Skoči na vsebino

Uradno: BMW serije 5 (F10)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
819 odgovorov v temi
bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 503
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Od poletja dalje bodo v F10/11 novi motorji B47 (518d 150KM, 520d 190 KM).

Uradna poraba pri F10 520d 4,1 l/100km (z avt.menjalnikom), pri 518d malenkost več (4,3).

Čudno, da niso dali že pri FL teh motorjev, čeprav so že spremenjeni od PFL, vseeno pa 184hp...PFL niso bili AdBlue, FL pa...

Sicer pa je ta poraba nerealna...iz prve roke ti povem, da pije FL f10 520d xdrive avtomatik v povprečju 6.2l mešanega cikla, PFL f10 520d brez Xdrive, tudi avtomatik, pa pol litra manj.

Recimo, če vozim v eco pro načinu s FL 520d xdrive, na relacijo 60km regionalne ceste, po omejitvah in z naštudirano uporabo funkcije jadranja, gre avto po BC na 5.2 litra, manj ni šanse. Pa je to zelo nežna vožnja po omejitvi. Če pa recimo se pelje malo bolj dinamično, pa je poraba samo za 1-2dcl višja. Recimo PFL brez xdrive gre na enako relacijo na 4.9 litra... Tako, da teh 4.1l je samo marketinška poteza:)
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

O kakšni marketinški porabi pa pišeš? Verjetno veš kako se merijo porabe pri vse avtomobilih (na valjih, z zalepljenimi režami itd.). Jasno pa je, da se tega ne da doseči.

Pa niso vsi FL addblue.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

O kakšni marketinški porabi pa pišeš? Verjetno veš kako se merijo porabe pri vse avtomobilih (na valjih, z zalepljenimi režami itd.). Jasno pa je, da se tega ne da doseči.

Pa niso vsi FL addblue.

Kateri FL so adblue? Nisem pa vedel, kako se meri poraba, sem imel v mislih, da bolj realno, tako kot pospeški...

p.s: Jaz sem našel to:
http://en.wikipedia....n_Driving_Cycle

lp,m

Urejal bmw330cd, 13.05.2014, 20:29.

Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Kateri FL so adblue? Nisem pa vedel, kako se meri poraba, sem imel v mislih, da bolj realno, tako kot pospeški...

lp,m

Recimo 520d in 525d nista addblue. So pa recimo vsi xdrive.

To merjenje je za vse enako zato je to v zaprtih prostorih na valjih itd.
Težko bi merili v naravi, ker ceste niso povsod enake, niti vremenske razmere, itd.
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

Recimo 520d in 525d nista addblue. So pa recimo vsi xdrive.

To merjenje je za vse enako zato je to v zaprtih prostorih na valjih itd.
Težko bi merili v naravi, ker ceste niso povsod enake, niti vremenske razmere, itd.

Haha.
Ja točno tam bi morali meriti... A se vozimo v zaprtih prostorih mogoče?
OK, da to počnejo, samo da to nekako skušaš opravičit, je pa komično :ok
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

Vzami porabo, ki jo navede proizvajalec, dodaj 1.5l in dobiš nekje realno.

Če ne druga, lahko saj primerjaš med vozili, ker se vsa merijo na podoben način.

Sicer pa je problem merjenja porabe ta, da je metoda stara cca. 20let. Pri Fifth Gear so v zadnji sezoni cca. predzadnji del, imeli razgovor z vodjo teh meritev pri mislim da Peugeot in je ravno on govoril, da je problem teh meritev da so zastarele in da proizvajalci trenutno delajo na tem, da bi jih posodobili. Poblem tudi nastane, ker vsaka elektronska igračka pomeni dodatno težo in višjo porabo, da pa bi testirali vse na enak način dan danes pa je težko, ker so stopnje opremljenosti zelo različne.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Haha.
Ja točno tam bi morali meriti... A se vozimo v zaprtih prostorih mogoče?
OK, da to počnejo, samo da to nekako skušaš opravičit, je pa komično :ok

In kako bi ti to standardiziral, kar je nekako osnova da se lahko primerja? Se strinjam da je ta poraba daleč od tiste ki se jo dosega na cesti pa vseeno bi rad videl. Kaj rečemo samo cesta Kalce Planina, samo ko je zunaj 22°C in ima asfalt 26,3°C, veter pa je 1m/s s smeri jug-jugovzhod? Damo to not v standard pa je. :crazy

Koliko bi šele bilo nategovanja glede porabe če bi merili "realworld" razmere.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

In kako bi ti to standardiziral, kar je nekako osnova da se lahko primerja? Se strinjam da je ta poraba daleč od tiste ki se jo dosega na cesti pa vseeno bi rad videl. Kaj rečemo samo cesta Kalce Planina, samo ko je zunaj 22°C in ima asfalt 26,3°C, veter pa je 1m/s s smeri jug-jugovzhod? Damo to not v standard pa je. :crazy

Koliko bi šele bilo nategovanja glede porabe če bi merili "realworld" razmere.

jaz bi pa nekaj pripomnil glede porabe res je da to delajo v umetnih pogojih ampak če voziš umirjeno v eko načinu in imaš standardne gume in stop/start sistem vključen lahko prideš zelo blizu porabi ki je tovarniško navedena
Prikaži več možnosti

ducy
ducy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 266
  • Avtomobil: F11

... sam sem nabavil opremo in se malo naučil "kodirat" zadeve (oz. se še mal učim) in lahk naredim, da trajno izključim to funkcijo - start/stop (če gre kom na živce). Ali pa da si zapomni zadnje stanje ;). Čeprav jaz jo imam ON.

Naredil sem si tud opcijo gledanja filmov raznih formatov ali pa preko HDD-ja v avtu ;) .. tudi med vožnjo, in še in še ;);)
Zapiranje prtljažnika od znotraj.
Športni display - prikaz navora in moči, nastavljiv sport mode
Prenos zvoka melodije zvonenja
itd, itd.. več opreme več opcij .. ;)
**BMW **the ultimate driving machine**
Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 591
  • Avtomobil: Modra sulica

http://www.bmwblog.si/v-zivo-pal-2014/
Nice!
No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

bravo.

od poletja naprej bo F10 dobil nadgrajen menjalnik:

A richer experience thanks to intelligent networking: 8-speed Steptronic transmission with proactive drive system.

From the summer of 2014, the new 8-speed Steptronic transmission with a proactive drive system will also be available for the models of the BMW 1 Series, BMW 2 Series, BMW 3 Series, BMW 4 Series and BMW 5 Series. On vehicles equipped with a navigation system, the proactive drive system ensures that the moment to shift gears is precisely adapted to the prevailing driving situation even if the navigation system is not active. The Proactive Driving Assistant works in tandem with the navigation system and "sees" a bend or a roundabout ahead and takes into account turn-offs and motorway exits. If the vehicle is approaching a roundabout or a bend, the transmission automatically changes down to the most appropriate gear, making optimum use of the engine braking effect. Subsequently, the system again shifts to the optimal gear for accelerating out of the bend. Furthermore, unnecessary gearshifts and hunting between bends are avoided through intelligent interaction with the navigation system.

kako se vam nadgradnja zdi jaz imam mešane občutke?
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 682
  • Avtomobil: BMW

bravo.

od poletja naprej bo F10 dobil nadgrajen menjalnik:

A richer experience thanks to intelligent networking: 8-speed Steptronic transmission with proactive drive system.

From the summer of 2014, the new 8-speed Steptronic transmission with a proactive drive system will also be available for the models of the BMW 1 Series, BMW 2 Series, BMW 3 Series, BMW 4 Series and BMW 5 Series. On vehicles equipped with a navigation system, the proactive drive system ensures that the moment to shift gears is precisely adapted to the prevailing driving situation even if the navigation system is not active. The Proactive Driving Assistant works in tandem with the navigation system and "sees" a bend or a roundabout ahead and takes into account turn-offs and motorway exits. If the vehicle is approaching a roundabout or a bend, the transmission automatically changes down to the most appropriate gear, making optimum use of the engine braking effect. Subsequently, the system again shifts to the optimal gear for accelerating out of the bend. Furthermore, unnecessary gearshifts and hunting between bends are avoided through intelligent interaction with the navigation system.

kako se vam nadgradnja zdi jaz imam mešane občutke?

Podoben sistem ima RR Phantom oziroma Mulsanne.
Kot sem prebral v nekaterih revijah naj zadeva ne bi delovala 100%, še posebej bo pa to veljalo za Slo, kjer bodo podatki pomanjkljivi.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 965
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Podoben sistem ima RR Phantom oziroma Mulsanne.
Kot sem prebral v nekaterih revijah naj zadeva ne bi delovala 100%, še posebej bo pa to veljalo za Slo, kjer bodo podatki pomanjkljivi.

Se povsem strinjam, za dobro delovanje takšnega sistema potrebuješ presneto dobre mape v navigaciji. Po mojih izkušnjah bo na južni strani alp in na Balkanu tale sistem le draga in neuporabna igračka, tako kot še nekatere druge funkcije.

LP Tristan01

Urejal tristan01, 30.05.2014, 08:44.

Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

samo je pa zanimivo, da je 530d okoli 1800€ cenejša kot pa isto opremljena 535i, ker ponavadi so dizli dražji pa tudi če 530d dodaš ogrevanje na mestu je bolj poceni kot pa 535i.
Prikaži več možnosti

ducy
ducy

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Oj.

Ali ima kdo F10/11 2014, oz. me zanima če ima v iDrivu Slovenski meni? ter če je možno uporabljat SLO govorne ukaze, predvsem za klicanje, oz. izbiranje imen iz imenika?
Hvala.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 860
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Če me spomin ne vara, sem jaz videl slovenske menije že v 2010 F10 :)
Prikaži več možnosti

ducy
ducy

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Jaz mam F11 2013, samo nimam Slo menijev. Sicer me to ne moti mam rajš na EN, vendar pa klicanje iz imenika ne špila, ker pač niso EN imena...
Če bi videl da potem dejansko prepozna SLO imena, bi si sprogramiral zadevo .... oz. si jo bom itak ;) pa da vidim....
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Oj.

Ali ima kdo F10/11 2014, oz. me zanima če ima v iDrivu Slovenski meni? ter če je možno uporabljat SLO govorne ukaze, predvsem za klicanje, oz. izbiranje imen iz imenika?
Hvala.

FL (torej od 7/2013) ima slovenski meni...kolikor sem uspel razbrati, je celoten modul drugačen kot pri PFL. Prevodi so kakovostni, kot se za avto tega razreda spodobi (za razliko od katastrofalnih v Opelici). Če pa dela zvočno izbiranje pa ne vem, tega še nisem sprobal. Vodi pa navigacija v slovenščini zelo lepo.

Za klicanje iz imenika pa je tako, da touchpad deluje zelo dobro in pomojem najdeš prej ga tam kot, da se zajbavaš zvočno:)

lp,M

Urejal bmw330cd, 23.09.2014, 16:13.

Prikaži več možnosti

Chivas Regal
Chivas Regal

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 729
  • Avtomobil: E46

samo je pa zanimivo, da je 530d okoli 1800€ cenejša kot pa isto opremljena 535i, ker ponavadi so dizli dražji pa tudi če 530d dodaš ogrevanje na mestu je bolj poceni kot pa 535i.

pomojem je 535d bolj pandan 535i torej primerljiv cenovno...530d pa je bolj 530i ki pa ga trenutno ni :laugh
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz sem gledal po zmogljivosti pospeški in končna hitrost
Prikaži več možnosti