Skoči na vsebino

Digitalna prizemna televizija (DVB-T)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
235 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 687
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja, ta del mi je kristalno jasen. Hvala, sem upal da nekako antena razdeli kanale da jih lahko na TVju gledam z daljincem od TVja. Sicer mi je bilo čudno da bi se dalo, ampak sem rekel da raje vprašam kot pa imam za brezveze še en daljinec. :ok

Hvala vsem.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 855
  • Avtomobil: Karjola

Jest mam pa vprašanje, kao na tem Xplore al kaj je že (TOLE) naštelat kanale tko da jih bom preklapljal 1, 2, 3, ker ko daš iskanje jih najde, nameče not po naključnem vrstnem redu, in so sedaj 18, 19, 20, ...
Kako naj to 18 spremenim v 1?
Če naredim rukne na kanal 1, ne pa kot program 1 :confused.
Navodila ki so zraven sem seveda predelal, ampak nisem zasledil nič o spreminjanju in sortiranju po številkah. Lahko jih posortiram po svojem vrtnem redu, in ta mi potem velja če uporabljam tipki P+ in P-.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Sicer imam stronga, tako, da ne vem kako ima tale, je pa v nastavitvah ena opcija po kakšnem sistemu se oštevilčijo in razvrstijo programi, mislim, da imaš ene 4 različne variante.
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Bizdam, katere formate se da vse predvajat na tem DVB-Tju prek USB ključev?

Za drugega bi rad nekaj kar lahko tudi AVI predvaja, samo vem da majo eni trgovci take glupe fore da napišejo da je kao multimedijski predvajalnik, potem pa pregledaš navodila pa vidiš da lahko samo kake jpg slike predvaja.

Urejal Nixxon, 05.11.2010, 12:45.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Nimam pojma ker ne rabim.
Zadevo sm kupu za fotra, najdl je enih 50 programov (bližina I meje), sem vse ven pobrisal in pustil samo SLO.
USB je zanj ZF, tko da nisem niti gledal.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer imam stronga, tako, da ne vem kako ima tale, je pa v nastavitvah ena opcija po kakšnem sistemu se oštevilčijo in razvrstijo programi, mislim, da imaš ene 4 različne variante.

Hmm, res ima nekaj takega, ampak je tako označeno da ne veš kaj naj bi to pomenilo, v navodilih pa tudi ni razloženo kaj je čemu namenjeno.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Na kateri format tejle DVB-T snemajo? Sem pravilno videl da je to nek PVR format? Ga slučajno berejo tudi PCji?

Pa še nekaj, če kdo ve, tole velja o velikosti datotek, kar piše na tej strani:
http://www.which.co....age-and-memory/

Torej 150GB disk / 2 = 75 ur predvajanja?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Luj
Luj

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 112
  • Avtomobil: Audi A6 2.8

Jest mam pa vprašanje, kao na tem Xplore al kaj je že (TOLE) naštelat kanale tko da jih bom preklapljal 1, 2, 3, ker ko daš iskanje jih najde, nameče not po naključnem vrstnem redu, in so sedaj 18, 19, 20, ...
Kako naj to 18 spremenim v 1?
Če naredim rukne na kanal 1, ne pa kot program 1 :confused.
Navodila ki so zraven sem seveda predelal, ampak nisem zasledil nič o spreminjanju in sortiranju po številkah. Lahko jih posortiram po svojem vrtnem redu, in ta mi potem velja če uporabljam tipki P+ in P-.

Kanali so od "Boga" postavljeni. - Na določenem kanalu TV postaja oddaja tvoj priljubljeni TV program (ki ga NE mešat s PROGRAMskimi tipkami tvojega sprejemnika).
P-ji so pa tvoja stvar.
Če prenesem na radio, ki je kot medij v tem trenutku malenkost bolj razumljiv...
Kanal je "frekvenca" kjer se TV program oddaja.
PROGRAM je pa zaporedna številka sprejetega kanala v spominu tvojega sprejemnika.

alora: Uporabljat bo treba tipko P+ P-
C+ in C- se bo pa polnilo tako kot se bo in bo razpored tak kot pač bo. O tem bodo odločali drugi.

Ravno zato, ker je firma, ki je naredila tvoj sprejemnik, predvidevala, da bi si vsak uporabnik želel nametati TV programe po svojem okusu (saj mi ni treba posebej izpostavit, da nekako niso mogli poznati osebnih preferenc vsakega potencialnega kupca ter mu predPROGRAMirati reči), je v daljinca in sprejemnik namestila možnost spreminjanja vrstnega reda kanalov na P tipkah.

Če si pozorno prebral ta post, si videl, da se beseda "program" pojavlja v dveh verzijah.
program je mišljen televizijski program (prvi program nacionalke, drugi program nacionalke, program POPTV....)
PROGRAM pa je mišljen kot sPROGRAMirano mesto v pomnilniku tvojega sprejemnika. Tega premikaš s P+ in P-
We are stuck with technology when what we really want is just stuff that works.
Prikaži več možnosti

_commandos_
_commandos_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 799
  • Avtomobil: peš honda 1KM

mene pa zanima katere dve frkvenci za mux a in b moram vnest v vlc ter na kaksno hitrost sprejema naj nastavim da lahko spremljam tv programe z nanosa.
Objavljena slika
dobro živim za pare se snađem,pos'o tražim boga molim da ga ne nađem :-D
Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: E60

živjo!

spet js :-D danes sem kupil še en digitalni sprejemnik in ko sem prvič dal avtomatsko iskanje mi je najdlo slo kanale potem sem pa še enkrat dal avtomatsko iskanje mi pa ni več najdlo slo programov samo hrvaške.
imel sem isti problem pri prvem digitalnem sprejemniku le da sem ga tistega samo resitiral in je potem našel use tega sem pa tudi probal resitirat in vse mogoče možnosti pa ne najde več slo programov. drugi sprejemnik jih najde ker je ista antena zunanja tako da antena nima vpliva. mislim da se mora nekaj nastavit ker so prvič delali 5 min kasnej ko sem pa še enkrat iskal programe pa več ne duha ne sluha o slo programih :jok :frown vsaj pink bi rad da lahko kursadzije gledam :laugh
Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 071
  • Avtomobil: BMW x

Si kupil isti sprejemnik? Sicer to nima posebne zveze, a tvoj opis kaže na to, da imaš anteno obrnjeno tako, da je CRO signal močnejši od SLO signalov in jih preprosto ne zazna dovolj dobro.

To je pogosta reklamacija strank z vašega konca vsaj v naši firmi ... :cool

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Tejle DVB-Tji so taka čudna stvar. Enega od teh ki jih imam, mi kar sam nekaj preklaplja. Imam na istem TVju naštiman tudi multimedijski predvajalnik in vsakič ko imam prižgan DVB-T in gledam predvajalnik, ko preklopim na TVju nazaj na DVB-T da bi gledal kak program, je kar nek drug kanal katerega nisem preklopil, pa včasih kar še EPG prižge. :wtf

Razmišljam če ni slučajno da se frekvence obeh daljincev kaj prekrivata. Ker to se zgodi samo če je vklopljen predvajalnik (se pravi prestavljam z daljincem za predvajalnik). Da bi se obratno zgodilo pa ne da bi vedel.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Čisto možno, meni se je isto dogajalo med humax-om pa xplore-om (tale xplore je itak največji jajc kar jih je, močno odsvetujem nakup, neresna slo firma), sem potem stronga iz druge sobe prestavil v dnevno in zdaj je v redu.

@hotko90
Kakšno anteno imaš? Sobna z ojačevalcem bi morala brez problema lovit, drugače pa anteno obrni proti zahodu, jugozahodu.
Meni doma vse lovi brez problema.
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Sedajle se ne spomnim kera firma je, mislim da Opticum, ali Optimum, nekaj takega. Je pa zelo osnoven, tisti najbolj poceni (mislim da 44€ v Šparu).

Urejal Nixxon, 10.01.2011, 09:21.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: E60

Si kupil isti sprejemnik? Sicer to nima posebne zveze, a tvoj opis kaže na to, da imaš anteno obrnjeno tako, da je CRO signal močnejši od SLO signalov in jih preprosto ne zazna dovolj dobro.

To je pogosta reklamacija strank z vašega konca vsaj v naši firmi ... :cool

ne ni isti sprejemnik. zakaj jih pa na drugem sprejemniku zazna? (ista antena zunanja)

@hotko90
Kakšno anteno imaš? Sobna z ojačevalcem bi morala brez problema lovit, drugače pa anteno obrni proti zahodu, jugozahodu.
Meni doma vse lovi brez problema.

Antena je zunanja enaka kot je bila prej za analogni signal. Mislim da je ne rabim prestavljati ker na drugem tv-ju in sprejemniku vse lepo dela.

Sedajle se ne spomnim kera firma je, mislim da Opticum, ali Optimum, nekaj takega. Je pa zelo osnoven, tisti najbolj poceni (mislim da 44€ v Šparu).

tega imam tudi jaz sedaj oticum ft15p.. cenovno enak kot tisti ki je v dnevni sobi tako da mislim da tudi ne more biti velike razlike med sprejemniki ki so približno isti cenovni razred.
Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Najbrž res ne. Glede na to da folk flasha firmware ene firme v sprejemnik druge in vse dela, gre po vsej verjetnosti za majhne razlike.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Tejle DVB-Tji snemajo v PVR formatu. Kako bi ta format pretvoril v AVI ali MPEG? Sem že nekaj googlal pa ni veliko uspeha.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Optimus Prime
Optimus Prime

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 254
  • Avtomobil: 1er - German Styling

Če napišeš v googla : convert pvr to avi , nisi zadovoljen z rezultati ?
:bmw The Car, The Legend :bmw
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

prva dva se mi zdita najbolj taka ki bi mi dala odgovor, ampak ne delata. Našel sem enega, samo gre malo okol riti v žep, kar mi pa ni zelo všeč.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Optimus Prime
Optimus Prime

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 254
  • Avtomobil: 1er - German Styling

Poišči na "travniku" je tega ogromno :ok
Pomagaš si pa z googlom na rezultate.
:bmw The Car, The Legend :bmw
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.