Skoči na vsebino

Nakupovanje v Celovcu

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
63 odgovorov v temi
bigMIKE
bigMIKE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 372

Kaj pa imajo trgovine v avstriji kar ne dobiš pri nas ali pa preko spletnih trgovin?

Njihov Hajderski odnos me odbija in glede na to kako so se eni trgovci obnašal pred leti, ko smo vsi rinl gor po banane in kavo jim še kako privoščim da se je rekna potrošnikov nehala valiti gor.

Za izlet pa nič ne rečem, imajo precej fajn turce in smučišča
Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: F45 218d

Imajo Ikeo :)

Hajderski greben jim je pa skoraj popolnoma uplahnil. Časi ko so nam prodajali škart robo za suho zlato so mimo in obmejne vasi so čisto v riti, ali pa se samo meni tako zdijo. Ne vem, včasih se mi je zdela Avstrija nekakšna Meka, sedaj jo pa gledam realno - čudno ozke ceste po mestih, nekako zahojeni ljudje...

Me pa preseneča, koliko vozil s SLO in HR registracijami se vali preko Ljubelja. Ampak po oje jih gre 50% v Ikeo :)
Prikaži več možnosti

greee
greee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 039
  • Avtomobil: ljudski

http://www.palmanova...ndex.php/pov_en

tukaj se tudi kaj najde, sploh na razprodajah
Prikaži več možnosti

tomaz
tomaz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 962
  • Avtomobil: Audi A4 1.8 avant

Kaj pa imajo trgovine v avstriji kar ne dobiš pri nas ali pa preko spletnih trgovin?

Njihov Hajderski odnos me odbija in glede na to kako so se eni trgovci obnašal pred leti, ko smo vsi rinl gor po banane in kavo jim še kako privoščim da se je rekna potrošnikov nehala valiti gor.

Za izlet pa nič ne rečem, imajo precej fajn turce in smučišča

Mi nimamo Ikeje, Mediamarkta, Metroja, pa še mogoče kaj :)
Drugače se pa gor dobi velik stvari ceneje kot pri nas, posebej v akcijah.
Ja za izlete je pa sploh fajna Avstrija se da zelo veliko lepih stvari videti, pa tudi smučišča imajo zelo dobra sploh v primerjavi z našimi. Imajo pa tudi slabe strani kot jih ima vsaka država.

Kar se tiče pa odnosa Avstrijcev, pa lahko rečem da nisem v zadnjih 14 letih od kar bolj redno hodim gor niti enkrat natrofil na slab odnos, pa neglede kje sem bil, glih nasprotno so velik bolj prijazni in ustrežljivi kot pri nas, pa naj reče kdor karkoli hoče, pa za Nemce sem istega mnenja. Res pa je da če se pa ti ne obnašaš lepo do njih se pa normalno da oni tudi nebojo do tebe, to je pa povsod tako ne samo v Avstriji.
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Jaz imam ponavadi slabo mnenje v Avstriji ravno o Slovencih. Če so v C&A cote razmetane jih je 100% razmetal kak slovenec ali kaka baka, derejeo se po celi štacuni kot da so sami, na blagaji delajo gnečo s svojim neznajem jezika(rabiš znat 5 stavkov).

Tudi na smučiščih je tako, tisti, ki se dere in ima "spajder" bundo je 100% Slovenc.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Kassari je všeč

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 083
  • Avtomobil: :(

Ne maram Avstrije oz. njihovega škrtarjenja in vzvišenosti do drugih..učeraj smo se ustavili na postajališču, WC pavza, pa gremo po stopnicah navzdol, kjer čaka kot ponavadi neka ženska ki pobira 50c za obisk toalete..odprem denarnico, pa nisem mel čisto nič drobiža, pa je ženska opazila da imam 20€, pa je rekla da naj dam 20€ pa mi zmenja..sem se sam nasmejal pa rekel..ah dann gehen ich raus pissen..

Lepo prosim, a je to normalno..mislim da se kaj takšnega pri nas na balkanu nebi zgodilo, vedno se spregleda par centov..ali z ene ali pa z druge strani..

Pa tudi drugače mi skos nekaj pametujejo, sem šel enkrat nekam v Velikovec, pa so slučajno prodajali gume na platiščih, pa sem ga vprašal če imajo za e90, pa me je model 5 minut vzvišeno prepričeval da e90 sploh ne obstaja..kasneje pa si le premislil in rekel češ da sem jaz narobe rek:crazy

Aja, pa še jezik si morajo sposojat od nemcev:laugh

Kupovat pri nas:ok2

Urejal HiM, 29.11.2009, 15:15.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 529
  • Avtomobil: avtomatik

Halo miklavž oz. andy :-D A si najdu arkaden pa kupu kej lepega :)

Sem / sva našla :ok Thx za predloge :beer

Tale cityarkaden je pa ogromna zadeva :eek

Also, najprej sva se ustavila v KIK-u, vendar ni bilo kaj ne vem kolk pametnega... Sva dobila nekaj za otroke. Pol v ta velik center C&A v na Neuer Platz 13. Tam je bilo kar biznisa :-D Na koncu še v cityarkaden in ko sva prišla domov, je bila ura že ene 9 zvečer. :crazy

K sem zadnjič delal :eek kolk si zapravil - mi2 sva bila še slabša :napaka :damn

Pa še prašički so me uhvatil :crazy Tle, k je most čez Dravo, po drugem krožišču, na dvopasovnici... Sem prehitel enega Jodlarja, nazaj na desen pas, za mano pa pride ena nova črna WV Jetta. Me prehiti, nato pa samo lizika skozi okno :frown
Ene 20 preveč sem peljal, pa še telefoniral sem mal :blackeye No, po pogajanjih v skoraj malo šaljivem tonu sva se zmenila za 50€. :metalc

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 171
  • Avtomobil: F10

Ne maram Avstrije oz. njihovega škrtarjenja in vzvišenosti do drugih..učeraj smo se ustavili na postajališču, WC pavza, pa gremo po stopnicah navzdol, kjer čaka kot ponavadi neka ženska ki pobira 50c za obisk toalete..odprem denarnico, pa nisem mel čisto nič drobiža, pa je ženska opazila da imam 20€, pa je rekla da naj dam 20€ pa mi zmenja..sem se sam nasmejal pa rekel..ah dann gehen ich raus pissen..

Lepo prosim, a je to normalno..mislim da se kaj takšnega pri nas na balkanu nebi zgodilo, vedno se spregleda par centov..ali z ene ali pa z druge strani..

Pa tudi drugače mi skos nekaj pametujejo, sem šel enkrat nekam v Velikovec, pa so slučajno prodajali gume na platiščih, pa sem ga vprašal če imajo za e90, pa me je model 5 minut vzvišeno prepričeval da e90 sploh ne obstaja..kasneje pa si le premislil in rekel češ da sem jaz narobe rek:crazy

Aja, pa še jezik si morajo sposojat od nemcev:laugh

Kupovat pri nas:ok2

Takih podobnih tičkov je na dan vsaj 50... zakaj bi ona tebi dol pustila zakaj nebi ti njej? Oziroma, zakaj ti nebi plačal če si imel? A ti 20 € v kosu pomeni več, kot pa razdrobljenih?
Nimaš prav, mel si in nisi hotel dati, ker si šparoven. Težko ti je dati 0,5 € za wc, za kavo pa ti ni težko 3 €...
hm,....
brez zamere :-D
lp
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • BMW_rok je všeč

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 015
  • Avtomobil: BMW & MINI

Takih podobnih tičkov je na dan vsaj 50... zakaj bi ona tebi dol pustila zakaj nebi ti njej? Oziroma, zakaj ti nebi plačal če si imel? A ti 20 € v kosu pomeni več, kot pa razdrobljenih?
Nimaš prav, mel si in nisi hotel dati, ker si šparoven. Težko ti je dati 0,5 € za wc, za kavo pa ti ni težko 3 €...
hm,....
lp

HiM tu moraš pa priznati, da ima Plavi prav ;) Ravno to je balkansko, da se hočeš nekaj švercati. Če ti tam zagotovijo čist wc, je prav da se za uporabo plača nek drobiž, saj bo le tako ostal vzdrževan in ga boš lahko še kdaj uporabljal :ok Lahko je pa wc zastonj, pa kmalu ne bo ne papirantih brisačk, ne mila, ne vode več tam. Pa smo spet na balkanu :ok2

Jaz zelo pogosto hodim v Avstrijo v shopping, sploh v City Arkaden in Adidas Outlet, kjer se pogosto dobijo nore stvari za nizke cene :ok Včasih bi morali slovenski prodajalci tudi malo gor, da bi se naučili odnosa s strankami.
:bmw
Prikaži več možnosti

T€uro
T€uro

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 76
  • Avtomobil: E91 320dta

Podpis pod tole. BMW_rok
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

hm,....
lp

Mah nevem, že samo to da so wcji plačljivi..hmm..ko bi bili potem vsaj vzdrževani..to se mi v vsakem primeru zdi nenormalno, da za takšno nujo plačuješ..kje je človeško sočutje..nebi mi blo težko dati 50c če bi jih imel, za 50c devat 20€ pa žal ne bo šlo, dejansko mi več pomeni bankovec, tisti drobiž se 1. hitro porazdeli, 2. pa se mi ne da nosit vsega šodra sseboj..:)..mogoče sem čuden, samo tudi če imam samo 20€ skup ne grem na kafe:ok2

Drugače pa NP, vsak ima svoje mnenje :-D

Urejal HiM, 30.11.2009, 20:51.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 171
  • Avtomobil: F10

..mogoče sem čuden, samo tudi če imam samo 20€ skup ne grem na kafe:ok2

Drugače pa NP, vsak ima svoje mnenje :-D

Ne da mogoče, amapk si :laugh vsi drugačni vsi enakopravni :)...
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne da mogoče, amapk si :laugh vsi drugačni vsi enakopravni :)...

Če imam 20€ skupaj gremo na kafe, pa se da za eno porcijo:ok2
Prikaži več možnosti

whisper
whisper

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 454
  • Avtomobil: 550xd

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal. En dan grem v Graz in me zanima, če kdo ve, če je tam kakšna dobra trgovina z orodjem?
Ko bom že tam bi spotoma pogledal za žico za varjenje, če imajo kje in če je mogoče cenejša kot pri nas.

Je tam kje kakšna trgovina z avtodeli, avtokozmetiko?
Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031

Kje so pa kakšne trgovine v Grazu? Je res vse na J delu mesta, ob avtocesti?
Pa prosil bi kakšne okvirne naslove, da vem, kaj v garmina napisat :-D

Kako je pa kaj obisk mesta? Se da kje parkirat pa it se malo šetat in pogledat mesto? Edino kar vem je, da so parkirne hiše drage kot satan...
Prikaži več možnosti

whisper
whisper

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 454
  • Avtomobil: 550xd

V Garzu sta dva velika centra, en je tam kjer je
Ikea: Weblinger Gurtel 31

drugi center pa že malo prej ob avtocesti: Shopping City Seiersberg 3, 8055 Seiersberg

Za en dan je kar preveč trgovin, sem bil od osmih do petih popoldan v Grazu, noge bolele za znoret pregledal pa ne vsega :)

Drugače pa se ne voziš veliko dlje časa, če greš po navadni cesti, sam nisem šel po avtocesti in je bilo prav zanimivo, če imaš Garmnina pa itak ni panike:)

p.s. tehniko se splača tam kupovat, računalniške stvari so veliko ceneje kot pri nas:)

Urejal whisper, 26.12.2009, 12:30.

Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031

Najlepša hvala.
Grem od meje po navadni cesti, ja. Ne bom še vinjete kupoval (ki je povrhu še za 1evro dražja :-D)
Prikaži več možnosti

Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 822
  • Avtomobil: F31 316d

Sam grem ponavadi po cunje v City Arkeden, všeč mi je, ker je veliko trgovin na kupu in ker imajo parkirno hišo, kjer v miru parkiraš.

Včasih še kot mulci, pa smo vedno hodili v Celovec v center, v New Yorker, H&M, C&A,... Sam sem v svojem življenju sigurno bistveno več oblačil kupil v Celovcu kot recimo v Ljubljani (sem iz Kranja), pomojem sem tudi večkrat bil v City Arkeden kot v BTC-ju v trgovinah. Nevem, pač tako sem bil navajen, da sem se rajši gor zapeljal, v času Jugoslavije pa se je itak 1x tedensko gor hodil po fasngo, čokolade, Ramo, prašek, kavo, ipd... :-D

Skoraj vse trgovine, ki so danes v City Arkaden so seveda tudi v Sloveniji, ampak jaz nevem, ali imam samo jaz tak občutek ali ne,... meni se zdi roba v recimo Tom Taylor trgovini v Avstriji povsem drugačna kot v Sloveniji, tako kar se pestrosti tiče, kot kvalietete. Kar kupim od Tom Taylorja v Mega Outletu je po dveh pranjih zanič, kar sem kupil v City Arkaden je vse dobro. Enako recimo za znamko S Oliver :confused
Poleg tega, da je samih majic, poluverjev, hlač... vedno več na voljo v Avstriji (OK, primerjam s trgovinami iz Kranja, ne Ljubljane).

My ex BMW's:
E36 320i cabrio, E39 530dAT ///, E46 318i, 323i, 323Ci (2x), 320iT, 325Ci :love , 320d, E81 118d, E90 318d, 325i, E92 320i ///, E91 318d (3x), 320d, E83 2.0dA, F20 118d

Prikaži več možnosti

Trister
Trister

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mlinček

Lep primer je bil, ko sem jaz lani kupval pancerje zase. Grem v BTC in imajo v praktično vseh trgovinah le nekaj malega modelov pancerjev. Recimo v Hervisu imajo tistih 5 modelov in potem je na vsaki polici vsaj 10 parov tega modela, da se vidi, koliko imajo kao veliko ponudbe (naj omenim, da se potem kupil pancerje ravno tu, ker mi noben drug model drugje ni pasal na nogo:skrbast).

Čez dober mesec se odpravim na smučanje v Heiligenblut in slučajno zavijem v Intersport tam. Če je že kdo bil tam, ve, da Heiligenblut ni ravno mesto in da tudi Intersport ni ravno na ravni Hervisa, kar se tiče velikosti. Torej stopim čez vrata in šok! Cela stena samih različnih pancerjev!:eek Toliko različnih modelov verjetno ne dobiš nikjer v Sloveniji, sploh pa ne v Intersportu, kjer ponudba ni ravno bogata in prodajajo desetkrat manj izdelkov kot v Avstriji.:crazy Seveda imajo tam v Heiligenblutu tudi druge dele smučarske opreme (smučarske palice, očala ipd.), ki jih sam nisem videl v nobeni drugi trgovini v BTC-ju, pa sem dal praktično vse skozi podolgem in počez.:)

Očitno je, da Slovenija dobi zelo malo najrazličnejših modelov oblačil in razne obutve, saj je ponudba v tujini res opazno večja. Lepo se to vidi zgoraj, ko ima ena majhna trgovina (seveda ne smemo zanemariti, da je zraven smučišče, ampak vseeno) nekje v Avstriji veliko več ponudbe, kot pa največji trgovski center v Ljubljani oziroma celo v Sloveniji. Kaj mora biti potem šele v večjih trgovinah v Avstriji in drugih državah, če je že v manjših tako...:)

PS: Sicer je bil tole malo OT, ampak OK:ok2
Prikaži več možnosti
    • Zvezdica je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 529
  • Avtomobil: avtomatik

Nič ni OT, je odličen podatek :ok

Kaj pa cene? Manjše, približno enake...?

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.