Skoči na vsebino

Weber uplinjač

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
121 odgovorov v temi
joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 811

... običajno velja načelo : "malo denarja, malo muzike".

Uplinjač, karburator po domače, je navidez preprosta zadevščina, če ne deluje pravilno pa kar zahteven "podvig".

Običajno se (če misliš imet avto dalj časa) splača zamenjat "drobovino" ter pravilno nastavit.

Občutek v vožnji je, po tem posegu, kot bi šlo za drug avto.

Če te zanima informacija o mojstru, ki Weber obvlada, sporoči.

:) malo off: karburator ni po domače, temveč v srbohrvaškem jeziku, da je pa preprosta zadeva, je pa tudi daleč od realnosti. Me prav zanima koliko mehanikov pozna pravilno delovanje že enostavnega uplinjača, kaj šele vseh ostalih izvedenk in tipov.
Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

DOKTOR
DOKTOR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 782

... izraz se pogovorno uporablja na našem koncu, ni pa to "uradni" izraz, preprost pa je navidez (na prvi pogled) - je lepo napisano.
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Bavarian bomber

Za nastavit vplinjač rabiš malo posluha in znanja. Sam vem kako težko je nastavit nekatere vplinjače, naprimer tiste pri modelarskih avtomobilih na nitrometan; taki kot so webrovi ap zelo težko in še opemo moraš imeti, saj rabiš enak pretok v vsak valj motorja.
Alpinas were always posh hot rods!
Prikaži več možnosti

zegler
zegler

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 879

Za nastavit vplinjač rabiš malo posluha in znanja. Sam vem kako težko je nastavit nekatere vplinjače, naprimer tiste pri modelarskih avtomobilih na nitrometan; taki kot so webrovi ap zelo težko in še opemo moraš imeti, saj rabiš enak pretok v vsak valj motorja.

pozdrav :)

kolk sem se jaz hecal, mislim da ne gre vplivat na pretok, ti moras nastavit vsako cev fergazerja na pretok, ki ga tisti valj ima. da bos poenotil pretoke moras nardit generalko masince :)

edino ce ne razumem zadeve pravilno ? celo zivljenje se ucimo tak da dajte me naucit.. :)

lp
E21 ZAKON
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

pozdrav :)

kolk sem se jaz hecal, mislim da ne gre vplivat na pretok, ti moras nastavit vsako cev fergazerja na pretok, ki ga tisti valj ima. da bos poenotil pretoke moras nardit generalko masince :)

edino ce ne razumem zadeve pravilno ? celo zivljenje se ucimo tak da dajte me naucit.. :)

lp

Če jaz prav vem je treba vse frgazerje nastavit, da imajo enako pretoka, da ni en podhranjen z gorivom in ostali nadhranjeni.
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

Mene zanima, kakšna ej razlika med tipom 45 in 40 če kdo ve? Kateri je boljši?
Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik

To je premer difuzorjev.
Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

Hvala joze2. Kateri vplinjač ap ej boljša izbira za e21? Dvojni Weber 40dcoe ali dvojni Solex? Merila za ocenjevanje so: vzdrževanje(nastavljanje...), poraba, moč, dodatni učinki(zvok...)
Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik

Hvala joze2. Kateri vplinjač ap ej boljša izbira za e21? Dvojni Weber 40dcoe ali dvojni Solex? Merila za ocenjevanje so: vzdrževanje(nastavljanje...), poraba, moč, dodatni učinki(zvok...)

BMW je uporabljal Solex-e, Italija pa Webre, ki so bili za uporabo na BMW-eju bolj alternativa raznih tunerjev, bili so tudi cenejši. Za Webre so bili na razpolago celi seti različnih šob, kar jim je prinašalo prednost pred Solexi, za katere je bilo manj izbire. Kako je sedaj, ne vem. Sedaj je verjetno najbolj pomembno za katere se dajo dobiti kakšni rezervni deli. Za Solex se dobijo deli kot ostali rezervni deli za BMW, za Webre pa verjetno tudi ni problem v Italiji. Tako eni kot drugi so si zelo podobni. Razlika je v zvoku, poraba pa je odvisna od nastavitev in uporabljenih šob, prav tako moč. Nastavljanje je enako zahtevno pri obeh.
Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

BMW je uporabljal Solex-e, Italija pa Webre, ki so bili za uporabo na BMW-eju bolj alternativa raznih tunerjev, bili so tudi cenejši. Za Webre so bili na razpolago celi seti različnih šob, kar jim je prinašalo prednost pred Solexi, za katere je bilo manj izbire. Kako je sedaj, ne vem. Sedaj je verjetno najbolj pomembno za katere se dajo dobiti kakšni rezervni deli. Za Solex se dobijo deli kot ostali rezervni deli za BMW, za Webre pa verjetno tudi ni problem v Italiji. Tako eni kot drugi so si zelo podobni. Razlika je v zvoku, poraba pa je odvisna od nastavitev in uporabljenih šob, prav tako moč. Nastavljanje je enako zahtevno pri obeh.

Torej, kakšna ej razlika v zvoku med solex in weber?

Vse pa sprašujem kakšna bi bila vaša izbira? Solex ali Weber?
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 063

V za vergazerje se dobi vse... prilagam fotki iz letošnjega sejma v Padovi:
http://picasaweb.goo...feat=directlink

http://picasaweb.goo...feat=directlink

lp
http://picasaweb.google.com/lh/photo/gLd-Hwm9OdBzDv79ThEiFg?feat=directlinkhttp://picasaweb.google.com/lh/photo/gLd-Hwm9OdBzDv79ThEiFg?feat=directlink
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 825

Torej, kakšna ej razlika v zvoku med solex in weber?

Vse pa sprašujem kakšna bi bila vaša izbira? Solex ali Weber?

Definitivno Weber :mljask

:slin :slin :slin
Tudi pri naši hiši je bil včasih e21, ki je bil strokovno navit za gorske dirke :metalc
Prikaži več možnosti

zegler
zegler

BMW fanatik

• Uporabnik

ich bin fur solex ..... :ok

grussss :)
E21 ZAKON
Prikaži več možnosti

BluePassion
BluePassion

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 170

ich bin fur solex ..... :ok

grussss :)

:ok
lloo=00=ooll
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 825

:nono
Prikaži več možnosti

zegler
zegler

BMW fanatik

• Uporabnik

E21 ZAKON
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Avtomobil: auto na metre

Če kdo rabi nastavitev horizontalnega Webra DCOE, vertikalnega Weber/DellOrto DRLA ...me lohk kontaktira...res, da ne delam več tega že 10 let, ampak ljubiteljsko pa še grem to narest. Imam tudi živosrebrni vakuumski inštrument za 4 cilindre...to je pa tut use, kar se potrebuje...aja, pa mal znanja tut:-)

Weber DCOE
Objavljena slika

Weber/DellOrto DRLA
Objavljena slika
lp Andrej
Prikaži več možnosti

BluePassion
BluePassion

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 170

Andrej,
Solexa 4A1 tudi obvladaš?
lloo=00=ooll
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Avtomobil: auto na metre

To je pa od 6aka ane...vem kako dela, nastavlu ga pa nisem nikol tako, da ti tukaj pa ne morem pomagat.
lp Andrej
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 683
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Če kdo rabi nastavitev horizontalnega Webra DCOE, vertikalnega Weber/DellOrto DRLA ...me lohk kontaktira...res, da ne delam več tega že 10 let, ampak ljubiteljsko pa še grem to narest. Imam tudi živosrebrni vakuumski inštrument za 4 cilindre...to je pa tut use, kar se potrebuje...aja, pa mal znanja tut:-)

Weber DCOE
Objavljena slika

Weber/DellOrto DRLA
Objavljena slika

Ko bo Prinz Fertik se sigurno slisva :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti