Skoči na vsebino

Tema za vaša filozofska vprašanja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
560 odgovorov v temi
yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 376

Pozdravljeni!

Mene pa zanima zakaj se kava meša v levi kraj?

a se ne v desni? :confused

Urejal yani, 26.10.2009, 10:40.

Yani:zlobnipc
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

in spet so babe na tapeti :laugh
ja, kako ne, saj zarad bab so vojne ble..............zarad bab je troja padla........:ok2

internet........nepogrešljiv del našega življenja in droga hkrati :ok
......predstavljajte si, da bi bil brez interneta en teden (tudi preko mobiča nič)....smo že živčni, ko je kakšen izpad elektrike za urco ali dve,
jaz sem namreč že vlekel avtomobilske akumulatorje na kup, pa pretvornik, tako da je blo za router, modem , monitor in comp :laugh

verjameš ali ne, jaz ponavadi na dopustu(1-2tedna),vedna odklopim telefon in ga vključim le vsake 3 dni, da pokličem starše in to je to :ok

je prav lepo biti brez vse te šare včasih, ko se ti zdi da je življenje po eni strani lažje brez tega, ker ti je vseeno kaj se dogaja kje drugje, ampak dojemaš le realne stvari okrog sebe
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 623
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Blindek, ko si na dopustu in izklopiš mobilni, staršev ne kličeš, ker vedno ko pri njih zazvoni pomislijo o kaj se je zgodilo. Zato se ne kliče nikamor. Sem na dopust, "počitek od vsega."
Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 503

verjameš ali ne, jaz ponavadi na dopustu(1-2tedna),vedna odklopim telefon in ga vključim le vsake 3 dni, da pokličem starše in to je to :ok

je prav lepo biti brez vse te šare včasih, ko se ti zdi da je življenje po eni strani lažje brez tega, ker ti je vseeno kaj se dogaja kje drugje, ampak dojemaš le realne stvari okrog sebe

priznam, da sem eden tistih, ki si življenja brez mobitela in interneta niti predstavljati več ne znamo :blackeye ampak sem pa letos v Tuniziji bil 7 dni brez vsega, no lažem, 2x sem šel pogledat mejl :P (ampak sem čakal nekaj pomembnega) in moram priznati, da sploh nisem pogrešal ne telefona in ne interneta :eek

prebral sem 2 knjigi, jahal kamele, se vozil z "đipi" po puščavi, zaspal ob 12 ih najkasneje, jedel kot velik in večji del časa užival v odlični klimi na ležalniku pred čudovito plažo :ok

(btw. sedaj se z eno knjigo "mučim" že 3 mesece)

ah ja, tudi tako bi se dalo živeti, sem hitro za to ;)

lp
ž
Prikaži več možnosti

JaaN
JaaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 406
  • Avtomobil: E39-525i & VAG

Pozdravljeni!

Mene pa zanima zakaj se kava meša v levi kraj?

...da dobiš brezkofeinsko :ok
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

da dobiš brezkofeinsko kavo jo je baje treba 3 minute vreti, baje naj bi kofein 3 minutah izhlapel.
Prikaži več možnosti

compadre
compadre

Lokalni MacGyver

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 242
  • Avtomobil: Discovery tdi

To pa pomeni, da smo prvi,ki smo izumili takoimenovano brezžično pljuvanje, Wireless spitting. :blackeye

kak ne, prav zanimivo je kakšno kavico popiti v kakšnem lokalu in poslušati komentarje za sosednjo mizo, kar hitro zveš, kdo (n)ima koga rad in razne tercijalske štorije o drugih.....:laugh
And on the 8th day God created Land Rover :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Moje filozofsko vprašanje je:

Če se premikaš hitreje od svetlobe, a si potem v temi ali na svetlem?
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik

V teoriji si v svetlobi, je pa tema sestavni del svetlobe in obratno eno brez drugega ne obstaja. če potuješ po svetlobi hitreje od svetlobe potuješ znotraj svetlobe to pomeni da si v svetlobi, če pa potuješ na meji temačnega pa si v temi in ti svetloba sledi, predstavlja si to kot, da si temi kot v rogu in potujež z omenjeno hitrostjo, ko pa se ozreš vidš svetlob in celo sebe.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 399
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Če potuješ hitreje od svetlobe, si v prihodnosti. :ok2 :laugh

Mater tle bomo pa zabluzli ej :laugh Čist težka tema.

Urejal Davidf1, 26.10.2009, 12:50.

Prikaži več možnosti

Brouky
Brouky

Actually

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 383
  • Avtomobil: Fiesta 88

V teoriji si v svetlobi, je pa tema sestavni del svetlobe in obratno eno brez drugega ne obstaja. če potuješ po svetlobi hitreje od svetlobe potuješ znotraj svetlobe to pomeni da si v svetlobi, če pa potuješ na meji temačnega pa si v temi in ti svetloba sledi, predstavlja si to kot, da si temi kot v rogu in potujež z omenjeno hitrostjo, ko pa se ozreš vidš svetlob in celo sebe.

:eek :eek :eek :eek

nč jasno...:confused :crazy
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

Strokovnjak za sadno medicino

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 374
  • Avtomobil: VW

kam gre svetloba, ko ugasnes luc :zmeden
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 435

Zakaj je Vesolje črno? In zakaj več kot 90% celotne mase Vesolja predstavlja temna snov?
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj je Vesolje črno? In zakaj več kot 90% celotne mase Vesolja predstavlja temna snov?

Ker se Bogu ni dalo barvat :ok2 a ti sploh veš kako veliko je vesolje, preden bi vse skupaj prebarval... :laugh
Prikaži več možnosti
    • OffsummeR je všeč

yani
yani

BMW fanatik

• Uporabnik

Spat, tak kot ti :ok2
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 435

Ker se Bogu ni dalo barvat :ok2 a ti sploh veš kako veliko je vesolje, preden bi vse skupaj prebarval... :laugh

Veliko:laugh Staro cca. 14 milijard let in ni neskončno.
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Bom kr začel, ker me je prešinilo nekaj ko sem videl link Zlobnya v temi smešne fotke o tem kaj bi se zgodilo o shutdownu interneta..

Torej kdo je lastnik interneta? Kdo vodi vse skupaj? Kdo je "bigboss"? Ali je internet že tako močen "virus" da je postal lastnik samega sebe?

lastnika interneta ni, ker je public domain.

obstajajo standardi in lastniki standardov in ponudniki s serverji in switchi, ki so tudi lastniki te opreme.

bi pa js prej rekel da je internet prostor kjer so uporabniki virusi prej kot obratno. :ok

Veliko:laugh Staro cca. 14 milijard let in ni neskončno.

a ni to bol predpostavka kot dejstvo?

drgač pa men se zdijo zanimivi fraktali. neverjetno kakšne oblike iz ene enostavne formule..

An extremely deep dive into the mandelbrot zoom. If the final frame were the size of your screen, the full set would be larger than the known universe.

Urejal voith, 26.10.2009, 13:58.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

Blindek, ko si na dopustu in izklopiš mobilni, staršev ne kličeš, ker vedno ko pri njih zazvoni pomislijo o kaj se je zgodilo. Zato se ne kliče nikamor. Sem na dopust, "počitek od vsega."

jaz vedno pokličem, ko se odpravljam na daljšo pot in prispem na cilj, da vedo da sem cel tam :ok

kaka 2 dni pred odhodom domov pa pokličem, da povem kdaj pridem, ker se ne malokrat dopust spontano podaljša za par dni :-D

jaz imam pač tak odnos s starši, ker se super razumemo

Urejal Blindek, 26.10.2009, 13:48.

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 335
  • Avtomobil: F31

http://sl.wikipedia....netno_valovanje
http://sl.wikipedia.org/wiki/Vid

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 554
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Moje filozofsko vprašanje je:

Če se premikaš hitreje od svetlobe, a si potem v temi ali na svetlem?

po kmečki logiki je odvisno od tega kje je vir svetlobe in ali si štartal skupaj s svetlobo ali ne.

tudi če bi potoval v svetlobi hitreje od svetlobe, bi potoval proti njej, kot ona potuje proti tebi ves čas. se pravi bi bil na svetlem v tem primeru :-D

samo glede na to, da se pol mal zakomplicira z nam domačim pojmovanjem časa, je pa uprašanje kaj bi blo če bi blo to sploh izvedljivo :)
(mogoče bi testnemu subjektu brki rastl 6x hitreje kot sicer.. )

Urejal voith, 26.10.2009, 14:18.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.