Skoči na vsebino

Debata: Ali me je sram, da živim v Sloveniji?

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8734 odgovorov v temi
Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 690
  • Avtomobil: E61 525D

Naj se raje lotijo kaj delati....(izvzeti so resnični invalidi).

Dela je kolikor hočeš samo videti ga je treba in ne čakati ter filozofirati/fantazirati o klimatizirani pisarni ter 3 jurje plače.

Večina jamra kako je hudo in slabo eni pa "jamramo" kako ima dan premalo ur....

Daj preberi malo nazaj kjer narod za petke in svetke in 200+ ur dobiva minimalne plače..malo študiraj preden napišeš...

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 639
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Naj se raje lotijo kaj delati....(izvzeti so resnični invalidi).

Dela je kolikor hočeš samo videti ga je treba in ne čakati ter filozofirati/fantazirati o klimatizirani pisarni ter 3 jurje plače.

Večina jamra kako je hudo in slabo eni pa "jamramo" kako ima dan premalo ur....

Ce si znas delo organizirat, ima dan cisto dovolj ur, tako za delo, za druzino pa se par ur ostane za kak trening :) aja na forum ne smemo pozabit. @blackberet ta cas, ki ga prezivis na forumu bi raje delal, bi se ti mogoce izslo..vsaka minuta steje ;)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 213
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Daj preberi malo nazaj kjer narod za petke in svetke in 200+ ur dobiva minimalne plače..malo študiraj preden napišeš...

Jaz ne morem pomagati. Saj veš kaj je rešitev naj iščejo drug šiht ali dodaten šiht ali se nekako drugače znajdejo padlo iz neba ne bo nič-

Ce si znas delo organizirat, ima dan cisto dovolj ur, tako za delo, za druzino pa se par ur ostane za kak trening :) aja na forum ne smemo pozabit. @blackberet ta cas, ki ga prezivis na forumu bi raje delal, bi se ti mogoce izslo..vsaka minuta steje ;)

Ne skrbi zame,jaz sem danes svoje oddelal tudi tukaj na forumu. Kar se tiče mojih minut in preživljanja na forumu sem že vsaj enkrat povedal ampak,ker si nov pa se mi zdiš fajn dec bom še enkrat ,da imam forum samo še kot pripomoček za lažjo komunikacijo/pomoč z forumaši(strankami)kateri so tukaj na forumu,če ne bi bilo njih tudi mene ne bi bilo tukaj.

Urejal blackberet, 18.08.2019, 21:30.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Jaz ne morem pomagati. Saj veš kaj je rešitev naj iščejo drug šiht ali dodaten šiht ali se nekako drugače znajdejo padlo iz neba ne bo nič-

Ne skrbi zame,jaz sem danes svoje oddelal tudi tukaj na forumu. Kar se tiče mojih minut in preživljanja na forumu sem že vsaj enkrat povedal ampak,ker si nov pa se mi zdiš fajn dec bom še enkrat ,da imam forum samo še kot pripomoček za lažjo komunikacijo/pomoč z forumaši(strankami)kateri so tukaj na forumu,če ne bi bilo njih tudi mene ne bi bilo tukaj.

Saj delno imaš prav ampak ne moreš tako na lahko tega reči kot da je tako enostavno..ni to LJ..

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@blackberet ni bilo misljeno provokativno ampak bolj sarkasticno. Ker sem kot tak, smatral tudi tvoj post ;)
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 018
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

@andrej777 slovenci ze dolgo niso vec poceni delovna sila za Avstrijo. Nazadnje so to bili Bolgari in Romuni, so pa zdaj se oni izpogajali vsaj z zakonom dolocen minimum, ki je nekaj cez 1000€, mislim da 1200€ za polni delovni cas. Drugace pa ce vzamemo za primer firmo v avstriji, kjer so zaposleni avstrijci in slovenci in opravljajo isto delo, so placani enako.
Da se vedno vec nasih ljudi zaposluje v Avstriji pozitivno vpliva tudi na statistiko o brezposelnosti. Kot je @Cdriver napisal, ce avstrijci odpustijo vse slovence bo pri nas vsesplosna panika.
Me pa zanima nekaj Andrej, ce lahko svojo trditev napisano nekje zgoraj, da vec kot 50% Slovencev dobiva cca 1250€ place na racun, podkrepis s kaksnim dokazom? Mogoce kak link do kake raziskave?? Res me zanima, ce to drzi.

Nisem napisal več ampak cca. Nekje sem zasledil podatek da 60% zaposlenih ljudi prejema plačo enako ali nižjo od povprečne. Minimalna je cca 900€. Če teh 60% ljudi razdeliš enakomerno med 900 in 1700€ jih je 7/8 pod zneskom 1.600€ ki sem ga upošteval. 60 / 7 * 6 = 51,4% Torej ta delež prejema nižje plače od tega zneska, 48,6% pa višje. To je seveda vse na hitro na roke zračunano in seveda povprečje. Če pa znesek zižamo za 50€ bruto (30€ neto) smo pa sigurno tam. Mogoče sem le še malo pretiraval pri malici in potnih stroških saj je veliko podjetij ki malico zagotovi in je posledično ne plača. Nekatera podjetja kot Revoz imajo pa tudi organiziran prevoz na delo.

Seveda pa so Nekatere regije višje in nekatere nižje. Zato so pa tudi cene stanovanj in stroškov v prekmurju in Ljubljani drugačne. In ne boš verjel. Ko bodo v MS take plače kot v ljubljani bodo tudi ostale cene take. Ko je govora ravno o Novem mestu malo poglejte cene stanovanj. Cene so nore. In to preprosto zato ker so plače nadpovprečne in trg sledi trendu. Par dni nazaj je razlagal potnik da že 3 leta išče UNI elektro inženirja v Ljubljani. Smer energetika. Pričakovana plača za samostojno delo po recimo pol leta ali letu je cca 3.000€ bruto. Ni kandidata. Če kdo išče mu dam na ps kontakt firme.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: G31

Predvidevam, da ima @andrej777 podatke od katerega drugega vira, ker iz linka zgoraj je povprecna placa dalec od njegove trditve o 1250€ na racun..

Ce bi to dejansko drzalo, dvomim, da bi se ljudje pritozevali, dvomim da bi policaji in medicinske sestre in ostali zaposleni iz JU vsake toliko strajkali in zahtevali boljse delovne pogoje, predvsem pa boljse placilo. Za 1250€ na mesec bi marsikdo stisnil zobe in potrpel, pozrl marsikatero besedo nadrjenih pa tud ostal kako uro dlje na delovnem mestu, ce bi bilo to potrebno. Za 700€ pa tja do 850€ pa ljudje hodijo v sluzbo brez volje, odstevajo ure do konca sihta, so nemotivirani in niso pripravljeni ostajat dlje. Dobesedno delajo preko kurca.

Povprečna mesečna neto plača je 1107 €

https://www.stat.si/.../Field/Index/74

Če temu prištejemo še malico in prevoz (približno 150€) pridemo do točno 1250€ izplačila na račun. Tako da ima @andrej777 kar prav.

To je seveda povprečje, imamo regionalne rezlike, verjamem da je v Murski soboti povprečje nižje in v Ljubljani še višje.

Vsak od nas se giblje v nekem svojem socialnem krogu, poznamo ljudi in potem posplošujemo, eni navzgor, eni navzdol.

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 752
  • Avtomobil: Karjola

Par dni nazaj je razlagal potnik da že 3 leta išče UNI elektro inženirja v Ljubljani. Smer energetika. Pričakovana plača za samostojno delo po recimo pol leta ali letu je cca 3.000€ bruto. Ni kandidata. Če kdo išče mu dam na ps kontakt firme.

Daj kontakt.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 792
  • Avtomobil: Becikl

Povprečna mesečna neto plača je 1107 €
https://www.stat.si/.../Field/Index/74
Če temu prištejemo še malico in prevoz (približno 150€) pridemo do točno 1250€ izplačila na račun. Tako da ima @andrej777 kar prav.
To je seveda povprečje, imamo regionalne rezlike, verjamem da je v Murski soboti povprečje nižje in v Ljubljani še višje.
Vsak od nas se giblje v nekem svojem socialnem krogu, poznamo ljudi in potem posplošujemo, eni navzgor, eni navzdol.

Mediana je 1390 eur prvi kvartil je pa 1017 eur, bruto seveda. Kar znese da polovica ljudi dobi manj kot cirka 870 eur, vsak četrti zaposlen pa dobi minimalca kar je 670 v letu 2018. Moji podatki so za 2016.

Tako da teh 1250 eur je imaginarnih. Brez zamere fantje samo nimate stika z realnostjo kot vidim. Tudi kar poznam kolegov je tako.

Proizvodnja je minimalec. Z nocnimi in tezki pogoji( sem delal v cinkarni na liniji 4 izmensko 800 eur smo dobili vse skupaj, malca v menzi)

Orodjar dobi 800-1000 odvisno v kaki firmi, prodajalec v tehnicni trgovini dobi 1000 s prevozom in malico. Delavec na formatni žagi dobi 800 plače plus dodatki, mizar minimalca pa 300 eur na roke.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Mi je vrglo spomin na fb sem delil..dotičnega primera ne poznam..če je res ali ne nevem povedat..

Vem za mamico samohranilko ki ji je šef rekel "A si vidla, da si včeraj dobila regres?" In ona vesela, navdušeno "Ne nisem, a res, super!!" In on "No zdaj ga dvigni in mi ga jutri prinesi, če hočeš, da ti podaljšam pogodbo!" In, da ne bi bila ob službo in zaradi strahu mu ga je vrnila. Tako gre to pri nas....

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 213
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Mi je vrglo spomin na fb sem delil..dotičnega primera ne poznam..če je res ali ne nevem povedat..

Vem za mamico samohranilko ki ji je šef rekel "A si vidla, da si včeraj dobila regres?" In ona vesela, navdušeno "Ne nisem, a res, super!!" In on "No zdaj ga dvigni in mi ga jutri prinesi, če hočeš, da ti podaljšam pogodbo!" In, da ne bi bila ob službo in zaradi strahu mu ga je vrnila. Tako gre to pri nas....

Problem Slovencev je se vedno v vecini ,da niso fleksibilni in se drzijo sluzbe ali drugih zadev kot pijanec plota. V cono udobja pa jamrat malo iti ven iz okvirjev pa bog ne daj.

Bi mu nesel regres nazaj ja...

Poznam pa fante okoli 20ih let kateri so pridni delavni, nekateri hodijo na fax in se delajo, en vem da dela celo tri sihte. Tako ,da le niso vsi zblojeni v tej generaciji.

Aja BTW veliko jih isce delavce za dobre place pa nikakor ne morejo najti normalnih.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ne morem verjet, da se nekateri se vedno zanasate na statisticne podatke in da vam ni jasno, da v izracunano povprecno slovensko placo, stejejo tudi tiste kateri imajo placo vec kot 5k€ neto. Ze logicno razmisljanje nam da jasno vedet, da ce imamo na eni starni doktorja s 5k€, rabimo na drugi strani dosti vec takih z nizjo placo, da dobimo povprecje na katero se nekateri tako upirate. In razmerje nikakor ni 50:50. Kakorkoli, nekdo zgoraj vam je dobro napisal da zivite v imaginarnem svetu..
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 830
  • Avtomobil: star Bmw

Mediana je 1390 eur prvi kvartil je pa 1017 eur, bruto seveda. Kar znese da polovica ljudi dobi manj kot cirka 870 eur, vsak četrti zaposlen pa dobi minimalca kar je 670 v letu 2018. Moji podatki so za 2016.
Tako da teh 1250 eur je imaginarnih. Brez zamere fantje samo nimate stika z realnostjo kot vidim. Tudi kar poznam kolegov je tako.
Proizvodnja je minimalec. Z nocnimi in tezki pogoji( sem delal v cinkarni na liniji 4 izmensko 800 eur smo dobili vse skupaj, malca v menzi)
Orodjar dobi 800-1000 odvisno v kaki firmi, prodajalec v tehnicni trgovini dobi 1000 s prevozom in malico. Delavec na formatni žagi dobi 800 plače plus dodatki, mizar minimalca pa 300 eur na roke.

Na žalost je tole zelo res.
In Cinkarna ima v Celju in okolici nadpovprečne plače.
Ljudje smo narejeni tako, da vidimo in slišimo samo tiste z nadpovprečnimi plačami. Tisti z 659eur se pa ne bodo hvalili. V Večina celjskih firm, Elektrosignal, Mesnine, Tuš...ima 95% 695eur oz.koliko je minimalc plus potni plus malica, da se sliši lepše, potem imamo pa še kak procent zelo nadpovprečnih plač, ki pokvarijo povprečje.
Še enkrat ponavljam, nobeden se ne hvali z nizko plačo, ampak slišite samo tiste, ki imajo visoko.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 623
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Te številke so nekam majhne. Plače v izobraževanju cca 1000€ neto? Poznam nekaj učiteljic in vse imajo 1500€+.

Nimajo učiteljice nikoli 1500+ plače, to je plača ravnatelja manjše šole, ne pa učiteljice. Mogoče dobijo toliko z raznimi (včasih imaginarnimi) potnimi stroški, k se iz Ptuja v LJ vozi.

PS: se priporočam za eno od tistih služb za jurjadvesto, k jih vsem v hrbet mečejo. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

@Nixxon ce si soliden delavec dobis dve taki v enem dnevu..za kontakte vprasaj zgoraj :)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Cdriver uporabnikom je všeč to sporočilo

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

@Nixxon ce si soliden delavec dobis dve taki v enem dnevu..za kontakte vprasaj zgoraj :)

Ne gre več lajkat :laugh bom tak  :ok +1

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 623
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne iščem zase sicer, a vseeno. Očitno nobena od njih ni na zaposlitvenih portalih, ker tam te še z odgovorom ne blagovolijo.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 301
  • Avtomobil: bmw m3

Si predstavljate, kako bi bilo pri nas, če bi vsi taki kot jerry vseskozi plačeli davke in nebi iskali lukenj v zakonu. To pomeni, da bi za vsak prodan del izstavili račun, da bi delali nekje kjer bi dobivali plačo in od nje spet plačevali davek. Kako bi država lahko lepo poslovala.
Upam, da se roti čimprej vrne, da ne boste samo hvalili našega taglavnega.
Saj če nebi ljudje plačevali davkov, tudi socialna nebi obstajala.
Živeli Filipini in njihova sociala.

nič se ne bi spremenilo, mogoče samo na slabše, pa siguren sem da taki ki jih ti obtožuješdajo več davka državi kot lenuhi s delovnikom 7.5 ur na dan zaposleni

jas si včasih raje predstavljam kako bi bli super država s visokim standardom če ne bi blo tolko lenuhov, da bi blo mal akcije, da bi proizvedli kaj v državi, da bi v sloveniji začeli s turizmom itd

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 341
  • Avtomobil: UFO

Antasi luknje v zakonu, delo na črno, ležanje na sociali, kriminal, droge, samomori, slabo zdravstveno stanje, bolniške.. Vse to je posledica nizkih plač, životarjenja ker si ljudje ne morejo privoščiti dostojnega življenja.

Človek ki je delal celo življenje si s penzijo ne more plačati niti doma za ostarele.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Jerry in powerslide uporabnikom je všeč to sporočilo

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Antasi luknje v zakonu, delo na črno, ležanje na sociali, kriminal, droge, samomori, slabo zdravstveno stanje, bolniške.. Vse to je posledica nizkih plač, životarjenja ker si ljudje ne morejo privoščiti dostojnega življenja.

Človek ki je delal celo življenje si s penzijo ne more plačati niti doma za ostarele.

Over&out! Ni druge za rečti to je to! +1 :ok eni tu bi pa še rekli,da so pač premalo delali,da si zdaj ne morejo doma privoščit..kajti dom je luksuz..sploh,če si bolan in nepokreten..pač zagnili doma.. :napaka  :napaka 

Prikaži več možnosti