Skoči na vsebino

Tester - diagnostika BMW

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
444 odgovorov v temi
Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 168
  • Starost: 31
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Vem, da je bilo ze veliko napisano. Zanima me ce se da dobit vmesnik za USB, ekr bi rad zadevo prikljucil na Asus EEE, kjer imam ze nalozen VAG-Com. Poleg tega me se zanima, kater program najbolj priporocate za uporabo z vmesnikom.

Pa kaksen link kjer lahko kupim vmesnik bi tudi prav prisel :ok

Hvala ze v naprej!
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 598
  • Starost: 37
  • Avtomobil: avtomatik

Prav razumem, da gre za vmesnik RS232 - USB :zmeden?

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Prav razumem, da gre za vmesnik RS232 - USB :zmeden?

LP A.

To ze samo ce program nima podpore za USB to verjetno ne bo funkcioniralo :blackeye

Urejal Pirc, 27.10.2009, 13:04.

LP Pirc
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 824
  • Starost: 40
  • Avtomobil: Mazda 6 SPC G192 Rev. Top

USB simulira COM vmesnik, nabavi raje ExpressCard ali pa PCMCIA serijski vmesnik, odvisno kaj ima tvoj prenosnik, kateri rpogram pa je odvisno od $$$ :)

Urejal damci, 27.10.2009, 13:11.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Suln
Suln

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 245
  • Starost: 33
  • Avtomobil: E30, Z750

Po moje najbolje, da nabaviš pcmcia rs232 vmesnik. Nimaš nobenih problemov z USB-ji.
Koliko ur ima ena minuta spoznaš, ko si z osebo ki je ne preneseš!

Član KOS
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Starost: 32
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Da bo jasno za vse večne čase: prava in edina 100% delujoča rešitev je računalnik s ta pravim COM portom (na šihtu, recimo, kjer vzdržujemo tudi dobrih 10 let stare naprave po vsej državi, si zajebavanj s konverterji preprosto ne moremo privoščiti).

Komunikacijski pini COM porta se že lahko uporabljajo tudi z USB pretvornikom, zaplete se pa pri pinih, ki imajo na pravem serijskem vmesniku napetost.

Laptop ki ima pravi COM port stane običajno ene 1000 eur (vsak proizvajalec ima vsaj še en tak model), občasno med HPji najdeš kakšnega izgubljenega za 700 eur.

USB pretvornik npr. čisto OK dela z novo Cisco opremo, če bo delal s tvojim testerjem (bog ne daj šele, da se najde samo avto, ki bo štrajkal s to kombinacijo :)), je pa pretvornik na vodilu PC Card (PCMCIA) v COM port še boljša rešitev - morda celo nič dražja, čeprav ni čisto 100%.

Seveda pri večini mini netbookov ne boš našel PCMCIA reže, svetla izjema je Lenovo, ki jo v 12 colskih Idea laptop(k)ih ima (morda celo v kakšnem 10 colskem)...

Še to: če se za trenutek ustavimo še pri HTPCjih (mini namiznih računalih, ki se npr. priheftajo na zadnjo stran monitorja) - tisti z intlovimi procesorji Atom (plata na chipsetu 945GSEJT) imajo čisto vsi na plati tudi pine za COM port (celo za paralelnega) :ok
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bi rad program uporabljal z mini-lapotopm Asus EEE. Zadeva je kompaktna in jo je enostavno postavit kamorkoli v avto zato se od zadeve ne locim. Z vag-com in rostech USB umesnikom .

Zdej bi pa rad komplet za BMW, ga bom lahko uporabljal z EEE-jem :ok

Urejal Pirc, 28.10.2009, 09:03.

LP Pirc
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 036
  • Starost: 29

imam tester od Cotija in na USB ne dela. Sem mal pobrskal zakaj in dobil odgovor da tak da nima podprtih vseh pinov na RS232 strani. Pri iskanju vmesnika je tud Coti sam sprobal na USB vmesnik en drug in stvar ni delala, a na PCMCIA mu dela BP. In povsod kjer sem vprašal (tud schumi) so rekli da naj delam ali z PCexpress ali PCMCIA. Takega tud danes grem prevzet na pošto, katerega sem naročil preko neta (v štacunah je nemogoča za dobit). USB pa hvalabogu sem uspel dobit pri enemu privatniku brez računa in v primeru nedelovanja (kar se tud dogaja) dobim denar nazaj :)

PA tud cene ni nevem kak prihranek:
USB-RS232 = 17.20eur (med ta kakovostni)
PCMCIA-RS232 = 34eur

Urejal tomos, 28.10.2009, 13:56.

Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Starost: 32
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Jaz bi rad program uporabljal z mini-lapotopm Asus EEE. Zadeva je kompaktna in jo je enostavno postavit kamorkoli v avto zato se od zadeve ne locim. Z vag-com in rostech USB umesnikom .

Zdej bi pa rad komplet za BMW, ga bom lahko uporabljal z EEE-jem :ok

Če dobiš PCMCIA režo na Lenovo Idea-S laptopu z 10'' ekranom si zmagal... In ne, ta ne bo nič večji od 10'' EEEja:ok2
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 574
  • Starost: 53
  • Avtomobil: BMW x

@Pirc, prileti kdaj do mene pa bova poizkusila. Imam vmesnik USB -> COM in mi nanj delata CarSoft in VagCom.

Za INPO pa si raje nabavite kakšen starejši laptop (stanejo pod 100€), ki ima pravi hardwerski COM port, ker tudi PCMCIA ni vedno tisto pravo. :ok
...¯\_(ツ)_/¯
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 8 331
  • Avtomobil: bavarian creams

@Pirc, prileti kdaj do mene pa bova poizkusila. Imam vmesnik USB -> COM in mi nanj delata CarSoft in VagCom.

Za INPO pa si raje nabavite kakšen starejši laptop (stanejo pod 100€), ki ima pravi hardwerski COM port, ker tudi PCMCIA ni vedno tisto pravo. :ok

Tudi INPA je daleč od pravega. :)
PCMCIA/ExpressCard pa na novejših laptopih prav tako deluje BP.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Tudi INPA je daleč od pravega. :)
PCMCIA/ExpressCard pa na novejših laptopih prav tako deluje BP.

dokler je bila samo INPA na voljo pa je bila dovolj dobra? :-D
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 8 331
  • Avtomobil: bavarian creams

dokler je bila samo INPA na voljo pa je bila dovolj dobra? :-D

Tistih nekaj tednov, ja. :-D
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik

Nocem sej to je tisto. Na vsak nacin bi rad zadevo usposobil na EEE-ju ker je bolj kompaketn in ga je zalje uporabljat v vozilu :ok Zato bi rad USB vmesnik :ok2
LP Pirc
Prikaži več možnosti

drejco
drejco

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 210
  • Starost: 41
  • Avtomobil: E46

Najboljša rešitev je virtualizacija. Za slednje je najprimernejši program VMware Workstation, ki je žal plačljiv. Lahko pa uporabiš Microsoftov Virtual PC. Program si namesti ter izdelaj nov Navidezni računanik. Nato zaženi zadevo ter naloži nove windowse. V navideznem strežniku izberi nastavitve ter nato nastavitev za COM port. Če seriskega porta ni, ga dodaj in nato določi fizični port, to je USB interface. Zadeva 100% deluje brez težav s programom INPA!!!

:-D
LP
Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 410
  • Starost: 34
  • Avtomobil: E85 E90LCI

imam tester od Cotija in na USB ne dela. Sem mal pobrskal zakaj in dobil odgovor da tak da nima podprtih vseh pinov na RS232 strani. Pri iskanju vmesnika je tud Coti sam sprobal na USB vmesnik en drug in stvar ni delala, a na PCMCIA mu dela BP. In povsod kjer sem vprašal (tud schumi) so rekli da naj delam ali z PCexpress ali PCMCIA. Takega tud danes grem prevzet na pošto, katerega sem naročil preko neta (v štacunah je nemogoča za dobit). USB pa hvalabogu sem uspel dobit pri enemu privatniku brez računa in v primeru nedelovanja (kar se tud dogaja) dobim denar nazaj :)

PA tud cene ni nevem kak prihranek:
USB-RS232 = 17.20eur (med ta kakovostni)
PCMCIA-RS232 = 34eur

Kako se je obnesel PCMCIA-RS232 ?
Prikaži več možnosti

Mitja
Mitja

BMW strokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 543
  • Starost: 34
  • Avtomobil: E36

Če rabiš samo za novejše avtomobile (nekje od takrat ko je prišel E39 ven) ti bo delala INPA preko USBja, edino vmesnik mora biti že v štartu na USB. Samo ti bi verjetno rad GT1?
/_/_/III*III\_\_\ ...............objects in mirror are losing
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako se je obnesel PCMCIA-RS232 ?

Do zdej sem probal samo na moji E36 in mi NCS expert zazna vse module po tragu. Pol z INPA lahko dostopam DME, IHKA, AirBag, EWS in tudi brišem/berem napake. Ostale (KBM, ZKE, CVM, ABS/ASC..) mi pa ni hotelo dostopat. Bi moral sprobat še na kakem E46 ali E39 da vidim kako se tam obnese. Po nekaterih informacijah naj bi moral na E36 uporabljat še star protokol ASD (zdej imam OBD) ampak za ASD mora bit direkt na COM port (brez kakih vmesnikov), katerega pa nimam na PCju.

Se kdo javi z E46 ali E39 :-D?
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

ampak za ASD mora bit direkt na COM port (brez kakih vmesnikov)

ne bo držalo, dela tudi lepo s ExpresCard vmesnikom

Se kdo javi z E46 ali E39 :-D?

dela brez problema
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

ne bo držalo, dela tudi lepo s ExpresCard vmesnikom

expresscard pa moj PC nima, info da dela samo direkt na COM sem pa dobil od dveh verodostojnih virov na forumu :ok2
Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov