Skoči na vsebino

Debata: Ali me je sram, da živim v Sloveniji?

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8844 odgovorov v temi
Villeneuve
Villeneuve

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 736
  • Avtomobil: Scenic 1.6dCi BOSE

Treba bi blo odpravit enormno razliko med min. in max. plačo - simpl kot pasulj.
Če je recimo zdej 400eur in 20k eur bi tko uredil da bi blo 1200eur in 10k eur, pa bo ta s "ta hudo" plačo še vseeno luksuzno živel. Tisti ki pa je bil na robu obupa pa bi končno "zadihal" in lahko privoščil nekaj sebi in svoji družini.:ok
Moje skromno mišljenje.

Urejal Villeneuve, 12.01.2010, 21:09.

Dobrodošli uporabniki PS4
https://www.facebook...67977923518595/

Prikaži več možnosti
    • Bojan121 in jocker uporabnikom je všeč to sporočilo

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Pozabili smo še na slo.fovšijo pravice romov...
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

compadre
compadre

Lokalni MacGyver

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 242
  • Avtomobil: Discovery tdi

Pozabili smo še na slo.fovšijo pravice romov...

foušija......kaj je to? :skrbast
o brajdimirih pa raje ne bi, ker bi to ratalo prevroča tema :ok2

če se kdo spomne ene reklame za nedeljski dnevnik, ene 15-20 let nazaj, ki ni prav dolgo bila v etru....
takole nekako je šlo:
slovensko je biti, vsaj eno slovensko zanti zapeti
slovensko je biti, vsaj enkrat v življenju biti na triglavu
slovensko je biti, seveda boljši avto imeti od soseda

:laugh
And on the 8th day God created Land Rover :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Roberto88 je všeč

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

Pravice romov?
Ej Romi so tisti, ki kažejo slovencem (žal) kako je treba. In dobijo svoje. Kaj pa slovenci?
Ja tih k riti in temu primeren je rezultat in iz tega se rodi foušija, tolk da še to razčistimo.
Ja unle ma pa tolk jaz pa tolk?
Ja ok in kaj si ti zase ukrenil, da bi mel tolk k un? Nč a ne.
Da pa sploh ne govorim o tem, kako zgrešeno je mišljenje, da je sreča v tem, da imaš najmanj "tolk" k un.
Je pa to ena od slovenskih navad, za katero upam, da bo kmalu izumrla.
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 879
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Jaz mam tud poln kurac tega, da nas vse povsod jebejo in priznam, ni mi nič hudega. Samo bi pa šel na cesto in popizdil za boljši jutri in za prihodnje rodove. Pa tudi za vse tiste bi šel, ki jim ni tako dobro, kot je meni in ki jim oblast odžira kruh od ust, njim in njihovim otrokom. Za vse te bi pa šel prec. Aja pa da se cigote stera in izbrisane pošlje u pičk* mater :ok
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 342
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

Pravice romov?
Ej Romi so tisti, ki kažejo slovencem (žal) kako je treba. In dobijo svoje. Kaj pa slovenci?
Ja tih k riti in temu primeren je rezultat in iz tega se rodi foušija, tolk da še to razčistimo.
Ja unle ma pa tolk jaz pa tolk?
Ja ok in kaj si ti zase ukrenil, da bi mel tolk k un? Nč a ne.
Da pa sploh ne govorim o tem, kako zgrešeno je mišljenje, da je sreča v tem, da imaš najmanj "tolk" k un.
Je pa to ena od slovenskih navad, za katero upam, da bo kmalu izumrla.

OK pero, prej si lepo povedal kako pa kaj ampak glede ciganov pa raje ne bi...
A je ta tudi pokazal Slovencem kako je treba?Me prav zanima če bo kazensko odgovarjal kakor bi jst al pa ti?

http://www.radiokrka...88/Default.aspx

In ja, če ne bi bli mi ovce bi to golazen že zdavnaj nagnali delat ne pa da se množijo kot zajci in živijo na račun otrok

Urejal QPE, 12.01.2010, 21:34.

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen

QPE

Predvsem je na slovencih, da rome naženejo delat. to sem hotel reči. En slovenec ni sposoben dobit 1200 evrov soc. podpore, je pa zmožen garat cele dneve za 400 evrov. No kle men neki ne gre skup. Hlapčevstvo. En cigo k ma 5 minut vrtca pa 2 sekunde osnovne šole, v lajfu pa ni premaknu niti prsta, če ga že res ni moral pa dobi 1200 evrov podpore?
Erm...............how come?
Erm...........to deli socijalna ustanova, medtem ko taka sredstva poštenim slo družinam ne podeljuje.
No tukaj se pri meni vse konča. Tu je državna ustanova, ki bi morala poskrbeti za slovence za le te ne skrbi, poskrbi pa za Rome.

Get my point?
Ustanovo je treba na hardcore vprašat po zdravju
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

No pol le niso oni tisti ki se znajdejo (oz. tudi se ampak to ni poanta) ampak je država gnila ker podpira tovrstno življenje in ne naredi nič zato....
Sicer nisem zdaj nič novega povedal, zgolj repliciral na tvoj "Ej Romi so tisti, ki kažejo slovencem (žal) kako je treba. In dobijo svoje. Kaj pa slovenci?"

Res pa je tudi da se to ne bo končalo dokler se ne spravimo na ulice in zahtevamo enakopravnost za vse...in tu se žal neha ker tega filma v SLO ne bomo videli
Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti
    • Bojan121 je všeč

Pero
Pero

Banned

• Izključen

Točno tako.
In dokler ne bomo ukrenili nečesa proti takemu delovanju države, tako bo še v nedogled.
Nisem simpatizer Romov in njihovih dejanj, a oni so (jaz sem to že spoznal) ogledalo naše socijalne države. Ena sama ciganerija. Sam še ostali se morjo tega zavedat. Mislim tko.........en Šrot al pa Bavčar sta naredila tej državi toliko škode, kot jo romi v 50-ih letih ne bodo. Kdo je zdej večji "Cigan" oz. po njihovo Zingan pa naj bode postavljeno v prostor.

:-D :-D :-D
Prikaži več možnosti

compadre
compadre

Lokalni MacGyver

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 242
  • Avtomobil: Discovery tdi

QPE

Predvsem je na slovencih, da rome naženejo delat. to sem hotel reči. En slovenec ni sposoben dobit 1200 evrov soc. podpore, je pa zmožen garat cele dneve za 400 evrov. No kle men neki ne gre skup. Hlapčevstvo. En cigo k ma 5 minut vrtca pa 2 sekunde osnovne šole, v lajfu pa ni premaknu niti prsta, če ga že res ni moral pa dobi 1200 evrov podpore?
Erm...............how come?
Erm...........to deli socijalna ustanova, medtem ko taka sredstva poštenim slo družinam ne podeljuje.
No tukaj se pri meni vse konča. Tu je državna ustanova, ki bi morala poskrbeti za slovence za le te ne skrbi, poskrbi pa za Rome.

Get my point?
Ustanovo je treba na hardcore vprašat po zdravju

ok
samo tu so še đankiji, pijančki in ostali paraziti, ki nočejo delat in se držijo zavoda za zaposlovanje, da dobijo potrdilo o brezposelnosti, katerega rabijo za socijalno pomoč.....
delavec, ki pa izgubi službo, se pa prav mora boriti, da dobi nadomestilo plače, ...komisija mora ugotavljat, če jo je upravičen, medtem, ko isti moment pride đanki ali pijanček: "dobar dan, prišel sem po potrdilo"

ne bomo zdaj rome postavljali v središče, saj niso oni point teme, tudi niso krivi za situacijo v naši državi, ampak država sama, oni pa to samo izkoriščajo

zakaj jaz moram plačati drag vrtec, "gazde" (poslanci)
pa imajo zsatonj, zakaj jaz plčujem malico 4€, gazde pa /nevem/ euro?
zakaj jaz moram za avto garati, oni pa imajo službene na razpolago, tudi za privat......itd.......pri moji plači (oziroma mezdi) /recimo/ 400€ in pri njihovi nekaj k€......

samo problem ni samo v državi sami, ampak tudi v narodu, kot si že prej napisal; lot's of pussys
korajžnih in glasnih je veliko......dokler ata ne stopijo skozi duri......
And on the 8th day God created Land Rover :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen

Sicer pa če ornk razmislimo,nikjer ni rožnato...kaj pa recimo v Afriki kjer še otroci za jesti nimajo,kako je pa to žalostno,no saj v slo. je tudi to že kje samo še ne v takem merilu,to pa je žalostno ampak so pa srečni,dokler se bomo vozili v BMW-jih,Mercedesih itd. še ni tako hudega:oknekateri pa kot že rečeno nimajo za vsakdanje preživetje.
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

izidor001
izidor001

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 315
  • Avtomobil: bmw e60-2004

Jaz mam tud poln kurac tega, da nas vse povsod jebejo in priznam, ni mi nič hudega. Samo bi pa šel na cesto in popizdil za boljši jutri in za prihodnje rodove. Pa tudi za vse tiste bi šel, ki jim ni tako dobro, kot je meni in ki jim oblast odžira kruh od ust, njim in njihovim otrokom. Za vse te bi pa šel prec. Aja pa da se cigote stera in izbrisane pošlje u pičk* mater :ok

podpis:ok
ni slovenca brez dolenca:drink
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen

Sicer pa če ornk razmislimo,nikjer ni rožnato...kaj pa recimo v Afriki kjer še otroci za jesti nimajo,kako je pa to žalostno,no saj v slo. je tudi to že kje samo še ne v takem merilu,to pa je žalostno ampak so pa srečni,dokler se bomo vozili v BMW-jih,Mercedesih itd. še ni tako hudega:oknekateri pa kot že rečeno nimajo za vsakdanje preživetje.

Ja ampak preden se mi bodo drugi smilili, na katere itak nimam vpliva moram najprej pri sebi uredit, a ni tko?
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

U Afriki :crazy Buuu fakin huuu al ne rabiš v Afriko hodit (pa ne rečem da tam situacija ni klavrna) ampak pejt samo za vogal pa boš videl soseda ki komaj iz meseca v mesec prerine...
In to je tisto kar naj te prvenstveno skrbi saj boš naslednji mesec lahko ti na njegovem mestu...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 091
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Meni se je pa očitno zrolalo, ker bom nekaj vzpodbudnega povedal.

Dva dni nazaj sva bila z bivšo v eni malo bolj nobel restavraciji v Portorožu. Jedilnica je bila skoraj čisto prazna, le ena miza je bila zasedena poleg najine. Gostje so se glasno pogovarjali in hočeš nočeš sem jih moral poslušat. Tako sem izvedel, da so visoke "živine" iz ene od obalnih občin. Mislim da je bil en od njih župan z ženo ali pomočnico, druga dva sta bila pa tudi iz ene uprave.

Iz medijev in tudi iz vsakdanjega življenja sem že tako navajen na razne barabije, da sem prav veselo vlekel na ušesa in sem samo čakal, kdaj bodo začeli šepetat ali kaj sočnega rekli. Pa ni bilo nič od tega, pogovor je tekel na strokovni ravni. Fora je bila v tem, da so se progovarjali o podpisu neke pogodbe za posel, ki je seveda šel preko natečaja na javnem razpisu. 10 minut sem poslušal podrobnosti o tistem razpisu in sklep je bil, da je bil speljan korektno. Ker vem kako gredo te stvari po nekaterih drugih občinah, sem bil močno presenečen. Še več, občutek sem dobil, da so za tistim omizjem res ljudje iz stroke in ne taki, ki jih je tja pripeljala politika. Malo je manjkalo da nisem vstal, jih ogovoril in jim čestital za pošteno delo... res, kapo dol za njih!

No pa o Primorski bi lahko povedal še in še takih zgodbic, saj glede na to da sem 3 leta hodil s Primorko (pa tudi sicer, iz poslovnih krogov), kar dobro poznam razmere tam dol. Je pa zanimivo in presenetljivo za tistega ki tega ni vajen, kako so razmere v posameznih občinah različne. Primorci res kot da bi bili z drugega planeta, madona... tako po italijansko sproščeni so. Že ko prideš v trgovino in stojiš pri blagajni se ti punce nasmehnejo, ne tako kot v Ljubljani, kjer so večinoma precej "visoke".

Skratka povedat hočem to, da ima Slovenija več obrazov in niso vsi črnogledi. Nasplošno velja da bolj ko si svetovljanski, bolj si razgledan, ampak včasih dejansko pridobiš že, če se samo malo sprehodiš po državi. Kaj vem, osrednji in severni del Slovenije je dostikrat zelo depresiven. Kot da zimska megla, ki se v tem letnem času s te zajebane kotline praktično ne dvigne (Gerchy prav imaš, takoj zamenjam Ljubljano za Velenje, če mi tam zrihtaš posel in kakšno dobro bejbo), res tako zelo vpliva na razpoloženje ljudi.

Tako da predlagam da greste kdaj pa kdaj malo na sončka, pa bo boljše. Takrat enostavno pozabiš na one tam spodaj v megli... in svet je najmanj za en večer spet lepši :)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen

Ja ampak preden se mi bodo drugi smilili, na katere itak nimam vpliva moram najprej pri sebi uredit, a ni tko?

Sej nekateri so si čist sami krivi da je tako:okdnarj apa tud nemorš kar talat,si ga mogu zaslužit,če pa pomagaš družini in dobro veš kakšne so razmere in (še posebaj otrokom) pa mislim da je zelo lepo dejanje,vse se povrne:)
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 879
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Najprej treba doma narest vsaj malo več reda, ali kot oblast tako rada omenja ''socialno državo''. Samo ne vem meni se tu notr vidi polno kontradikcij in totaln nesmisel ali celo posmeh, ko slišim to iz njihovih ust. Kajti socialna država Slovenija mislim, da nikoli ni bla ne vem kaj, je pa iz meseca v mesec še manj :ok
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

No, če smo že na tem: cigan ni enako rom! Ciganov je dosti več belih kot pa črnih; raznih đankijev, lenob ter raznoraznih drugih osebkov ki se hočejo vleči skozi življenje brez da bi mrdnili s prstom :damn

Glede pravice v naši banana državi pa lahko povem, da ima baraba z lažjo več pravice in je deležen več zaupanja kot pa normalen - "priden" državljan z resnico :jok Saj je pa država pametna: rajši vzame tam kjer se da in ne tam kjer takalitak nič ne morejo dobiti ampak imajo lahko samo stroške - pogrešam goli otok.

Sicer pa imamo ne vem točno če je 3x ali 8x preveč birokracije (državne uprave) glede na preostanek sveta. Tam je dosti denarja za prišparati, samo takrat bodo določeni sloji izgubili veliko bazo volilcev in...

Minimalne plače navzgor naša podjetja ne bodo preživela saj smo temu zelo patriotsko naklonjeni in raje kupujemo poceni kitajsko robo namesto malo dražje naše domače proizvode - s tem bi vsak posameznik pripomogel k poti na boljše, ampak...

Če smo pa realni pa ne vem kdo je pripravljen za par deset evrov na mesec več, iti garat če lahko doma uživa :confused Socialne znižati ne gre kaj dosti saj je bolj boga za preživetje, da bi lahko ustvarili neko razliko ter s tem pokazali vspoštovanje do vrednote dela...

Žalostno...:frown

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Kaj vi mislite? Vas je sram da živite v Sloveniji? Mene ni :ok

js ljubim slovenijo in sem ponosen, da živim v sloveniji :)

edino kar mi gre na jetra je to, da imamo nesposobne politike brez hrbtenice in bolan mnz.

Urejal voith, 12.01.2010, 22:20.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Dule5
Dule5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 586
  • Avtomobil: BMW X3

Večkrat sem že rekel......gremo, naredimo vstajo, zapeljimo se z avti pred parlament in zablokirajmo cesto......moč naroda je večja kot moč neke policije...........vendar pa vem, da bi bil čisto sam pošrek postavljen na cesti in bi me hitro odstranili. Zakaj?
Ker je večina ljudi pussy-ji, ker za ceno miru vzamejo v zakup 400 evrov neto in veliko je takih, ki si kaj takega ne upajo izvest ker so pićkice. Jaz imam dva otroka in moram skrbeti zanj in grem takooj kot vođa navale, samo vem, predobro vem, ta ne bo nikogar, ki bi stal izza mene in me podprl. Saj nam gre dobro kajne.

oh moj dragi PERO - ne bo res vec dolgo trajalo ko bodo delavcem popustili zivci ,saj taka svinjarija kot se zdaj dogaja v nasi ljubi drzavi je vec kot absurd in samo vprasanje casa se je kdaj se bo ta mnozica zgrnila na ceste ,saj z besedami nasih politikov in ostalega orkestra kateri pridno igra ter plese kot se jim zdi ,se v tem casu vec ne da ziveti ,prav tako z 400 € ne .

lp
dusan
Prikaži več možnosti