Skoči na vsebino

Pridobivanje kondicije in mišične mase

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1036 odgovorov v temi
BMW2007
BMW2007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 263
  • Avtomobil: MB

Kaj si pa od dodatkov kej jedo? BCAA, Creatin, Šejki ?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Di4b1o^
Di4b1o^

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 369
  • Avtomobil: ni vec BMW

Jaz? Treniral sem od 23.1.07 pa do 4-5 meseca leta 08. Potem pa tu pa tam,v letu 2009 pa nič,poleti sem malo migal,vsak 3dan kakšen mesec. 16.11.09 pa sem spet začel pa do nedavnega,sedaj pa ni časa ( € ) :-D

Dodatke pa sem jemal samo prvo leto,ker sem takrat najbolj treniral pa tudi finance mi niso predstavljale problema. Imel pa sem whey, maltodextrin, bcaa, glutamin, kreatin,vitamine in omega3 maščobne kisline. Pozneje sem si omislil še adrenol ( booster pred treningom ) Redno sem jemal whey+maltodextrin, kreatin ali adrenol in pa vitamine. Pol sobe prostora so mi zavzele te posode :laugh
Prikaži več možnosti

PiLLLe
PiLLLe

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: 535i e39

Za zacetnike z obilico branja, video in slikovnega materiala
http://scoobysworkshop.com/
Ta forum je ratu se en avtomobilizem.com... U pickumatrnu ni vec normalnga folka nikjer...
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

ponovoletne zaobljube..:) saj smo vsi na istem. zima naredi svoje :-D
še nasvet z moje strani...pravzaprav se bomo ponavljali...:) če želiš odstranit kakšen kilogram, nabrati kondicije in se splošno bolje počutiti, pojdi ven, v naravo. kakšen tek vsaj pol ure, lahko vsak drugi dan..če ne gre tek, pa kako uro sprehoda s hitrejšim tempom. opazuj okolico, uživaj v naravi..:ok2 delaj to zato, ker ti je prijetno, ne zaradi prisile. :ok
zmanjšaš vnos hrane. v prvi polovici dneva si lahko privoščiš marsikaj, ogljikove hidrate predvse..žitarice, sadje, musli, tudi kak polnozrnat kruh...pač ne pretiravaj. bistveno je, da se zvečer preveč ne najedaš. beljakovinska hrana je primerna za zvečer. meso, ribe, mlečni izdelki, jajca... vse to skušaj pojest brez enostavnih OH (brez kruha, krompirja, testenin..) zraven si daj zelenjavo. koliko boš v tem užival, ti ne vem povedat, je pa zdravo . :)

če hodiš v fitnes in imaš zelo intenzivno vadbo, potem lahko tudi proti večeru kaj krepega poješ... namreč anaerobne vaje porabljajo kalorije še dolgo potem, ko si nehal s treningom. tudi ponoči. :ok tek pobira kalorije kratkoročno...(predvsem v času ko tečeš). kombinacija fitnesa in teka oz drugega aerobnega zahteva kar nekaj volje...:-D se pa da... le čas je treba imet in seveda voljo :ok
predvsem pa začni počasi... naglica nikjer ni dobra.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • flyer je všeč

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568

citrobooster in Di4b|o^:ok :ok :ok... vse napisano drži....:)

..tisti ki ga pa zanima kaj več o jedilnikih, treningih , vajah ..itd..itd... si lahko prebere na tem forumu (piše čisto vse...skoraj:laugh)
http://maxximum-portal.com/forum/

..tisti ki bi radi postali bodybuilderji..to ni šport to je način življenja:ok2..

Pa lep dan...:3gears
Prikaži več možnosti

TOM-CAT
TOM-CAT

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 274
  • Avtomobil: F10, I3

Jaz kadar treniram hodim v Betnavo :) Se mi zdi še najboljši. 300 trebušnjakov? :cool Kako pa jih delaš? Jaz vem da tako kot jih delam,me začne pri kakšnem 30 nenormalno bolet/pečt. Tako da potem nekje 3 serije po 35-25 naredim. Odvisno od pavz in počutja.

mene pa ful peče po enih sedmih.
Včasih sem jih pa delal na čas, recimo 3 x po 5 minut, pa ni nič peklo.
Leta gor letijo, pa kile...:-D
TOM-CAT
Prikaži več možnosti

TOM-CAT
TOM-CAT

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 274
  • Avtomobil: F10, I3

defasturias

kot najprej... delo doma in domače uteži boš prerasel v 2 mesecih z dobro vadbo in hrano.. z dvemi ročkami kakšnega treninga glih ne moraš izpeljati(se uporablja bolj za prekrvavitev:ok..)

..glavni napredek je v hrani ...torej če imaš poštimano hrano je lahko trening slabši (je lahko ni pa priporočljivo:))

vsaka mišica mora počivati vsaj tri dni za regenaracijo in rast(razvoj) ... zato je pumpanje tebušnjakov ali podobno vsak dan brezpredmatno...
..delanje-treniranje nog je glavna stvar , ki pa jo VEČINA fitneserjev spušča.. takrat se sporšča največ testosterona,ki ja eden glavnih dejavnikov za rast...

...kot sem že napisal kakšnega posebnega tedenskaga treninga samo z ročkani se ne da sestaviti!!!

..če te pa se kaj zanima pa vprašaj..:ok

Bučke sadiš!:napaka
Po tvoji teoriji bi vrhunski športniki trenirali vsak tretji dan, ne pa 3 krat na dan.
Mišica se regenerira v nekaj urah, razen če je poškodovana.
TOM-CAT
Prikaži več možnosti

Di4b1o^
Di4b1o^

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 369
  • Avtomobil: ni vec BMW

Jaz kadar grem gor ( pri trebušnjakih ),naredim velik izdih in stisnem trebuh skupaj. Kot bi zapiral knjigo in je dosti težje kot "navadni" trebušnjaki.

Ja leta hitro grejo,se še spomnim ko se mi je 20 zdelo veliko,pa bom že jaz čez slabo leto toliko :crazy

http://file.si/public/viewset/2281 z trebušnimi sem bil kar zadovoljen. V mislih imam eno postavo in vem da bom jo enkrat dosegel. Ne vem pa koliko je to v kg. Trenutno pač ne morem trenirat :damn En krat bo.. :laugh

Urejal Di4b1o^, 22.01.2010, 16:31.

Prikaži več možnosti

_kuhi_
_kuhi_

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 140

zdravo.
Sedaj sem začel hodit v fitnes, in kot pri večina stvareh je začetek "težak" ker še nevem kaj naj delam, kako naj pravilno delam...
Po nasvetu z športnim profesorjem sem izvdel, da na začetku nekaj časa recimo 1/3 telesne teže, potem ko se pa malo navdaiš pa začneš postopoma z večjimi kilogrami.
Treneram 4x na teden od torka do petka in sicer prvo ogrevanje cirka 20 minut na kolesu strečing ( ne vem točno kako se napiše) po tem pa po programu približno 7 različnih orodij po 15-20 ponovitev, nekje 3 serije, nikoli pa ne treneram isto mišico ena za drugo. Na to pa spet malo na kolo razgibati ter ponovno strečing in to je to. Je to dober način treninga?
Namen: malo izoblikovati telo ter pridobiti na moči.
hvala za odgovore.

Urejal _kuhi_, 22.01.2010, 16:36.

Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 778
  • Avtomobil: e39 530dTA

jow jow...evo mal prej se vagu :)

17dni - 4kg manj... sam s tem...da sem prvih 12dni samo zmanjševal obroke...5dni pa imam gonjenja sobnega kolesa in delanje trebušnjakov...pa mal dvigujem 5kg uteži...

Sej bo...zdej sploh ker se gibam več...precej več... do avgusta sem rekel 30kg in pika. Če bo šlo tako naprej mi bo uspelo ;)
Prikaži več možnosti

kian_alvane
kian_alvane

addicted to e36

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 477
  • Avtomobil: nimam

Samo pazi, da ne boš potem, ko dosežeš željeno maso v parih mesecih spet na istem kot si sedaj. :) Poznam par ljudi, ki so precej shujšali, pa so se potem spet zredili, ker so celotno hujšanje vzeli kot dieto in ne kot spremembo v načinu prehranjevanja. Po tem ko so dosegli željene kilograme so se namreč spet začeli "basati". :crazy

Sam sem že parkrat poskusil z utežmi in sem kmalu obupal, ker se mi zdi dolgočasno izvajati ene in iste vaje v zaprtem prostoru. :blackeye Pa še vse pridobljene mišice se kmalu spremenijo v "špeh", če prenehaš s treningom.

Sedaj se že kar nekaj mesecev ukvarjam s tekom in mesečno pretečem prek 200km, pole tega pa tudi veliko hodim in resnično uživam v tem. :-D Odkar sem pa še prehrano spremenil, jem vsak dan 5 obrokov, ne jem več sladkarij in podobnih "kalorijskih bomb", ter jem meso max 2x mesečno, se več kot samo odlično počutim. :) Vedno poln energije, dobre volje, pa še par kil sem shujšal. :ok2 Priporočam!

Urejal kian_alvane, 22.01.2010, 21:14.

:mznak for Motorsport. :mznak for Milestones.
Prikaži več možnosti

Hebel
Hebel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 115
  • Avtomobil: BMW & KTM

meso 2x mesečno :confused

kaj pa ostale dni? Ribe?

lp
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Charles Bukowski
Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 778
  • Avtomobil: e39 530dTA

2x tedensko je verjetno mislil :D haha

Jah, jaz imam na spisku piščančje belo meso... ki je ubistvu skuhano na pari + zelenjava odličen obrok...sam kaj k si hitr lačn...

Jutri imam vodni dan...bom vidu kako bo :)
Prikaži več možnosti

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568

Bučke sadiš!:napaka
Po tvoji teoriji bi vrhunski športniki trenirali vsak tretji dan, ne pa 3 krat na dan.
Mišica se regenerira v nekaj urah, razen če je poškodovana.

Glej..eno je vzdržljivostni trening, drugo je trening za rast mišic in oblikovanje telesa!!!
..če govorimo o oblikovanju telesa in izrazitosti mišice, ter njeni rasti...boš moral še malo prebrati ali pa sprobati...!!!
..ali pa vprašam ... kot si napisal ..vrhunsaki športnik trenira 3 x na dan pa noben nima take postave kot fitneser ali bodybuilder.... zakaj???.. (govorimo o zunanjem izgledu ne vzdržljivosti in moči...in pusti temnopolte)
..samo v vednost ...tudi profesionalni fitneserji in bodybuilderji trenirajo npr trebuh 2-3 tedensko ...pa jejo (vzemajo) veliko dodatkov za regeneracijo..).... :ok2 :ok2 :ok2

Domzalcan -- to je super .. je pa velika večina izgubljene teže do sedaj voda.... kakšnih shujševalnih diet ti nebi priporočal...
kot je napisal kian_alvane ko boš enkrat nehal z dieto in treningom se bo telo vrnilo na sedanje (prvotno) stanje... najbolje je da v življenje vpelješ šport in se navadih na zdravo hrano!!....
Ti pa želim veliko motivacije in ne obupaj saj se da marsikaj narediti..hehhh imam tudi sam isti problem - vendar obratno... (sem po naravi suh..:))

lp
Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 140
  • Avtomobil: 335i,GSXR1000,

Ker sem prenehal kadit, sem se odločil, da se začnem malo bolj gibat, ter probat izgubit kakšen kilogram ter pridobiti na kondiciji ter mišični masi. Ker vas je tukaj gor dosti takih, ki se s tem bolj ukvarjate, vas sprašujem kako in kakšne vaje naj delam, da izgubim par kg ter pridobim na kondiciji ter na mišični masi.

Trenutno delam sklece, trebušnjake mal laufam ter hodim vsak drug dan v hribe tko približno 2 uri hoje navzgor,
Hvala za vaše nasvete ter pomoč.

Če hočeš pridobiti na mišični masi,tek in fitnes ne gresta glih najbolj skupaj.

Jest tko pravim,eno frišno lubico za kondicijo,sklece za postavo,pa eno uro uteži na dan za mišice:) :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

kian_alvane
kian_alvane

addicted to e36

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 477
  • Avtomobil: nimam

meso 2x mesečno :confused

kaj pa ostale dni? Ribe?

lp

Haha, a zate ribe niso meso? :laugh

Ja, 2x mesečno, ribe ali piščančje meso, pa še to zgolj zaradi "nuje". :)
:mznak for Motorsport. :mznak for Milestones.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

:eek Dober si da preživiš ... brez mesa mi živeti ni ... :ok2

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

flyer
flyer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Murano

Zanima me, kakšen je tvoj celodnevni jedilnik? Namreč težko si predstavljam, kaj se je, če se izključi meso.

Urejal flyer, 23.01.2010, 10:02.

Prikaži več možnosti

ATLET
ATLET

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 563

@nejči ni tako preprosto tudi pri bb. Zavisi od vsakega posameznika. Dva najboljša slo bb, Zup in Petek imata čisto različen način treninga. Petek 4x tedensko all out, Zup trenira 2x na dan, mislim da 5x tedensko.

Vsak mora sam ugotoviti kaj mu odgovarja, definitivnopa pri enemu normalnemu človeku ki to počne za rekreacijo ni dobro vsakodnevno treniranje v fitnesu. Na začetku je najbolj priporočljivo 3x tedensko izvajati vaje za celo telo, da se naučimo pravilne izvedbe in navadimo telo na napor.
Prikaži več možnosti

Hebel
Hebel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 115
  • Avtomobil: BMW & KTM

Bravo,samo čestitam ti lahko :ok2. Če bi sam začel s podobnim jedilnikom, bi čez nekaj dni zbolel, po parih tednih bi bil v kritičnem zdravstvenem stanju, nakar bi po mesecu ali dveh umrl.

Če ni mesa dnevno na jedilniku, lahko pojem kar hočem, pa to ne bo to. Ok, edino jajca ga lahko nadomestijo, pa še to ne v nedogled.

lp
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Charles Bukowski
Prikaži več možnosti