Skoči na vsebino

Weber uplinjač

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
121 odgovorov v temi
FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Bavarian bomber

Kok je pa lufta na loputah? fedr stran, pa boš vidu.

Fedt je stran, lufta pa ni.
Alpinas were always posh hot rods!
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

Danes sem vzel dele iz white špirita jih sščetkal in ni nobene vidne razlike. Ali to en deluje ali pa je treba počakat še ( bili v špiritu en dan)
Tukaj bi se obrnil na vas, da mi pomagate...
Prikaži več možnosti

Mitja
Mitja

BMW strokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 543
  • Avtomobil: E36

Odgovor si že dobil. Sam uporabljam veliko teh sprejev, znamka za večino ni pomembna, ampak za lopute ipd pa samo One Shot od Kenta.

Trgovina je v Dravljah v Lj, mislim pa da ta ista firma tudi potnika po Slo s katerim bi se lahko dogovoril za prevzem kje drugje. Kakega kontakta nimam, najdi v imeniku.

Piksna je 12 eur če se prav spomnem.
/_/_/III*III\_\_\ ...............objects in mirror are losing
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

Odgovor si že dobil. Sam uporabljam veliko teh sprejev, znamka za večino ni pomembna, ampak za lopute ipd pa samo One Shot od Kenta.

Trgovina je v Dravljah v Lj, mislim pa da ta ista firma tudi potnika po Slo s katerim bi se lahko dogovoril za prevzem kje drugje. Kakega kontakta nimam, najdi v imeniku.

Piksna je 12 eur če se prav spomnem.

Vem da sem dobil, a zanima me ker se je govorilo da je malo bolje kot white špirit... torej če pri špiritu ni rezultatov, so potem pri teh izdelkih 100%? Nebi rad kupoval nekaj česar nebo delovalo in služilo svojemu namenu. Ker nisem ravno človek s polno denarnico in sem še dijak/študent in mi je dnarja malce škoda metat stran, ker imam še veliko stvari za naredit, nenazadnje so na vrsti vijaki za platišča za speskat in pokromirat.
Hvala za odgovor.
Predlogi in izkušnje so zaželjene, tako da prosim z besedo na dan.
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 613
  • Avtomobil: auto na metre

prpopej sliko tega, kar si namočil v špirit.
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

Evo.

Pripete slike za predogled

• 01042010741.jpg
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik

mogoče se ti bo hecn slišal...ampak takele strvari se drgač tudi prou fino spucajo z zobno pasto in ščetko...al pa polirna pasta pa zobna ščetka...al pa od sonax-a čistilo za platišča...tako rumeno...je zlo agresivno na zapečeno umazanijo...lohk pa tut vse skupi namažeš z kako grobo pasto za roke umivat, pa se mal igraš...velik opcij je...u končni fazi ti pa garantiram, da zadevo en štrajfix nastavlen na 90°C z 30% čistilom spuca za šalo.
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

mogoče se ti bo hecn slišal...ampak takele strvari se drgač tudi prou fino spucajo z zobno pasto in ščetko...al pa polirna pasta pa zobna ščetka...al pa od sonax-a čistilo za platišča...tako rumeno...je zlo agresivno na zapečeno umazanijo...lohk pa tut vse skupi namažeš z kako grobo pasto za roke umivat, pa se mal igraš...velik opcij je...u končni fazi ti pa garantiram, da zadevo en štrajfix nastavlen na 90°C z 30% čistilom spuca za šalo.

Vem da je to vse zelo fajn, drugače bi spucal z nekim zelo močnim detergentom ki to očisti za šalo. To je smao pokrov in se čisti s tem zgolj, da se vidi učinek. Skrbi me kako spucat uplinjače. da nebi zašle smeti ali karkoli drugega v dize, lopute ležaje...
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik

Vem da je to vse zelo fajn, drugače bi spucal z nekim zelo močnim detergentom ki to očisti za šalo. To je smao pokrov in se čisti s tem zgolj, da se vidi učinek. Skrbi me kako spucat uplinjače. da nebi zašle smeti ali karkoli drugega v dize, lopute ležaje...

uporabi detergent...spucaj...nimaš kej skrbet...če te pa ležaji skrbijo...naj te ne saj so bili 20 let ispostavljeni bencinu, ki jih je tudi spiral. Drugače pa poišči enga na vašmu koncu, ki ima čistilno posodo na ultrazvok...pa se not da triklor in se ti bo vse šajnalo...znotraj in zunaj. pred leti so ga u Hoferju prodajal za male pare (23€) in je služil namenu.KLIK...
sedaj se ga pa dobi za 50€ KLIK
Dej že neki nared no:ok2 :beer :ok :drink :laugh
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

Bom naredil, ko zrihtam tole, razmišljam v nakupu še enega za obnovit. Preprosto, ko se spraviš delat kaj takega te prelevijo čustva in ne moreš nehat. zato delam počasi, ker karkoli se spravim delat moram si najdit vsaj 4ure časa, za vsak slučaj. ;)
bom pa poročal o tem.
Prikaži več možnosti

neilpryde
neilpryde

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36

jaz pa se vedno cistim ferge po sistemu no school like old school ;)

razstavis, das prekuhat za kakih 10 ur, da se scisti glavna svinjarija. zobna scetka in bencin, da postrgas se ce se slucajno kaj ostane, 8bar zraka pritiska bencina da "spihas" speres se tisto kaj je ostalo. zadeva dela bp in brez stroskov.

zdaj pa eno vprasanje se.
nabavlam 1802 namen je seveda nekaj postorit na motorju, do zdaj imam hrosca ki gre od hise, ko pride bmw (j3b4 schwaba pac more bit pr bajti) pa sem mel cas in sem malo testiral razne ferge. Moram priznat da me je weber mega razocaral sem mel 2 dvojna stojeca webra ko se nista hotla z mano igrat nikakor (beri visoka poraba, hitro se "razštelajo" v glanem crap. Solex super fergi, tak ko jih nastavis tak bojo delovali. DellOrto MEGA! dva dvojna super za nastavljat, tak ko jih nastavis tak ostaneta najboljsi efekt za boxer motor in tudi najboljsi kaj se varcnosti tice. na vseh so bli k n filtri.
Dejansko pa se se nisem pozanimal kak deluje dellorto na bmw motorjih in ce so sploh lezeci za dobit... dal bi neka 2 dvojna gor pa kr trobentice pa neko malo bolj jezno odmicno pa bi blo za stage 1 kr dovolj..

torej lezeci dellorto obstoja ali ne? kako deluje na m10 motorju?

Hvala!
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik

Dellorto ležeči obstajajo...ja...so bili prva vgradnja za Alfa Romeo in Lotus avtomobile.
Iskati moraš modela:

DHLA (premer difuzorja max. 48mm)
Objavljena slika

oz.

DHLB (premer difuzorja max. 35mm)
Objavljena slika

PS:

klele maš par DHLA 40:
http://cgi.ebay.de/D...=item439f97eeec

Urejal Schnitzer, 31.05.2010, 13:57.

Prikaži več možnosti

neilpryde
neilpryde

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36

hvala!!! full hvala ;)

zanima me se samo, ce potem pasejo venturiji od stojecih v lezece, ker mislim, da se mam neke 48ke doma ;)

kaj se pa najboljse obnese na teh motorjih? nisem neki znackar, tak da ce vidim, da je to pac weber, bom pa to vzel, do zdaj je pac moje delo blo na boxer motorjih..
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

hvala!!! full hvala ;)

zanima me se samo, ce potem pasejo venturiji od stojecih v lezece, ker mislim, da se mam neke 48ke doma ;)

kaj se pa najboljse obnese na teh motorjih? nisem neki znackar, tak da ce vidim, da je to pac weber, bom pa to vzel, do zdaj je pac moje delo blo na boxer motorjih..

Kolikor sem jaz razbral iz prebiranja raznih prispevkov in člankov na netu, je dejstvo da se je na takratnih 2002/1802 uporbljalo večinoma Weber in Solex 45 DDHE, v kombinaciji z ustreznimi intake sistemi ter predelavami, je to dajalo ven (za tisti čas) precej zanimive podatke.

Primer spodaj:

• Early models.jpg
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik

jaz pa se vedno cistim ferge po sistemu no school like old school ;)

razstavis, das prekuhat za kakih 10 ur, da se scisti glavna svinjarija. zobna scetka in bencin, da postrgas se ce se slucajno kaj ostane, 8bar zraka pritiska bencina da "spihas" speres se tisto kaj je ostalo. zadeva dela bp in brez stroskov.

zdaj pa eno vprasanje se.
nabavlam 1802 namen je seveda nekaj postorit na motorju, do zdaj imam hrosca ki gre od hise, ko pride bmw (j3b4 schwaba pac more bit pr bajti) pa sem mel cas in sem malo testiral razne ferge. Moram priznat da me je weber mega razocaral sem mel 2 dvojna stojeca webra ko se nista hotla z mano igrat nikakor (beri visoka poraba, hitro se "razštelajo" v glanem crap. Solex super fergi, tak ko jih nastavis tak bojo delovali. DellOrto MEGA! dva dvojna super za nastavljat, tak ko jih nastavis tak ostaneta najboljsi efekt za boxer motor in tudi najboljsi kaj se varcnosti tice. na vseh so bli k n filtri.
Dejansko pa se se nisem pozanimal kak deluje dellorto na bmw motorjih in ce so sploh lezeci za dobit... dal bi neka 2 dvojna gor pa kr trobentice pa neko malo bolj jezno odmicno pa bi blo za stage 1 kr dovolj..

torej lezeci dellorto obstoja ali ne? kako deluje na m10 motorju?

Hvala!

Jaz b ga tudi očistil na tak način, a ena diza noče in noče ven. Problem je še z nekaj šravfi, ki se upirajo odvitju, sem poskušal solexovo olje, nafto, bencin. Mič ne deluje, da jih spravim ven. Kakšna ideja?
Prikaži več možnosti

Schnitzer
Schnitzer

Disco Maniac

• Uporabnik

hvala!!! full hvala ;)

Ne ne pašejo...vertikalni so že v štartu drugačni.
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 454

Z DellOrto ležečimi sem tudi jaz zadovoljen...Ko jih daš v red, potem tako tudi ostane...je pa res, da jih je že kar težko dobit, če pa ga že, so dragi ko žafran.Trobentice pa tudi niso poceni...Jaz sem za obnovo svojih + trobentice + štelanje na avtu dal okroglih 300 eur (niso na BMW pa kaj :-D)

• P7180050.jpg
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede čiščenja...Sam uporabljam neko čistilo za aluminji, ki se meša z vodo....ga pa celega potopim v njo in nekaj časa pustim....bom ti sporočil, kaj piše na posodi čistila(20l posoda za mali denar). Z rezultatom sem pa vedno zadovoljen:ok
primerjava pred/po:

• P6210035.jpg
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

lohkee
lohkee

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 84

http://alfa75.net/fo...hp?topic=2399.0
če komu kaj pomaga:)
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik

http://alfa75.net/fo...hp?topic=2399.0
če komu kaj pomaga:)

Ja cene v Srbiji so okrog 70 do 100 eur, kar je ugodno! Za lep primerek pri nas ali v It, ebay pa boš hitro odštel 300eur!!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti