Skoči na vsebino

Brisalci

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
102 odgovorov v temi
tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 896
  • Avtomobil: e61 525DT

Al pa novi brisalci z starejšim datumom izdelave....
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes na uradnem vzel TOLE Odštel 44€, pa da vidimo kaj bo čez eno leto....
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 538
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: BMW F11

Danes na uradnem vzel TOLE Odštel 44€, pa da vidimo kaj bo čez eno leto....

Enake sem jaz vzel na BMW servisu na vrhniki, cena 48€. Ko mi je ravnal nosilce mi je malo okrušil barvo. Drugače so ok.

lp
Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Enake sem jaz vzel na BMW servisu na vrhniki, cena 48€. Ko mi je ravnal nosilce mi je malo okrušil barvo. Drugače so ok.

lp

jst sm jih uzel pri Molku, ti verjetno tudi:-D Menjal sem pa sam, in zaenkrat še lepo spravil tisti PVC "nosilček" z roke.... Ker če se originali ne obnesejo več kot eno leto, bom raj kupoval letno metlice od konkurence (25€) kot pa letno original za 45€:ok2
Aja....Kaj ti je ravnal:confused :confused V ETKju piše, da se le odstrani tisti konček plastike na voznikovi roki brisalca ...KLIK...

Urejal tratnika, 10.05.2010, 21:40.

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 523
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Jaz pa prisegam na Champion. Po dveh letih brišejo odlično, kako črtico sicer že puščajo, o tresenju in ropotanju ni govora. Valeo je podn, Bosch pa skor podn.
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 986
  • Avtomobil: Bmw E46, 320dT

Za vse, ki kupujete tako imenovane aerotwin brisalce na pooblaščenem servisu samo informacija, da sem te iste pred parimi dnevi držal v rokah na pooblaščenem BMW servisu in gre za točno Bosch brisalce AR 728S, o katerih smo skoraj diplomo napisali v temi :

http://forum.bmwslo....=brisalci valeo

nekje na strani 5.
Po primerjanju, kateri so Boschevi in kateri "originalni", na koncu nobenemu ni bilo več jasno, ker ni bilo nobene razlike in smo naključno zapakirali ene v Bosch embalažo, eni so pa ostali kao originalni.:) :)
In pa še pripomba : Itak je pri aerotwin brisalcu vstavljena spodaj enaka guma kot pri navadnem brisalcu, torej razlika je v gornjem delu brisalca, ki je morda lepši na pogled in ima lepo obliko in funkcionalen spoiler :ok
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik

......

Original so Valeo-....

LP

Žal original niso Valeo.
Niti nimajo Valeo znaka gor, pa še Valeo brisalci niso polni po hrbtu nosilca metlice , ampak imajo tiste 4 podolgovate luknjice, ki režejo zrak in lahko tudi šumijo pri večji hitrosti.
Edino "originalni" in Bosch brisalci se lepo "zlijejo" in nadaljujejo v celoto z roko brisalca.:ok
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni so sicer tile "aerotwin" grdi, so mi lepši klasični. Vzel sem jih le zato ker so cenejši:-D , od klasičnih. Original pa zato, da se osebno prepričam v trditev nekaterih forumašev, da so original boljši in imajo življensko dobo vsaj 2-3 leta....
Pomoje bom že naslednje leto na onih za 25€:ok2
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 483
  • Avtomobil: .

Žal original niso Valeo.
Niti nimajo Valeo znaka gor, pa še Valeo brisalci niso polni po hrbtu nosilca metlice , ampak imajo tiste 4 podolgovate luknjice, ki režejo zrak in lahko tudi šumijo pri večji hitrosti.
Edino "originalni" in Bosch brisalci se lepo "zlijejo" in nadaljujejo v celoto z roko brisalca.:ok

Zadnjič sem menjal brisalce in opazil, da je na tej plastiki (ščitu) za sneg ali karkoli, na levi strani logo oz napis VALEO na desni pa BMW pa une neke številke. Tako, da pomoje so original brisalci valeo.
Zaradi tega sem potem kupil valeo in mi za 1x dobro služijo, bomo pa videli kaj bo čez 1 leto.

Urejal tlikar2, 13.05.2010, 09:15.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 748
  • Avtomobil: F10

Žal original niso Valeo.

Pa imajo bosch tudi spojlerček, ki pri večjih hitrostih tišči brislaec k steklu?
Kje se jih da kupiti najceneje? a jih imajo povsod?
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa imajo bosch tudi spojlerček, ki pri večjih hitrostih tišči brislaec k steklu?
Kje se jih da kupiti najceneje? a jih imajo povsod?

Imajo spojler...Najceneje...povprašaj @franci-ja:ok

Urejal tratnika, 13.05.2010, 10:47.

Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadnjič sem menjal brisalce in opazil, da je na tej plastiki (ščitu) za sneg ali karkoli, na levi strani logo oz napis VALEO na desni pa BMW pa une neke številke. Tako, da pomoje so original brisalci valeo.
Zaradi tega sem potem kupil valeo in mi za 1x dobro služijo, bomo pa videli kaj bo čez 1 leto.

Potem se vsekakor opravičujem, dopuščam možnost, da so originalni tudi Valeo, če si na istem brisalcu opazil napise Valeo in kataloško številko BMW.
Potem imaš seveda prav.
Saj Valeo jih ima v programu tudi tako za kupit kot Valeo brisalce in sicer imajo oznako VM 209, samo kaj ko tako grdo odstopajo od originalnih.
Očitno potem za podjetje BMW dela še eno različico.
Bom pogledal na BMW-ju v torek, kako izgledajo.
Pri Boschu ni tako.
Enaki, kot so na mnogih originalni, so tudi v embalaži Bosch 394 S ( kot ste že napisali ).
In imajo spojler ( nekdo je vprašal prejle ). :ok
Koliko časa se boste vozili z enimi in drugimi, je pa lahko tudi stvar raznih okoliščin, tudi tega, ali imate recimo steklo polno luknjic od kamenčkov, ali imate kdaj prašen avto pa potem sperete prah z brisalci, od voskanja v avtopralnici in še in še....
( Recimo originalno steklo na BMW E46 l. 2000 je takšno, da se vsak dotik kamenčka pozna na njem in se brisalci kmalu uničijo.
Ko to enkrat zamenjaš s prav tako originalnim steklom novejše proizvodnje, se na njem nikoli ne pozna nobena luknjica od kamenčkov.
Potem tudi brisalcev ni treba menjat pogosto.
Recimo jaz jih nisem menjal tri leta, pa jih imam dovolj doma.:laugh )
@tratnika : ni nujno, ni nujno, se pa trudimo, hehe : lp:)

Lp, Franci
LP, Franci
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst sm lani zamenjal prednje steklo in po dveh mesecih zopet fasal kamenček na avtobahnu:crazy Mam pač smolo
Saj kaka manjša črtica me ne moti, moti me pa skakanje brisalca ko gre navzgor in seveda ropot...:laugh
Prikaži več možnosti

Roberto88
Roberto88

88 Power

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 672
  • Avtomobil: BMW

No naj povem, da sem danes ponovno obiskal @Franci in pri njemu "kupil" že 2. Bosch aerotwin brisalce s katerimi sem prezadovoljen!
Predlagam, da se za Bosch aerotwin brisalce obrnete na @Franci!!

p.s. odlični brisalci za res ugodno ceno- priporočam!
Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031

Kolko pa pridejo za E46?

Slej kot prej jih bom verjetno menjal, ker me moti, da ko začne deževat nekaj časa steklo zelo "mastno" deluje, čez čas pa začnejo šele za silo normalno brisat...

Pa talent od prejšnjega lastnika je očitno menjal samo voznikov brisalec, ker je razlika precej očitna.:crazy
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 631
  • Avtomobil: srebrni traktor

Jst sm lani zamenjal prednje steklo in po dveh mesecih zopet fasal kamenček na avtobahnu:crazy Mam pač smolo
Saj kaka manjša črtica me ne moti, moti me pa skakanje brisalca ko gre navzgor in seveda ropot...:laugh

Malo, za par stopinj prekrivi nosilec metlice brisalca in skakanje in ropot brisalca bo čudežno izginil! Preverjeno :ok
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

fruchtzwerge
fruchtzwerge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031

No evo jaz sem tudi danes bil pri uporabniku @franci in lahko rečem le vsaka čast. Ne le, da sem dobil brisalce zelo ugodno, tudi na testno vožnjo sem šel z njimi, ker mi je omenil, da so na enih e46 z aerotwini problemi, ker en konček stekla ne pobriše...

Meni se je to sicer minimalno poznalo (če bi se res koncentriral, pa še to samo, ko je šel brisalec gor) ampak ko sem odstranil tisto odvečno plastiko na nosilcu, je problem popolnoma izginil.

Še enkrat, najlepša hvala:laugh :laugh

Urejal fruchtzwerge, 15.05.2010, 16:53.

Prikaži več možnosti

DaKiNe
DaKiNe

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 179
  • Avtomobil: BMW F30

kolko pa je cena?
Prikaži več možnosti

Gojzer
Gojzer

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 104
  • Avtomobil: Kia Sportage 4

Malo, za par stopinj prekrivi nosilec metlice brisalca in skakanje in ropot brisalca bo čudežno izginil! Preverjeno :ok

V kiro smer? Proti šipi al navzven?

Dosti šravfanja bavarca, kupil KIO! :)

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 631
  • Avtomobil: srebrni traktor

V kiro smer? Proti šipi al navzven?

Ne.
Metlico zasukaš okrog njene vzdolžne osi. Če ropota, ko gre brisalec navzgor, mora biti zasuk metlice v smeri urnega kazalca. Prekriviti je treba samo nosilček metlice, metlica sama pa mora ostati popolnoma nedotaknjena. Lažje je prekriviti nosilček tako, da metlico postaviš pravokotno na nosilček in v tej legi prekriviš (zgornji del metlice potiskaš proti šipi, spodnji stran od nje, metlico pa držiš čim bližje vpetju). Delaj z občutkom.
Simpl itak :ok

Urejal Warden, 15.05.2010, 20:14.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.