Skoči na vsebino

Pridobivanje kondicije in mišične mase

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1082 odgovorov v temi
_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 916
  • Avtomobil: Becikl

Internet pravi 1.1 do 1.5 g hidratov na kilogram in pa 0.5 g beljakovin na kilogram po treningu.

To pri tebi pomeni na grobo 100 g hidratov pa 40 g beljakovin ali 300 g riza pa 200 g ribe.

Meni se zdi 300 g riza malo prevec po pravici, raje 200 g pa eno banano. So pa hidrati nujni po treningu, drugace beljakovine ne pomagajo nic jih bos zlival vase za brezveze.

Racunej da ma 1g hidratov 4 kalorije, pa 1g beljakovin 4 kalorije in 1g mascob 9 kalorij.

Najbolje bo da si 14 dni pises kaj jes in spremljas tezo. Potem bos itak dobil filing koliko cesa pojesti.

Zadaj si cilj med 140 in 160 g beljakovin na dan. Hidrate in mascobe pa potem prilagajas kolikor kalorij ponucas.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 044
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Eno noob vprašanje: kak teden nazaj sem si reku, da bo treba začet malo delat za hrbtne mišice, ker imam večinoma službo za računalnikom in sem doma začel delat neke osnovne vaje za trebušne in hrbtne mišice. Ampak ne vem a se nisem dovolj ogrel al delal napačne vaje, ampak od takrat imam filing kot da me bo v križu zvilo. Sedaj pa ne vem a naj počakam da ta problem mine, al začnem delat kakšne drugačne vaje, al kaj tretjega? Samo ne vem kakšne. Kaki nasveti?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 278
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Povej ce imas kaksne tezave od prej z hrbtenico.

Meni, ki moram pazit na kriz, so izredno pomagale staticne vaje. Predvsem plank.

Ceprav sem.bral, da je nekdo nekomu v tej temi svetoval, da baje americani...mah ne vem. Meni je pomagalo.

Dviznih vaj iz kriza bi se jaz za zacetek izogibal. Razen ce si celo zivljenje kopal na njivah :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 384
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

Eno noob vprašanje: kak teden nazaj sem si reku, da bo treba začet malo delat za hrbtne mišice, ker imam večinoma službo za računalnikom in sem doma začel delat neke osnovne vaje za trebušne in hrbtne mišice. Ampak ne vem a se nisem dovolj ogrel al delal napačne vaje, ampak od takrat imam filing kot da me bo v križu zvilo. Sedaj pa ne vem a naj počakam da ta problem mine, al začnem delat kakšne drugačne vaje, al kaj tretjega? Samo ne vem kakšne. Kaki nasveti?

Katere vaje si pa delal? Najbrž je samo musklfiber, ampak nikol ne veš...

Če maš probleme z križem/hrbtnimi mišicami, bi ti najprej svetoval kake streching vaje in šele nato kakšen namenski trening.

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Težav kot takih načeloma nimam, čeprav bi mi nov jogi prav prišel. Sem pa zelo neaktiven na športnem področju, kar vem da je napaka.

Vaje sem delal da sem se ulegel in noge iztegoval h telesu in od sebe, pri čemer so bile stalno v zraku, potem sem pa npr. bočno držal ravno telo XX sekund na tleh, pa sklece, pa leže sem uteži dvigoval (simuliral metuljčka). Take zadeve, kar sem se na hitro spomnil.

Je pa res da se nisem skoraj nič ogrel prej, kar je najbrž največ botrovalo temu.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Po moje si ti mal "zategnjen" in ti vaje v trenutnem stanju glih ne koristijo oz če že, potem blaga oblika njih...pa tudi sicer te vaje ki jih omenjaš, nobena ni glih primerna za hrbtne mišice.

Domnevam da maš tudi bolečine med lopaticami, kar je nekako domena pisarniškega posla.

Kot rečeno, streching vaje, pozdrav soncu vsebuje nekaj primernih.

Ena vaja, ki je po moje zelo dobra in "neagresivna" za tovrsten problem pa je, da se postaviš na vse štiri in pol izmenjaje steguješ leva roka/desna noga in obratno...ne delaš sunkovitih gibov ampak počasi in pa max izteg, kot bi se hotel z roko/nogo stegnit do neke navidezne točke in tako obdržiš par sekund.

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

gigika
gigika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 964
  • Avtomobil: কঠোর

Ne vem če pomaga, jaz sem se nekajkrat zmasiral z rdečo konjsko mastjo (ki greje) po ramenu, ki me je bolel brez veze in po nekaj dneh sem opazil, da je bolečina čudežno izginila.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Po moje si ti mal "zategnjen" in ti vaje v trenutnem stanju glih ne koristijo oz če že, potem blaga oblika njih...pa tudi sicer te vaje ki jih omenjaš, nobena ni glih primerna za hrbtne mišice.
Domnevam da maš tudi bolečine med lopaticami, kar je nekako domena pisarniškega posla.

Kot rečeno, streching vaje, pozdrav soncu vsebuje nekaj primernih.

Ena vaja, ki je po moje zelo dobra in "neagresivna" za tovrsten problem pa je, da se postaviš na vse štiri in pol izmenjaje steguješ leva roka/desna noga in obratno...ne delaš sunkovitih gibov ampak počasi in pa max izteg, kot bi se hotel z roko/nogo stegnit do neke navidezne točke in tako obdržiš par sekund.

Hvala, ja bo najbrž kar držalo. Sem že razmišljal da bi začel z neko vrsto raztegovalnih vaj a'la joga ali kaj takega.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce sedis dosti v pisarni se zacni gibat. Samo.po sebi je hoja naravni proces. Probaj z 15-20min hitre hoje in pazi na drzo. Na ta nacin lahko zelo natreniras krizne misice:

Potem pa staticne vaje, brez obremenitve, da se belo/sivo misicno tkivo znotraj telesa ojaca, se pravi core vaje.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Nixxon

Probaj kaj takega 3x na teden. Pa trebusnjakov se izogibaj.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 189

:-D kje si tega hermafrodita nasel. obrazne poteze zenske, vaje za zenske, pa malce mocnejsa postava. Podpis imas pa dober. :ok

Prikaži več možnosti
    • simonchelli je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 653
  • Avtomobil: kombi

lol

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

:-D kje si tega hermafrodita nasel. obrazne poteze zenske, vaje za zenske, pa malce mocnejsa postava. Podpis imas pa dober. :ok

Ta hermafrodit z malce mocnejso postavo ima 220 kg highbar pocepa, 270 kg mrtvega pa 165 kg bencha pri cirka 85 kg.

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta hermafrodit z malce mocnejso postavo ima 220 kg highbar pocepa, 270 kg mrtvega pa 165 kg bencha pri cirka 85 kg.

...je pa res nekj naduvan pa jezen, tko ko jjjernej v svojih odgovorih tle na forumu... :-D

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

:laugh
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Hehe, hvala fantje, bom probal nekaj tega. 20 minut hoje mi sedaj v mrazu (bodočem) sicer ne sede ravno, ampak bom probal tudi to dat skoz. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

20 min maš hoje do šihta pa razmišljaš če bi se ti dalo hodit? jebem te smotana  :fight

Jst mam 15-20 min z biciklom pa to skoz prakticiram, edino ko je res ful minus al pa poledenelo, tako da nimaš izgovorov  :ok

Urejal QPE, 13.11.2019, 07:32.

Prikaži več možnosti

Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 236

A se je kdo vprašal kako ustvarit trening, v principu steroidov? 

The only way we can save ourselves and the planet (as best we can) is by working together.
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 750
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

A se je kdo vprašal kako ustvarit trening, v principu steroidov? 

Ne razumem vprašanja..., če si na steroidih je regeneracija 10X hitrejša, kar pomeni več treningov, si to mislil?

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene tudi zanima kaj si hotel povedat?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti