Skoči na vsebino

DIY: E39 Webasto vgradnja, delovanje in diagnoza

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
79 odgovorov v temi
No.1
No.1

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 54
  • Avtomobil: X5 E53 3.0D 2004

Kaj je s tem odklepom webasta, nikjer ne najdem kako in kaj... Mam ga vgrajenega, lahko nastavim neko pihanje na timer, ki pa nima nobenega toplotnega učinka?
Prikaži več možnosti

salethedon
salethedon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 297
  • Avtomobil: maserati

živjo

sicer malo offtopic, pa vseeno. zanima me, če imajo vse e39(lci) serijsko webasto grelec?
pod pokrovom motorja je nalepka webasto, s podatki, v računalniku pa je le opcija ventilacije in ne gretja, sedaj pa me zanima, kaj je in česa ni v avtu.

hvala
...BLUE TORPEDO...:ok
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 188
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

vsi FL E39 dizli, če je nalepka potem je vgrajen, vendar je v večini primerov tovarniško zaklenjen, zato ga ne moreš ročno aktivirati

Urejal damci, 21.02.2012, 13:37.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Kaj je s tem odklepom webasta, nikjer ne najdem kako in kaj... Mam ga vgrajenega, lahko nastavim neko pihanje na timer, ki pa nima nobenega toplotnega učinka?

stopi do Schumija, da ti ga odklene s priklopom na računalnik
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

markiz
markiz

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 125
  • Avtomobil: brez

Kako pa izgleda ta nalepka? Kje je na avtu?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 360
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kako pa izgleda ta nalepka? Kje je na avtu?

Nalepka je srebrne barve in je ponavadi nekje na notranjem blatniku (razen pri tistih ki so bili razbiti in so šalabajzarji nalepko odstranili) :ok2 Webasto je pri E39 525d in 530d serijska oprema, tako da ga imajo VSI :ok
Prikaži več možnosti
    • markiz je všeč

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

eko, bom kar tukaj vprašal:

webasto se mi nekam čudno vede... lansko zimo mi je delal normalno. super. letos, ko so temperature padle pod 15 stopinj, se mi ni hotel vklopiti na timer. ok, sem si mislil, je pač crknil, bom nesel popravit. sem se že zmenil z @bmw-expert.om (mojster za webaste), nakar pride tisti prvi sneg. se peljem zjutraj v službo, in takoj po 5 minutah vožnje se ustabim na rdeči... slišim znan zvok: WEBASTO DELA :eek ok, ko sem šel iz službe, sem prej nastavil timer, webasto se je lepo zagnal. super. v petek sem naredil enako, webasto se je lepo na timer prižgal, segrel avto in to je to.
čez vikend ga nisem uporabljal, sedaj se mi pa spet ne prižge več! zakaj ne? aku je star eno leto, v skritem meniju je napetost 10.8V, nafte je dovolj. ima kdo idejo, kaj bi bilo lahko narobe?
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

mislim da bo kriva premajhna napetost akumulatorja
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik

mislim da bo kriva premajhna napetost akumulatorja

kako bi to popravil?
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

z menjavo akumulatorja
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik

z menjavo akumulatorja

akumulator je nov, original bmw, 90 amperski??? ne more biti fuč v enem letu?
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 744
  • Avtomobil: Božje vozilo

Eno vprašanje.

Zakaj se meni nikoli več ne kadi izpod avtomobila ob delovanju vebasta sliši se ko dela nekaj tako narahlo uuuuuu tistega nabijanja tak tak tak od črpalke ni več slišat ali je umrl ali je pričel bolj preginjeno delovat ???

Kako ga najhitreje stestiram:confused

Hvala za odgovore
Prikaži več možnosti

bassko
bassko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 899

Na moji e39 (520d) se webasto prižge vsakič, ko odklenem avto, odprem vrata, prižgem vse štiri smernike. Potem pa "laufa" nekaj časa in se ugasne. Je pa res tudi, da zadeva več ne dela. Je to kakšna majhna napaka, ali je šel rakom žvižgat?

Če je zadeva fuč, me zanima, ali se ga da vsaj odklopit, da ne poslušam vsakič tega tuljenja? :)
Kakšen avto pa si, če nimaš pogona zadaj? :ok2
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 580
  • Avtomobil: BMW E61 Individual 530 xd

Po enem letu lastništva sem ugotovil da Webasto ima možnost ročno nastavitev.Jaz Imam na mid enoti samo timer 1 in 2.Heiz ne piše nikjer.Torej je zaklenjen.
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

točno tako
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 580
  • Avtomobil: BMW E61 Individual 530 xd

točno tako

Kolikor sem prebral v tvojih odgovorih pomeni ročna nastavitev, da lahko webasto vklopiš po želji in ni potrebno samo na timer?

Do sedaj sem ga vklapljal preden sem šel v službo in iz službe nazaj. Nikjer na MID pa nisem imel te možnosti HEIZ.

Ali morda veš, če je to kak poseben postopek odklepa z računalnikom, ker kjer delam je možakar ki je avtomehanik in ima dober laptop z dobro programsko opremo za BMW, pa bi mi ga lahko on odklenil.

Urejal Danijel S, 28.12.2013, 11:17.

Prikaži več možnosti

tkosto1
tkosto1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 530
  • Avtomobil: 530D M-touring

Bom kar to temo malo obudil.

Ima kdo informacijo koliko stane nov oz. tovarniško obnovljen webasto za FL e39 530d ?
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Bom kar to temo malo obudil.

Ima kdo informacijo koliko stane nov oz. tovarniško obnovljen webasto za FL e39 530d ?

Rabljeni so bili tam okrog 250 € + vgradnja, novi pa so če se ne motim še enkrat dražji.
W220 soon
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Kolikor sem prebral v tvojih odgovorih pomeni ročna nastavitev, da lahko webasto vklopiš po želji in ni potrebno samo na timer?

Do sedaj sem ga vklapljal preden sem šel v službo in iz službe nazaj. Nikjer na MID pa nisem imel te možnosti HEIZ.

Ali morda veš, če je to kak poseben postopek odklepa z računalnikom, ker kjer delam je možakar ki je avtomehanik in ima dober laptop z dobro programsko opremo za BMW, pa bi mi ga lahko on odklenil.

Prek testerja se ga da odklenit, vsak avtoelektričar to naredi za en pir :beer
W220 soon
Prikaži več možnosti

tkosto1
tkosto1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 530
  • Avtomobil: 530D M-touring

Rabljeni so bili tam okrog 250 € + vgradnja, novi pa so če se ne motim še enkrat dražji.

Za novega me zanima, če ima kdo informacijo koliko zadeva stane.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.