Skoči na vsebino

520i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
eagle
eagle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 74

Pozdravljeni!
Torej bratranec mi ponuja svojega bmw 520i letnik 87. Drugače ga prodaja za 500€ je pa reko, da če ga mislim imet, mi ga podari. On ga je mel od 18 leta pa do zdaj ko je 26, pravtako sem tudi jaz zdaj 18 in bi naj to bil moj prvi avto. Drugače je dobro ohranjen edino zadnje amortizerje je potrebno menjat in verjetno tudi še kaj. Zadnje amortizerje zato ker se je njegova punca nekam zaletela in so jih menjali takrat. Zdaj pa avto zgleda kot, da ima poln pritljažnik cementa.

Prosim za mnenje o tem avtu, in kolikšna je možnost, da bi se mi kvaril in koliko to pije v povprečju (2.0 6cil.)? Skratka vse kar veste o tem avtu.

Urejal eagle, 10.01.2010, 00:01.
Zato ker sem napiso 5201

Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 837
  • Avtomobil: modra rja

A ni lažje, če njih vprašaš? :confused
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 407
  • Avtomobil: E30

Tule boš našel nekaj osnovnih podatkov o dotičnem modelu: http://www.bmwslo.co.../E28_520i_3.php

Kar nekaj dodatnih informacij pa lahko najdeš denimo tule: http://www.e28.de/e28.de/b/START.htm

Kombinirana poraba naj bi se sukala tam nekje okoli 10-ih litrov (odvisno od teže noge in samega režima vožnje). Ti motorji so vzdržljivi, doslednost pri menjavi zobatega jermena pa je vselej dobrodošla.

Edino kar je nekako skregano z zdravo logiko. Praviš da je avto dobro ohranjen, cena pa je 500 €. To nekako ne gre skupaj.

Glede na to da bo to tvoj prvi avto. Pazljivo z njim po mokri cesti, ker je zadnji konec lahko precej hinavsko živahen. Delna rešitev so sicer dobre gume, še boljša pa pospravljeno podstrešje (pa ne tisto v hiši:). Srečno!
Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

avto kot zasnova je odličen,motor je praktično neuičljiv,poraba tam nkje okoli 10 litrov,v snegu gre kot tank,da se po zasneženem lepo driftat z njim,v mokrm zna bit malo tricky,kar pa v 90%rešijo dobr gume,amortizerji niso problem,najceneje boš prišel čez pri Vugi v NG,za vse ostalo sta pa tu Racr in Tonybmwkp,pa seveda mi tukaj,seveda če te ne moti da se boš okoli prevažal v 20+let stari krači,mene ne,pa še ene par jih to tud nč ne moti,odločitev je tvoja,če bi ga men kdo ponudu za šenk,bi rekel samo hvala in kje so ključi!
Prikaži več možnosti

IGOR989
IGOR989

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 164
  • Avtomobil: E36 low & wide project

Kaj se cakas? Podarja se ti delujoc BMW, ki te ne bo pustil na cesti kar tako, ce bos vsaj malo skrbel za njega! Amortizerje pa lahko zamenjas za male pare!

Probaj za amortizerje kontaktirati uporabnika foruma Jerry (uporabi funkcijo Isci in Napredno iskanje, nato na desni vpisi Jerry)

Gume, gume in se enkrat GUME, so tiste na katerih ne smes sparat. Pa ti NOBEN nima za pametovati, da BMW ni za po snegu in mokrem. Pac pa je dostikrat obratno. Samo pazi, da ne bos izkoriscal zadnjega pogona, samo zato ker ga ima in ker si 18 let star, ob nedeljah se uci na parkiriscih obvladovati avto in tega ne delaj na cesti oz. cim manj. Itak te bo pa BMW in zadnji pogon zasvojil.

Poklici danes bratranca in ga vprasaj: `Kdaj mi ga pripeljes?`

To je to!

LP,

Igor

P.S.: Ce pa bos rabil kaksen rezervni del za motor oz. kaj drugega pa tudi mene vprasaj imam en motor skoraj razstavljen.
Prikaži več možnosti

zzigon
zzigon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 487

bolj ali manj so ti vse povedali :ok2

poraba okol 10, lahko tudi manj (do nekje 7 na dolge relacije), lahko tudi več (pri 18ih je meni tudi 1.0 Lupo pil od 5 pa vse do 10, hehe), avti so zelo zanesljivi, če so le vzdrževani...povprašaj ga malo kdaj je kaj bilo menjano, če je imel kakšne probleme...amortizerje boš pa itak moral porihtat :)

jst sem imel podobno situacijo, s tem, da je moj dosti mlajši in nisem imel nekih stroškov z njim...zaenkrat sem zelo zadovoljen, da sem rekel: DA, hvala! :laugh

ubiješ se lahko z vsakem avtu, pač pamet v roke in počasi spoznavati nevarnosti in lepote vožnje v cestne prometu :ok

načeloma bi rekel, da je za začetek bolje kakšna mala jajčka, do 60 konjev...a če se znaš zadržati in imaš nekaj pameti v glavi, potem ne bo nobenih problemov :ok
(ps: jst se z večjimi limuzinami vozim bistveno bolj umirjeno, kakor z malimi jajčki)

kvaril se bo, kot se vsak avto kvari! popravila so nekje srednje draga (ali poceni, kakor vzameš), dele se da dobiti, je pač potrebno upoštevati, da boš avto dobil zastonj in boš nanj zelo verjetno hitro vložil kakšnega jurčka ;) Načeloma pa je ta model zelo hvaležen in zahteva zelo malo vzdrževanja (sploh kasnejši letniki).

vzemi ;) če ti ne bo ok, pač prodaš oz. bolj verjetno šenkaš, hehe

lpž

Urejal zzigon, 10.01.2010, 13:08.

Prikaži več možnosti

eagle
eagle

Novinec

• Uporabnik

Hja, tudi on je rekel, nekje 10l. Je pa zadeva taka, da imamo že audi 80 pri hiši (1,6td) in pa sestra ima nisan micro. Zdaj če prodamo to micro in vzamemo bmw. To je edina šansa, ker tri avte pa res nebi meli pri hiši. Bom javil kako sem se odločil.
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 281
  • Avtomobil: :(

Js ga z veseljem vzamem:laugh :laugh :laugh e28, če je usaj kolk tolk nimaš kaj za študirat..
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

tud js se javm če teb ni všeč!
Prikaži več možnosti
    • HiM je všeč

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

tud js se javm če teb ni všeč!

Bo kr vrsta:laugh drugače je pa ena izmed všečnejših oblik ever:ok2
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Js ga tud vzamem:ok2
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

Js ga tud vzamem:ok2

Js pa v zameno zanj spečem še piškote:ok2
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

IGOR989
IGOR989

BMW fanatik

• Uporabnik

Ga tud jst uzamem.

P.S.: S tem ti hocem povedat, da bi mi vsi bili hvalezni takega avta in ga vzeli. Ne razmisljaj in vzami! Verjemi, v vsak avto bos vlagal, pa naj bo BMW, Peugeot ali Honda!
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Js pa v zameno zanj spečem še piškote:ok2

Js ga pa peljem na pico:ok2
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

IGOR989
IGOR989

BMW fanatik

• Uporabnik

:napaka @KIKO, @HiM. :-D :-D :-D
Prikaži več možnosti

eagle
eagle

Novinec

• Uporabnik

Samo dilema tu je: registracija in bencin.
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

P.S.: Ce pa bos rabil kaksen rezervni del za motor oz. kaj drugega pa tudi mene vprasaj imam en motor skoraj razstavljen.

V E28 je M20 motor, ne M50.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

IGOR989
IGOR989

BMW fanatik

• Uporabnik

Registracija in zavarovanje z mladim voznikom za celo leto je cca. 800 eur, lahko vzames tudi na obroke.

Bencin pa, tankal bos vsakega. Zdj pa 1eur ali 2eur vec na 100km za gospodsko voznjo za razliko od tistih malih lupin, ki se v njih pocutis klastrofobicno. Meni je clio rabil 10L na 100km. Tko da.....

Vzemi ga, pa v skrajnem primeru ce je kolkr tok ohranjen, ga magari prodas tukaj na forumu, ce ti nebi zneslo z vzdrzevanjem. Vzemi ga :ok

LP,

Igor
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Samo dilema tu je: registracija in bencin.

Če je to problem (ker registracija ni visoka in požrešen vsekakor ni), to sigurno ni avto zate.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

Če je to problem (ker registracija ni visoka in požrešen vsekakor ni), to sigurno ni avto zate.

Pa tud katerikoli drug avto ne..

Lej registracija je dokaj mila-če se ne motim ista kot za 318i ker je m20 motor, poraba je itak odvisna od tebe..
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti