Skoči na vsebino

Vrtni traktor

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 948

Pozdravljeni!

Zanima me, če je tukaj gor kaj "strokovnjakov" za vrtne traktorčke, namreč v kratkem ga bomo kupili sedaj pa vprašanje kaj.

Mora imet min 17KM, 107 cm širna reza, brez koša, cca 2300€ +-. Zdej pa nevem kere firme so najboljše. Na probi smo imeli novega John Deereja x304- zakon stvar:metalc,ker imaš kontrole za naprej ter nazaj isto kot pri viličarju ( mal pritisneš pedalko gre počas, drugače hitro), zavijajo vsa 4 kolesa, sam je predrag- 3300€:damn

Husqvarna LTH171 je OK( 2300€ nov), sam preverjam če je še kaka dobra firma, ker bi preveril čim več strojev. Nebi šel kar na horuk:-D Pri tem nimaš pedalov za naprej ter za nazaj kot pri JH, imaš ročno kljuko:blackeye To me malo moti

Hvala:ok

Urejal OffsummeR, 20.10.2009, 18:19.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

klemn007
klemn007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 709
  • Starost: 33

Poglej še pri Stihl-Viking program:

http://www.unicommer...rske_kosilnice/

ali pa Honda-garden program
http://ww1.honda.co.uk/power/garden/

Urejal klemn007, 20.10.2009, 18:27.

Prikaži več možnosti

Kassari
Kassari

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 977
  • Starost: 25

john deer je super ja, sploh ni drag itak ga kupiš za min 15let, husqvarna ne gledat razen rider program.

ROSES ARE GREY
VIOLETS ARE GREY
ROFL IM A DOG

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 513
  • Starost: 43
  • Avtomobil: E46 320dT

Imam Husqvarno CTH171, tako z košem. Gas je tako kot si opisal LTH in me moti, ker sem imel prej Murraya kjer je bil sistem naprej-nazaj s pedalom za gas - bolj uporabno se mi je zdelo.

Pa žal mi je da sem kupil tako s košem, ker kosim skoraj 100% na zadnji izmet (dodan plastični kljun), mulčam pa sploh ne. Stranski izmet je zakon.

Koliko m2 imaš za kositi?
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

tm okol 1ha. sej vem da ni neki ful,sam vseen.
tabols stroj je vseen ql:) prej je pela castel garden kosilnica,ki je pa za en drek:blackeye
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DOKTOR
DOKTOR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 782
  • Starost: 46

... osebno bi se "John-a" odločil. Tistega "jurja" boš skozi leta in leta uporabe zlahka pozabil na račun zadovoljstva.

... raje, kot imet "jurja" v žepu, pa z nekim "hobi" programom imet težave oz bit nezadovoljen.

Drugače imaš recimo v Italiji kar veliko ponudbo, je pa spet ista "pesem" - za dobro kvaliteto boš plačal.

Glede na to, da imaš čas, bi osebno počakal na razne sejme s to "tematiko" v Italiji.

V začetku leta (januar) je npr. v Vidmu (Udine), pa si v miru pogledaš ponudbo in na enem mestu primerjaš. Lahko dobiš tudi kakšno ugodno-sejemsko ponudbo "John-a".

Urejal DOKTOR, 21.10.2009, 06:51.

Prikaži več možnosti

xonline
xonline

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 638
  • Starost: 41
  • Avtomobil: 2.4 V6

Brez zamere, ampak nekako mi vrtni traktor ne paše skupaj z miškami, tipkovnicami in biti in byte-i, zato sem temo premaknil sem, v splošne razprave.

Da se ne bom skliceval le na moderator power, se tudi sam pridružujem tej temi in sprašujem:

- kupujem traktor (:-D) - resno, ne se smejati .... zanimajo me traktorji, od min 25 KM dalje, s papirji (da je možna registracija oz. prenos lastništva), cena do 3.000 EUR (torej me starejši letniki ne motijo). Zaželjeno, da ima kakšen priključek zraven.

Torej, kaj iščem - starejši traktor, vendar dobro ohranjen in zaželjeno brezhiben. Kupil ga bom - za darilo moji žlahti :eek, da si bo z delom na silnih kvadraturah neobdelanih polj in zaraščenih gozdov malo pomagala popraviti finančno krvno sliko. Dajanje finančne pomoči je dolgoročno nesmiselno, raje jih "naučim loviti ribe, kot pa jim jih prinašati".

Res naj bo traktor v delujočem stanju, da ne bo kasneje kakšnih zamer, češ, podaril si nam klump in sedaj imamo same stroške :frown

Ah, ja - Tomo Vinkovič, če res ni v zelo zelo dobrem stanju, odpade.

Ideje? Ponudbe? Lahko tudi na PS ali na xonline.net (at) gmail.com

(Jao, jao, v kaj se podajam :doh)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

CePO
CePO

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 132
  • Starost: 28

mi imamo doma že enih ~10 let eno Kuboto, ki še kar dela in dela, pa sem se včasih malo bolj izživljal z njo.... :)
je pa širina reza mislim da okoli 110cm, ima nekje 13,5hp(uradno 12,5; serviser je rekel da so neke fore glede tega), ima pa tudi hidro pogon- en pedal, prsti dol-> greš naprej, peta dol-> greš nazaj....
naj bi pa imele kubote tudi neko močnejšo šasijo, kar mislim da tudi drži, glede na to da stvar ne zgleda še nič zvita, pa se uporablja pozimi tudi za pluženje snega, pa se občasno kam zadene vse skupaj v kaj :D

jih pa imajo kar nekaj tudi v lendavski komunali, med drugim tudi velik traktor, je pa res da so tam vsaj za polovico večje od naše pa še na diesel so :)

cena ko smo jo nabavili je pa bila z vso opremo( koš, dodatne kose, cev, deska za sneg,.....) okoli 1mio SIT(nisem siguren, ali nekje tu mislim da je bilo)

če ti kaj pomaga pri izbiri :)
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

No, še en nasvet bi rabu. Kaj je boljše ter zakaj: traktor z motorjem 17HP in 2cilindroma al 21HP z enim cilindrom.

Hvala:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DOKTOR
DOKTOR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 782
  • Starost: 46

... malce več podatkov : znamka-tip/model, del. prostornina ... ?
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Starost: 35
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

Lej tega moj direktor prodaja, je odlično ohranjen, 18KM, 102cm rez

http://www.avto.net/....asp?ID=3176996

Objavljena slika
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

17 konjski je Kawasaki, 21 pa mislm da je briggs and stratton. Ga moram še enkrat vprašat.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik

Lej tega moj direktor prodaja, je odlično ohranjen, 18KM, 102cm rez

http://www.avto.net/....asp?ID=3176996

Objavljena slika

Hmmm...ker se mi ne mudi neki, bom malo še spremljal trg, hvala :ok Če pa ne bo prodal, pa mogoče pride na vrsto.

Drugače imam ogledanega tega

Uporaba 80% ravnina malo brežine, vendar če bo tak strojček pri hiši, bo po možnosti še po zimi prav prišel, če le bo sneg, ter mogoče še kaj..:laugh Sej veste, dokler ne probaš mesa, je tut sam kruh dober :ok2

Kaj pravte potem, single 21HP ( Brigs&Stratton) vs V-twin 17HP (Kawasaki). Ko je bil na testi 17HP V-twin sem kosil ter se vozil zgolj s polovico gasa, mogoče malo več. Zdej če bi hotu ful hitr kosit, bi ga mogu na ful gnat...Torej se mi zdi da če je sam en cilinder ter ne šponan na polno ne bi smel bit problema z vzdržljivostjo, ali se motim?

Ne bom pa šel na vrat na nos...:)

Hvala:beer
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Aha, tudi tempomat ima. :)
Prikaži več možnosti

hvilu
hvilu

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 738
  • Avtomobil: Fiat

Zdravo,

tudi sam se zanimam za nakup vrtnega traktorja.
Za kositi mam nekaj ravnine, pa tudi dosti klančine. Zanima me prednost oz slabosti klasičnega napram hidrostatskemu prenosu? Zanima me tudi razlika v vzdržljivosti električne napram mehanske sklopke za vklop rezil?
Kakšna je razlika med centrifugalno in polno tlačno mazalno napravo?

Prosim za par informacij, saj sem na področju traktorčkov precejšnji analfabet.

hvala, lp
Prikaži več možnosti

hvilu
hvilu

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 738
  • Avtomobil: Fiat

BUMP
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 54 847
  • Starost: 42
  • Avtomobil: E46 325i

john deer je super ja, sploh ni drag itak ga kupiš za min 15let, husqvarna ne gledat razen rider program.

John Derre dela dobre traktorčke, pa še lohk se pohvališ, da imaš traktor od proizvajalca, ki drži trenutno svetovni hitrostni rekord s kosilnico :ok2

http://reviews.cnet....0017942-48.html
Objavljena slika
*** Danes je težko bit budala! Konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan! ***
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 838
  • Starost: 38
  • Avtomobil: VW group

Jaz se tudi zanimam, pa da je za pluzit pozimi. Kaj pravite na razne Partnerje itd, ali mora bit res husqvarna oziroma John deere? Za katerega se dobi več delov, kateri je cenejši za vzdrževanje?
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 609
  • Starost: 37
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Js mam TORO-ta ...full zadovoljen.....
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 838
  • Starost: 38
  • Avtomobil: VW group

Kje si kupil, kolko moci, koliko denarja, se da tudi pluzit pozimi?

Res noben nima kaksnih primerjav ali izkusenj?
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov