Skoči na vsebino

Predelava na plin

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
736 odgovorov v temi
Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 616
  • Avtomobil: Smoked Blue Arrow

sem dobil enak odgovor...s tem da sem ze poslal 25 mailov :)...

ampak preden bom tako dalec, bi rad imel cimvec informacij od g1 in sistema prins, saj sta me nekako najbolj prepricala.
Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 684
  • Avtomobil: E39 530iA

Sodelavec ima v svoji M3 (Mazdi 3 :)) plinski sistem enega X proizvajalca, ki mu večinoma dela BP.
Samo v določenih situacijah je imel manjše probleme. Zato sva se nekajkrat vozila okoli,
spremljala delovanje plinskega sistema preko računalnika in se šla fine-tuninga nastavitev. ;)
Ugotovitev: Tam kjer so bili ti manjši problemi je bilo ravno zaradi zamikov v "odzivu"
plinskega računalnika/sistema, glede na dejansko stanje v računalniku od motorja.

Zato mislim, da zna biti resnična prednost G-1 pred ostalimi sistemi ravno v tem:

Podjetje G-1 ponuja edini na svetu avtoplinski sistem, ki omogoča vodenje vbrizga v realnem času,
kar omogoča najboljši izkoristek pri izgorevanju ter najkvalitetnejšo vgradnjo s sedemletno garancijo.

Tako da, če bi sam razmišljal o plinu bi imel G-1 sigurno na vrhu seznama. :ok
Sistemi so si namreč zelo podobni in z njimi ponavadi ni problemov,
če ga le vgradi nekdo z znanjem in izkušnjami.

Urejal MG, 14.10.2009, 16:14.

Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

ja...no sistem g1 ima 80% moznosti, da ga vgradim, 20% pa prins...

ostali so zal trenutno izpadli...
g1 je tudi ugodnejsi od prins-a za moj avto...

če bo vse po sreči, bi moral v 2-3 tednih imeti predelavo na plin.

v glavnem bom poročal nadaljevanje.
Prikaži več možnosti

tavelk
tavelk

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 374

Pozdravljeni,

Tudi zaradi garancije, ter da je sistem razvit v SLO, sem se odločil za njih. Zaenkrat sem res zadovoljen, mali minus je edino, da pri mirujočem vozilu in tam do 40 km/h slišiš injektorje, kako delujejo (ni moteče, malo spominja na dizla) ob večjih hitrostih se to ne sliši.

Vse ostalo zaenkrat super, poraba po 5 tankanjih 5% višja.

LP Peter
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

evo vceraj naredil še servis (olje, filtri)na avtu in dal nove svecke NGK na 4 pere,pa zimske copate je dobil...

naslednji teden v petek pa sem naročen za vgradnjo plinskega sistema pri G1.

Upam, da bom zadovoljen. bom pa poročal naprej, kako se bo obnasal na cistejse gorivo
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

ni vse zlato kar se sveti.

mal pogooglej najprej "stellited valves" pol pa še preceni če je tvoj motor v 100% odličnem stanju, predn vgradiš zadevo. ker če ni...

js mam tartarini sekvencijski vbrizg plina vgrajen v avto in ga trenutno ne uporabljam, mam pa tut neke pomisleke, če bi ga sploh spravljal v pogon ali ne...

no kot pravijo; slika pove več kot 1000 besed:

Objavljena slika
Objavljena slika

posledica tega ventila je tudi uničen blok motorja.

Urejal voith, 24.10.2009, 15:49.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

voith

vrjamem da se tudi to dogaja...ampak trenutno bom sel v to...

ce se bom zaj***l bom pa tudi porocal o tem tukaj.
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

no danes sem dobil avto z LPG napeljavo

prvi obcutki so dobri...v moči ni razlike, avto lepo teče, 1x mi je mal cuknil, ko sem šel v ornk hrib z 1200 obrati v 3 prestavi, nato nic vec, tudi po AC avto gre lepo, ko menjam med plinom in benzom ni cutiti razlike. narejeno je tudi lepo, tako da ni videti neke šlamparije.
imam 60l rezervar, ki ga lahko napolnim na 80% (48l)...to je mogoce edina stvar, ki bi lahko bila večja, ampak ni placa...no mogoce za kako malenkost...
bom pa poročal o porabi...upam, da bo v mejah normale...BC trenutno kaze 9,7(z benzom je to točen podatek z odstopanjem max 0,2 l)...kok bo odstopalo pri plinu, pa sporocim...je pa res, da naj bi bil poln tank plina, potem so naredili cca 70 testnih km...kok je bilo na plin in benz pa ne vem...sedaj kaze po 150km 3/4tanka plina.Vprašanje je tudi, kok so natančni tile indikatorji, kr je 1x v enem hribu pokazalo 1/2 pol pa spet 3/4.
pravi podatki bodo sledili v naslednjih dneh-tednih. Če bo še poraba ugodna, pol lahko rečem, sam kapo dol za G-1 in LPG. Trenutno zadovoljen.
Prikaži več možnosti

janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

super, upam da ti bo dober delal, pa še vožnja se ti bo velik pocenila, men, k se velik vozim, se mi orenk pozna:ok2 :ok2
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

ja bomo videli...dans se nisem nic vozil...smo bili vceraj mal v lajfu, pa sem dans pocival cel dan...no edino s pesom sem bil na sprehodu...do pokopalisca.

bom porocal, kako se obnasa...
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Maš kakšne slike?
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

slik se nimam...bom v bliznji prihodnosti poslikal...
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

no danes sem dobil avto z LPG napeljavo
imam 60l rezervar, ki ga lahko napolnim na 80% (48l)...to je mogoce edina stvar, ki bi lahko bila večja, ampak ni placa...

Jaz sem imel pri 520i 76 l toroidni rezervoar, kar omogoča ca 61 L plina. Mogoče je potrebno včasih vgrajevalcu sugerirati to dejstvo. Ker kot prvo pač navede 60 L in pika. Potem se niti trudi ne, da bi vgradil večjega. Pa očitno gre.

Sicer pa velikost ni takšen problem, saj je sedaj kar nekaj črpalk in ni blema kot takrat, ko sem ga vgradil jaz in je bila v MB edina črpalka na Plinarni.

Nekaj me zanima. A imaš tudi vgrajen sistem za hlajenje dročnikov??? Pa mnogo užitkov pri vožnji ti želim.

:beer
Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

hm....jaz imam le 60l kesl...ja bi pasal mal vecji, ampak sedaj je kar je...sistem za hlajenje drocnikov...em...ne bi vedel... na masino grejo le injektorji...kok se s prostim očesom vidi...

ja sedaj so trenutno 3 pumpe v MB z LPG-plinarna,trzaska in ptujska...poleg tega pa imam se v tepanju na AC v obe smeri...to so domače pumpe...no se zanimivost...ko imel sem pol kesla plina in peljem z AC...mi gori sam se 1/4 kesla pol zapeljem na ptujsko in prizge se 3/4 kesla...no po 200m je spet bilo 1/2 kesla...torej je to bolj 1 na priblizno...da ves od oka , kok imas poln rezervar...
no dans zjutraj mi je preklopil na plin po cca. 4 km- zunaj je bilo -2, sam men se se vedno zdi mal dolgo
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

hm....jaz imam le 60l kesl...ja bi pasal mal vecji, ampak sedaj je kar je...sistem za hlajenje drocnikov...em...ne bi vedel... na masino grejo le injektorji...kok se s prostim očesom vidi...

ja sedaj so trenutno 3 pumpe v MB z LPG-plinarna,trzaska in ptujska...poleg tega pa imam se v tepanju na AC v obe smeri...to so domače pumpe...no se zanimivost...ko imel sem pol kesla plina in peljem z AC...mi gori sam se 1/4 kesla pol zapeljem na ptujsko in prizge se 3/4 kesla...no po 200m je spet bilo 1/2 kesla...torej je to bolj 1 na priblizno...da ves od oka , kok imas poln rezervar...
no dans zjutraj mi je preklopil na plin po cca. 4 km- zunaj je bilo -2, sam men se se vedno zdi mal dolgo

Ti merilniki za plin so bolj orientacijske narave. Tudi pri meni je bilo enako, jaz sem imel sistem prins. Mnogo boljšo informacijo ti daje dnevni števec. Pri meni je npr. zagorela rdeča, pa sem imel zalogo za 150-200 km.

Sistem za hlajenje ventilov je v bistvu sistem za mazanje istih s posebnim oljem. V kolikor ga nimaš vgrajenega, se ga da dobiti. Priporočljivo ga je imeti, ker plin izgoreva pri višji temperaturi kot bencin in to zna, ni pa nujno, poškodovati odmične ventile. Predvsem japonski avti so bili občutljivi, evropski nekoliko manj.

Preveri, ali nimaš kaj zraka v hladilnem sistemu. Pri meni je bil zrak, leto dni nismo pogruntali tega in imel sem iste težave kot ti. Ko pa sem enkrat temeljito odzračil sistem, mi se je plinska napeljava vklopila po cca 1 - 1,5 km najpozneje. Tudi pri -15. Pomembno je tudi, kako je nastavljen uparjalnik plina. Če je nastavljen na višjo temperaturo, se dejansko sistem vklopi pozneje. To lahko urediš pri vgrajevalcu sistema.

:beer

Urejal Artist, 02.11.2009, 11:48.

Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

artist

hvala za odgovore...bom povprasal za hlajenje ventilov in tudi za preklop na LPG
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

Kolega ima 523i LPG in mu preračunano pije 5 eur/100km + bencin

Drugače pa je tale M5 predelan na plin in me prav zanima če to u redu funkcijonera?

lp
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

potem mu pije cirka 9l plina...to je zlo mala poraba...jaz sem se z bencinom gibal ponavadi okol 9,5 slo je tudi 8 pa 11,5 tudi...sam takrat sem imel senzor odmicne gredu fuč...drugace pa je bilo max. slabih 11

trenutno se nisem porabil kesla...bom pa po vsej vrjetnosti sel jutri tankat in pol da vidimo, kako dolgo bo drzal 1 kesl...48l plina

aja pri pospeskih se mi ne pozna nic....torej-ce je vredu napeljava, se tudi pri M5 ne bi smelo poznati...
pa ce bi prisel na ene 18l porabe plina...bi bilo to super poceni

Urejal Aero26, 03.11.2009, 21:09.

Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 151
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Kot sam že napisal v eni temi, hlajenje ventilov se da narediti na 2 načina. Prvi je tzv. FlashLube sistem - v motorni prostor se vgradi mali rezervoarček z oljem katero hladi ventile. Drugi način je da se pri vsakem rednom servisu plina (cca. 10.000 km) v tank natoči aditiv kateri se potem meša z plinom in hladi ventile. Pri toj varijanti je treba paziti da se tank nikoli ne sprazni do konca.
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

http://www.avto.net/...=3209141&show=1

lp
its all about thrill....
Prikaži več možnosti