Skoči na vsebino

2004 E46 320dT M-tech

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
147 odgovorov v temi
fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 998
  • Avtomobil: 330d F31

V tem tednu :)

V petek pa k @mihold na servis in obnovimo registracijo ...

Pripete slike za predogled

• IMG_0535m.jpg
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Čas teče z veliko hitrostjo in v petek 5.10.2018 je bil spet opravljen redni letni servis v Renčah. Opravljen je bil redni servis (vsi filtri in olje), grelnih svečk in releja grelnih svečk ter komplet zavore spredaj. Zraven se je menjala tudi zavorna tekočina, ob testni vožnji se je naredilo tudi utekanje zavor. Od včeraj ima avto tudi drug, lepše ohranjen volan (hvala @Rage), ko je bil avto na dvigalu, pa smo opazili strgano manšeto na desni strani volanske letve, ki je bila zato tudi menjana.

Avto je tako generalno gledano pripravljen, danes je naredil tehnični pregled brez pripomb. Kot nalašč je včeraj izpustil dušo še originalni "ježek" a sem bil tako zadovoljen z avtom ob vožnji nazaj domov, da mu to niti malo ne zamerim hehe. K sreči sem Behr-ovega nadomestnega dobil že danes in ga menjal sam.

Olje je Shell Helix ultra 5W 40, grelne svečke in rele Beru, diski in ploščice pa Ate. Za OE diske se nisem odločil, ker po prebranem OE robo zdaj izdeluje Jurid, sam pa vseeno bolj zaupam Ate ( ne me vprašati zakaj).

Še stanje kilometrov ob servisu: 333.640 km
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Moja neumnost in raztresenost, posledica srečanje z enim stebrom :( Zato je bil avto čez vikend na popravilu, uredil se je zadnji odbijač (popravil obstoječi), zadnja havba, hkrati pa še malenkosti na levem boku zadaj.

• IMG_0551m.jpg
  • IMG_0550m.jpg
  • IMG_0578.JPG
  • IMG_0579.JPG
  • IMG_0581.JPG
  • IMG_0582m.jpg

Urejal fp4492, 24.10.2018, 08:51.

Prikaži več možnosti
    • saso24 je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 087
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Kaj ste pa z letvicam delal?
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Letvice so se barvale na novo, če sem prav razumel ličarja. Ne me vprašati, s kakšno barvo, ni pa isti lak, kot sam odbijač. Zgledajo nove v glavnem.

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Čas teče (pre)hitro in predvčerajšnjim je minilo 10 let od mojega nakupa tegale avtomobilčka. Trenutno ima 337 tisoč kilometrov, jaz butec pa sem mu namesto kakšnega bombončka spet pridelal bojno rano, kar pomeni, da bo ponovno videl kleparja in ličarja. 17.1.2019 se žal nisem uspel čisto ustaviti za enim avtomobilom, rezultat pa je viden na sliki  :damn

Druge originalne ledvičke že imam (hvala @Rage), ko pa se bo razstavil odbijač, pa bomo videli, kaj še potrebujemo. Sigurno tole plastiko, kamor je pritrjena tablica, pa verjetno se še kaj skriva.

Drugače pa lahko samo rečem, da je avto bomba, prva turbina, prva sklopka, bolj ko ga priganjaš, rajši te ima.

• 20190117_m.jpg
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 267
  • Avtomobil: E91 320d xd

Pozdravljen
Lastim si isti avto im me zanima kjere zavore ste dali ker jzt nisem zadovoljen z Zimmerman,pred 3,4 meseca zamenjal in mi volan zdaj ko bremzam vibrira na polno!

Urejal Bmwe46mb, 22.01.2019, 10:15.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 087
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Pozdravljen
Lastim si isti avto im me zanima kjere zavore ste dali ker jzt nisem zadovoljen z Zimmerman,pred 3,4 meseca zamenjal in mi volan zdaj ko bremzam vibrira na polno!

Nekateri montiramo ate, jurid in smo zadovoljni, res pa je da zase lahko rečem da ne divjam več in se take zavore obnesejo BP. V primeru ko jih pa rabim(beri drugih osebkov na cesti) oddelajo svojo nalogo!
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljen

Pozdravljen,

v mojem lastništvu sem menjal dva kompleta zavor, prvič OE, zadnja menjava (na zadnjem servisu) pa je po nasvetu mehanika narejena z ATE diski. Ob menjavi sva s serviserjem šla na vožnjo za utekanje, ki je bila vse prej kot nežna. :) zavore primejo brezhibno, tresenja ni, skratka vse brez problemov.

razlog prehoda na ATE je po besedah mehanika upad kakovosti OE diskov (če sem prav razumel, se je zamenjal dobavitelj).

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 199
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Pozdravljen

Morda pa si jih kje pregrel ali zvil, da je prišlo do površinske poškodbe. Predlagam v kolikor praviš da imaš skoraj da nove diske, da jih daš najprej dol in nekomu minimalno postružiti (obe strani) in boš videl ali so krivi diski. Če, ko jih bo "stružil", boš lahko tudi poslušal zvok in v kolikor ni enakomeren, že veš da je površina neravna. Če imaš kolikor toliko grifa in filinga na konicah prstov, tudi ko potegneš počasi po površini diska, hitro začutiš odstopanja. 

Pri disku še tako malo odstopanje pomeni lahko vibracije ob zaviranju (sploh pri večjih hitrostih). Morda je lahko vzrok potem pri podvozju (roke, puše,...) ali morda tudi slabo centriranje pnevmatik. Vzrokov je lahko več, sem pa skoraj da siguren da je vzrok disk oz. sam bi najprej se lotil diskov, potem recimo centriranje gum, šele potem dalje napad na ostale možne dejavnike. :)

Urejal Taucher, 22.01.2019, 11:15.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik

Pa mogoče tudi da moja vožnja vpliva na to ker bolj grobo vozim,pač v Celovcu zivim in velikokrat se vozim čez Ljubelj( cesta kot da bi bila narejena za bmw)!
Pa se zanima me ce uzamem ATE diske ,bom mogo tudi ploščice zamenjati ali lahko pustim te od Zimmermana gor!?
In Kok je cena teh k si ti kupil ?
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik

Evo zamenjani nosilci na menjalniku in motorju,HD zglob in ATE zavore. Nič vec vibriranja( feelig good)
Pa po menjavi olja namest 5w30 sam dao 5w40 ll01 je izginil črni dim!
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, zdaj se je zgodilo, kar sem potihem že napovedoval. Danes avto dobi novega lastnika, najina skupna pot pa se po 10 letih in 2 mesecih končuje. Ker je novi lastnik prav tako forumaš in dobro pozna tole temo, naj ostane zaenkrat odprta, če pa je ne bo nadaljeval, bom naknadno prosil za zaklep.

Novemu lastniku želim čim manj težav in obilo prevoženih kilometrov, meni je avto kljub štirivaljnemu sdmrdljivcu v nosu nudil obilo užitkov v vožnji, tako čez ovinke kot na naših avtocestah.

Od avtomobila so mi zaenkrat ostal originalna platišča Style 68 (prebarvana v recimo antracit barvo platišč) z eno sezono voženimi gumami, če je kdo interesent. Novi lastnik bo namreč za letni set uporabil platišča, ki jih že ima.

In še zadnjič, e46 rules!  :beer  :-D  :metalc

Prikaži več možnosti
    • damirkos1 je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 177
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Kaj pa ga nadomesca? Pa mogoce se km ob prodaji?

Urejal Dejan-V, 25.03.2019, 11:19.

Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik

F31 330d lci, tale e46 pa ima cca 338.950 km. Saj mislim, da bo novi lastnik to temo ohranjal naprej pri življenju.

Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 090
  • Avtomobil: duo ///M technik

Nov letni set, glede na prejšnjega:
- št. stylinga: -1,
- št. col: +1
:ok2

IMG_20190330_140912.jpg

1997 E36 328i coupe ///M technik, 2004 E46 320d touring ///M technik

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti
    • mico je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 295
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Ti si ga kupil?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti si ga kupil?

ja

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 902
  • Avtomobil: new age e39

Dobro nam gre! Čestitke za nakup.

A sr mi samo zdi ali je zadaj cudno nizji kot spredaj?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala.

Avto ne stoji vodoravno in je zadaj niže, ker ga drži ročna.

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti