Skoči na vsebino

DIY: E39 Webasto vgradnja, delovanje in diagnoza

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
79 odgovorov v temi
damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 188
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

pri mrzlem se webasto vklopi sam, če je to potrebno
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

miran73
miran73

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 148
  • Avtomobil: 530d

Pa se,da narediti kako drugače kot zgolj avtomatika?
V teh jutrih bi že pasalo,da dogreva motor!
Prikaži več možnosti

miran73
miran73

Novinec

• Uporabnik

Ni nobenega nasveta,kako webasto ročno zagnati zjutraj?
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Ni nobenega nasveta,kako webasto ročno zagnati zjutraj?

Če imaš odklenjenega in ti webasto deluje brezhibno ga lahko zaženeš ročno in pa zjutraj tudi na timer :ok
Jaz sem svojega odklenil potem pa ugotovil da je webasto nekaj v okvari in ne deluje.
W220 soon
Prikaži več možnosti

miran73
miran73

Novinec

• Uporabnik

Ne gotovo ni odklenjen,deluje sicer mi vendar nimam nobenih nastavitev za tajmer,ker imam le business radio,tako sem zelo omejen z opcijami.
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne gotovo ni odklenjen,deluje sicer mi vendar nimam nobenih nastavitev za tajmer,ker imam le business radio,tako sem zelo omejen z opcijami.

saj ko ga odkleneš se pojavijo na radiju dodatne opcije, heiz ein - vklop webasta trenutno in pa timer 1 in 2 - za naštimati časovni vklop. zelo koristna zadeva :ok Sedaj imaš na iris podatkih verjetno tudi možnost prezračevanja na mestu - loft ein
Komaj čakam da svojega usposobim, zima je že tu

Urejal anze12, 28.10.2010, 19:28.

W220 soon
Prikaži več možnosti

miran73
miran73

Novinec

• Uporabnik

In kdo bi mi lahko to zadevo odklenil! Mi lahko podaš kako iformacijo?
Si že našel koga,ki ti webasto usposobil,sam sem jo obnovil lani.
Prikaži več možnosti

miran73
miran73

Novinec

• Uporabnik

Mi res ne more kdo pomagat pri iformaciji,kdo bi mo odklenil webasto?
Prikaži več možnosti

Bubrek
Bubrek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 732
  • Avtomobil: very dobar e39dT

Odgovor je preprost! Kontaktiraj forumaša, ki je odprl to temo (hint: damci) ali pa mojstra @schumi tel. številko ima v profilu. Foruma ne spremlja tako da ga pokliči. Je pa iz Bukovice pri Vodicah, kar je 10 km iz kranja.

lp
Prikaži več možnosti

miran73
miran73

Novinec

• Uporabnik

Hvala za predloge in informacijo,predlagano in z ponedeljkom storjeno!

hvala!
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 582
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Oj,

Zimski dnevi se bližajo in verjetno bi mi kakšen webasto prav prišel za odpravo hladnih zagonov motorja.

Imam pa nekaj konkretnih vprašanj.:)

Kako je z rabljenimi grelci? Se splača kupit 10 let star webasto in ga vgrajevat v avto, ali je riziko okvare prevelik?

Kako preveriti rabljen grelec in kako ga obnoviti?

Kdo tukaj je sposoben to vgradit brez večjih komplikacij in stroškov?

Hvala in LP

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

A je še kje kakšen strokovnjak da mi lahko pametno svetuje?

Ali je forum res dober še samo za komentarje na zidarjevo 760tko, kroniko in big brother slavnih?:blackeye

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti
    • Mitja je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 504
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Predvsem problem pri rabljenih sistemih je to da je vedno bojazen da zraven ni nečesa pomembnega kar se potrebuje. In če je tisti del težko dobit si ga naj**al. Sem že sam gledal po ebayu rabljene stvari, samo tudi pri slikah ne moreš biti ziher da je kompleten. Zato sem potem to opustil, ker pa se mi tudi zdi škoda dajat toliko denarja za novega. Zaenkrat.

Definitvno bi bil prvi naslov morda uradni zastopnik in pa kak serviser ki se s temi stvarmi ukvarja.

Urejal Nixxon, 25.11.2010, 11:39.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Hvala za odgovor :ok

Kaj pa so tisti najbolj pomebni deli, ki morajo biti prisotni ob nabavi?
npr:
- grelec
- kablovje in releji ter moduli
- izpušni lonec in izpušne cevi
- črpalka

deli, ki jih lahko dokupiš v sili:
- cevi za hladilno tekočino, spojke...
- nosilec grelca se lahko priredi..

Kaj pa predhodna lokacija grelca v tipu vozila? Ali je velik problem, če je iz kakšnega drugega vozila kot BMW E39?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Če se govori o nekih univerzal Webasto, potem so načeloma enote iste (mislim da je par varjant glede na moč gretja, nekaj takega). Razlika je samo benz ali dizel, odvisno od tega na kaj tvoj avto pač gre. Od Webasta je to Thermo Top linija (splošno ebay iskanje: http://shop.ebay.de/...-All-Categories).

Več kot to se v raziskovanje nisem spuščal, mislim pa da se v BMW EBA programu da dobiti navodila za vgradnjo original sistema. Če nič drugega izveš katere dele rabiš zanj.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

http://cgi.ebay.de/W...=item35adfe3540

Tale je videti z zelo veliko deli, kot komplet.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik

Malo sem se še pozanimal glede montaže in ta znaša tamo okoli 250-300€ in če še prišteješ nakup rabljenega sistema, si takoj na 500€.

Je kar zalogaj...:frown

Je kdo tukaj na forumu, ki bi tole zmontiral na "švarckomerc" in računal neko normalno ceno montaže, za E39 520iA ?

Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik

Svoj projekt popravila Webasta sem raje opustil, ker pri mojem je fuč in elektronika in obtočna črpalka. Ko iščem rabljene pa so večinoma tudi v okvari vsaj kar se tiče ene napake ( ali ne dela obtočna črpalka ali pa zopet nekaj tretjega) tako da nakup rabljene stane, popravilo zopet določen strošek, montaža spet strošek, potem pa moraš imet spet srečo da vse deluje tako kot mora.
W220 soon
Prikaži več možnosti

standup
standup

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 505
  • Avtomobil: totenwagen

Z malo iznajdljivosti lahko pripraviš avto do tega, da se pozimi ogreje podobno hitro kot poleti.
BMW ima premične loputice, ki so pri hladnem motorju zaprte, ampak zrak pride do motorja še marsikje drugje in, če ta pretok omejiš, se motor prej segreje.
Da se narediti tudi zelo estetsko in mobilno, tako da lahko v primeru pretoplega zimskega dneva takoj odstraniš. Izvedba je omejena samo z domišljijo izvajalca :ok2

Urejal standup, 26.11.2010, 19:17.

Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

Z malo iznajdljivosti lahko pripraviš avto do tega, da se pozimi ogreje podobno hitro kot poleti.
BMW ima premične loputice, ki so pri hladnem motorju zaprte, ampak zrak pride do motorja še marsikje drugje in, če ta pretok omejiš, se motor prej segreje.
Da se narediti tudi zelo estetsko in mobilno, tako da lahko v primeru pretoplega zimskega dneva takoj odstraniš. Izvedba je omejena samo z domišljijo izvajalca :ok2

saj za motor je skoraj vseeno na kakšnem prepihu je,se bo segrel vedno enako hitro.
pomemben del je hladilnik,ki pa že ima vgrajeno kar potrebuje za hitrejše segrevanje in pravilno kroženje tekočine.

to so včasih dajali na kakšne fičkote ali pa na 101. ker notri niso imeli termostata (se je preveč kvaril) ,dostikrat pa tudi antifriza ne :-D
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.