Skoči na vsebino

I: Merilec debeline laka (najem)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
seal07
seal07

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: 320

Mogoče kdo ve, kje bi si lahko za 1 uro sposodil merilec debeline laka? Mislim da za moje potrebe nakup ni upravičen, raje plačam 10€ za en dan izposoje.

lp
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Jaz ti ga lahko posodim. Zastonj.
LP
Austin

Urejal Austin Powers, 24.10.2009, 22:29.

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 705
  • Avtomobil: BMW x

Če rabiš za aluminijast avto pa ga lahko pripelješ premerit k meni v Grosuplje. :)

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 734
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Imam. Dobis me na 031/359-117

LP
LP Pirc
Prikaži več možnosti

seal07
seal07

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Rabil bom naslednji teden. Se vam javim...

Aha, potreboval ga bom v Ljubljani, kateri od vaju je bližji LJ Austin ali Pirc-

hvala:ok
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha, potreboval ga bom v Ljubljani, kateri od vaju je bližji LJ Austin ali Pirc-

Jaz sem iz Zaloga ... vzhodni del LJ.
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Jaz sem iz Loke, severozahodni del Ljubljane. :-D
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

seal07
seal07

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jaz pa iz okolice Litije, ampak vsaki dan v Ljubljani. Tako, da si mi ti Pirc ob poti. Potreboval bi ga konec tedna oz. v začetku naslednjega. Odvisno od časa... Skratka se vama javim na privat mail.

lp
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz pa iz okolice Litije, ampak vsaki dan v Ljubljani. Tako, da si mi ti Pirc ob poti. Potreboval bi ga konec tedna oz. v začetku naslednjega. Odvisno od časa... Skratka se vama javim na privat mail.

lp

Na zalost je prislo nekaj vmes :blackeye ... Merilec sem namrec prodal eni vecji stranki(avtohisa), ker ga je nujno potrebovala. Novega imam narocenega in ga dobim v naslednjih nekej dneh :ok
Tko da za vsak slucaj se raje zmeni se z @AP , da te ne bi slucajno jaz pustil na cedilu .

Brez zamere ...
LP Pirc
Prikaži več možnosti

seal07
seal07

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Na zalost je prislo nekaj vmes :blackeye ... Merilec sem namrec prodal eni vecji stranki(avtohisa), ker ga je nujno potrebovala. Novega imam narocenega in ga dobim v naslednjih nekej dneh :ok
Tko da za vsak slucaj se raje zmeni se z @AP , da te ne bi slucajno jaz pustil na cedilu .

Brez zamere ...

Ni problema bom pokontaktiral.

Tudi pri meni je nekaj prišlo vmes:cool
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo merilec je spet na voljo ce bo kdo rabil :ok2
LP Pirc
Prikaži več možnosti

seal07
seal07

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Dotični avto, katerega sem želel premeriti je že šel k novemu lastniku. Očitno mi ni bil namenjen.

Se oglasim ob novi priložnosti ...

hvala
Prikaži več možnosti

AvtoFun
AvtoFun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 130
  • Avtomobil: BMW & Audi

Informativno, a merilci za avte ki so celi ali delno aluminjasti so posebni? Npr. Audi A8?
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 282
  • Avtomobil: 523i

Da tako je...

Ampak z malo pameti se hitro ugotovi karamboliranost avta tudi ce je kje aluminijast. Ker da bi bil avto cel aluminijast je precej redko...ponavad je iz plastike ali aluminija kaka hauba,kaki blatniki itd..

Recimo tako da pregledas vse letnice stekel,premeris stebricke in zgornje dele vrat itd...

Da se dobit tudi takega ki meri vse plasti posebej in ne samo debelino barve in laka skupaj...ampak to so ze merilci za veliko suskov...
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Informativno, a merilci za avte ki so celi ali delno aluminjasti so posebni? Npr. Audi A8?

Da. Razlicni so. Merilec, ki narejen za merjenje le na zelezu ne bo moral zmerit na aluminijiu, ker ima aluminij dugacne magnetne lastnosti kot zelezo.
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Da tako je...

Ampak z malo pameti se hitro ugotovi karamboliranost avta tudi ce je kje aluminijast. Ker da bi bil avto cel aluminijast je precej redko...ponavad je iz plastike ali aluminija kaka hauba,kaki blatniki itd..

Recimo tako da pregledas vse letnice stekel,premeris stebricke in zgornje dele vrat itd...

Da se dobit tudi takega ki meri vse plasti posebej in ne samo debelino barve in laka skupaj...ampak to so ze merilci za veliko suskov...

Se strinjam z malo natancnosti in izurjenosti ce le lahko tako izrazim lahko veliko stvari najdes brez pripomockov. Ni pa slabo ce imas kej takega zraven ce ne drugega olajsa delo :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 009

Cene za merilce kateri merijo tudi debelino na plastičnih in ALU delih se začne pri 900eur:mljask

Prednost takšnih merilnikov je da vse podtke prenaša v graf iz katerega lahko pocelotnem avtomobilu določimo debelino barve ki je zelo pomembna pri kasnejšem delu ( poliranje... ) na avtomobilu.

Problem cenejših merilnikov je kalibracija saj so tovarniško nastavljeni zato se dostikrat zgodi da dobimo različne vrednosti ( odstopanja od 10-30mikronov:crazy )
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 705
  • Avtomobil: BMW x

Cene za merilce kateri merijo tudi debelino na plastičnih in ALU delih se začne pri 900eur:mljask

Ne drži prvič - cene takih se začnejo krepko nižje ... pri 140€ ... pa potem 400, 500, 600 tako da so preko 700€ že zelo redki.

Problem cenejših merilnikov je kalibracija saj so tovarniško nastavljeni zato se dostikrat zgodi da dobimo različne vrednosti ( odstopanja od 10-30mikronov:crazy )

Ne drži drugič - tudi najcenejši imajo zraven ploščice in folije za občasno preverjanje točnosti oziroma sprotno kalibriranje. Zaznavajo že razlike 1 μm s preciznostjo ± 3 %

Pa tudi razlika celih 30 mikronov še ni pokazatelja drugega barvanja. Na original barvanem BMWeju je tolikšna razlika med streho 180 μm in bokom - vrati, ki imajo 150 μm

Zaskrbljujoča je lahko šele razlika 80 μm in več. :cool

Urejal Iztok Z., 08.11.2009, 22:51.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

A ma kdo tak merilnik za prodat?naj mi piše na zs:)
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

csf
csf

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 009

Ne drži prvič - cene takih se začnejo krepko nižje ... pri 140€ ... pa potem 400, 500, 600 tako da so preko 700€ že zelo redki

Ok, ali lahko prilepiš link ali daš kakšen kontakt o proizvajalcu in modelu?

Ne drži drugič - tudi najcenejši imajo zraven ploščice in folije za občasno preverjanje točnosti oziroma sprotno kalibriranje. Zaznavajo že razlike 1 μm s preciznostjo ± 3 %

Pa tudi razlika celih 30 mikronov še ni pokazatelja drugega barvanja. Na original barvanem BMWeju je tolikšna razlika med streho 180 μm in bokom - vrati, ki imajo 150 μm

Zaskrbljujoča je lahko šele razlika 80 μm in več.

V segmentuv katerem delujem mi je 10 mikronov zelo pomembnih, zato je kalibracija zelo pomembna kar pa cenejši modeli ne ponujajo.
Prikaži več možnosti