom družila vsaj še tri leta, ko bo cena naslednika za mene sprejemljiva.

Lahko pa me v poplavi novodobnih škart polizdelkov za velike denarje tudi kaj premami, da se v avto zmeče nekaj denarja in se ga uredi po mojih željah. Moram priznati, da mi tudi ta opcija zelo diši ...

Na kratko, e46 touring M-sportpaket rocks :metalc
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, ob vstopu v 8. leto najinega druženja sem v avto vgradil Dension Gateway Lite BT s podporo prostoročnega telefoniranja. Ne vem, kaj sem tako dolgo "cincal" s tem Densionom, zadeva je super, ohrani se originalni izgled. Če mi uspe še nekako nadgraditi kvaliteto zvoka z ohranitvijo originalnega izgleda, bom pa presrečen.

Nadomestni levi blatnik je doma, moram ga dostaviti ličarju, da ga pripravi na vgradnjo, nato pa se bo enkrat enostavno menjal na avtomobilu.

Avto ima slabih 299 tisoč kilometrov, še vedno originalno podvozje, za zadnjim stavkom v predhodnem prispevku tudi še stojim :)

Aktualne slikce pa, ko bo urejen blatnik in avto malo očiščen.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 125
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Kako se držijo:
sklopka, vztrajnik
selen diferenciala
hardy
jermenica

pri teh tvojih kilometrih:)
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot prvi dan, kar sem ga kupil :)

sklopka deluje normalno, občasno kdaj pri hladnem avtu malenkost potrese, jermenico sem menjal na okoli 210.000, pri zadnjem servisu ob kontroli je bila brez vidnih znakov, da bi jo bilo potrebno menjati, butanja ni, zato sklepam, da je hardy gumica še OK, za selen diferenciala ne vem, da bi bilo kaj narobe.

Lahko pa ti pripeljem avto na dvigalo, pa narediva seznam materiala, ki ga je potrebno menjati.  :-D Ko sem videl kako je drugi uporabnik obnovil zadnji most, diferencial in ostale zadeve "tam spodaj", me je močno zagrabilo, da se vržem v kompletno obnovo podvozja, diferenciala in na splošno pogonskega sklopa.

Upam, da se kmalu dokončno odločim, da bo avto pri hiši, dokler ne razpade, nato pa vržem noter "par jurjev" in poskrbim, da se to ne zgodi še mnogo let. Mislim, da ima ta avto vse predispozicije, da ga spravim v zavidljivo stanje, vsekakor pa je lista (sploh za picajzle) dooooooolllgaaaaaaa.

Bomo videli, je rekel slep.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 125
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Uf dobro se potem obnaša tale 4-cyl kosilnica kot bi @Jerry reku:D

Si pa tudi miren voznik?

Mene pri 277000 vozijo še prve sp.roke, turbo, šobe. Edino jermenica, sklopka vztrajnik in sprednji amortizerji so zamenjani. Glavne stvari:D
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Si pa tudi miren voznik?

Nisem miren voznik :)

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

No, pa je prišel tudi dan, ko je vodilna cifra na števcu tega avtomobilčka postala 3 :)

Še na mnoge kilometre!

Pripete slike za predogled

• 20160303_181839m.jpg
Prikaži več možnosti