Skoči na vsebino

Sončna elektrarna

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
232 odgovorov v temi
Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 855
  • Avtomobil: creative technologie

Pri ponudnikih el. energije so SE tam od 20-33% dražje kot pri prodajalcih SE. Ti dobavitelji ee nimajo svojih izvajalcev ampak zunanje, marže so visoke, tisto "brezobrestno" financiranje se lepo sliši, dejanska cena pa je preplačana v tistem prvem napisanem okvirju.

Če imaš gotovino bo drugje toliko ceneje ali pa vzameš ekosklad kredit, če pač ni gotovine. Če ti je ROI pomemben, potem malo pogledaš cene, če ti je vseeno, vzameš kjerkoli,ker itak ne veš zakaj si vzel.
Če si majhen porabnik ee je ROI 15+let,če si velik porabnik ee je ROI 8-10let...oni seveda naračunajo 5 let ipd...ker ni zajetega vsega stroška investicije in vlaganj.

Sem govoril s prodajnikom SE, en večjih v tem poslu v naši kuri in je zgolj potrdil moje besede. Dejansko iščejo stranke, katere ne znajo nič zračunati in služijo z oglaševanimi ciframi, realnost pač malo drugačna. Letni net metering se bo spremenil, to ni vprašanje če, le kdaj...s tem bo SE rentabilna cca pol leta, ostalo bo minus...po cenah katero oni definirajo.
Tolk, na hitro.

Prikaži več možnosti
    • Mrcina je všeč

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 808
  • Avtomobil: E70 3.0d

A to je končni izračun? Jaz še nisem imel nikogar na ogledu, sem dobil čisto informativno ponudbo, vključuje pa 9,5% DDV (ki v končni fazi verjetno ne bo šel skozi) in že odšteto subvencijo. Ni pa razčlenjena na komponente.

Ne. Ravno danes so me klicali, da pridejo v četrtek na ogled.
Čakam tudi Gen-I
LP
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 658
  • Avtomobil: F30 335i

Torej zanima kdo to ima, kako ste zadovoljni, kdo vam je pistavil itd...

Sam imam trenutno 3 ponudbe na mizi. In so cenovno precej razlicne. Od 12 do 22 za kao isto stvar...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 885
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Od 12 do 22 za iste kw?

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 856
  • Avtomobil: traktor

Ti popoldne javim letno bilanco 2020.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja. 21kW
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 238
  • Avtomobil: 225xe

Kdo ti je pa naračunal 12 jurjev za 21kW? Nisem se še resno spravil k temu, ampak zaenkrat imam 2 ponudbi za cca. 1000 eur na kW.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 885
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Načeloma so vsi jurja na kw, +- par eu in neki paketi cen elektrike. Meni se povrne investicija po 12letih, po sedanji ceni, ne vem pa če bo izračun še enak po 10 letih, oz če bo držal vodo. Malo tudi mene zanima ,ampak potem morš to gledat na strehi, k ta prav gorenc, še z deževnico se začnem rit umivat . Nekako me spominja na nakup dražjega avta z malo manjšo porabo, ampak mi ta avto ni všeč za peljat.

Prikaži več možnosti

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 565
  • Avtomobil: MB W212

Iscem nekaj za vikend. (led osvetlitev, kuhinja, hladilnik)...cca. 2kw Ali je mozen samodejni preklop na omrezje, ko ni zadostne soncne energije?

lp, ponco
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Najcenejsa ponudba

Pripete slike za predogled

• 20210327_150206.jpg
  • 20210327_150213.jpg
  • 20210327_150223.jpg
  • 20210327_150230.jpg
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Srednja ponudba
Geni je najdrazji ma jo morm se dobit v roke...

Pripete slike za predogled

• 20210327_150716.jpg
  • 20210327_150725.jpg
  • 20210327_150731.jpg
  • 20210327_150736.jpg
  • 20210327_150751.jpg
  • 20210327_150757.jpg
  • 20210327_150807.jpg
  • 20210327_150813.jpg
  • 20210327_150819.jpg
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej a se kdo spozna kaj na te ponudbe?
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 642
  • Avtomobil: E91 LCI

Jaz nebi čisto 100% verjel njihovim preračunom. Sva s sodelavcem računala za njegov primer in ni v nobenem primeru prišel pod 7 let, če bi imel večjo porabo bi se hitreje povrnal. 

Kako je pa suncontract, to je nekoč že bilo v Sloveniji in so potem prepovedali ali kako? Zna kdo povedati kaj več o tem? Se bo dalo z energijo tržiti ali bo vsak višek podarjen?

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 404
  • Avtomobil: avtomatik

Dej vprašaraj forumaša @T€ro al nekaj takega... Evo: https://www.bmwslo.c...ser/9016-t€uro/

LP A.

Jaz nebi čisto 100% verjel njihovim preračunom. Sva s sodelavcem računala za njegov primer in ni v nobenem primeru prišel pod 7 let, če bi imel večjo porabo bi se hitreje povrnal. 

Kako je pa suncontract, to je nekoč že bilo v Sloveniji in so potem prepovedali ali kako? Zna kdo povedati kaj več o tem? Se bo dalo z energijo tržiti ali bo vsak višek podarjen?

Podarjen. Že kar nekaj let. Samooskrba in to je to. 

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

eTORE

€etore, ti, ki so ti dali najcenejšo ponudbo (sončni sistemi), so ok ponudnik in zaupanja vredni, monterji tako kot drugje bolj kot ne zunanji, saj naenkrat montirajo kar nekaj sistemov v kuri. Imajo kar nekaj stotin SE postavljenih, tri v moji bližini. Z njihovim glavnim prodajnikom Primožem imam tudi osebno dobre izkušnje, obvlada vse  tehnične zadeve kar se SE tiče. Tisti izračun povračila (ROI) ignoriraj od vseh ponudnikov...meni je recimo bilo naračunanih od 4 do 6.5 let, realno pa je švoh 11 po trenutnih cenah. Manjši si porabnik, dlje traja doba povračila.

Urejal Veljo, 29.03.2021, 10:54.

Prikaži več možnosti
    • Mrcina je všeč

J9320
J9320
  • Uporabnik

Podarjen. Že kar nekaj let. Samooskrba in to je to. 

LP A.

Pa je na vidiku kakšna sprememba ali bodo to energijo kradli v nedogled? Kolikor vem imajo v tujini to vse urejeno in vsak upravlja svojo energijo na borzi, zakaj v Sloveniji ni tako?

Če recimo želiš deliti svojo energijo npr s starši ali kakšnim oddaljenim vikendom so kakšni pogoji v katerih primerih lahko? Nekdo mi je rekel, da lahko porabi višek na aparmatju v Ankaranu, samo mora biti lastnik obeh objektov in oba priključka pri istem operaterju, mislim da geni.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa je na vidiku kakšna sprememba ali bodo to energijo kradli v nedogled? Kolikor vem imajo v tujini to vse urejeno in vsak upravlja svojo energijo na borzi, zakaj v Sloveniji ni tako?

Če recimo želiš deliti svojo energijo npr s starši ali kakšnim oddaljenim vikendom so kakšni pogoji v katerih primerih lahko? Nekdo mi je rekel, da lahko porabi višek na aparmatju v Ankaranu, samo mora biti lastnik obeh objektov in oba priključka pri istem operaterju, mislim da geni.

A tebi se zdi, da oni kradejo? ..tebi SE proizvaja takrat ko je sonce, oni ti pa dostavljajo/kompenzirajo tudi ponoči, ko je megla/oblačno itn.., ko je pri tebi pridelava = 0. Torej bi lahko oni rekli, da ti kradeš in imajo kvečjem oni zaradi tvoje nedefiniranee pridelave, oni težave ;).

Urejal Veljo, 29.03.2021, 12:26.

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

A tebi se zdi, da oni kradejo? ..tebi SE proizvaja takrat ko je sonce, oni ti pa dostavljajo/kompenzirajo tudi ponoči, ko je megla/oblačno itn.., ko je pri tebi pridelava = 0. Torej bi lahko oni rekli, da ti kradeš in imajo kvečjem oni zaradi tvoje nedefiniranee pridelave, oni težave ;).

Seveda je kraja, če bom porabnik porabil več, kot mu elektrarna dela bo plačal konec leta, če mu elektrarna naredi več, kot porabi gre pa vse v pozabo. Oni pa vseeno prodajo vsak kwh, ki ga dobijo. Zaradi tega oni nimajo nobenih težav, vse lahko kompenzirajo z milijon porabnikov v industriji, prodajo na borzi, hidroelektrarnami, prodajo, ...  v glavnem to že delajo par desetletij, ne vem zakaj bi zdaj to nastala tu težava?

Kolikor vem imajo povsod urejen letni poračun v tej smeri, da ti višek izplačajo oziroma sam opravljaš znjim. 

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 856
  • Avtomobil: traktor

Torej kot sem obljubil se pregled za leto 2020. Proizvodnja 12.03 mwh. Elektrarna je 9.9 kw. Cena vsega z odbito subvencijo je bila 11700 eur.

Smer panelov je JZ, torej ne cist optimalno. Pa tudi naklon strehe je tudi malo nizji od optimalnega.

Raznorazni izracuni so bv kot so ze povedali. Ti sam iz ponudb izracunaj ceno na instaliran kw moci. Pa pri operaterju seveda preveri koliko ti pustijo priklopiti.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 501
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Wtf, sej ta štrom k ti ga oni zrihtajo ti ga menda zaračunajo, al kako?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.